Hava Üssü Haberleri

Hava Üssü haber, Hava Üssü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hava Üssü - 29.11.2020
Japonya Başbakanı Suga'dan askeri birliklere siber alanlarda iş birliği çağrısı
Başbakan Suga, Saitama eyaletinde bulunan İruma Hava Üssü'nü ziyaretinde, Kara Öz Savunma (GSDF), Deniz Öz Savunma (MSDF) ve Hava Öz Savunma (ASDF) birliklerinden oluşan 800'e yakın Japon askerini denetledi.
Hava Üssü - 29.11.2020
Son dakika haberleri: BAE'deki hava üssünde ABD'li bir kadın asker hayatını kaybetti
Son dakika haberleri... NEW ABD Savunma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) görevli bir kadın havacı askerin kaza sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.
Hava Üssü - 26.11.2020
Son dakika haber... Katar Savunma Bakanı ile ABD'li Bakan Vekili askeri ilişkileri görüştü
ABD'nin, Katar'daki El-Udeyd Hava Üssü'nde çoğunluğu hava kuvvetlerine mensup yaklaşık 13 bin askeri bulunuyor.
Hava Üssü - 22.11.2020
Haftanın tarihine bakış
26 Kasım 1548- Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu, Halep'e girdi.? 1812- Napolyon Bonapart komutasındaki Fransız ordusu, büyük kayba uğrayarak Rusya topraklarını terk etmek zorunda kaldı.? 1926- Türkiye'nin ilk şeker fabrikası, Alpullu'da faaliyete geçti.? 1934- Atatürk'ün önerisiyle İsmet Paşa'ya, "İnönü" soyadı verildi.? 1934- Lakap ve unvanlar kaldırıldı. Kanunla "ağa, hacı, hafız, hoca, molla, efendi, bey, beyefendi, paşa, hanım, hanımefendi, hazretleri" gibi lakap ve unvanlar kaldırıldı, bütün yurttaşların, kadın, erkek kanun karşısında ve resmi belgelerde yalnız adlarıyla anılacağı hükmü getirildi.? 1935- Afyon-Isparta demir yolu açıldı.? 1943- Tosya ve Ladik'te 7,2 büyüklüğündeki depremde 2 bin 824 kişi öldü.? 1947- Eski milli eğitim bakanlarından, Köy Enstitülerinin başlangıcı sayılan okulları kuran Saffet Arıkan öldü.? 1954- Kapalıçarşı'daki yangında bin 394 dükkan harap oldu. Çarşı yanındaki 3 han ve birkaç bina büyük hasar gördü.? 1986- Eski Dışişleri Bakanlarından Prof. Dr. Gündüz Ökçün öldü.? 1993- Almanya, PKK'yı terör örgütü ilan ederek bütün yan kuruluşlarıyla birlikte kapattı.? 1996- Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tansu Çiller, Susurluk kazasından söz ederken "Devlet uğruna kurşun atan da yiyen de şereflidir." dedi.? 2011- Afganistan'daki NATO helikopterleri, Pakistan'ın kuzeybatısına geçerek sınıra yakın askeri kontrol noktasına saldırı düzenledi. Saldırıda Pakistanlı 28 asker hayatını kaybetti. Pakistan, saldırı üzerine Afganistan'daki NATO birliklerine ikmali durdurdu ve Şemsi Amerikan Hava Üssü'nün 15 gün içinde tahliyesini kararlaştırdı.
Hava Üssü - 21.11.2020
Son dakika haber! DHA YURT BÜLTENİ - 2
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Şüphelilerin iş yeri önüne gelmesi -Şüphelilerin kilidi kırarak dolabı açması -Şüphelilerin dolapta bulunan içecekleri poşetlere doldurması Haber: Kazım BULUT-Kamera: BURSA, ============================ Eylem planları operasyonla suya düşürülen DEAŞ'lıların hedefinde İncirlik Hava Üssü varmış Adana merkezli operasyonlarda, milletvekilleri, üst düzey bürokrat ve iş insanları, turist kafileleri ve savcıların kaçırılarak esir alınmasının yanı sıra bekçi, polis memurlarına saldırı yapılması ve stratejik öneme sahip yerlere yönelik eylem planlaması yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan terör örgütü DEAŞ üyesi 1'i kadın 22 şüpheliden 20'si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Hava Üssü - 20.11.2020
Son dakika haber! ABD'den Dayton Anlaşması'nın yıl dönümünde Bosna Hersek yönetimine reform çağrısı
Biegun, 1995'te Ohio'nun Dayton kentindeki Wright-Patterson Hava Üssü'nde imzalanan ve Bosna Savaşı'nı sonlandıran Dayton Anlaşması'nın 25'inci yıl dönümü münasebetiyle Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri Milorad Dodik, Zeljko Komsic ve Sefik Dzaferovic ile çevrim içi görüşme yaptı.
