Dünya Gıda Günü

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü’nün (FAO) kuruluş tarihi olan 16 Ekim, her yıl ''Dünya Gıda Günü'' olarak kutlanmaktadır. Dünya Gıda Günü ile her yıl; açlık, açlıkla mücadele, yetersiz beslenme, kaynakların paylaşımı gündeme getirilir. İnsanoğlunun hayatını sürdürebilmesi için zorunlu ihtiyaçlarından olan gıdanın tarımsal üretiminin önemine dikkat çekilir.

DÜNYA GIDA GÜNÜ HABERLERİ

Dünya Gıda Günü - 21.10.2020
Gıda kahramanları ilham veren hikayelerini paylaştı
Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) Dünya Gıda Günü kapsamında "Gıda Kahramanları: İçimizdeki Gönüllüler" etkinliği düzenledi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Dünya Gıda Günü ve FAO'nun 75'inci kuruluş yıl dönümü
Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Çü Dongyü, dünyada 700 milyon insanın halen aç olduğunu ve mevcut durumun yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle kötüleştiğini belirtti.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Afyonkarahisar'da Dünya Gıda Günü programı
Afyonkarahisar'da 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla kentteki gıda sektörü temsilcileriyle toplantı yapıldı.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Kırşehir'de bayat ekmekten yapılan ürünlerle gıda israfına dikkat çekildi
Kırşehir Belediyesi'den yapılan açıklamaya göre, Cacabey Meydanı'nda Dünya Gıda Günü dolayısıyla tanıtım standı açıldı.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Niğde'de Dünya Gıda Günü etkinliği düzenlendi
Niğde'de Dünya Gıda Günü dolayısıyla köy okulundaki öğrencilere elma ve meyve suyu ikram edildi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde 21 milyondan fazla kişi akut gıda güvensizliği yaşıyor
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC) 2019'da 15,6 milyon olan akut gıda güvensizliği yaşayanların sayısı 2020'de 21,8 milyon oldu. Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) bölge yetkilisi Aristide Ongone Obame, 16 Ekim Dünya Gıda Günü münasebetiyle KDC'deki insani durumla ilgili açıklamalarda bulundu.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu'ndan "Dünya Gıda Günü" mesajı Açıklaması
Türk Veteriner Hekimleri Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, yeterli ve güvenilir gıdaya erişimin devletlerin öncelikli konusu olmaya devam edeceğini belirterek, "Gıdada yeterli üretim ve sürdürülebilirlik için üretici, yetiştirici, tüketici, sanayici, sivil toplum ve...
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Bakan Pakdemirli: "Türkiye'de 19 milyon ton gıda israf ediliyor. Bu, ürettiğimizin neredeyse beşte biri"
Bu yıl, "Büyütelim, Besleyelim; Hep Birlikte Sürdürelim" temasıyla kutlanan 16 Ekim Dünya Gıda Günü kapsamında online platformda toplantı düzenlendi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
SETBİR Başkanı Tarık Tezel'den Dünya Gıda Günü mesajı Açıklaması
Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) Başkanı Tarık Tezel, yeryüzünde aç insan bırakmamanın yolunun, organize, bilimsel, hijyenik tarımsal faaliyet, gıda üretimi ve dağıtımından geçtiğini bildirdi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Sodexo Türkiye Genel Müdürü Zeytinoğlu: "Gerçek gıda güvenliği denetimle sağlanır"
Sodexo'dan yapılan açıklamada Dünya Gıda Günü ile ilgili görüşlerine yer verilen Zeytinoğlu, pandemi döneminin tüm dünyada özellikle ortak alanlarda hijyen ve güvenlik şartlarının yeniden gözden geçirilmesine neden olduğunu belirtti.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
16 Ekim Dünya Gıda Günü
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, "Dünyada, her 9 insandan biri yetersiz beslenmekte, her gün açlığa bağlı nedenlerle yaklaşık 25 bin kişi hayatını kaybetmekte, yine her yıl yaklaşık 600 milyon insan güvenilir olmayan gıda tüketimi nedeniyle hastalanmaktadır" dedi.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
DHA İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
17.00Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelensk ile basın toplantısı düzenleyecek11.00CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Adım Adım İktidar Toplantısı"na katılacak.
Dünya Gıda Günü - 16.10.2020
Palandöken: "Tarıma verilen emek asla boşa çıkmaz"
Gıdaya kesintisiz ulaşımın öneminin pandemiyle birlikte daha çok anlaşıldığını vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Pandemi süreci bize gösterdi ki, güçlü bağışıklığa sahip olmak altın kural. Bunda da sağlıklı gıdaya kesintisiz ulaşımın önemi ilk sırada. Hem bu sebepten, hem de pandeminin ekonomik olarak açtığı yaraların hızlıca sarılması için tarıma daha çok ağırlık verilmeli. Toprağa ve çiftçiye verilen destekler artırılmalı. Dünya Gıda Günü tarımın önemini bir kez daha hatırlatmalı" dedi.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ekim 2020
