Engelli Haberleri

Engelli haber, Engelli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Engelli - Bugün
Son dakika haberleri... İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten İsrail'e silah satışını onaylayan ABD'ye tepki Açıklaması
ABD'nin İsrail'in Filistin'deki saldırılarıyla ilgili BMGK'nın yapmayı planladığı ortak açıklamayı da engellemesine işaret eden Zarif, "ABD, muhtemel en hafif BMGK açıklamasını dahi engelliyor.
Engelli - Dün
Google Haritalar'ın Filistin'de düşük çözünürlüklü görüntü sağlaması araştırmacıları engelliyor
Dünyanın pek çok noktasında uydu görüntüleri sayesinde yüksek çözünürlüklü fotoğraf hizmeti veren Google Haritalar'ın Filistin'den düşük çözünürlükte fotoğraf servis ettiği öne sürüldü.
Engelli - Dün
Maltepe Belediye Meclisi'nden "Filistin halkının yanındayız" mesajı
KILIÇ'TAN BM'YE ÇAĞRI İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına da değinen ve İsrail'in meclis üyeleriyle birlikte kınayan Ali Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü: "Değerli arkadaşlar insanlık tarihi gerçekten çok önemli bir sürece tanıklık ediyor. Yani tırnak içerisinde olağanüstü bir süreç olarak ifade ettiğimiz bu korona sürecinde, ne yazık ki İslam alemi için çok önemli olan Ramazan ayının son günlerinde İsrail'in Kudüs'te terörist saldırılar gerçekleştirdi ve gerçekleştiriyor. Bu terörist saldırılara karşı, başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere muhalefet partisinin genel başkanı, tüm siyasi partiler, tüm vatandaşlarımız, 82 milyon insanımız deyim yerindeyse kenetlendi ve bir yumruk gibi tek başına bu saldırılara karşı durdu. Ümit ederim bir an önce, özellikle de Türkiye'nin öncülüğünde çözüm bulunur. Sayın Cumhurbaşkanımız da, kendisinin ifade ettiği gibi 19 ülkenin hükümet başkanı veya cumhurbaşkanlarıyla temasta bulunduğunu açıklamıştı. Yine ümit ediyorum ki insanlık bu drama daha fazla seyirci kalmaz. Meclis olarak Filistin halkının yanındayız. Birleşmiş Milletler Örgütü'nün sadece tırnak içerisinde geçiştirici, sıradan basın açıklamaları yerine İsrail'e karşı daha ciddi yaptırımları hayata geçirmesini bekliyoruz." İBB'DEN DALÇIK, İSKİ'DEN KANAL ÇALIŞMASI Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden 301 madenciyi de anan Ali Kılıç, anneler gününü, 1 Mayıs'ı ve engelliler haftasını kutladı.
Engelli - Dün
Samsun'dan kısa kısa
Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza binlerce erzak kolisi gönderimi yaptık. Ayrıca ramazanda her gün yüzlerce kişiye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştirdik. Sıcak yemeği evde yemek yapamayacak durumda olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile Kovid pozitif olan hastalara ve ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza ulaştırdık.
Engelli - Dün
Manisa'da minibüsün çarptığı akülü tekerlekli sandalyedeki bedensel engelli yaralandı
Manisa'nın Kula ilçesinde minibüsün çarptığı akülü tekerlekli sandalyedeki bedensel engelli yaralandı.
Engelli - Dün
Altınova Belediyesi 5 yılda 5 bine yakın evde sağlık ve bakım işlemi yaptı
Altınova'nın büyük bir aile olduğunu vurgulayan Oral, şu ifadeleri kullandı: "Evde sağlık ve bakım hizmetlerinde yüksek memnuniyet oranı bizleri de çok memnun ederken, sorumluluklarımızı daha da artırıyor. Hizmet kalitemizi artırmak, hizmet alanımızı genişletmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle başta yaşlılarımız olmak üzere kadınlar, çocuklar, gençler, engelli vatandaşlarımız ve hatta can dostlarımız sokak hayvanları huzuru ve mutluluğu bizim için çok çok önemli.
Engelli - Dün
Mersin'den kısa kısa
Açıklamada görüşlerine yer verilen Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde görevli İç Hastalıkları Uzmanı Dr.
Engelli - Dün
"Tam kapanma" sona erdi, "kademeli normalleşme" başladı
Tam kapanma sürecinde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterdi. Vatandaşlar zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve engelliler haricinde araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebildi.
Engelli - 16.05.2021
İşitme engelli milli futbolcu Hüseyin Er vefat etti
İşitme Engelliler Futbol Milli Takımı oyuncularından Hüseyin Er, hayatını kaybetti.
Engelli - 16.05.2021
Kayseri'de akülü arabası ile sulama kanalına düşen engelli hayatını kaybetti
Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde, akülü arabası ile sulama kanalına düşen engelli hayatını kaybetti.
Engelli - 16.05.2021
Türkiye Kovid-19'la mücadelede "kademeli normalleşme dönemi"ne geçiyor
Sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik tanınan muafiyetlerin 14 Aralık 2020 tarihli genelgede belirtildiği şekilde muafiyet nedeni ve buna bağlı zaman ve güzergahla sınırlı olacağı, aksi durumların muafiyetlerin kötüye kullanımı olarak görülerek idari veya adli yaptırımlara konu edileceği bildirilen genelgede, şunlar kaydedildi: "Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişiler yapılan denetimlerde 29 Nisan 2021 tarih ve 7705 sayılı genelgemiz çerçevesinde e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden alınan 'çalışma izni görev belgesini' ibraz etmek zorundadırlar. Ancak NACE kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde görev yapmasına rağmen alt işverenin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle görev belgesi alınamaması veya erişim hatası gibi durumlarda örneği bahse konu genelge ekinde yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan 'çalışma izni görev belgesi formu' da denetimlerde ibraz edilebilecektir." Bakkal, market ve fırınlar hafta sonu 10.00-17.00 arasında açık olacak Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak hafta sonlarında bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcıların 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceği, vatandaşların zorunlu ihtiyaçlarının karşılanmasıyla sınırlı olmak ve engelli vatandaşlar haricinde araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecekleri aktarılan genelgede, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleriyle bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayilerinin açık olacağı ifade edildi.
Engelli - 16.05.2021
TİHEK, İsrail'in saldırılarının durdurulması için 100'ün üzerinde ülkeye mektup gönderdi Açıklaması
Gerçekleştirilen savaş suçu niteliğindeki saldırılar Yahudi yerleşimcilerin, Doğu Kudüs'teki Şeyh Cerrah Mahallesi'ni Filistinlilerden zorla alma girişiminin, kadın, çocuk, yaşlı, engelli farkı gözetilmeksizin bütün Filistinlilere yönelmiş acımasız bir saldırıya ve silahlı çatışmaya dönüştürüldüğünü vurgulayan Arslan, gerçekleştirilen savaş suçu niteliğindeki saldırıların, başta İslam dünyası olmak üzere bütün insanlığın vicdanının yaralanmasına yol açacak seviyeye ulaştığını belirtti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Engelli Haberleri | Engelli Haber - Haberler - Engelli haberleri, son dakika engelli haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberleri... İran Dışişleri Bakanı Zarif'ten İsrail'e silah satışını onaylayan ABD'ye tepki Açıklaması.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.05.2021 04:10:17. #1.13#

title