DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Kadınlar Günü

ABD'nin New York şehrinde 8 Mart 1857 meydana gelen bir isyanda 120 kadın işçinin can vermesi sonucu ortaya çıkan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadın haklarının dünden bugüne gelişimini hatırlatıyor ve her sene 8 Mart'ta kutlanıyor. Haberler.com olarak kadınlar arasında bir dayanışma günü olarak da bilinen Dünya Kadınlar Günü'ne özel içerikleri, bu sayfada sizlerle buluşturuyor ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Kadınlar Günü: Yaşlılar ve engelliler için hobi bahçesiDünya Kadınlar Günü 12.8.2020
Dünya Kadınlar Günü 23.6.2020
Otizmli müzik dahisi, ebeveynlerinin desteğiyle başarıya koşuyor
İlk başlarda otizmin tedavisiyle ilgili bir korku yaşadıklarını ve ebeveynler olarak kendilerini bu konuda eğittiklerini ve daha sonra kızlarını yönlendirdiklerine dikkati çeken Baba Hüseyin Aytek, şöyle konuştu: "Rabia otizm tanısı konulmasıyla beraber sürekli eğitim görüyor. Bu eğitimi hep beraber ölene kadar görmeye devam edeceğiz. Kızımla izinli olduğum veya mesai saatlerinde Rabia'nın tercihlerine göre yürüyüşlerimiz oluyor. Pandemiden sonra, Rabia kilo alınca yürüyüş ve sporlara başladık. Sporun ardından kızımın piknik anlamında istediği yerlere giderek onu ödüllendiriyoruz. Kızımla mümkün olduğu kadar birlikte olmaya çalışıyoruz." Otizmle kendisi gibi mücadele eden ailelere tavsiyelerde bulunan Aytek, şunları kaydetti: "Aileler otizmli çocuklarını kesinlikle eve kapatmasın. Mutlaka çocuklarını sosyal hayata uyum sağlamaları için gerekli kurslara göndermeleri ve çocuklarının yeteneklerini keşfetmeleri gerekiyor. Otizmli çocuklarını sosyal hayata hazırlasınlar. Örneğin, çocukların müzik, spor ya da farklı yeteneklerini ortaya çıkarıp, pes etmeden, yılmadan çalışmalarına devam etsinler. Eğitim şart ve aileler çocuklarının eğitimlerine ara vermesin. Otizmle mücadelede anne ve babalarda sevgi, şefkat, merhamet, anlayış, hoşgörü olması gerekiyor. Anne ve babada bu olmadan hiçbir şey başaramazsanız. Biz de Rabia'nın yetişmesinde baba olarak ben 2. plandayım annesi ön planda gelir. Annesi benden kat kat fazla emek vermiştir. Kız çocuğu olduğu için anne ön plandadır. Anne olarak yapması gerekenleri yaparken ben de baba olarak yapılması gerekenleri yapıp kızımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Rabia mutlu ise gerisi teferruattır." Anne Canan Aytek'le yıllardır uzun süren mücadelelerinin olduğunu dile getiren Aytek, tüm babaların Babalar Günü'nün kutlu olmasını diledi. Aytek, "Çocuklar engelli olur olmaz ayrı bir şey. Ama bütün babaların ailesi ve çocuklarıyla yakından ilgilenmesi gerektiğini söylüyorum. Herkese mutlu ve nice yıllar diliyorum." dedi. Aytek, kızının üniversite eğitiminden sonra bir eğitimci olarak hayata kazandırdıklarına ve kızının da başkalarını topluma kazandıracağına inandığını belirtti. "Anne olarak sadece kalbimin sesini dinledim" Pendik Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 12 yıldır Okuma Yazma ve Bireysel destek eğitmeni ve terapisti olan anne Canan Aytek ise 2017 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende 'yılın örnek teşkil eden kadını' ve 'yılın annesi' ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
Dünya Kadınlar Günü 20.6.2020
Germencik'in en yaşlısı, 109 yaşında vefat etti
Aydın'ın Germencik ilçesinde kentin en yaşlı insanı olarak bilinen Ayşe Saydak 109 yaşında vefat etti.
