Darbe Haberleri

Darbe haber, Darbe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Darbe 5.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 10
Şentop: Fransa, Libya'da meşru hükümete karşı ayaklanan darbecilerle beraberTÜRKİYE Cumhuriyeti'nin kuruluşunun temel taşlarından biri olarak değerlendirilen Pozantı Kongresi'nin 100'üncü yıl dönümü TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un katıldığı törenle kutlandı.
Darbe 5.8.2020
İçişleri Bakanlığı Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı (2)
Çataklı, İzmir'in Çeşme ilçesinde Ukraynalı model Daria Kyryliuk'un darbedildiği iddiasına ilişkin soruşturma hakkındaki soru üzerine, soruşturmanın devam ettiğini ve soruşturmanın selameti için detay verilmemesinin uygun olacağını söyledi.
Darbe 5.8.2020
15 Temmuz kahramanı Tümgeneral, Erzincan'a atandı
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kartaltepe Kışlası'nın komutanı olan ve darbecilerle girdiği çatışmada 7 kurşunla yaralanan Tümgeneral Davut Ala, Erzincan'da bulunan 3'ncü Ordu Komutanlığı Kurmay Başkanlığına atandı.
Darbe 5.8.2020
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Pozantı Kongresi'nin 100. yılı töreninde konuştu: (1)
Bu vatanı toprağı, bitkisi, insanı, mimarisi, kültürü ve hayat tarzıyla bir oya işi gibi incelikle işlediklerini belirten Şentop, şöyle devam etti: "Bu bin yıl boyunca bulunduğumuz coğrafyalarda, toprağa, insana, kültüre hizmet ettik, emek verdik. Büyük devletimiz Osmanlı'nın yüzlerce yıl kaldığı topraklarda mevcut inançlar, yerel diller, yerel mimari, kültür, sanat itinayla korundu. Yüzlerce yıl sonra çekildiğimiz bu topraklarda yaşayan herkes inancını, dilini, kültürünü, sanatını hiçbir kopukluk olmadan sürdürdü, sürdürmeye devam ediyor. Her zaman, barışın, huzurun, insan hürriyetinin ve kişiliğinin koruyucusu olmanın unutulmaz örneklerini verdik. Yüz yıl önce, her zerresiyle, her hücresiyle sahip olduğumuz, sahip olmayı hak ettiğimiz bu vatan topraklarını işgal ve istila etmek isteyenlere de hak ettikleri cevabı, dersi verdik. Peki yüz yıl önce Adana ve havalisini işgal etmeye gelenler nerede? Onlar neler yaptılar? Fransızlardan bahsediyorum. Sömürgeci, barbar, insana ve kendinden olmayan insana dair her şeye saygısızca, vahşice yaklaşan Fransızlar, tam 75 sene önce, evet, tam bugün Cezayir'de büyük bir katliam gerçekleştirdiler. 2. Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası tarafından işgal edilen Fransa, sömürgesi altındaki Cezayirli gençlerden yardım ve destek istemişti. Hatta Cezayir'e bağımsızlığını vadederek ancak Fransa işgalden kurtulunca, ilk işleri Cezayir'de büyük bir katliam gerçekleştirmek oldu. Nazi Almanyasının işgaline direnemeyen, işgalden kendi milli direnişiyle değil ancak İngiltere ve ABD'nin yardımıyla kurtulan Fransa ilk iş olarak Cezayir'e saldırmıştır. 'Kul kullun ya'melu ala şakiletih' Herkes karakterinin gereğini yapar. 90'lı yıllarda Ruanda'da yaşanan katliamda da bu Fransa'yı görüyoruz." Fransa'nın, Birleşmiş Milletler raporunda açıkça suçlandığını aktaran Şentop, aynı Fransa'nın bugün, Libya'da meşru hükümete karşı ayaklanan darbeci hainlerle beraber olduğunu söyledi.
Darbe 5.8.2020
GÜNDEM / 5 Ağustos 2020
(Beyrut)(Fotoğraflı-Görüntülü) 2- Libya hükümeti ile darbeci Halife Hafter milisleri arasında yaşanan kriz ve uluslararası yansımaları izleniyor.
Darbe 5.8.2020
4 Ağustos 2020 Haberleri
4 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Darbe 4.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 5 Ağustos 2020
(Beyrut) 2- Libya hükümeti ile darbeci Halife Hafter milisleri arasında yaşanan kriz ve uluslararası yansımaları izleniyor.
Darbe 4.8.2020
Taksim'de park parası vermeyen sürücüyü bıçaklayan korsan otoparkçının soruşturması
Olay günü beyaz bir aracın yanına yaklaştığını ve park ettiğini ifade eden şüpheli Kenan S. şunları anlattı: "'Ağabey hoş geldin' dedim. 'Sen kimsin' dediler. 'Garibanım, sokakta yatıyorum. Araçlara sahip çıkıyorum. 2-3 lira bozuğun varsa çorba içeyim' dedim. Sonra 'Siz eşkıya mısınız?' dediler. Ben de yürüdüm gittim." Şüpheli, Volkan A'nın, daha sonra yanına gelerek tartıştığını ve kendisini darbettiğini ileri sürdü.
Darbe 4.8.2020
Akıncı Üssü darbe girişimi davasına devam edildi
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.
Darbe 4.8.2020
Son dakika haber! Libya'daki Tebu kabileleri, Murzuk katliamının sorumlusu Hafter'in yargılanmasını istiyor
Katliamın birinci yılı dolayısıyla, Murzuk'taki kabileler adına Tebu Kongresi yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada, "Savaş suçlusu Halife Hafter ve milislerinin, yönetimi güç ve askeri yöntemlerle ele geçirmek amacıyla dış güçlerden destek alarak yürüttüğü savaşta uyguladığı şiddet, terör, katliam, tehcir, ötekileştirme ve meşru hükümete karşı darbeyi en şiddetli şekilde kınıyoruz.
