Yoga Haberleri

Yoga haber, Yoga son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yoga - 06.05.2021
Gültepe spor kompleksine kavuşuyor
Ücretsiz yararlanılacak Gültepe Spor Kompleksi'nde, uluslararası federasyon onaylı zemin kaplamasıyla basketbol, voleybol ve hentbol gibi salon sporlarının yapılacağı kapalı spor salonu ile suni çim halı futbol sahası yer alıyor. Fitness, aerobik, dans, yoga gibi bireysel ve grup sporlarına olanak sağlayan birden çok salonun bulunduğu tesis, kapalı spor salonu bölümü 350,futbol sahası 250 olmak üzere toplam 600 seyirci kapasitesine sahip.
Yoga - 06.05.2021
Pandemide hareketsizlik romatizmal hastalıkları tetikliyor
Düzenli egzersiz tedavinin bir parçası Sağlıklı bir yaşam için romatizma hastalarının kilolarına dikkat etmeleri ve uygun egzersiz programları ile hareketli kalmaları önerilmektedir. Herkes için her ortamda yapılabilecek uygun egzersiz ve hareketler bulunmaktadır. Gerek iltihaplı gerekse iltihaplı olmayan romatizma hastalıklarında hareket etmek ve düzenli egzersiz tedavinin önemli bir parçası olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle romatizma hastalığı olan kişilerin mümkün olduğunca egzersiz yapmaları tavsiye edilmektedir. Covid-19 pandemisinin de etkisiyle günlük alışkanlıkları değişen kişilerin durumlarına uygun şekilde evde ya da açık alanlarda egzersizlerini yapmaya devam etmeleri oldukça önem taşımaktadır. Bu amaçla esnekliği artırıcı, güçlendirici aerobik egzersizlere ek olarak eklem koordinasyonunu ve vücutta dengeyi sağlayacak egzersizlerin uygulanması hastalar için oldukça faydalı olacaktır. Egzersiz program ve yoğunluğunun kişinin yaş, fiziksel özellikleri ve hastalıkları dikkate alınarak hekim ve fizyoterapistlere danışılarak belirlenmesi en doğru yaklaşım olacaktır. Ancak ev içinde çeşitli aletler yardımı ile güçlendirme çalışmaları yapılabileceği gibi, yürüme bandı ya da ev bisikletiyle aerobik egzersizlerin yapılabilmesi sağlanabilir. Pilates, yoga veya Tai-chi egzersizleri de ev ortamında ya da kapalı alanlarda gerçekleştirilebilecek çok faydalı egzersizler arasında yer almaktadırlar.
Yoga - 06.05.2021
Tam kapanmada evde sıkılmama rehberi
Uygulamada, Leyla Zerger Sidal'in kısa yoga dersleri de izlenebiliyor.
Yoga - 05.05.2021
Zubizu'dan evde sıkılmama rehberi "Zubizu evde"
Üyeler ayrıca, Zubizu mobil uygulamasında, Leyla Zerger Sidal'in kısa yoga derslerini izleyebiliyor.
