DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Kadınlar Günü

ABD'nin New York şehrinde 8 Mart 1857 meydana gelen bir isyanda 120 kadın işçinin can vermesi sonucu ortaya çıkan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, kadın haklarının dünden bugüne gelişimini hatırlatıyor ve her sene 8 Mart'ta kutlanıyor. Haberler.com olarak kadınlar arasında bir dayanışma günü olarak da bilinen Dünya Kadınlar Günü'ne özel içerikleri, bu sayfada sizlerle buluşturuyor ve tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyoruz.

DÜNYA KADINLAR GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Kadınlar Günü - 25.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
Ceren Özdemir ile Şule Çet'in babalarından Bakan Soylu'nun kadına şiddetle ilgili sözlerine destek ORDU'da öldürülen Ceren Özdemir'in babası Yılmaz Özdemir ve Ankara'da şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Şule Çet'in babası İsmail Çet, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kadına yönelik...
Dünya Kadınlar Günü - 25.11.2020
Elektronik kelepçe şiddet mağduru kadını hayata bağlıyor
Türkiye'de, 2015 yılında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde uygulamaya konan elektronik kelepçe, şiddet mağduru kadının sosyal hayattan kopmamasını sağlıyor.
Dünya Kadınlar Günü - 20.11.2020
Öz Taşıma İş Sendikası 8. kuruluş yıl dönümünü kutladı
8 yıldır üyelerimizin düğünlerinde ve çocuklarının sünnet düğünlerinde 4 bin 970 adet çeyrek ve gram altın armağan ettik. Farklı sebeplerle ihtiyacı olan 110 üyemize toplam 200 bin lirayı bulan nakit yardımında bulunduk. Üyelerimizin tamamına her yıl, ferdi kaza poliçesi yaptık. Tüm üyelerimize, her Ramazan ve Kurban bayramlarında kolonya, şeker ve lokum ikramı, yeni yılda yılbaşı hediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ise kadın üyelerimize çeşitli hediyelerimizi takdim ettik.
Dünya Kadınlar Günü - 20.11.2020
Karaburun Belediyesinde eşine şiddet uygulayan erkek işçinin 6 aylık ücretinin yarısı eşine ödenecek
Sözleşmeye göre eşine şiddet uyguladığı belirlenen erkek işçinin 6 aylık maaş ve sosyal alacaklarının yarısı doğrudan eşine ödenecek. Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın çalışanlara 1 gün idari izin verilecek.
Dünya Kadınlar Günü - 17.11.2020
Son dakika haber | İrlanda'da yılda ortalama 10 kadın öldürülüyor
İrlanda'da aile içi şiddete karşı mücadele İrlanda'da kadın yardım kuruluşu Women's Aid her 5 kadından birinin aile içi istismardan etkilendiğini açıklarken, aile içi şiddetin ne kadar tehlikeli olabileceğine dair bir anlayış geliştirmeye çalıştıklarını ifade etti. Kadınlara yardım merkezinde her gün 24 saat yardım hattı sunduklarını ve bire bir destek hizmetleri verdiklerini ifade edildi. Yardım hattının, "kadınları ilişkilerinde kendileri için neler olup bittiğini belirleme konusunda güçlendirmeyi, onları güvende kalmaları ve ilişki içinde yaşayan çocukların güvenliğini desteklemeyi" amaçladıklarını söyleyen Women's Aid aynı zamanda halkı bilinçlendirme kampanyaları yürütüyor. "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Farkındalık Kampanyası", "Erkek Şiddeti Modelini Kırmak", "Ulusal Flört Kötüye Kullanım Kamuoyu Kadın Yardımı" gibi kampanyalar kapsamında kadınlara ve çocuklara yönelik aile içi şiddet ile mücadele ediliyor.
Dünya Kadınlar Günü - 15.11.2020
Opel Türkiye'ye Felis Başarı Ödülü
Trafikte yapılan en ufak bir hata kadın sürücülere atfediliyor ve kalıplaşmış cümleler eşliğinde kornalara basılıyor. Bu noktadan hareketle Opel Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın sürücülere yönelik psikolojik şiddet için farkındalık yaratmak üzere bir kampanyaya imza attı.
