Gabon Haberleri

Gabon haber, Gabon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gabon - 25.8.2020
Polonya'dan 63 ülkeye uçuş yasağı
Resmi gazetede yayınlanan söz konusu kararnameyle Çin, Rusya, Singapur, Sırbistan, Gabon ise uluslararası uçuşların yasak olduğu ülkeler listesinden çıkarıldı.
Gabon - 22.8.2020
Göztepe'nin ilk Nijeryalı oyuncusu: Brown Ideye
Toplam 5 Brezilyalı ismin forma giydiği Göztepe'de Fransa'dan 4, Gana'dan 3, Arjantin, Cezayir, Fas, Güney Afrika, Polonya, Portekiz ve Senegal'den 2 isim şans bulurken, Arnavutluk, Büyük Britanya, Çekya, Danimarka, Fildişi Sahili, Gabon, Gambiya, İtalya, Kongo, Kosta Rika, Macaristan, Kuzey Makedonya, Norveç, Paraguay, Sırbistan, Slovakya, Slovenya ve Yugoslavya'dan ise birer futbolcu mücadele etti.
Gabon - 19.8.2020
Afrika Uzmanı Çınar, Mali'deki darbeyi değerlendirdi
Fransa'nın eski bir sömürgesi olan Mali üzerindeki etkinliğini kaybetmemek için 2012'den beri Serval Operasyonu ve Barkhane Operasyonu gibi askeri girişimlerle burada varlık gösterdiğini anlatan Çınar şunları kaydetti: "Bu askeri girişimler ülkedeki ve çevresindeki istikrarsızlığı bertaraf etmede yetersiz kaldığı gibi halihazırdaki radikalizm ve terörizm temelli sorunları daha da çetrefilli bir hale sokmuştur. Askeri alanda bu durum meydana gelmişken, bazı Batı ve Afrika ülkelerinin Fransız Milli Bankasına bağlı CFA Frank Bölgesi'nden ayrılma ve eko para birimini devreye sokma niyetleri de Paris hükümetini de tedirgin etmiştir. Bu ülkelerde ekonun tedavüle girmesiyle Fransız Milli Bankasının 2012'den bu yana yüzde 50 seviyesinde tutmaya devam ettiği döviz kaynakları serbest kalacak, Afrika Para Birliği idaresine Fransa bir temsilci gönderemeyecektir. Bu nedenlerle Fransa yerli halk üzerinde oluşan Fransa yanlısı yönetimlerin başarısızlığı algısını ortadan kaldırıp, diğer rakiplerinin yolunu kesecek stratejiler üzerinde durmaktadır. Bu stratejiler başta Doğu Akdeniz ve Libya'daki Fransız çıkarlarıyla doğrudan bağlantılı olmak yanında bölgede bolca bulunan uranyum kaynaklarıyla da ilişkilendirilebilinir. Keza bu hususlar Serval ve Barkhane operasyonlarının başlatılmasında da etkili olmuştur. Bilindiği gibi Mali ve çevresindeki Cezayir, Niger, Fas, Gine, Moritanya gibi ülkelerde önemli miktarda uranyum rezervleri bulunmaktadır. Fransa ihtiyacı olan nükleer enerjinin hammaddesi olan uranyumun önemli bir kısmını Nijer, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Gabon'dan ithal etmektedir.
Gabon - 17.8.2020
Son dakika haber: Süper Lig kulüplerinin transferde gözü iç piyasada
Son dakika haberleri... Süper Lig kulüpleri, transfer çalışmalarında önceliği yurt içinden futbolculara verdi.
Gabon - 23.7.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Gabonlu mevkidaşı Boubeya'yı yeni görevi dolayısıyla tebrik etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Gabon'un yeni Dışişleri Bakanı Pacome Moubelet Boubeya'yı yeni görevinden dolayı kutladı.
Gabon - 15.7.2020
Son Dakika | Senegal, Schengen bölgesi Kovid-19 kısıtlamasından çıkarıldı
AB'nin uçuşların serbest olacağını açıkladığı ilk listede Afrika kıtasından sadece Cezayir, Fas, Ruanda ve Tunus bulunuyordu. Gabon'da misilleme olarak AB ülkelerinden uçuşları kabul etmeyeceğini duyurmuştu.
Gabon - 2.7.2020
Senegal'den Avrupa Birliği ülkelerine uçuş kapatma misillemesi
Gabon hükümeti de AB'nin "güvenli ülkeler" listesinde yer almamasının ardından, mütekabiliyet ilkesi gereki birliğe üye 27 ülkeden gelen turistlere vize verilmeyeceğini ilan etmişti.
