VELİ AĞBABA HABERLERİ

Veli Ağbaba haber, Veli Ağbaba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Veli Ağbaba

Veli Ağbaba

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi 3.4.1968

Veli Ağbaba Kimdir ?

1968 yılında Malatya'nın Yazıhan ilçesine bağlı Karaca köyünde dünyaya geldi. İlkokul üçe kadar Karaca İlkokulu'nda, dört ve beşinci sınıfı da Malatya Namık Kemal İlkokulunda okudu. Sümer Ortaokulu'ndan sonra Turan Emeksiz Lisesi'ne başlayan Veli Ağbaba, bu lisenin son mezunlarındandır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Veli Ağbaba - Bugün
CHP'li Ağbaba: "Okul kantinlerinde ürün yasakları tekrar gözden geçirilmeli"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, okul kantinlerindeki ürün yasaklarının tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.
Veli Ağbaba - 17.09.2021
Arslantepe buluşmaları başladı
Malatya'mızda son yıllarda kültür ve sanat alanında çok güzel gelişmeler yaşandığını belirlen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Özellikle ülkemizde ve bölgemizde tarihe çok ciddi katkılar sunuldu ve tarihi yapılarımız, tarihi değerlerimiz bir bir ön plana çıkartılarak tanıtılmaya başlandı. Daha önceden çalışılmamış emek verilmemiş bütün değerler son yıllarda yapılan çalışmalarla doğal ve tabi güzelliklerimizin yanında tarihi birçok varlığımızı hem kendi insanlarımıza hem de yurt dışından gelen misafirlerimize tanıtıyoruz. İnşallah UNESKO kalıcı listesine giren Arslantepe kayısı gibi dünya tarafından bilinen bir merkez olacak. Malatya'mızın tanıtımına Arslantepe büyük katkı sunacaktır" şeklinde konuştu. Arslantepe Buluşmalarının dolu dolu geçeceğini belirten Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, "Şehrimizi tarif ederken İnsanlık medeniyetinin başladığı Anadoluyu Anayurt yapan destan şehir diye tarif ediyoruz. Yüzyılların, binyılların getirmiş olduğu medeniyetler birikimler ve uygarlıklar bu coğrafyada zuhur etmiştir. Bu coğrafyada bunları gün yüzüne çıkarma gayretindeyiz. Çünkü bunlar insanlığın ortak mirasıdır. İnsanlar ve ülkeler medeniyetleri ortaya çıkarmak için kazı yaparken biz göz göre göre medeniyetlerimizi yok etmeye ve kendi haline terk etmişiz. Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmalarının temel amacı Malatya'nın tarihi ve kültürünün inkişaf ettirilmesi, gün yüzüne çıkarılması günümüz insanına öğretilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasıdır. Şehirler insanlar gibidir insan taşın toprağın içerisinde şehri inşa ederken esasında kendisini inşa eder diyor Hacı Bayram-ı Veli. Gönlü taş olanın şehri taş olur, gönlü aşk olanın şehri gülistan olur diyor. Bizim gönlümüz aşkla dolu ve şehrimizi gülistan yapmak için bütün paydaşlarımızla birlikte bu şehri Türkiye'nin yıldız şehri akabinde de Dünya'da yıldız şehir yapmakla mükellefiz. Bu bizim görevimizdir. İnsanlık medeniyetinin başladığı şehir diyoruz bunu da UNESCO 24 Temmuz tarihinde almış olduğu kararla İnsanlık medeniyeti Malatya'da başlamış dedi. Malatya hem insanlık tarihi açısından hem de Türk İslam tarihi açısından önemli bir şehirdir. Geçmişte burada kahramanlık destanları yazılmış, ilim irfan destanları yazılmıştır. Bizlerde hizmet destanları yazmakla mükellefiz. Malatya mazisine layık istikbali el ele vererek hep birlikte yakalattıracağız. Önemli olan şehirdeki birlik, beraberlik ve dayanışma ile birlikte farklı görüş ve düşüncelerin bir zenginlik olarak telaki edildiği bir anlayışın bu şehre hakim olmasıdır. Bu şehir medeniyetleri inkişaf etmiş bir şehirdir.Melita'dan Malatya'ya Kültür ve Sanat Günleri Arslantepe Buluşmalarının dolu dolu geçeceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı. Kentin değerlerine sahip çıkılmasının çok önemli olduğunu belirten CHP Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Türkiye'nin birçok yerinde konuşmama ben Dünyanın en güzel kentinin milletvekiliyim diye başlıyoruz.
Veli Ağbaba - 15.09.2021
Yenişehir Belediyesi erkek öğrenci yurdunu hizmete açtı
Yurdun açılışı dolayısıyla yapılan törene Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit'in yanı sıra CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan,CHP Mersin Milletvekilleri Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, CHP Kadın Kooperatiflerden Sorumlu Genel Başkan Danışmanı Fatma Köse, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu,il ve ilçe kadın ve gençlik kolları başkanları, oda ve sendika başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Veli Ağbaba - 12.09.2021
CHP'li Ağbaba'dan salgından etkilenen esnafın durumuna ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "salgın tedbirleri süresince sürekli aç kapa yapılan, gelir kaybına göre hibe desteği verilmeyen ve bunun yerine banka kredilerine muhtaç hale getirilen esnafın ayakta durmakta zorlandığını" ifade etti.
Veli Ağbaba - 03.09.2021
CHP'li Ağbaba, ağustos ayı enflasyon oranlarını değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye'nin, yüzde 19,25 enflasyon ile 2004 yılından bu yana en yüksek ağustos ayı enflasyonunu yaşadığını kaydetti.
