Nisan Haberleri

Nisan haber, Nisan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nisan 28.5.2020
BIST100 yüzde 0.39 yükseldi, dolar 6.81 lirada
Hazine Mayıs'ta 40 milyar liralık hedefe karşın yaklaşık 77 milyar lira borçlandı. Piyasalarda yarın Nisan ayı dış ticaret verileri, ilk çeyrek ekonomik büyüme (GSYH) ve Merkez Bankası Finansal İstikrar Raporu izlenecek.
Nisan 28.5.2020
BUSKİ ekipleri sayaç okuma işlemine gelecek ay başlayacak
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde nisan ve mayıs aylarında su sayaçlarını okumayıp ocak-şubat-mart aylarının ortalamasını faturalara yansıtan Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi (BUSKİ), haziran ayından itibaren sayaç okuma işlemine başlayacak.
Nisan 28.5.2020
Doğal Gaz Piyasası Haftalık Ürünler Tanıtım Toplantısı
Bu yıl piyasada katılımcı sayısında yaşanan artışın da işlemleri olumlu etkilediğine dikkati çeken Türkoğlu, "EPİAŞ tarafından işletilen Sürekli Ticaret Platformunda artık çok daha fazla işlem yapılıyor. 2020'nin başından bugüne kadar, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 173 daha fazla işlem yapıldı. Ocak-mart döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 191, nisan-mayıs döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 138 daha fazla işlem hacmi gerçekleşti.
Nisan 28.5.2020
ABD'de dayanıklı mal siparişleri nisanda yüzde 17,2 azaldı
ABD'de dayanıklı mal siparişleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle, nisanda aylık yüzde 17,2 azalarak 170 milyar dolara düştü.
Nisan 28.5.2020
Van'da kaçak inci kefali avlayanlara 13 bin 500 lira ceza uygulandı
İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Görentaş, üreme döneminde inci kefalinin korunmasını sağlamak amacıyla başlatılan çalışmaların devam ettiğini söyledi. İnci kefalinin Van Gölü havzasında 15 bin kişinin geçim kaynağı olduğunu ifade eden Görentaş, şöyle konuştu: "İnci kefalinin başarılı bir üreme sezonu geçirebilmesi için önlemlerimizi aldık. Üreme sezonundaki av yasaklarına dikkat etmemiz gerekiyor. Yani 15 Nisan'dan 15 Temmuz'a kadar İnci kefali avlamamalıyız, almamalıyız, satmamalıyız ve av yasağı süresince yememeliyiz.
Nisan 28.5.2020
Almanya'da yıllık enflasyon mayısta yüzde 0,6'ya geriledi
Ülkede enflasyon nisanda yüzde 0,9 olarak kayıtlara geçmişti.
Nisan 28.5.2020
Gasp edilerek öldürülen Afgan gencin katili zanlıları yakalandı
Afganistanlı Said Muhammed Shah K.'yı gasp ederek öldüren, onun ev arkadaşı İnder J.'yi de yaralayarak olay yerinden kaçan zanlılar arasındaki Ehsan E.'nin, 4 Nisan'da Bağcılar'da Muhammed A.
Nisan 28.5.2020
Aterko, Sahra Hastanesi projesini tamamladı
Aterko'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, 9 Nisan'da yapımına başlanan sahra hastanelerinden biri olan İstanbul Yeşilköy'deki Prof.
Nisan 28.5.2020
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Uluslararası yatırımların Çin'den diğer gelişen ülkelere kayması ve Türkiye Bütün yumurtaları aynı sepete koymama prensibi ışığında jeopolitik riskleri azaltmayı düşünen uluslararası yatırımcıların, yatırımlarını Çin'den diğer gelişmekte olan ülkelere kaydırma eğiliminin pandemiyle birlikte hız kazanması bekleniyor. Özellikle emek-yoğun üretimde yatırımcıların coğrafi çeşitlenmeye gitmesi bekleniyor. Aslında Çin'de salgın öncesi teşviklerin azalması, sübvansiyonlarda yaşanması muhtemel azalmalar, hatta Pekin'in kendi iç pazarında yerli şirketlerin yabancı yatırımcıya göre daha avantajlı olmasını sağlama politikası ve ticaret savaşları nedeniyle bu yaklaşım zaten vardı. [6] Kovid-19 salgını nedeniyle, yabancı yatırımların, emek maliyetinin Çin'den daha ucuz olduğu Bangladeş, Vietnam gibi gelişmekte olan ülkelere kaymasında hızlanma bekleniyor. Aynı zamanda salgın ve sonrasındaki muhtemel riskli senaryolar nedeniyle, coğrafi çeşitlendirme seçeneğinin gündeme daha güçlü bir şekilde gelmesi de muhtemel. Ayrıca Trump yönetiminin Çin'deki Amerikan yatırımlarına yaklaşımı herkesin malumu olmakla birlikte, AB ülkelerinden de Çin'e ticari bağımlılığın azaltılması ve üretim/kaynak coğrafyasının çeşitlendirilmesi yönünde açıklamalar yapılıyor. [7] Bu bağlamda, Japon hükümeti 7 Nisan'da, coğrafi çeşitlendirme çerçevesinde, başta Çin'den ayrılacak şirketlere olmak üzere bir yardım paketi açıkladı.