Gabon - 2.7.2020
Gabon'dan 27 AB ülkesine vize misillemesi
Gabon'da hükümet, Avrupa Birliği'nin (AB) açıkladığı "güvenli ülkeler" listesinde yer almamasının ardından, AB'den gelen turistlere vize verilmeyeceğini duyurdu.
Gabon - 1.7.2020
Gabon hava sınırlarını açtı
Afrika ülkeleri, kıta genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarında görülen artışa rağmen salgınla mücadele tedbirlerini hafifletmeye devam ediyor.
Gabon - 30.6.2020
Yabancı öğrenciler KBÜ'lü olmak için yarıştı
Bu kontenjanın büyük bir kısmının dolacağını düşündüklerini anlatan Tanış, "Planlanan devlet politikaları doğrultusunda, uluslararası öğrenci sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bugün yapılan KBÜ-ULOS Türkiye'de 80'den fazla üniversite tarafından tanınmaktadır. Aynı zamanda, bu yıl ilk defa yurt dışından sınava girmek isteyen ancak pandemi nedeniyle katılamayan uluslararası öğrenciler için 'online sınav' planladık. 13 Temmuz'da Afganistan ve Pakistan, 14 Temmuz'da Ürdün, 18 Temmuz'da Kamerun'da ilerleyen süreçte Kazakistan ve Gabon ülkelerinde yaşayan öğrenciler için 'online sınav'ları gerçekleştireceğiz.
Gabon - 30.6.2020
Macron'un Libya hezimeti ve Türkiye tepkisinin jeopolitik arka planı
Türkiye'nin "Fransız Batı Afrikası"na ilgisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde eski Fransız sömürgesi olan üç Afrika ülkesine 6-11 Ocak 2013'te gerçekleştirdiği ziyaret, Türkiye-Fransa ilişkilerinde de önemli yansımalara sahne oldu. O tarihe kadar ilgisini ağırlıklı olarak "Arap Afrikası" (Kuzey Afrika) ile sınırlayan Türkiye, Erdoğan'ın Gabon, Nijer ve Senegal'e gerçekleştirdiği ziyaretlerle ufkunu bundan sonraki süreçte Sahra Altı Afrikası'na da yönelteceğinin güçlü işaretlerini verince Paris teyakkuz durumuna geçti.
Gabon - 24.6.2020
Petrol geriledi, altın fiyatları yükseldi
OPEC kaynaklarına göre, Irak ve Gabon kısıntıya belirli oranlarda uyum sağlayamazken, Kazakistan, Angola ve Nİjerya, bu iki ülkeden daha iyi uyum sağlasalar da, hedeflerini tam olarak tutturamadılar.
Gabon - 24.6.2020
Novak: Uygulayamayan OPEC üyeleri kompanse edecek
OPEC kaynaklarına göre, Irak ve Gabon kısıntıya belirli oranlarda uyum sağlayamazken, Kazakistan, Angola ve Nİjerya, bu iki ülkeden daha iyi uyum sağlasalar da, hedeflerini tam olarak tutturamadılar.
Gabon - 18.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Gabon'da Cumhurbaşkanı Ali Bongo'nun danışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Jessye Ella Ekogha'da Kovid-19 tespit edildi.
Gabon - 18.6.2020
Gabon'da cumhurbaşkanlığı sözcüsü Kovid-19'a yakalandı
Afrika ülkesi Gabon'da, Cumhurbaşkanı Ali Bongo'nun danışmanı ve cumhurbaşkanlığı sözcüsü Jessye Ella Ekogha'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.
Gabon - 11.6.2020
Son dakika haber | Eski Gabon Başbakanı Ngondet hayatını kaybetti
Son dakika haberleri: Eski Gabon Başbakanı Emmanuel Issoze Ngondet, astım krizi sonucu yaşamını yitirdi.
Gabon - 11.6.2020
Gabon açıklarında kaçırılan 2 Senegalli denizci serbest bırakıldı
Gine Körfezi'nde yer alan Gabon açıklarındaki korsan saldırılarda rehin alınan Senegalli 2 denizci serbest bırakıldı.
Gabon - 5.6.2020
Fransa yurt dışında 18 binden fazla asker bulunduruyor
Gabon'da da 350 ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde 650 Fransız asker bulunuyor.