Dünya Kadınlar Günü - 15.11.2020
Son dakika haberi | Opel Türkiye, Felis Ödülleri'nde "Başarı Ödülü"nün sahibi oldu
Son dakika habere göre Opel Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel kadın sürücülere yapılan sözlü ve fiziksel şiddetin yansımalarına dikkati çekmek istediği çalışma ile Felis Ödülleri'nde "Başarı Ödülü"nün sahibi oldu.
Dünya Kadınlar Günü - 14.11.2020
Türkiye Finans'a "Entegre Kampanya" ödülü
Türkiye Finans, bankacılık sektöründeki kadın çalışanların gücünü ön plana çıkarmak amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde başlattığı Feride Şevket Hanım Bankası isimli dijital projesiyle, Felis Ödülleri'nde Entegre Kampanyalar bölümünde başarı ödülüne layık görüldü.
Dünya Kadınlar Günü - 15.10.2020
CHP Mersin Milletvekili Gökçel: "Ormanları talana açacak değil, koruyacak kanunlara ihtiyaç var"
CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, "Ormanları talana açacak değil, koruyacak kanunlara ihtiyaç var." dedi.
Dünya Kadınlar Günü - 15.10.2020
Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nde Bozkır'da çiftçi kadınlara ziyaret
Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Ali İrgin, Bozkır Kaymakamı Muhammed Akın ve Belediye Başkanı Sadettin Saygı, 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nde, Bozkır'da çiftçi kadınları ziyaret ederek günlerini kutladı.
Dünya Kadınlar Günü - 15.10.2020
Kadın çiftçiler unutulmadı
ANTALYA'nın Kumluca ilçesinde Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla ilçenin en yaşlı kadın çiftçileri ziyaret edildi.
Dünya Kadınlar Günü - 15.10.2020
15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü
Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nü kutladı.
Dünya Kadınlar Günü - 15.10.2020
TVHB Merkez Konseyi'nden Dünya Çiftçi Kadınlar Günü mesajı
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, "Tarlasında, bahçesinde, ahırında gece gündüz demeden emek vererek ailesine ve ülkemize üretimle destek veren, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren kadınlarımızın 'Dünya Çiftçi Kadınlar Günü' kutlu olsun" dedi.
Dünya Kadınlar Günü - 14.10.2020
15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımda çalışan kadınların yüzde 95'inin sosyal güvenlik sistemine kayıtlı olmadığını belirterek, "Kadın çiftçilerimizin sosyal güvenlik sistemine katılımının desteklenmesi için teşvik edici önlemler alınmalıdır.
Dünya Kadınlar Günü - 28.8.2020
Nevşehir'de kağıtlara yazılıp "Hayal Kutuları"na atılan dilekler gerçek oldu
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadınların gerçekleştiremedikleri hayallerini yazmaları amacıyla şehrin farklı noktalarına "Hayal Kutuları" yerleştirildi.
Dünya Kadınlar Günü - 27.8.2020
Son dakika! Özbekistan'da Bağımsızlık Bayramı dolayısıyla 113 mahkum affedildi
Bu yıl Cumhurbaşkanı Mirziyoyev tarafından imzalanan kararnameyle "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla 83 kadın mahkum, Ramazan Bayramı dolayısıyla ise 258 mahkum affedilmişti.