Yoga - 03.05.2021
Mükemmeliyetçilik fibromiyalji olma ihtimalini artıyor
Ailesinde fibromiyalji sendromu olan kişilerde (anne, teyze) söz konusu rahatsızlığın görülme olasılığının daha sık olduğuna vurgu yapan Sürmeli, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Fibromiyaljili kişilerde beynin ağrıyı algılama işlevi normal kişilere göre farklılaşmıştır. Fibromiyaljik kişiler ağrıya karşı çok hassaslaşmışlardır ve ağrıyı mevcut halinden daha fazla hissederler. Fibromiyaljili kişilerin beyinlerinde ağrıyı ileten kimyasalların (nörotransmitter) seviyelerinin yükseldiği saptandı. Bu nörotransmitterlerin fazlaca olması sonucu vücudunda sürekli yaygın ağrı hisseden kişide bir süre sonra kronik ağrı hafızası gelişir yani beyindeki ağrıyı algılayan almaçlar hassaslaşır ve ağrı sinyallerine aşırı artmış yanıt vermeye başlar. Fibromiyaljili kişilerin eklemlerinde veya organlarında ağrıya yol açacak bir hastalık veya yaralanma yoktur. Ancak ağrıları gerçektir, hayali değildir." Tedavide ilaç haricinde düzenli egzersiz de önerilmekte Sürmeli, Fibromiyalji'nin iltihaplı romatizmal bir hastalık olmadığını ve eklemlere, iç organlara kalıcı hasar vermediğini belirterek, şunları kaydetti: "Eklemlere ve iç organlara kalıcı hasar verecek bir rahatsızlık değildir. Yumuşak doku romatizması olarak da adlandırılabilir. Fibromiyaljiyle birlikte hassas bağırsak sendromu, migren, gerilim tipi baş ağrıları, depresyon, anksiyete görülme sıklığı artmıştır. Fibromiyaljili hastalarda kronik olan tüm vücutta ağrının yanı sıra konsantrasyon bozukluğu, hafıza kayıpları, beynin bulanıklaşması, iş yapma isteğinin olmaması, dışarı çıkma ve arkadaşlarla sosyalleşme isteğinin olmaması, sürekli bir enerji azlığı ve yorgunluk, ellerde ayaklarda uyuşmalar, sık idrara çıkma, idrarda yanma, bağırsakta şişkinlik, gaz, kabızlık gibi şikayetler de vardır.Bazı hastalar şikayetlerinin çok sıcak, nemli veya çok soğuk havalarda artış gösterdiğini söylerler. Şikayetler artan ve azalan bir seyir gösterir. Fibromiyaljinin tanısında tabi ki aynı şikayetlere yol açabilecek iltihaplı ve iltihaplı olmayan romatizmal hastalıklar araştırılıp dışlanmalıdır. Fibromiyaljinin tedavisinde duloksetin veya pregabalin içeren ilaçların yanı sıra düzenli egzersiz özellikle açık havada yapılanlar, yüzme, yürüyüş, bisiklet, meditasyon ve relaksasyon egzersizleri, yoga, sosyalleşme, hobilerle ilgilenme, evde çok fazla yalnız kalmamak, ev işlerinde yardım almak da öneriler arasındadır.
Yoga - 30.04.2021
29 Nisan 2021 Haberleri
29 Nisan 2021 Manşet Haberleri.
Yoga - 23.04.2021
Spor faaliyetlerine KOSGEB desteği
KOSGEB tarafından; futbol, dövüş sanatları, jimnastik, binicilik, yüzme, dalgıçlık, paraşüt, yoga, vb.
Yoga - 20.04.2021
KOSGEB spor ve eğlence eğitim kurslarına da destek verecek
Buna göre, KOSGEB tarafından verilen hizmetler ve desteklerden yararlanacak küçük ve orta büyüklükteki işletmelere (KOBİ), temel, orta ve yükseköğretimde verilen eğitimler haricindeki spor ve eğlence eğitim kursları da (futbol, dövüş sanatları, jimnastik, binicilik, yüzme, dalgıçlık, paraşüt, briç, yoga ve benzeri eğitimi ile profesyonel spor eğitimcilerinin faaliyetleri) dahil edildi.
Yoga - 20.04.2021
Ramazan'da böbrekleri susuzluktan korumanın yolları
Peki özellikle Ramazan ayında susuzlukla nasıl başa çıkmalı? Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu konuyla ilgili şu bilgileri verdi: "Oruç nedeniyle gün içerisinde su içememek, baş ağrısı, baş dönmesi veya halsizlik gibi sıkıntılara yol açabilir. Susuzlukla baş edebilmek, hatta çok fazla susamamak için oruçluyken enerjiyi tasarruflu harcamak önemli. Hafif yürüyüşler, yoga meditasyon gibi egzersizler yapılabilir ancak vücudu gereksiz yere yormamak, ağır egzersiz yapmamak, terlemeye, yani vücudun ekstradan sıvı kaybetmesine yol açabilecek davranışlarda bulunmamak sağlık açısından önem taşıyor.