Veli Ağbaba - 01.09.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, büyüme rakamını değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye ekonomisi büyüdükçe, çalışanların ekonomiden aldıkları payın sürekli küçüldüğünü ileri sürdü.
Veli Ağbaba - 29.08.2021
CHP'li Ağbaba: "Asgari ücretlinin maaşının 5'te biri çocuğunun okul araç ve gereçlerine gitmektedir"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, asgari ücretli çalışanın maaşının 5'te birinin bir çocuğunun okullarda kullanması gereken zorunlu araç ve gereçlere gittiğini belirtti.
Veli Ağbaba - 28.08.2021
CHP, orman yangını nedeniyle Tunceli'ye heyet gönderdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba önderliğindeki heyetin orman yangını nedeniyle Tunceli'ye gönderildiğini bildirdi.
Veli Ağbaba - 25.08.2021
CHP'li Ağbaba'dan toplu sözleşme ikramiyesine getirilen "yüzde 1" şartına tepki Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 'yüzde 1 örgütlenme şartı' nedeniyle toplu sözleşme ikramiyesinden farklı iş kollarındaki yaklaşık 215 sendikanın yararlanamayacağını belirtti.
Veli Ağbaba - 23.08.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, memur zam oranlarını değerlendirdi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde anlaşılan zam oranlarının kamu emekçisine yoksulluk getireceğini savunarak, "Adil bir toplu sözleşme için grev hakkı şarttır.
Veli Ağbaba - 16.08.2021
Veli Ağbaba'dan Maski'ye ziyaret
Ziyarette, mahalle muhtarları MASKİ Genel Müdürü Mehmet Yaşar Karataş'a istek ve taleplerini ilettiler.
Veli Ağbaba - 01.08.2021
DEDEYAZI KÜLTÜR MERKEZİ VE CEMEVİ AÇILIŞI YAPILDI
Yoğun katılımla gerçekleştirilen açılış törenine Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Doğanşehir Kaymakamı Halil İbrahim Köroğlu, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
Veli Ağbaba - 25.07.2021
CHP'li Ağbaba'dan esnaf ile şirketlerin durumuna ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, geçen ay iflas eden esnaf sayısının bir önceki aya göre yüzde 94, kapanan şirket sayısının ise yüzde 116 oranında arttığını belirtti.
Veli Ağbaba - 19.07.2021
Kurban Bayramı'na doğru
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ile Malatya Ticaret Borsası (MTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Özcan, Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
Veli Ağbaba - 13.07.2021
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda tütün üreticilerinin sorunları tartışıldı
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, tütünün bölge insanı tarafından büyük bir emek verilerek üretildiğini, özellikle Adıyaman, Çelikhan yöresinde 200-300 metrekarelik kayalıkların üzerine seki yapılarak tütün yetiştirildiğini anlattı.
Veli Ağbaba - 12.07.2021
CHP'den, kamudaki geçici işçilere çalıştırılmadıkları dönemde işsizlik ödeneği verilmesi için kanun teklifi
CHP grup başkanvekilleri Engin Altay, Engin Özkoç, Özgür Özel ile CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın imzasını taşıyan İşsizlik Sigortası Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi ile kamu kurumlarındaki geçici işçilerin, her yıl çalıştırılmadıkları dönemde işsizlik ödeneğinden yararlandırılarak korunmaları amaçlanıyor.
Veli Ağbaba - 08.07.2021
CHP'li vekiller, "sahte içki" konusunda acil önlem alınmasını istedi
CHP milletvekilleri Veli Ağbaba, Candan Yüceer ve Burhanettin Bulut, "sahte içki" konusunda Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
Veli Ağbaba - 05.07.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'dan "enflasyon farkı" eleştirisi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "üretici fiyat endeksinin yüzde 40'ı aştığı Türkiye'de yüzde 8,45'lik zammın emeklilerin ve çalışanların cebine girmeden eriyeceğini" ifade etti.
Veli Ağbaba - 03.07.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'dan "işten çıkarmalara karşı önlem" çağrısı Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, kitlesel işten çıkarmalara karşı önlem alınması, kısa çalışma ödeneğinin en az yıl sonuna kadar uzatılması gerektiğini bildirdi.
Veli Ağbaba - 28.06.2021
CHP'li Ağbaba'dan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağına ilişkin yasal düzenleme talebi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 30 Haziran'da sona erecek kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağının salgın sonrasına kadar sürdürülmesi için yasal düzenleme yapılmasını istedi.
Veli Ağbaba - 28.06.2021
MKE'nin anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda görüşülüyor
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da bu kapsamda yapılan düzenlemeleri hatırlatarak, bu konuda bir tane doğru örnek olmadığını ileri sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Veli Ağbaba Haberleri | Veli Ağbaba Kimdir - Haberler - Veli Ağbaba haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Veli Ağbaba kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Ağbaba: Okul kantinlerinde ürün yasakları tekrar gözden geçirilmeli.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 15:08:06. #1.14#

title