Dünya Kadınlar Günü - 23.6.2020
Otizmli müzik dahisi, ebeveynlerinin desteğiyle başarıya koşuyor
İlk başlarda otizmin tedavisiyle ilgili bir korku yaşadıklarını ve ebeveynler olarak kendilerini bu konuda eğittiklerini ve daha sonra kızlarını yönlendirdiklerine dikkati çeken Baba Hüseyin Aytek, şöyle konuştu: "Rabia otizm tanısı konulmasıyla beraber sürekli eğitim görüyor. Bu eğitimi hep beraber ölene kadar görmeye devam edeceğiz. Kızımla izinli olduğum veya mesai saatlerinde Rabia'nın tercihlerine göre yürüyüşlerimiz oluyor. Pandemiden sonra, Rabia kilo alınca yürüyüş ve sporlara başladık. Sporun ardından kızımın piknik anlamında istediği yerlere giderek onu ödüllendiriyoruz. Kızımla mümkün olduğu kadar birlikte olmaya çalışıyoruz." Otizmle kendisi gibi mücadele eden ailelere tavsiyelerde bulunan Aytek, şunları kaydetti: "Aileler otizmli çocuklarını kesinlikle eve kapatmasın. Mutlaka çocuklarını sosyal hayata uyum sağlamaları için gerekli kurslara göndermeleri ve çocuklarının yeteneklerini keşfetmeleri gerekiyor. Otizmli çocuklarını sosyal hayata hazırlasınlar. Örneğin, çocukların müzik, spor ya da farklı yeteneklerini ortaya çıkarıp, pes etmeden, yılmadan çalışmalarına devam etsinler. Eğitim şart ve aileler çocuklarının eğitimlerine ara vermesin. Otizmle mücadelede anne ve babalarda sevgi, şefkat, merhamet, anlayış, hoşgörü olması gerekiyor. Anne ve babada bu olmadan hiçbir şey başaramazsanız. Biz de Rabia'nın yetişmesinde baba olarak ben 2. plandayım annesi ön planda gelir. Annesi benden kat kat fazla emek vermiştir. Kız çocuğu olduğu için anne ön plandadır. Anne olarak yapması gerekenleri yaparken ben de baba olarak yapılması gerekenleri yapıp kızımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Rabia mutlu ise gerisi teferruattır." Anne Canan Aytek'le yıllardır uzun süren mücadelelerinin olduğunu dile getiren Aytek, tüm babaların Babalar Günü'nün kutlu olmasını diledi. Aytek, "Çocuklar engelli olur olmaz ayrı bir şey. Ama bütün babaların ailesi ve çocuklarıyla yakından ilgilenmesi gerektiğini söylüyorum. Herkese mutlu ve nice yıllar diliyorum." dedi. Aytek, kızının üniversite eğitiminden sonra bir eğitimci olarak hayata kazandırdıklarına ve kızının da başkalarını topluma kazandıracağına inandığını belirtti. "Anne olarak sadece kalbimin sesini dinledim" Pendik Belediyesi Engelsiz Yaşam Merkezi'nde 12 yıldır Okuma Yazma ve Bireysel destek eğitmeni ve terapisti olan anne Canan Aytek ise 2017 yılı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen törende 'yılın örnek teşkil eden kadını' ve 'yılın annesi' ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.
Dünya Kadınlar Günü - 20.6.2020
Germencik'in en yaşlısı, 109 yaşında vefat etti
Aydın'ın Germencik ilçesinde kentin en yaşlı insanı olarak bilinen Ayşe Saydak 109 yaşında vefat etti.
Dünya Kadınlar Günü - 30.5.2020
Mezitli Belediyesinde toplu iş sözleşmesi
Sözleşmede ayrıca, kadın çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde idari izinli sayılması, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü'nde işlerin aksatılmaması şartıyla dönüşümlü olarak izin yapması kararlaştırıldı.
Dünya Kadınlar Günü - 25.5.2020
İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin toplam sayısı 26 bin 834 olarak düzeltildi
İspanya devlet televizyonu RTVE, Kovid-19'un ülkede bu kadar fazla yayılmasına neden olduğu iddia edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yapılan gösterilerle ilgili bir araştırması nedeniyle de los Cobos'un görevden alındığını öne sürdü.
Dünya Kadınlar Günü - 20.5.2020
Kooperatifleşen kadınlar ev yemeklerini kazanca dönüştürdü
Keskin ilçesinde kadınların kurduğu kooperatif, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kaymakamlık tarafından tahsis edilen yerde açılmasına rağmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla üretime başlayamadı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kadınlar Günü - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü - Dünya Kadınlar Günü haberleri, son dakika dünya kadınlar günü haber ve gelişmeleri burada. DHA YURT BÜLTENİ - 19.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 04:00:29. #1.15#
title