Yoga - 19.04.2021
Spor uzmanı Hakan Demiray, ramazanın spora başlamak adına en uygun ay olduğunu belirtti
Ramazan'da egzersizlerin iftardan en az 2 saat sonra yapılması gerektiğini anlatan Demiray, şunları kaydetti: "İftardan 2 saat sonra 30-40 dakika boyunca açık havada veya koşu bandında yürüyüş yapmak hem bütün günün stresini atmak hem de yediklerinizi sindirmek için iyi bir fırsat olacaktır. Belirli aralıklarla iftardan sonra devam edilen yürüyüşlerin süresi artırılmalıdır. Örneğin, 10. günden sonra 1 saatlik yürüyüşler, 15. gün itibarıyla hafif tempoda koşuya dönüştürülebilir. İftardan sonra yarım saat boyunda her gün düzenli olarak kendi vücut ağırlığınızla yapacağınız squat ve şınav gibi germe hareketleri de metobolizmanızı çalıştırırken vücudunuzun kısa sürede şekle girmesine yardımcı olacaktır. Pilates ve yoga gibi egzersizler de ramazan ayında yapılabilecek en uygun egzersizlerden sayılabilir.
Yoga - 15.04.2021
Yaşlandıkça neden küçülüyoruz
Germe egzersizlerini de içeren düşük yoğunluklu egzersizler, kıkırdak ve omurlar arasındaki disklere kan akışını uyarabilir. Yoga en iyi örnektir.
Yoga - 13.04.2021
Biden, Kongreye 2 Nisan'daki saldırıda yaşamını yitiren polisin naaşını ziyaret etti
ABD Kongre Polis Departmanı Müdür Vekili Yogananda Pittman, düzenlediği basın toplantısında, yerel saatle 13.
Yoga - 13.04.2021
COVID-19 pandemisi tansiyonu yükseltiyor
Pandemi döneminde kilo almamaya dikkat edilmeli Kronik hastalığı olan, başta hipertansiyon ve kalp hastaları olmak üzere herkesin COVID-19'a yakalanmamak için elinden geleni yapmasının önemli olduğunun altını çizen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Ersin Özen, "Hastalık, kronik hastalığı olanlarda ve yaşlılarda daha ağır seyrediyor. Buna bağlı olarak iyileşme süresi de daha uzun oluyor. Dolayısıyla aslında tek ve en önemli öneri, hastalığa yakalanmamak. Bunun için evde kalmak, izole olmak, dengeli beslenmek ve düzenli ilaç kullanımı kritik bir öneme sahip" dedi. Hipertansiyon hastalarının pandemi günlerinde özellikle kilo almaktan da kaçınmaları gerektiğini vurgulayan Dr. Ersin Özen, "Evlerde daha çok vakit geçirmeyle birlikte yoğun hamur işi tüketimi hepimiz için fazlasıyla tehlikeli bir boyuta ulaştı. Mümkün olduğunca, kalori açısından düşük, yağsız, karbonhidrattan fakir Akdeniz mutfağını tercih etmek en doğrusu. Prehipertansiyon aşamasında olan hastaların, yaşam tarzı değişikliklerini uygulayarak kendilerini bu durumdan korumaya çalışmaları gerekir. Hipertansiyon hastalarının evde basit fizik hareketleri, sosyal medyada online yapılan bazı başlangıç seviyesindeki pilates, aerobik veya yoga gibi derslerden faydalanarak günde en az 15-20 dakika egzersiz yapmaları yerinde olur" önerisinde bulundu.
Yoga - 11.04.2021
Yapı Kredi World, "Dünya Kadar Atölye" ile farkındalık oluşturuyor
Bankadan yapılan açıklamaya göre, Yapı Kredi World ve Beykoz Kundura iş birliğiyle hazırlanan "Dünya Kadar Atölye" serisinde, nefes egzersizinden permakültüre, ilişki dinamiklerinden Feng Shui'ye, çocuklar için yogadan sinemaya kadar birbirinden renkli ve farklı konular izleyiciyle buluşuyor.
Yoga - 07.04.2021
Mersin'de öğrencilere yönelik danışma merkezi hizmet vermeye başladı
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hizmet vermeye başlayan merkezde, öğrenciler için plates ve yoga odasının yanı sıra ince motor becerilerini sosyal aktivitelerle geliştirebilecekleri atölyeler de yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yoga Haberleri | Yoga Haber - Haberler - Yoga haberleri, son dakika yoga haber ve gelişmeleri burada. 'Kilo veremeyen kadınlarda polikistik over sendromu araştırılmalı'.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 16:33:51. #1.16#

title