Dünya Kadınlar Günü: Heykel saldırıları İtalya'ya sıçradıDünya Kadınlar Günü 14.6.2020
Dünya Kadınlar Günü: Heykel saldırıları İtalya'ya sıçradıDünya Kadınlar Günü 14.6.2020
Dünya Kadınlar Günü: - Heykel saldırıları İtalya'ya sıçradıDünya Kadınlar Günü 14.6.2020
Dünya Kadınlar Günü: MüzeKartlı sayısı 9 milyona yaklaştıDünya Kadınlar Günü 1.6.2020
Dünya Kadınlar Günü 30.5.2020
Mezitli Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Sözleşmede ayrıca, kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde idari izinli sayılması, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde işlerin aksatılmaması şartıyla dönüşümlü olarak izin yapması kararlaştırıldı.
Dünya Kadınlar Günü 25.5.2020
İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin toplam sayısı 26 bin 834 olarak düzeltildi
İspanya devlet televizyonu RTVE, Kovid-19'un ülkede bu kadar fazla yayılmasına neden olduğu iddia edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yapılan gösterilerle ilgili bir araştırması nedeniyle de los Cobos'un görevden alındığını öne sürdü.
Dünya Kadınlar Günü 20.5.2020
Kooperatifleşen kadınlar ev yemeklerini kazanca dönüştürdü
Keskin ilçesinde kadınların kurduğu kooperatif, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kaymakamlık tarafından tahsis edilen yerde açılmasına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla üretime başlayamadı.
Dünya Kadınlar Günü 12.5.2020
İspanya'da Kovid-19 mağdurları yeterli tedbir almamakla suçladıkları hükümete karşı mahkemeye...
Ayrıca muhalefetteki sağ görüşlü partilerin hükümete yönelttiği suçlamaların başında gelen, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla tüm ülkede geniş çaplı gösteri yapılmasına izin verilerek salgının ülkede bu kadar fazla yayılmasına neden olunduğu" iddiası da mağdurların dilekçesinde yer aldı.
Dünya Kadınlar Günü: Gül üretene değil satana kazandırıyorDünya Kadınlar Günü 11.5.2020
Dünya Kadınlar Günü 17.3.2020
HDP'li Beştaş, karantina süresini geçirmeden TBMM'deki oturuma katıldı
Beştaş ise, "Ben Almanya'ya gittim, doğru, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü sebebiyle.
Dünya Kadınlar Günü 17.3.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Hükümetin aldığı tedbirlerin başarıyla devam ettiğine dikkati çeken Özkan, şöyle devam etti: "Tehlikeli bölgelerde uçuşları kapatmak ve virüsün çıktığı her ülkeyle uçuşları iptal ederek vatandaşlarımızı güvence altına almaya çalıştık. Sağlık Bakanına yönelik olarak 'gece saat 12'den sonra açıklama yapıyor' şeklinde eleştiriler yapılıyor. Bu eleştiriler haksız eleştirilerdir. Halkımız zamanında ve yerinde bilgilendiriliyor. Ülke olarak temizlik ve sosyal mesafeye dikkat etmek suretiyle bu süreci en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum." Özkan, yeni göreve başlayan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Almanya'ya gittiğini belirterek, "Almanya'dan döndü ve normal şartlarda karantina süresi devam ediyor.
Dünya Kadınlar Günü: 1. Kadın Çalıştayının ardındanDünya Kadınlar Günü 13.3.2020
Dünya Kadınlar Günü 12.3.2020
Kastamonu'da "Kadının Özgürlüğü ve Kader Yürüyüşü" konferansı düzenlendi
Kastamonu'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla "Kadının Özgürlüğü ve Kader Yürüyüşü" konferansı gerçekleştirildi.
Dünya Kadınlar Günü: Kadınlar için Erciyes'e zirve tırmanışıDünya Kadınlar Günü 12.3.2020
Dünya Kadınlar Günü 12.3.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Genel Kurulda, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, "8 Mart Dünya Kadınlar Günü", AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu Ban, "12 Mart Erzurum'un Kurtuluşu ve kurtuluşun kahraman kadınları", CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin ise "Kamudaki kadın personellerin sorunları"na ilişkin gündem dışı konuşma yaptı.
Şu an buradasınız: Kadınlar Günü - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü - Dünya Kadınlar Günü haberleri, son dakika dünya kadınlar günü haber ve gelişmeleri burada. Yaşlılar ve engelliler için hobi bahçesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 23:34:36. #1.15#
title