Tuşba Haberleri

Tuşba haber, Tuşba son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tuşba 29.5.2020
Van Gölü kıyısında inşa edilen sahil bandı ziyaretçilerini ağırlamayı bekliyor
Van'ın Tuşba ilçesinde Van Gölü kıyısında inşa edilen İskele Sahil Bandı 2. Etabı'nda çalışmalar tamamlandı.
Tuşba 29.5.2020
Doğu'da 4 ilde açık alanlarda cuma namazı kılındı
Van'ın Edremit ilçesinde Van Gölü sahilindeki Edremit-Gebze Su Sporları Merkezi ve Tuşba ilçesindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda da cuma namazı kılarak dua etti.
Tuşba 29.5.2020
Van'da sığınmacılar eliyle ihtiyaç sahipleri için doğal sabun üretiliyor
Van'da Afganistan uyruklu sığınmacılar, Tuşba Belediyesince geliştirilen ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) tarafından desteklenen proje kapsamında, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecine destek vermek amacıyla doğal sabun üretimi yapılıyor.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Van AVM açılış öncesi denetlendi
Van AVM açılış öncesi denetlendi
Van AVM açılış öncesi denetlendi
Van AVM açılış öncesi denetlendi
Van'da metruk iş yerleri yıkılıyor
Van'da metruk iş yerleri yıkılıyor
Van'da metruk iş yerleri yıkılıyor
Van'da metruk iş yerleri yıkılıyor
Van'ın cadde ve sokaklarında yol onarım çalışmaları başlatıldı
Van'ın cadde ve sokaklarında yol onarım çalışmaları başlatıldı
Van'ın cadde ve sokaklarında yol onarım çalışmaları başlatıldı
Van'ın cadde ve sokaklarında yol onarım çalışmaları başlatıldı
Tuşba 28.5.2020
Van Gölü sahilleri cuma namazına hazır
Van Gölü sahilindeki 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda yarın kılınacak olan cuma namazı öncesinde Tuşba Belediyesi ekipleri tarafından dezenfekte çalışması yapıldı.
Tuşba 28.5.2020
Milletvekili Arvas, Tuşba Belediyesi'nin çalışmalarını inceledi
AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas, Tuşba Belediyesi'ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Salih Akman ile hayata geçirilen hizmetleri yerinde inceledi.
Tuşba 27.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ-10
KARANTİNADAKİ 3 MAHALLE'DE SAĞLIK TARAMASI SÜRÜYORVan'da 3 mahalle daha karantinaya alındı(2)Van'ın Merkez Tuşba ilçesinde, karantina altına alınan Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç Mahalleleri'nde karantina süreceidevam ederken, sağlık ekipleri, çalışma yürütüyor.
Tuşba 27.5.2020
Van Gölü'nün "incisi"nin zorlu yolculuğu "sessiz" gerçekleşiyor
Göle kıyısı bulunan Van'ın İpekyolu, Edremit, Tuşba, Gevaş, Muradiye ve Erciş ilçeleri ile Bitlis'in Ahlat, Adilcevaz ve Tatvan ilçelerinde yaklaşık 15 bin insanın geçim kaynağı inci kefalinin tatlı sulara göçü sürüyor.
Tuşba 27.5.2020
VAN'DA 3 MAHALLE DAHA KARANTİNAYA ALINDI
VAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Tuşba 27.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 3
Van'da 3 mahalle daha karantinaya alındıVAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Tuşba 27.5.2020
Van'da 3 mahalle daha karantinaya alındı
VAN'ın Edremit ilçesine bağlı Emin Paşa Mahallesi'ndeki taziyeye katılıp, Tuşba ilçesine bağlı Gendelova, Kozluca ve Yalnızağaç mahallelerine giden 11 kişide koronavirüs tespit edilince, mahaleller karantinaya alındı.
Tuşba 26.5.2020
Tuşba'da ibadete açılacak camiler dezenfekte ediliyor
Tuşba Belediyesi, 29 Mayıs Cuma'dan itibaren kademeli olarak ibadete açılacak camilerde dezenfekte çalışması yaptı.
Tuşba 24.5.2020
Şehitliklerde hüzünlü bayram
ERZİNCAN - Erzincan'da şehit yakınları bayramın birinci gününde Garnizon Şehitliği'ni ziyaret ederek dualar okudu. Ramazan Bayramı süresince Covid-19 salgınının halk sağlığı açısından oluşturabileceği riskleri yönetebilmek adına ek tedbirler kapsamında 81 ilde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs'ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor. İçişleri Bakanlığı Genelgesi'ne göre mezarlık ziyaretlerine de kısıtlama getirildi. Sadece şehit yakınları valilik ve kaymakamlıklara başvurarak ziyaretlerini gerçekleştirebiliyor. Erzincan'da da izin alan şehit yakınları bayramın birinci gününde Terzibaba'da bulunan Garnizon Şehitliğini ziyaret ettiler. Şehit yakınları kabristan başında dualar okuyarak gözyaşı döktüler. Bugüne münhasır olmak üzere aziz şehitlerin kabirlerini ziyaret edecek anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri ile ihtiyaç halinde refakatçilerine şehitliklere ulaşımları talepleri halinde valilik/kaymakamlıklarca sağlandığı belirtildi. VAN - Vanlı Şehit Komando Tuncer Ürgüt'ün abisi Miraç Ürgüt, Ramazan Bayramında yeni tip korona virüs salgını nedeniyle sessizliğe bürünen mezarlıkta hem kardeşi hem de diğer şehitler için dua etti. Van merkez Tuşba ilçesinde yer alan Akköprü Mezarlığında korona virüs salgını dolayısıyla Ramazan Bayramı buruk geçiyor.
