19 Mayıs Haberleri

19 Mayıs haber, 19 Mayıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

19 Mayıs 9.7.2020
Bakan Pakdemirli: Kırsalda 12 milyar liralık yatırım, 66 bin yeni istihdam oluşturduk
IPARD programı çerçevesinde destek sağlanacak yeni tedbirlerden birisi olan IPARD-2 LEADER Tedbiri Sözleşmesi için Atatürk Orman Çifliği'nde imza töreni düzenlendi. Törene, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, TBMM AB uyum Komisyonu Başkanı Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, Ankara Valisi Vasip Şahin, Güdül Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın ve davetliler katıldı. Törende konuşan Pakdemirli, LEADER kırsalda yerel kalkınma stratejilerinin, AB'ye aday ülkeler içinde ilk kez Türkiye'de uygulandığını belirtti.  'KIRSALDA 12 MİLYAR LİRALIK YATIRIM, 66 BİN YENİ İSTİHDAM OLUŞTURULDU' Bakan Pakdemirli, son 9 yılda IPARD kapsamında sağlanan 4.3 milyar lira hibe ile 16 binden fazla tesisin desteklendiğini anımsatarak, kırsalda 12 milyar liralık yatırım, 66 bin yeni istihdam oluşturulduğunu bildirdi. Pakdemirli, IPARD kapsamında yeni tedbirlerin de hızlıca uygulamaya alındığını belirterek, "2019 yılında LEADER tedbirinin AB akreditasyonunu başarıyla tamamladık. Kırsalda IPARD kriterlerine uygun olarak kurulan, yöreye uygun kalkınma stratejilerini hazırlayan Yerel Eylem Gruplarına, yani özel sektör, STK ve kamu kurumlarının bir araya geldiği, dernek statüsünde kurumlara destek sağlıyoruz. Kurulan bu derneklerin, genel giderlerini, bölge üreticilerine yönelik eğitim, seminer, tanıtım faaliyetlerini ve yöre halkının ortak faydasına yönelik projelerini destekliyoruz. Destek miktarı, nüfus büyüklüğü ve kapsadığı alana göre, her bir Yerel Eylem Grubu için 320 bin ila 400 bin avro arasında olacaktır." dedi.  '5O BAŞVURU UYGUN GÖRÜLDÜ' Pakdemirli, LEADER'in, Avrupa Birliği'nde uzun yıllardır uygulandığını belirtip, LEADER'in amacına ilişkin kırsal kalkınma programlarının ulaşamadığı kesimlere ve bölgelere ulaşmak amacıyla ortaya çıkmış bir yaklaşım olduğunu vurguladı. LEADER'in Kırsal alanda, kamu-özel sektör ve sivil toplum ortaklığıyla çok yönlü bir kalkınma anlayışını hedeflediğini ifade eden Bakan Pakdemirli, "IPARD-2 kapsamında ilk etapta 12 ilimiz için 13 milyon avroluk başvuru çağrısına çıktık ve projeleri aldık. 53 Yerel Eylem Grubu başvuru yaptı. Yapılan idari kontroller sonucu 50 başvuru uygun görüldü. Ardından değerlendirme komisyonumuz, Yerel Eylem Grupları'nın stratejilerini inceledi ve tamamını uygun buldu. Uygun proje sayısının bu kadar fazla olması, LEADER yaklaşımının ülkemiz kırsalında ciddi bir karşılık bulduğunu bize göstermektedir. Biz de yerel stratejileri uygun görülen tüm başvuruları, destek kapsamına almaya kadar verdik." diye konuştu.  Bütçenin 3.6 milyon avro artırılarak 16.5 milyon avroya çıkarıldığını aktaran Pakdemirli, konuşmasında şunları kaydetti: "Böylece hepsini destek kapsamına aldık. Bugün sözleşme imzalama sürecini başlatıyoruz. İlk olarak Ankara Güdül ve Samsun 19 Mayıs yerel eylem derneklerimizin hibe sözleşmelerini imzalayacağız.
19 Mayıs 9.7.2020
LEADER yaklaşımı kapsamında, kırsal kalkınmaya 16,5 milyon avro destek
Pakdemirli, uygun proje sayısının fazla olmasının LEADER yaklaşımının Türkiye kırsalında önemli bir karşılık bulduğunu gösterdiğini belirterek, şunları kaydetti: "Biz de yerel stratejileri uygun görülen tüm başvuruları, destek kapsamına almaya kadar verdik. Bütçemizi 3,6 milyon avro artırarak 16,5 milyon avroya çıkardık. Böylece hepsini destek kapsamına aldık. Bugün sözleşme imzalama sürecini başlatıyoruz. İlk olarak Ankara Güdül ve Samsun 19 Mayıs yerel eylem derneklerimizin hibe sözleşmelerini imzalayacağız.
19 Mayıs 8.7.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 2
Küçükçekmece'nin yanı sıra, Esenyurt 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki minibüsler de, tüm denetimlere rağmen benzer görüntülere sahne oluyor.
19 Mayıs 8.7.2020
UYARILAR FAYDA ETMEDİ; İSTANBUL'DA MİNİBÜSLER TIKA BASA DOLDU, KAPILAR KAPANMADI.
Küçükçekmece'nin yanı sıra, Esenyurt 19 Mayıs Bulvarı üzerindeki minibüsler de, tüm denetimlere rağmen benzer görüntülere sahne oluyor.