(Ankara/10.00) 2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferans yoluyla katılacak, Kemalpaşa Orman İşletme Müdürlüğünde düzenlenecek Yem Bitkileri Tohum Dağıtım Töreni'ne iştirak edecek.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
Bakan Pakdemirli, Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferansla katılacak
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yarın Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'nün ( FAO ) Dünya Gıda Günü etkinliğine video konferans aracılığıyla katılacak.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
Şeker-İş Genel Başkanı Gök'ten "Dünya Gıda Günü" mesajı Açıklaması
Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Genel Başkanı İsa Gök, "Yeni gıda ve tarım politikalarına ihtiyaç vardır.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
Prof. Erbaş'tan "16 Ekim Dünya Gıda Günü" dolayısıyla online sunum
Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Erbaş, 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla "Açlığın Önlenmesi ve Gıda Güvencesinin Sağlanması" konulu online bir sunum gerçekleştirdi.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
Ambalaj Sanayicileri Derneği Başkanı Sarıbekir: "Ambalajlı gıda hayat kurtarır"
ASD'den yapılan açıklamada, 16 Ekim Dünya Gıda Günü nedeniyle ambalaj kullanımının önemine ve hijyenin insan sağlığındaki kritik rolüne vurgu yapıldı.
Dünya Gıda Günü - 15.10.2020
Son dakika haber... TZOB Genel Başkanı Bayraktar'dan Dünya Gıda Günü mesajı Açıklaması
Son dakika habere göre Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım sektörünün öneminin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde daha iyi anlaşıldığını belirterek, "Dünya Gıda Günü münasebetiyle, fedakarca üretim yaparak gıda ihtiyacımızı karşılayan emektar çiftçilerimize bir...
Dünya Gıda Günü - 14.10.2020
Son dakika ekonomi: TÜDKİYEB Başkanı Çelik'ten Dünya Gıda Günü ve Kadın Çiftçiler Günü mesajı Açıklaması
Son dakika haberlerine göre Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla sağlık ve gıda sektörlerinin öneminin daha da arttığını belirterek, "Büyütelim, besleyelim, hep birlikte sürdürelim.
Dünya Gıda Günü - 13.10.2020
Dünya Gıda Günü FAO'nun 75. kuruluş yıl dönümüyle kutlanacak
Dünya Gıda Günü, bu yıl Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) 75. kuruluş yıl dönümüyle ve "Büyütelim, besleyelim, hep birlikte sürdürelim. Eylemlerimiz geleceğimizdir.
Dünya Gıda Günü - 11.10.2020
Dünyada açlığa bağlı ölümleri azaltmanın yolları nelerdir?
Beykent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ayşegül Kaptanoğlu, her yıl 16 Ekim'de kutlanan Dünya Gıda Günü nedeniyle, Dünya Tarım Örgütünün (FAO) gıda israfını önlemeye ve gıda üretimini verimli hale getirme politikalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.
Dünya Gıda Günü - 18.09.2020
2. Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi 16 Ekim'de gerçekleştirilecek
Türk gıda sektöründen iş adamları, sanat, siyaset ve akademi dünyasının temsilcilerini deneyimlerini paylaşmak üzere bir araya getirecek 2. Uluslararası Gıda Kalite Zirvesi, 16 Ekim Dünya Gıda Günü'nde Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenecek.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2019
Tarsus'ta vatandaşa elma ikramı
Belediyenin Sağlık İşleri Müdürlüğü, 16 Ekim Dünya Gıda Günü kapsamında stant açarak, ziyaretçilerine israfa karşı alınması gereken önlemler ile sağlıklı beslenmenin önemini anlattı.
Dünya Gıda Günü - 17.10.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 3
  Görüntü Dökümü ------ -Göç idaresinden görüntü  -Göç idaresine gelen ve gidenlerin görüntüsü -Göç idaresi binası önünde bekleyen kişilerden görüntü -Genel ve detaylar   ======================= 5- BAKAN PAKDEMİRLİ: SAĞLIKSIZ YEME ALIŞKANLIKLARI, YILDA 2 TRİLYON DOLAR MALİYETİYLE HÜKÜMETLERİN ÜZERİNDE BÜYÜK BİR YÜK OLUŞTURUYOR Haber-Kamera: Elif YAVUZ-Harun UYANIK/İSTANBUL, İstanbul'da '5'nci Sürdürülebilir Gıda Zirvesi' düzenlendi. 'Gıda Sektöründe Değişim' teması ile Sürdürülebilirlik Akademisi ve Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİŞ) iş birliğinde, Tarım Orman Bakanlığı ve BM Gıda ve Tarım Örgütü-FAO tarafından düzenlenen zirveye Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de katıldı.  Zirvenin açılışında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, açlık, israf ve sağlıksız beslenme konularına değindi. Pakdemirli, "Dünya Gıda Günü kapsamında her yıl, açlık, açlıkla mücadele, yetersiz beslenme, kaynakların paylaşımı gündeme gelmekte her insanın yeterli, sağlıklı, güvenilir ve besleyici gıdaya fiziksel ve ekonomik bakımdan sürekli erişebilme hakları değerlendirilmektedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dünya Gıda Günü Haberleri | Dünya Gıda Günü Haber - Haberler - Dünya Gıda Günü haberleri, son dakika dünya gıda günü haber ve gelişmeleri burada. Gıda kahramanları ilham veren hikayelerini paylaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 13:57:00. #1.15#
title