Tuşba 23.5.2020
Van'da et entegre tesisinde 355 kilo 680 gram eroin ele geçirildi
Van'da bir et entegre tesisinde yapılan aramada, etlerin altına gizlenmiş 355 kilo 680 gram eroin ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde uyuşturucu madde ticareti, nakli veya depolanması faaliyetlerini planlayanlara yönelik çalışmalar sürüyor. Bu kapsamda Tuşba ilçesindeki et entegre parçalama ve paketleme tesisine operasyon düzenleyen Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, narkotik köpeği "Zeus"la arama yaptı.
Tuşba 22.5.2020
Belediye ekipleri, otizmli çocuğun "ramazan davulu" isteğini gerçekleştirdi
Tuşba ilçesi Altıntepe Mahallesi'nde geçen yıl sahur vakti evinin balkonunda davulcuları heyecanla bekleyen 11 yaşındaki otizmli Özcan'ın annesi Hatice Karagülle, belediyeyi arayarak bu ramazanda çocuğunun üzüntü yaşadığını iletti.
Tuşba 21.5.2020
Devletin desteğiyle koyun sürüsü sahibi oldu
Van'da yaşayan 3 çocuk annesi Gülçin Şahar, Genç Çiftçi Projesi kapsamında aldığı destekle sayısını 150'ye çıkardığı koyunlarından elde ettiği sütle ailesinin geçimini sağlıyor. Tuşba ilçesine bağlı Atmaca Mahallesi'nde yaşayan Şahar, 2016'da Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne Genç Çiftçi Projesi'nden yararlanmak için başvurdu.
Tuşba 21.5.2020
Van'da Kovid-19 vaka sayısı 448'e yükseldi
İl Hıfzıssıhha Kurulunca Ramazan Bayramı öncesi yaşanacak yoğunluğun bulaşma riskini arttırma ihtimaline karşı önemli kararlar alındığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Kararlar kapsamında bayram arifesinde yapılacak mezarlık ziyaretleri ile ilgili yasaklar getirildi. Mezarlıklara maskesiz girilmesi ve toplu halde ziyaretler, mezarlık çevresinde seyyar satıcıların her türlü gıda ve yiyecek satışı, mezarlıklar içinde her türlü gıda ve yiyeceğin dağıtılması, kurumsal ve bireysel yardım toplanması, çocukların mezarlara su döküp harçlık, bahşiş alması, verilmesi yasaklanmıştır." Van'da bugüne kadar evde tedbir amaçlı 56 bin kişinin karantina altına alındığı kaydedilen açıklamada, "Şu an karantina altında bulunan toplam 15 bin kişi. Vaka sayısı İpekyolu'nda 184 kişi, 2 vefat, Başkale'de 58, Edremit'te 56 kişi, 2 vefat, Tuşba'da 51 kişi, 2 vefat, Gürpınar'da 26 kişi, Erciş'te 23 kişi, 2 vefat, Çaldıran'da 14 kişi, Saray'da 12 kişi, Gevaş'ta 10 kişi, Muradiye'de 5 kişi, Çatak'ta 4 kişi, Özalp'ta 3 kişi ve Bahçesaray'da 2 kişi, bir vefat.
Tuşba 19.5.2020
Tuşba Belediye Başkanı Akman'dan Kandil Gecesi mesajı
Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tuşba 19.5.2020
Van'da dereye göç eden inci kefalleri için komisyon kuruldu
Van YYÜ Su Ürünleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fazıl Şen başkanlığındaki komisyonda, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Van Büyükşehir Belediyesi, DSİ 17. Bölge Müdürlüğü, Tuşba ve İpekyolu belediyeleri, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve VASKİ'den birer görevli yer aldı.
Tuşba 19.5.2020
Van'da deredeki yüksek su sıcaklığı balık ölümlerine neden oldu
Tarım ve Orman İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Tuşba ilçesine bağlı Gedelova Mahallesi'ndeki derede önceki gün çok sayıda ölü balığın görülmesi üzerine uzmanlar harekete geçti.
Tuşba 19.5.2020
19 Mayıs'ı Van Gölü semalarında kutlayan yamaç paraşütçüleri, "Evde kal" çağrısı yaptı
Van'ın Tuşba ilçesindeki Ayanıs Kalesi yakınındaki tepelere gelen bir grup yamaç paraşütçüsü, valilikten aldıkları özel izinle uçuş yaparak, hem 19 Mayıs'ı kutladı, hem de tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dikkati çekti.
Tuşba 19.5.2020
Diyanetin Kur'an kursu öğreticileri iyilik dağıtıyor
Tuşba İlçe Müftülüğüne bağlı Yeşil Cami Kur'an Kursu öğreticileri, kendi imkanlarıyla kestikleri kurban etlerini ve topladıkları yardımları ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı, birçok ailenin eskiyen ev eşyalarını yeniledi, bakkallardaki borçlarını da ödedi.
İmsak02:52
Öğle12:09
İkindi16:02
Akşam19:30
Yatsı21:08
Şu an buradasınız: Tuşba Haber, Tuşba Son Dakika Haberleri - Haberler - Tuşba haber sayfamızda Tuşba haberleri okuyabilir, Tuşba son dakika haberleri ve güncel Tuşba gelişmelerini görebilirsiniz. Van Gölü kıyısında inşa edilen sahil bandı ziyaretçilerini ağırlamayı bekliy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.5.2020 18:39:29. #1.15#
title