Göreme Haberleri

Göreme haber, Göreme son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Göreme - 25.11.2020
Kapadokya'da balonlar kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için havalandı
Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesindeki sıcak hava balonları bu sabahki uçuşlarını, sepetlerine asılan pankartlarla gerçekleştirdi. Gün doğumundan önce Göreme beldesinde uçuş için hazırlanan balonlar, sepetlerine yolcuların alınmasının ardından görevlilerce takılan ve üzerinde kadına yönelik şiddete dikkat çeken mesajların yer aldığı pankartlarla Kapadokya semalarına yükseldi.
Göreme - 19.11.2020
Kanadalı Müslüman gezgin Türkiye'nin inanç merkezleri ve tarihi yapılarına hayran kaldı
İstanbul'un ardından turuna otobüsle devam eden Adams, UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi ve doğal güzellikleriyle ünlü Kapadokya'ya geçti.
Göreme - 17.11.2020
"Güzel atlar ülkesi" Kapadokya'nın atlarına mikroçip takılıyor
Uygulamanın bugüne kadar sadece Türkiye Jokey Kulübünce yapıldığını, Bakanlığın ilgili yönetmeliği gereğince ülke geneline yayıldığını dile getiren Ökçesiz, şöyle konuştu: "Nevşehir genelindeki tek tırnaklı hayvanlara sağlık taraması yapıyoruz. İnsanlara da buluşabilen ruam hastalığı başta olmak üzere tespit için test yapıyor, ardından mikroçip takıyoruz. Çalışmalara ilk olarak Kapadokya'da turistik gezilerde kullanılan atların olması nedeniyle Göreme beldesinden başladık.
Göreme - 16.11.2020
Tekirdağ'dan kısa kısa
Çorlu'da yol yapım çalışmaları sürüyor Kazımiye Mahallesi Göreme Sokak'ta iletişim, elektrik, su ve kanalizasyon kuruluşları tarafından yapılan altyapı çalışmalarının ardından bozulan yol, Çorlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından 24 saat içerisinde kazı ve dolgu çalışmasının ardından yeniden asfaltlanarak ulaşıma açıldı.
Göreme - 5.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Nevşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü verilerine göre, Kapadokya bölgesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı olarak ziyarete açık bulundurulan Nevşehir, Ürgüp ve Hacıbektaş Arkeoloji ve Etnografya Müzeleri, Karanlık, El Nazar ve Gülşehir St. Jean Kiliseleri, Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Tatlarin ve Mazı yer altı şehirleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Örenyeri, Gülşehir Açık Saray Harabeleri, Hacıbektaş Veli Müzesi ve Hacıbektaş Atatürk Evi'ni geçen ekim ayı içinde 175 bin 612 turist ziyaret etti.
Göreme - 17.10.2020
Kapadokya'daki rekor denemesi
Mehmet Soytürk, Ürgüp, Ortahisar, İbrahimpaşa, Uçhisar, Göreme'den geçerek yeniden Ürgüp ilçesindeki bitiş çizgisine 5 saat 20 dakika 33 saniyede ulaştı.
Göreme - 17.10.2020
Sıcak hava balonları Kapadokya'ya renk katıyor
Sıcak hava balonları, doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da güzel görüntü oluşturuyor. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan ve her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilen bölgeyi kuş bakışı izlemek isteyen turistlere yönelik her sabah sıcak hava balon turu düzenleniyor. Turistler milyonlarca yıl önce Erciyes Dağı ve Hasan Dağı'nın püskürttüğü lav ve küllerin, zamanla rüzgar ve yağmur tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan doğal oluşumlarının üzerinde uçuyor. Gün doğumunda, Göreme beldesinden gökyüzüne yükselen sıcak hava balonları Kapadokya'nın eşsiz güzelliğini adeta görsel şölene çeviriyor.
Göreme - 5.10.2020
Pandemi sürecinde güvenli tatilin adresi: Kapadokya
Göreme Milli Parkı'nda peribacaları arasında gezinti yapan Romanyalı Narcisa Dalca, AA muhabirine, Kapadokya'da kendini sağlık açısından güvende hissettiğini belirtti.
Göreme - 24.9.2020
Mehmet Soytürk, Kapadokya'da rekor kırmak için koşacak
Bu proje kapsamında Mehmet Soytürk, Salomon Cappadocia Ultra-Trail yarışında yer alan üç parkurdan biri olan 63 kilometrelik Cappadocia Medium Trail parkurunda, rekor denemesi yapacak. Rekor denemesi 17 Ekim Cumartesi saat 07.00'de Ürgüp'te başlayacak. Salomon atleti Mehmet Soytürk, CMT parkuru boyunca sırasıyla, İbrahimpaşa, Uçhisar, Göreme, Çavuşin ve Akdağ ilçelerini geçip tekrar başlangıç bölgesi olan Ürgüp'e ulaşacak.
Göreme - 20.9.2020
Asırlık çini desenlerini, tekstil ürünlerine işliyor
Olçar, Nevşehir'in Göreme beldesinde, UNESCO'nun verdiği Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülü'nün sahibi babası, merhum çini ustası Sıtkı Olçar'ın adını taşıyan sanat galerisinde çalışmalarını sürdürüyor.
Göreme - 9.9.2020
Kapadokya'yı "yeni normal"de 255 bin turist gezdi
Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle tanınan Kapadokya'daki müze ve ören yerlerini yeni normalde 255 bin 811 turist ziyaret etti. Türkiye'nin peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı vadileri, kayadan oyma tarihi manastır, kilise ve şapelleri, yer altı yerleşim merkezleri ve sıcak hava balon turu başta olmak üzere alternatif tur seçenekleriyle ünlü Kapadokya, turistlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı verilerine göre, yeni normalde ziyarete açılan bölgedeki turistik merkezleri haziran ayında 16 bin 791, temmuzda 80 bin 220, ağustos ayında ise 158 bin 800 turist gezdi. Hacı Bektaş Veli Müzesi, son 3 aylık süreçte 70 bin 330 ziyaretçi ile en çok ilgi gösterilen alanların başında gelirken, listede ikinci sırada 68 bin 54 ziyaretçi ile Zelve Ören Yeri, üçüncü sırada ise 45 bin 540 ziyaretçi ile Göreme Açık Hava Müzesi yer aldı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Göreme Haber, Göreme Son Dakika Haberleri - Haberler - Göreme haber sayfamızda Göreme haberleri okuyabilir, Göreme son dakika haberleri ve güncel Göreme gelişmelerini görebilirsiniz. Kapadokya'da balonlar kadına yönelik şiddete dikkat çekmek için havaland
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.11.2020 18:10:09. #1.14#
title