Sibirya Haberleri

Sibirya haber, Sibirya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sibirya - 09.02.2021
Angara TV ve Radyo Angara yakında test yayınlarına başlayacak
Yaptıkları her bir projede tarih ve köklerin bulunduğunun altını çizen Altınok, şunları kaydetti: "Bu tarihin, bu köklerin ne kadar derin ve zengin olduğunu yeni nesillere aktarmak öncelikli vazifemizdir. Anadoluluğu ve Angaralılığı gençlerimize ve özellikle bu kültürü bilmeyenlere anlatmak amacıyla çıkılan bu yolda, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Türk çocuğu atalarını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır'. Angara ismi bizim onurumuz, tarihi kimliğimiz ve derin köklerimizdir. Yakında yayın hayatına başlayacak olan televizyon ve radyomuzun ismi özel bir anlam içermektedir. Atatürk, bu şehri tesadüfi olarak başkent seçmemiş, Angara ismini ve Angaralılığı vurgularken derin köklerimizin izlerine özellikle vurgu yaparak sahip çıkılmasını temenni etmiştir. Şehrimiz tarih sahnesine bilindiği gibi çok eski çağlarda, doğudan batıya giden tüm yolların kesiştiği karakol amaçlı bir kale ve merkez olması sebebiyle 'yol kesen' anlamına gelen, diğer bir teze göre de bir iç deniz olması sebebiyle 'gemi çapası' anlamına gelen 'Ankyra' adıyla çıkmış, birçok medeniyete ev sahipliğini yapmış, fetihlere ve savaşlara sahne olmuştur." "Tarihimize dün olduğu gibi bugün ve yarın da sahip çıkacağız" Başkan Altınok, Türkler'in Anadolu'ya girişiyle beraber "Engürü" olarak tarih sayfalarında yer alan şehrin "Angara" adını kök itibarıyla, Güneydoğu Sibirya'da Baykal Gölü'ne akan ve Yenisey Nehri'ni besleyen bir nehrin adı olan, Rusya Federasyonu'na bağlı Buryat Özerk Cumhuriyeti içerisinde yoğunlukla soydaşların yaşadığı bir bölgeden, Angara'dan aldığını belirtti.
Sibirya - 28.01.2021
Sibirya'da eksi 25 derecede yapılan yumurtalı deney şaşırttı
Termometrelerin eksi 25'i gösterdiği Rusya'nın Sibirya bölgesinde, dondurucu soğukların etkisiyle yumurta pişmiş halini aldı.
Sibirya - 27.01.2021
Sibirya'da 40 bin yıldır buzulda korunan gergedan keşfedildi
Rusya'nın Sibirya bölgesinde bir buzulda 40 bin yıldır korunan ve 14 bin yıl önce nesli tükenen tüylü gergedan keşfedildi.
Sibirya - 19.01.2021
Putin Ortodoks Noel'ini buzlu suya girerek kutladı
BUZLU SUDAN ACELEYLE ÇIKTI Görüntüde buzlu suya giren Putin'in aceleyle çıkması dikkat çekti. Ülkenin doğu kesimlerinde ve Sibirya'da sıfırın altında 40 dereceyi gören hava sıcaklığına rağmen, Ruslar ayinlere ilgi gösterdi.
Sibirya - 03.01.2021
Bering Denizi'nin güneyinde 6,1 büyüklüğünde deprem
Rusya'nın Doğu Sibirya bölgesi ile ABD'nin Alaska eyaleti arasındaki Bering Denizi'nde 6,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Sibirya - 27.12.2020
Vatandaşlardan araçlara kilimli, battaniyeli soğuk önlemi
Sibirya soğuklarının etkili olduğu ve hava sıcaklığının sıfırın altında 20 dereceyi gördüğü Kars'ta vatandaşlar park ettikleri araçlarını soğuktan korumak için battaniye, naylon ve branda ile önlem aldı.
Sibirya - 24.12.2020
ABD, Rus muhalif lider Navalnıy'ın zehirlenmesinde Rusya Federal Güvenlik Servisini suçladı.
Sibirya'dan ağustosta Moskova'ya dönüşü sırasında uçakta rahatsızlanan 44 yaşındaki Rus muhalif lider Aleksey Navalnıy'ın çayına karıştırılan bir maddeyle zehirlendiği öne sürülmüştü.
Sibirya - 14.12.2020
Alman basını, Rus muhalif Navalnıy'ı zehirleyenlerin istihbarat çalışanları olduğunu iddia etti
Haberde, ajanların doktor ve sağlık çalışanları olduğu belirtilerek, Navalnıy'ın Sibirya ziyaretinden bir gün önce söz konusu kişilerin orada olduğu ifade edildi.
Sibirya - 07.12.2020
AB'ye göre 2020'de en sıcak kasım ayı yaşandı
Kuzey Kutup Bölgesinde ve Sibirya'nın kuzeyinde sıcaklıkların, deniz buzu en düşük boyutuna yaklaşırken, kalıcı biçimde yüksek seyrettiğine de işaret eden Buontempo, "Bu eğilim endişe verici ve dünyanın geri kalanından daha hızlı ısındığından Kuzey Kutup Bölgesinin kapsamlı izlenmesinin önemini ortaya koyuyor.
Sibirya - 30.11.2020
Türkiye'nin "Biyolojik Çeşitlilik Haritası" oluşturuldu
AA muhabirinin, Tarım ve Orman Bakanlığı verilerinden derlediği bilgiye göre, Türkiye, Avrupa-Sibirya, Akdeniz ve İran-Turan olmak üzere 3 farklı bitki coğrafyasına sahip olması dolayısıyla zengin bir biyolojik çeşitliliği barındırıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sibirya Haberleri | Sibirya Haber - Haberler - Sibirya haberleri, son dakika sibirya haber ve gelişmeleri burada. Eski sevgilisinin saatlerce işkence yaptığı genç kız, ütü kablosuyla boğularak öldürüldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 08:54:57. #1.14#
title