Hava Üssü - 19.11.2020
Libya'da Hafter milisleri balıkçı teknelerine Sirte Limanı'nı boşaltmaları emrini verdi
Dırah, Vadi Carif Barajı ve Battuma bölgeleri yakınlarında Rus paralı askerlerinin bulunduğunu ve halen Gırdabiyye Hava Üssü'nün bu unsurların işgali altında olduğuna dikkati çekti.
Hava Üssü - 28.10.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin, sivilleri hedef alan terör saldırılarını önledik
- Husilerin İHA saldırıları arttı İran destekli Husiler 24 Ekim'de Suudi Arabistan'ın güneyindeki Cazan ve Ebha kentlerindeki havaalanları ile Hamis Muşayt bölgesindeki üsse İHA'larla 3 saldırı düzenlediklerini duyurmuştu. Husiler, bir gün sonra 25 Ekim'de de Hamis Muşayt'taki Kral Halid Hava Üssü'ne iki, ülkenin güneyine de bir saldırı düzenlediklerini açıklamıştı.
Hava Üssü - 28.10.2020
ABD'nin Dubai Büyükelçiliği vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı
ABD'nin Dubai Büyükelçiliği, vatandaşlarını körfez ülkelerinde terör saldırıları olasılığına karşı uyardı.
Hava Üssü - 27.10.2020
Trump'tan Dağlık Karabağ yorumu: "Ateşkesin bozulduğunu görmek hayal kırıklığı"
ABD Başkanı Trump, Andrews Hava Üssü'nde bir gazetecinin Dağlık Karabağ krizinde ateşkesin bozulmasına yönelik sorduğu soruya, "Azerbaycan ve Ermenistan anlaşamaya varamıyor.
Hava Üssü - 26.10.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Husilere ait 2 İHA'yı düşürdüğünü duyurdu
Husiler, dün Suudi Arabistan'ın güneyinde yer alan Hamis Muşayt kentindeki Kral Halid Hava Üssü'ne 2 saldırı ve yine ülkenin güneyine bir saldırı düzenlediklerini açıklamıştı.
Hava Üssü - 25.10.2020
Husilerden Suudi Arabistan'ın güneyindeki hava üssüne SİHA saldırısı
Yemen'deki Husiler, silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) Suudi Arabistan'ın güneyinde yer alan Hamis Muşayt kentindeki Kral Halid Hava Üssü'nü hedef aldıklarını açıkladı.
Hava Üssü - 24.10.2020
Husiler, Suudi Arabistan'ın güney bölgelerine İHA saldırıları düzenledi
Yemen'deki Husiler, Suudi Arabistan'ın güney kesimindeki Cazan ve Ebha kentlerindeki havaalanları ile Hamis Muşayt bölgesindeki üsse insansız hava araçlarıyla (İHA) saldırı düzenlediklerini duyurdu. Yemen'deki İran destekli Husilerin Askeri Sözcüsü Yahya Seri, yaptığı yazılı açıklamada, örgüte bağlı hava kuvvetlerinin, Suudi Arabistan'ın güney bölgelerine İHA'larla 3 saldırı düzenlediğini belirtti. Saldırılarda Cazan ve Ebha kentlerindeki havaalanları ile Hamis Muşayt bölgesindeki Kral Halid Hava Üssü'nün hedef alındığını ifade eden Seri, bunların Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyonun saldırılarına karşılık düzenlendiğini kaydetti.
Hava Üssü - 22.10.2020
Son dakika haber! Rus Wagner paralı askerlerinin infazından kurtulan Libyalı: "Üzerimize kurşun yağdırdılar"
Wagner'e mensup paralı askerler, Libya ordusunun, sahil kenti Sirte ve Trablus'un güneydoğusundaki Cufra Hava Üssü'nü kurtarma operasyonlarının önündeki en büyük tehdit olarak görülüyor.
Hava Üssü - 21.10.2020
ABD'de savaş uçağı düştü
Donanma Hava Kuvvetleri sözcüsü Binbaşı Zach Harrell yaptığı açıklamada, yerel saatle 10.10 sularında Lemoore Donanma Hava Üssü'nden havalanan F/A-18E tipi uçağın kalkıştan kısa bir süre sonra düştüğünü açıkladı.
Hava Üssü - 15.10.2020
Libya ordusu: Hafter milisleri, okulları kışla olarak kullanıyor
Hun kenti, Hafter'e destek veren Rus güvenlik şirketi Wagner Grubu'na bağlı paralı askerlerce kontrol edilen stratejik Cufra Askeri Hava Üssü'ne birkaç kilometre mesafede bulunuyor.
Hava Üssü - 13.10.2020
Güney Çin Denizi üzerinde ABD hava hareketliliğini yansıtan rapor yayımlandı
ABD'nin yakıt tankerlerini (Japonya'daki ABD'ye ait Kadena hava üssü yerine) Guam'dan göndermesinin "olağan dışı" bir durum olduğu vurgulanan raporda, "Çünkü bu tür operasyonlar ekonomik değil ve verimsiz.