Nisan 28.5.2020
SAĞLIK BAKANLIĞI PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİ'NİN YAPIM AŞAMASININ VİDEOSUNU PAYLAŞTI.
Koronavirüs önlemleri kapsamında 9 Nisan'da temeli atılan ve yapımı süren Sancaktepe'deki Prof.
Nisan 28.5.2020
BAĞCILAR'DA CİNAYET... AFGANİSTAN UYRUKLU 6 KİŞİ YAKALANDI
Bağcılar, Yenigün Mahallesi'nde bir evde 22 Mayıs'ta Afganistan uyruklu Said Muhammed Shah K. öldürülmüş, yine Afganistan uyruklu İnder J. de yaralanmıştı. Öldürülen Said Muhammed Shah K.'nın 500 lirası ve cep telefonu gasp edilmişti. Olay üzerine operasyon başlatan Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü, yaptığı çalışmada olaya ilişkin Afganistan uyruklu 6 kişiyi gözaltına aldı. Polis bu kişilerden birinin 4 Nisan'da Bağcılar'da gasp, 3 kişinin de cinayetten bir gün sonra 23 Mayıs'ta Sultangazi'de "Nitelikli yağma" suçunu işlediklerini tespit etti.
Nisan 28.5.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLERİ
Van Gölü'nün endemik türü olan, 15 Nisan- 15 Temmuz tarihleri arasında üremek için Van Gölü'nden tatlı sulara göç eden ve bu dönemde avlanılması yasak olan inci kefalini korumak için jandarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.
Nisan 28.5.2020
(Havadan görüntülerle) SANCAKTEPE'DEKİ PROF. DR. FERİHA ÖZ ACİL DURUM HASTANESİ YARIN AÇILIYOR.
Koronavirüs önlemleri kapsamında 9 Nisan'da temeli atılan ve yapımı süren Sancaktepe'deki Prof.
Nisan 28.5.2020
Güneş Sigorta'dan rekor başarı
Güneş Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, "Prim üretiminde hayat dışında sektörde 11. sırada yer alırken, 2020 yılı nisan sonu itibarıyla rekor yükselişe imza atarak 4. sıraya yükseldik.
Nisan 28.5.2020
Azerbaycan Cumhuriyeti 102. yılını kutluyor
Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, 28 Nisan 1920'de Sovyet ordusu tarafından işgal edildiğini ancak 18 Ekim 1991'de bağımsızlığını elde ettiğini hatırlatan Dündar, şöyle devam etti: "Azerbaycan'ın topraklarının yüzde 20'si, Sovyetler Birliği destekli Ermenistan tarafından işgal altındadır.
Nisan 28.5.2020
G20'nin mal ticareti Kovid-19 etkisiyle daraldı
OECD raporunda, nisandaki ilk göstergelerin, ikinci çeyrekte daha hızlı düşüşlere işaret ettiği belirtilirken, örneğin, Güney Kore ve Japonya'nın ihracatlarının Mart 2020'ye kıyasla sırasıyla yüzde 21,5 ve 10,6 düştüğü kaydedildi.
Nisan 28.5.2020
Kastamonu'da sarımsak pazarı temmuzun ilk haftasına kadar kapatıldı
Türkiye'nin önemli sarımsak üretim merkezlerinden Taşköprü'de şubat ve mart aylarında ekilen sarımsak, temmuz başlarında hasat ediliyor. Raf ömrü 10 ayı bulan Taşköprü sarımsağının satışı da nisan ayı sonunda tamamlanıyor.
Nisan 28.5.2020
Azerbaycan'da Cumhuriyet Günü
Azerbaycan Cumhuriyeti, 28 Nisan 1920'de Sovyet ordusunun ülkeyi işgaliyle son buldu.
Nisan 28.5.2020
ATB Başkanı Çandır, ani sıcaklık değişiminin meyve üretimine etkisini değerlendirdi Açıklaması
Antalya'nın yılın ilk 4 ayında toplam ihracatının yüzde 1,5, tarım ihracatının ise yüzde 12 arttığını vurgulayan Çandır, "Koronavirüs döneminde sebze üretiminde ve ihraç edilen sebzenin nakliyesinde bazı aksaklıklar görülse de sektör genel olarak iyi bir dönem geçirdi. Yaş meyve sebze ihracatımız ocak-nisan döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artış gösterdi.
Şu an buradasınız: Nisan Haberleri | Nisan Haber - Haberler - Nisan haberleri, son dakika nisan haber ve gelişmeleri burada. BIST100 yüzde 0.39 yükseldi, dolar 6.81 lirada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.5.2020 18:14:54. #1.15#
title