Abd Dışişleri Bakanlığı Haberleri

Abd Dışişleri Bakanlığı haber, Abd Dışişleri Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Abd Dışişleri Bakanlığı - 17.09.2021
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal, ABD'li mevkidaşı Sherman ile ikili ve bölgesel konuları görüştü
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Önal ile Sherman arasında Washington'da 2021 ABD-Türkiye Yüksek Düzeyli Siyasi Diyaloğu kapsamında yapılan toplantıya ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 16.09.2021
Associated Press ABD'de hangi eyaletin ne kadar Afgan mülteci alacağına ilişkin belgeyi paylaştı
Associated Press (AP) haber ajansı, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve hangi eyalete ne kadar Afgan mülteci verileceğini belirten belgeyi kamuoyuyla paylaştı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 15.09.2021
ABD Dışişleri Sözcüsü Price: "Türkiye ve Katar, Kabil'den normal uçuşların da başlaması için çalışıyor"
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Kabil havalimanından charter uçuşlarının yanı sıra normal uçuşların da başlaması için Türkiye ve Katar'ın çaba gösterdiğini belirtti.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 15.09.2021
Libya Başbakanı Dibeybe, başkent Trablus'ta üst düzey ABD heyetini kabul etti
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Derek Chollet'in de aralarında bulunduğu ABD heyetiyle başkent Trablus'ta görüştü.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 15.09.2021
Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal 16-17 Eylül'de Washington'ı ziyaret edecek
Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Önal'ın, Washington'da ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ve ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile bir araya geleceği bildirildi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 15.09.2021
Türkiye ile ABD arasındaki siyasi istişareler 16-17 Eylül'de Vaşington'da
DIŞİŞLERİ Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal, ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman ve ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşarı Victoria Nuland ile bir araya gelecek.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 14.09.2021
Afganistan'dan çekilme süreci, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ve Kongre üyelerinin tartışmasına neden oldu
ABD Dışişleri Bakanlığı ve Kongre üyelerinin, Amerikan ordusu ile çalışmış birçok kişiye bunu kanıtlayan belgelerini yok etmelerini söylediğini anımsatan Green, "Günün birinde Taliban tarafından öldürülmesinler ve cesetleri çamurlu bir yol kenarına atılmasın diye o belgeleri yok etmelerini biz söyledik.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 11.09.2021
Son dakika! ABD, Lübnan'da yeni hükümetin kurulmasını memnuniyetle karşıladı
Son dakika haberine göre ABD Dışişleri Bakanlığı, Lübnan'da yeni hükümetin kurulması konusunda varılan anlaşmayı memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 06.09.2021
Son dakika haberleri: ABD yönetimi Kırım Tatarlarının gözaltına alınmasını şiddetle kınadı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price yaptığı yazılı açıklamada, "ABD, 4 Eylül'de KTMM Yardımcısı Nerimal Celal ve en az 45 diğer Kırım Tatarı'nın, Kırım'daki Rus işgal makamlarınca gözaltına alınmasını şiddetle kınıyor.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 06.09.2021
ABD, Gine'deki askeri darbeyi kınadı
ABD yönetimi, Gine'de yapılan askeri darbeyi kınadı.s ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, yaptığı yazılı açıklamada, ABD'nin Gine'de yönetimin zorla ele geçirilmesini kınadığı belirtti.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 04.09.2021
Son dakika haberleri | PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütünün çocukları silahlandırdığı Amerikan raporunda
Son dakika haberlerine göre Teslim olan teröristlerin defalarca dile getirdiği, eli kanlı PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütünün, genç ve çocukları bir hiç uğruna nasıl ölüme gönderdiğine ilişkin çok çarpıcı ifadeler, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan "Dünyada Çocukları Silahlandırma ve İnsan Ticareti" başlıklı...