Gabon - 28.5.2020
Nijerya, teknik direktör Gernot Rohr'un sözleşmesini yeniledi
Bordeaux, Nice, Nantes, Young Boys gibi ekiplerde görev alan, milli takımlarda Gabon, Nijer ve Burkina Faso'yu çalıştıran 66 yaşındaki Rohr, 2016'da Nijerya'nın başına geçmişti.
Gabon - 25.5.2020
Gine Körfezi'nde korsanlarca kaçırılan 7 Ukraynalı mürettebat kurtarıldı
Afrika ülkesi Gabon'da korsanların Portekiz bandıralı bir gemiye saldırısı sonrası kaçırılan 7 Ukrayna uyruklu mürettebat kurtarıldı.
Gabon - 12.5.2020
Japonya'ya giriş yasağının kapsamı 100 ülkeye ulaştı
Buna göre, Meksika, Kolombiya, Uruguay, Honduras, Bahamalar, Kabo Verde Cumhuriyeti, Gabon, Gine Bissau, Sao Tome ve Principe, Ekvator Ginesi, Maldivler, Azerbaycan ve Kazakistan olmak üzere 13 ülkeye son iki haftada seyahat geçmişi bulunan yolcular Japonya'ya kabul edilmeyecek.
Gabon - 29.4.2020
Afrika ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı ölüm ve vakalar artıyor
Cibuti, Güney Sudan, Gabon, Kenya, Esvatini, Sierra Leone, Zambiya, Burkina Faso, Botsvana ve Etiyopya'da da vakalarda artış yaşandı.
Gabon - 20.4.2020
Senegal, Kongo Demokratik Cumhuriyeti ve Togo'da maske zorunluluğu
Afrika Kıtası'nda, Güney Afrika, Kamerun, Nijer, Nijerya, Burkina Faso, Gabon dahil çok sayıda ülkede kamusal alanlarda maske takma zorunluluğu getirilmişti.
Gabon - 16.4.2020
Orta Afrika ülkelerinde kamusal alanda maske takma zorunluluğu getirildi
Diğer yandan Gabon, Ekvator Ginesi gibi ülkelerde maskenin yanı sıra eldiven takma zorunluluğu da bulunuyor.
Gabon - 11.4.2020
Afrika ülkeleri Kovid-19'la mücadele tedbirlerini artırıyor
Gabon'da başkent Librevil karantinaya alındı Gabon'un başkenti Librevil'i de kapsayan geniş Librevil bölgesinde evde kalma-sıhhi karantina uygulaması başlatılacak.
Gabon - 7.4.2020
Sao Tome ve Principe'te ilk Kovid-19 vakaları görüldü
Afrika basınındaki haberlere göre, Sao Tome ve Principe Başbakanı Jorge Bom Jesus, Kovid-19 belirtisi gösteren 4 kişinin, adada test ekipmanı olmaması nedeniyle Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) en yakın kara ülkesi Gabon'a sevk edildiğini duyurdu.
Gabon - 7.4.2020
OPEC petrol sepeti varil başına 23.48 dolara yükseldi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi sArabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Gabon - 6.4.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Afrika ülkesi Gabon'da, pangolin ve yarasanın tüketim ve satışlarına yasak getirildi.
Gabon - 6.4.2020
Gabon'da Kovid-19 bulaştırdıkları gerekçesiyle pangolin ile yarasanın tüketim ve satışları...
Afrika ülkesi Gabon'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle pangolin ve yarasanın tüketim ve satışlarına yasak getirildiği bildirildi.
Gabon - 27.3.2020
Küresel petrol talebi Kovid-19 sebebiyle yüzde 20 azalabilir
Ekonomisi petrole bağımlı ülkelerin durumu zorlaşıyor Petrol talebindeki düşüşe rağmen Suudi Arabistan, Rusya ve bazı üretici ülkelerin piyasaya ilave petrol kapasitesi sürmeyi planladığını belirten Birol, şöyle devam etti: "Bu süreçten Irak, Cezayir, Nijerya, Gabon, Umman, Ekvador gibi ekonomisi petrol gelirlerine bağımlı ülkeler çok ciddi bir şekilde etkilenecek.
Gabon - 25.3.2020
Moody's petrol ihracatı yapan ülkeleri uyardı Açıklaması
Perjessy, "2020-2021 yıllarında düşük petrol fiyatları karşısında en çok zarar görebilecek ülkeler mali gelir ve ihracat kaynakları hidrokarbona bağlı olan ve adapte kapasitesi sınırlı ülkelerdir." değerlendirmesinde bulundu Şirket, 2020 yılında Irak ve Kuveyt'in mali gelir ve ihracatında, petrol üretiminde artış olmaması durumunda, önceki tahminlerine kıyasla yüzde 10'dan fazla düşüş beklendiğini aktardı. Düşüşün Umman, Kuveyt, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Kongo Cumhuriyeti ve Bahreyn'de yüzde 4-8 olacağı, Rusya, Kazakistan, Trinidad, Tobago, Nijerya ve Gabon'da ise yüzde 3 olarak beklendiği açıklandı.