Darbe 4.8.2020
AK Parti'li Çelik: Çeşme'de turistlere dönük şiddeti kınıyoruz
AK Parti Sözcüsü Çelik, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından, İzmir Çeşme'de tatil yapan Ukraynalı top model Daria Kyryliuk'un darbedilmesine ilişkin açıklamada bulundu.
Darbe 4.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 2
Kaza sonrası tanker sürücüsünün tekme-tokat dövülme anı güvenlik kamerasında KONYA'da maddi hasarlı kaza sonrası taraflar arasında kavga çıktı. Süt tankeri sürücüsünün tekme ve tokatlarla darp edilme anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.  Kaza, 30 Temmuz'da Meram ilçesi, Karaman Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre ismi öğrenilemeyen süt tankeri sürücüsü, kalkış yaptığı sırada sağında ve kör noktada bulunan otomobili görmeyip, çarptı. Otomobil de park halinde bulunan hafif ticari araca çarptı. Kimsenin yaralanmadığı, maddi hasarın olduğu kaza sonrası otomobil sürücüsü ve yakınları süt tankeri sürücüsüne saldırdı. Tekme ve tokat darbeleri sonucu yere yığılan tanker sürücüsü yerde darp edilmeye devam edildi.
Darbe 4.8.2020
GÜNDEM / 4 Ağustos 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Libya hükümeti ile darbeci Halife Hafter milisleri arasında yaşanan kriz ve uluslararası yansımaları izleniyor.
Darbe 4.8.2020
Nagoya'da FETÖ'ye ait okulun önünde terör örgütü protestosu
Okul karşısındaki parkta şehitler anısına saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan grup adına konuşma yapan Gündoğdu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünü kınadı.
Darbe 3.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 4 Ağustos 2020
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- Libya hükümeti ile darbeci Halife Hafter milisleri arasında yaşanan kriz ve uluslararası yansımaları izleniyor.
Darbe 3.8.2020
Kendilerini uyaran minibüs şoförünü bıçaklayan 3 genç yakalandı
MİNİBÜS ŞOFÖRÜ YENİDEN HASTANEYE KALDIRILDI Minibüs sürücüsü Korhan Batmaz'ın tekrar hastaneye yatırıldığını açıklayan SS Sarıkız Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Mehmet Gürel, "Altınoluk'tan 01.15'te kalkan son aracımıza binen 3 yolcu, sürücü arkadaşımız tarafından uyarılıyor. Maskesiz oldukları için şoför arkadaşımız araçtan indirmek istiyor. Aralarında çıkan tartışmada, şoför arkadaşımızı darbedip, sonrasında da kapısını açıp, bıçaklıyorlar.
Darbe 3.8.2020
Milli Savunma Bakanlığı Açıklaması
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Abu Dabi yönetiminin Suriye, Libya, Yemen ve Afrika Boynuzu gibi bölgelerde Birleşmiş Milletler Sözleşmesi başta olmak üzere evrensel kuralları ve ahlaki değerleri çiğneyerek yürüttüğü istikrarsızlaştırıcı faaliyetleri 'yapıcı' olarak nitelemek ve bunlara verdiğimiz haklı tepkiyi Arap kardeşlerimize yapılmış gibi göstermek talihsiz ve beyhude bir gayrettir. Arap halkı bizim dostumuzdur, kardeşimizdir. Abu Dabi yönetimini ve bu yönetimi destekleyen hükümetleri aklıselime davet ediyoruz. Bahreynli yöneticilere bugün yanında durdukları devlet ve milletlerin yakın tarihte bu bölgede yaptıklarını hatırlatmaktan hicap duyarız. Bölgesel barış, istikrar ve güvenlik darbecilerin değil, hukuk ve meşruiyetin yanında yer alınarak savunulabilir.
Darbe 3.8.2020
MSB: Abu Dabi yönetimini ve bu yönetimi destekleyen hükümetleri aklıselime davet ediyoruz
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın 31 Temmuz 2020 tarihinde El Cezire televizyonunda yayımlanan mülakatta sorulan sorulara verdiği cevaba ilişkin Bahreyn Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın gerçekleri yansıtmadığı bildirildi. Açıklamada, "Abu Dabi yönetiminin Suriye, Libya, Yemen ve Afrika Boynuzu gibi bölgelerde Birleşmiş Milletler Sözleşmesi başta olmak üzere evrensel kuralları ve ahlaki değerleri çiğneyerek yürüttüğü istikrarsızlaştırıcı faaliyetleri yapıcı olarak nitelemek ve bunlara verdiğimiz haklı tepkiyi Arap kardeşlerimize yapılmış gibi göstermek talihsiz ve beyhude bir gayrettir. Arap halkı bizim dostumuzdur, kardeşimizdir. Abu Dabi yönetimini ve bu yönetimi destekleyen hükümetleri aklıselime davet ediyoruz. Bahreynli yöneticilere bugün yanında durdukları devlet ve milletlerin yakın tarihte bu bölgede yaptıklarını hatırlatmaktan hicap duyarız. Bölgesel barış, istikrar ve güvenlik darbecilerin değil, hukuk ve meşruiyetin yanında yer alınarak savunulabilir" denildi.
Şu an buradasınız: Darbe Haberleri | Darbe Haber - Haberler - Darbe haberleri, son dakika darbe haber ve gelişmeleri burada. Malatya'da uyuşturucuya darbe.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:58:03. #1.15#
title