Hava Üssü - 8.10.2020
Yeni RC-2 keşif uçağı, Japonya Hava Öz Savunma Kuvvetlerine teslim edildi
Ulusal basına yansıya haberlere göre, Tokyo metropolündeki Saitama eyaletinin Sayama ilçesindeki JASDF İruma Hava Üssü'nde RC-2 gözcü uçağının hizmete başlama töreni düzenlendi.
Hava Üssü - 6.10.2020
ABD'de F-35 kazasından "sistem arızası" çıktı
ABD'nin Eglin Hava Üssü'nde mayıs ayında düzenlene bir eğitim uçuşu sırasında düşen F-35 uçağıyla ilgili soruşturmada uçaktaki sistem arızalarının kazaya neden olduğu tespit edildi.
Hava Üssü - 3.10.2020
Son dakika haberi | Katar ve ABD savunma bakanları Doha'da askeri ilişkileri görüştü
ABD'nin, Katar'daki El-Udeyd Hava Üssü'nde çoğunluğu hava kuvvetlerine mensup yaklaşık 13 bin askeri bulunuyor.
Hava Üssü - 3.10.2020
Libya ordusu: Suriyeli savaşçıları taşıyan Rus kargo uçağı Sirte'ye indi
Libya ordusuna bağlı Sirte ve Cufra Operasyon Dairesi yetkililerinden alınana bilgiye göre, Rus kargo uçağı saat 11.00'de Sirte'nin Gırdabiyye Hava Üssü'ne indi.
Hava Üssü - 30.9.2020
Son dakika haberleri:
Darbecilerin komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Hava Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına ise Ankara 4.
Hava Üssü - 23.9.2020
Libya ordusu: Sukne'deki helikopter kazasında 4 Rus Wagner askeri öldü
Sirte ve Cufra Ortak Operasyon Dairesi Sözcüsü General Abdulhadi Dırah, Libya'nın Febrayer kanalına yaptığı açıklamada, Cufra Askeri Hava Üssü yakınlarındaki Sukne'de meydana gelen helikopter kazasında, 4 Rus Wagner paralı askerinin öldüğünü belirtti.
Hava Üssü - 10.9.2020
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Satterfield: "Güçlü ve kalıcı olan ilişkilerimize değer veriyoruz"
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Satterfield'in Adana'daki İncirlik Üssü'nde 39. Hava Üssü Kanat ve 10.
Hava Üssü - 8.9.2020
ABD ordusu üs güvenliği için "robot köpekleri" test etti
Testin Nevada'nın Nellis Hava Üssü'ndeki ayağında ise "robot köpekler" olarak bilinen ve Ghost Robotics tarafından geliştirilen dört ayaklı robotlar da test edildi.
Hava Üssü - 5.9.2020
Hafter milislerinin Libya'da Petrol Hilali bölgesine sevkiyatları sürüyor
Libya ordusu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerinin, Pantsir hava savunma sistemi taşıyan bir konvoyla Ecdabiya'dan Petrol Hilali bölgesindeki Briga'ya doğru hareket ettiğini gözlediğini duyurdu. Libya ordu sözcüsü Albay Muhammed Kununu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Harekat merkezimiz, terörist Hafter milislerinin, Pantsir hava savunma sistemi taşıyan silahlı bir konvoyla Ecdabiya'dan Briga'ya doğru hareket ettiğini gözledi. Konvoyun, Ras Lanuf veya Sirte kentine gideceği düşünülüyor." ifadelerini kullandı. Bazı ülkelerin Hafter milisleri ve paralı askerlerine Rus yapımı Pantsir sistemleri sağlamaya devam ettiğine dikkati çeken Kununu, "Kahraman güçlerimiz Vişke'de, Sirte'nin güneyinde, Terhune'de, Trablus Havaalanı'nda ve Vutya'da yaptığı gibi bunları yine paramparça edip yok edecektir." yorumunda bulundu. Hafter milislerini 18 Mayıs'ta stratejik Vutya Askeri Hava Üssü'nden çıkarmayı başaran Libya ordusu, haziran ayı başında başta başkent Trablus il sınırının tamamı olmak üzere, ülkenin batısındaki tüm önemli yerleşim birimleri ve geçiş noktalarını Hafter milislerinden arındırarak Sirte'ye kadar ilerlemişti.
Hava Üssü - 28.8.2020
Son dakika haberi: BBC araştırması, Libya'daki askeri akademi katliamından BAE'nin sorumlu olduğunu ortaya koydu
Saldırı, Libya'da BAE'nin kontrolündeki üsten düzenlendi Blue Arrow füzesinin, sadece Çin menşeli Wing Loong İHA'sından fırlatılabileceğine işaret edilen araştırmada, o tarihlerdeki uydu fotoğrafları incelendiğinde, bu İHA'nın, BAE kontrolündeki Bingazi yakınındaki El-Hadim Askeri Hava Üssü'ne konuşlu olduğu görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hava Üssü Haberleri | Hava Üssü Haber - Haberler - Hava Üssü haberleri, son dakika hava üssü haber ve gelişmeleri burada. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyondan Sana Havalimanına hava saldırısı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 18:57:13. #1.14#
title