19 Mayıs 7.7.2020
DEVA Partisi Genel Merkezi'nin açılışı dijital ortamda yapıldı
Babacan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Atatürk'ün ilerlemeye yaptığı vurguya ithafen, 19 taahhüt açıkladıklarını ve Türkiye'nin kendi özgün dijital dönüşüm önceliklerinin ne olması gerektiğini kamuoyuyla paylaştıklarını anımsattı.
19 Mayıs 7.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Yusufeli'nde ahşap evde çıkan yangın, diğer evlere sıçradı   ARTVİN'in Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar köyünde, müstakil olan ahşap evde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüyerek, diğer evlere sıçradı. İtfaiye ekiplerinin müdahale ettiği alevler, söndürülmeye çalışılıyor.  Yusufeli'nin Dokumacılar köyündeki müstakil ahşap evin çatısında, saat 11.30 sıralarında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Alevler, rüzgarın da etkisiyle büyüyerek, diğer ahşap evlere sıçradı. Müstakil evlerini boşaltan köylülerin ihbarıyla bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, alevlere söndürülmesi için müdahale ediyor.  GÖRÜNTYÜ DÖKÜMÜ Yanan evden detaylar Haber: Nusret DURUR / ARTVİN ======================== Evine bayrak asmak isteyen genç, elektrik akımına kapılarak öldü TEKİRDAĞ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, evine Türk bayrağı asmak isteyen Berkan Burak Arslan (20), olta kamışına bağladığı ipi pencereler arasından geçirmeye çalışırken, elektrik akımını kapılıp yaşamını yitirdi.  Olay, Yeniçiftlik Mahallesi 19 Mayıs Caddesi üzerinde meydana geldi.
19 Mayıs 6.7.2020
Samsun çeltik üretiminde ikinci sırada
"Yüzde 75'i Bakanlık yüzde 25'i üretici katkı payları ile karşılanan Bafra, Çarşamba, Terme, Alaçam ve 19 Mayıs ilçelerinde ilave çeltik ekimi yapacak üreticilere 126 bin 10 kilo çeltik tohumluğu dağıtımı yapılmış ve ekimler gerçekleşmiştir.
19 Mayıs 5.7.2020
Son dakika haber | Samsun'dan kısa kısa
Bafra ve 19 Mayıs ilçelerinde 42 mahallenin su ihtiyacını karşılayan tesiste gerçekleştirilen yenileme çalışmaları ile üretilen içme suyu miktarın da artış olacağına işaret edilen açıklamada görüşlerine yer verilen SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız, Samsun'un 17 ilçesinde aktif olarak içme suyu ve kanalizasyon çalışmalarının yürütüldüğünü anlattı.
19 Mayıs 5.7.2020
Bafra Ovası'nda çeltik ekim alanı yaklaşık 30 bin dekar arttı
Çeltik ekim alanı ve üretim miktarı bakımından Türkiye'de Edirne İpsala'dan sonra Bafra'nın geldiğine işaret eden Tosuner, şöyle devam etti: "Çeltik ekimi Samsun'da Bafra Ovası'nda yer alan 19 Mayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent ilçeleri ile Çarşamba Ovası'nda bulunan Çarşamba, Terme, Tekkeköy ve Salıpazarı ilçelerinde yapılmaktadır.
19 Mayıs 5.7.2020
Haftanın tarihine bakış
1954- Türkiye'de ilk gece maçı, Ankara 19 Mayıs Stadı'nda Gençlerbirliği ile Demirspor arasında yapıldı.
19 Mayıs 2.7.2020
Samsun'dan kısa kısa
Müftü Belen'den hafızlık Kur'an kursuna ziyaret Kavak Müftüsü Yakup Belen, 19 Mayıs Mahallesinde bulunan Yaşar Doğu Yatılı Erkek Hafızlık Kur'an Kursu'nu ziyaret etti.
19 Mayıs 2.7.2020
Son dakika... Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, AA Editör Masası'na konuk oldu: (1)
Pekcan, mayıs ayında ihracatın durmadığını ancak azaldığını ifade ederek, "Nisana nazaran bu ayda yüzde 10,8 toparlanma gördük. Zaten bize toparlanma sinyali vermişti. Haziranda daha iyi olmasını bekliyorduk. Çünkü nisan ve mayısta Ramazan Bayramı, 1 Mayıs, 19 Mayıs ve hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması gibi nedenlerle daha da fazla etkilenmişti.
19 Mayıs 2.7.2020
Kadıköy'de ikinci alzaymır merkezi açılıyor
Kadıköy Belediyesi'nin "19 Mayıs Alzheimer Merkezi ve Sosyal Yaşam Evi"nin ardından Göztepe'de hizmete girecek olan Kadıköy'ün ikinci alzaymır merkezinin hazırlıkları tamamlandı.
İmsak03:07
Öğle12:45
İkindi16:44
Akşam20:16
Yatsı22:05
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: 19 Mayıs Haber, 19 Mayıs Son Dakika Haberleri - Haberler - 19 Mayıs haber sayfamızda 19 Mayıs haberleri okuyabilir, 19 Mayıs son dakika haberleri ve güncel 19 Mayıs gelişmelerini görebilirsiniz. Bakan Pakdemirli: Kırsalda 12 milyar liralık yatırım, 66 bin yen
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.7.2020 01:36:01. #1.15#
title