Abd Dışişleri Bakanlığı - 02.09.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı: Afganistan'da yeni kurulacak hükümetin tanınması için belli şartları sağlaması lazım
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Taliban'ın kontrol ettiği Afganistan'da yeni kurulacak hükümetin ancak belli kriterleri karşıladıktan sonra tanınabileceğini söyledi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 01.09.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken'dan Katar ve Bahreyn'e Afganistan'dan tahliyeye katkılarından dolayı teşekkür
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Blinken'ın, Katar Dışişleri Bakanı Muhammed Abdurrahman Al-Thani ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid Al-Zayani ile ayrı ayrı telefonda görüştüğünü bildirdi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 31.08.2021
ABD yönetiminden Çinli fentanil kaçakçısının yakalanması için 5 milyon dolar para ödülü
ABD Dışişleri Bakanlığı, yasa dışı yollarla uluslararası fentanil taşıyan bir suç örgütünün elebaşı Çin vatandaşı Zhang Jian'ın yakalanması ya da gözaltına alınması için bilgi sağlayan kişilere 5 milyon dolara kadar para ödülü verileceğini açıkladı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 27.08.2021
ABD, Taliban'ın tanınması konusunda sözlere değil Taliban'ın eylemlerine bakacak
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Taliban'ın Afganistan'ın meşru yönetimi olarak tanıyıp tanımama konusunda "sözlere değil eylemlere" bakarak uluslararası ortaklarla birlikte adım atacaklarını söyledi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 27.08.2021
ABD'de mahkeme, istihbarat örgütlerinin, Kaşıkçı'ya yönelik tehditleri teyit etmek zorunda olmadığına hükmetti
Taleplerinin yanıtsız kalması üzerine iki kurum, CIA, ABD Dışişleri Bakanlığı, FBI ve ABD'deki başka istihbarat örgütlerine dava açmıştı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 25.08.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı, Çavuşoğlu ve Blinken'ın telefonda Afganistan'ı görüştüğünü bildirdi
ABD Dışişleri Bakanlığı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın telefonda gerçekleştirdikleri görüşmede Afganistan'daki gelişmeleri ele aldıklarını açıkladı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 24.08.2021
Basına sızan e-postalar Katar'daki ABD üssünde Afganların yaşadığı zor koşulları ortaya koydu
Axios, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı Denetçi Özel Yetkilisi Colin Sullivan'ın 20 Ağustos Cuma günü ABD Dışişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığına (Pentagon) gönderdiği e-postayı yayımladı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 24.08.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı: Kabil'deki havalimanının kontrolü, Taliban ile görüşülen konular arasında
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın 31 Ağustos'tan sonra kontrolü hususunun, Taliban ile görüşülen konular arasında olduğunu söyledi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 21.08.2021
ABD, Guta'daki kimyasal silah saldırısının 8. yılında Esed rejimini hesap vermeye çağırdı
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, saldırının 8.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 20.08.2021
ABD: Kabil'den tahliye edilenler, aralarında Türkiye'nin de olduğu çok sayıda ülkeden aktarmalı uçuşla ABD'ye gidecek
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan'dan tahliye edilenlerin transferi için yeni ülkeler ararken, Türkiye, İngiltere, Almanya, İtalya, BAE, Danimarka, Bahreyn, Kazakistan, Kuveyt, Tacikistan ve Özbekistan'ın söz konusu tahliye yolcularının uçuşlarına katkı sağlayacağını bildirdi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 20.08.2021
ABD'nin Kabil Büyükelçiliğinin Taliban'ın ilerleyişi konusunda ABD'yi 1 ay önce uyardığı açıklandı
Wall Street Journal'ın bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırdığı habere göre, diplomatların yönetimin kararlarına karşı yapıcı eleştirilerini yöneltmek üzere kullandıkları kriptolu bir kanaldan gönderilen notada, Taliban'ın hızlı ilerleyişi ve Afgan güvenlik güçlerinin çöküşü karşısında bakanlık uyarıldı ve krizi yöneterek tahliyeleri hızlandırmak için önerilerde bulunuldu.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 20.08.2021
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, G7 ülkeleri dışişleri bakanları ile Afganistan'ı görüştü
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, video konferans üzerinden gerçekleştirilen görüşmeye ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 19.08.2021
Katar Dışişleri Bakanı, Amerikalı ve İtalyan mevkidaşlarıyla "Afganistan'daki durumu" görüştü
Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ve İtalya Dışişleri Bakanı Luigi Di Maio ile Afganistan'daki son gelişmeleri değerlendirdi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 19.08.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: "Kabil'den tahliyelerde havalimanı ötesine geçecek kaynağımız yok"
NEW ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan'ın başkenti Kabil'den tahliyelere ilişkin, "Havalimanı ötesine geçecek kaynağımız yok." dedi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 17.08.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı: Kabil Büyükelçiliği personelinin tahliyesi tamamlandı
NEW ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki Büyükelçilik personelinin tahliyesinin tamamladığını, kalan diplomatik personelin de Amerikan vatandaşları ve Afganların tahliyesine yardım edeceğini söyledi.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 17.08.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Türkiye'yi salgın bakımından 4'üncü seviyedeki "çok yüksek riskli" ülkeler arasına alırken ABD Dışişleri Bakanlığı da seyahat uyarısını 4'üncü seviyeye çıkartarak "Seyahat etmeyin" uyarısı yayımladı.
Abd Dışişleri Bakanlığı - 17.08.2021
ABD, Kovid-19 nedeniyle Türkiye'yi "çok yüksek riskli" ülkeler arasına aldı ve "Seyahat etmeyin" uyarısı yayımladı
NEW ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), Türkiye'yi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) bakımından 4'üncü seviyedeki "çok yüksek riskli" ülkeler arasına alırken ABD Dışişleri Bakanlığı da seyahat uyarısını 4'üncü seviyeye çıkartarak "Seyahat etmeyin" uyarısı yayımladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Abd Dışişleri Bakanlığı Haberleri | Abd Dışişleri Bakanlığı Haber - Haberler - Abd Dışişleri Bakanlığı haberleri, son dakika abd dışişleri bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. AUKUS Paktı'na tepki olarak Fransa, ABD ve Avustralya'dan büyükelçilerini geri çekti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 12:14:08. #1.14#

title