Gabon - 25.3.2020
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs bulaşan kişi sayısı 423 bini geçti
Kovid-19 nedeniyle Çin ana karasında 3 bin 281, Hong Kong'da 4, İtalya'da 6 bin 820, İspanya'da 2 bin 991, İran'da 1934, Fransa'da 1100, ABD'de 784, İngiltere'de 422, Hollanda'da 276, Almanya'da 159, Güney Kore'de 126, İsviçre'de 122, Belçika'da 122, Endonezya'da 55, Japonya'da 53, Türkiye'de 44, Brezilya'da 46, İsveç'te 40, Filipinler'de 35, Portekiz'de 33, Danimarka'da 32, Avusturya'da 28, Ekvador'da 27, Irak'ta 27, Kanada'da 26, San Marino'da 21, Mısır'da 20, Yunanistan'da 20, Cezayir'de 19, Malezya'da 16, Norveç'te 12, Romanya'da 12, Hindistan'da 10, Polonya'da 10, Macaristan'da 10, Lüksemburg'da 8, Avustralya'da 8, İrlanda'da 7, Peru'da 7, Pakistan'da 7, Panama'da 6, Arjantin'de 6, Dominik Cumhuriyeti'nde 6, Fas'ta 5, Arnavutluk'ta 5, Burkina Faso'da 4, Tunus'ta 4, Bangladeş'te 4, Tayland'da 4, Slovenya'da 4, Meksika'da 4, Lübnan'da 4, Bulgaristan'da 3, Kolombiya'da 3, Ukrayna'da 3, Bosna Hersek'te 3, Sırbistan'da 3, İsrail'de 3, Çekya'da 3, Bahreyn'de 3, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde 3, Paraguay'da 3, Kosta Rika'da 2, Tayvan'da 2, Birleşik Arap Emirlikleri'nde 2, Singapur'da 2, Porto Riko'da 2, Mauritius'ta 2, Şili'de 2, Litvanya'da 2, Gana'da 2, Kuzey Makedonya'da 2, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde 2, İzlanda'da 2, Suudi Arabistan, Curaçao, Cayman Adaları, Gabon, Jamaika, Guatemala, Guyana, Karadağ, Guam, Küba, Nijerya, Martinik, Afganistan, Guadeloupe, Azerbaycan, Moldova, Andorra, Hırvatistan, Rusya, Finlandiya, Kamerun, Zimbabve, Gambiya, Cabo Verde ve Sudan'da birer kişi hayatını kaybetti.
Gabon - 25.3.2020
Gabon'da korsanlar Portekiz gemisindeki mürettebattan 7 kişiyi rehin aldı
Orta Batı Afrika ülkesi Gabon'da korsanların Portekiz bandıralı gemiye saldırarak Ukrayna uyruklu mürettebattan 7 kişiyi kaçırdığı bildirildi.
Gabon - 24.3.2020
OPEC petrol sepeti varil başına 24.72 dolara düştü
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi sArabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Gabon - 24.3.2020
Fitch'ten koronavirüs, petrol fiyatları ve kredi notları değerlendirmesi Açıklaması
Öte yandan, gelişmekte olan ülkelerin petrol gibi emtia ihraç gelirleri, sermaye akımları ve döviz kurlarının da risk altında olduğu, Angola, Irak, Surinam ve Gabon'un bu ülkeler arasında yer aldığı bildirildi.
Gabon - 23.3.2020
Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ruanda ve Gabon'da ulusal parklar kapatıldı.
Gabon - 23.3.2020
Afrika'da bazı ülkeler gorilleri koronavirüsten korumak için parkları kapattı
Uzmanların solunum yolu enfeksiyonlarının insanlardan goril ve şempanzelere kolayca geçebildiğine ilişkin bulguları, Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC), Ruanda ve Gabon'da ulusal parkların kapanmasına yol açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gabon Haberleri | Gabon Haber - Haberler - Gabon haberleri, son dakika gabon haber ve gelişmeleri burada. Bouanga'nın Saint-Étienne Formasıyla Attığı En İyi Goller.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 21:54:18. #1.14#
title