Nisan Haberleri

Nisan haber, Nisan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nisan - Bugün
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Tedbir amacıyla 15 dakika beklemesinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Oktay, "İnşallah nisana doğru kendi aşılarımız da çıkacak.
Nisan - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 17 Ocak 2021
Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.
Nisan - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Azerbaycan'da salgınla mücadele kapsamında uygulanan karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı, bazı kısıtlamalar ise kaldırıldı.
Nisan - Dün
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da aşı oldu
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Ankara Şehir Hastanesinde koronavirüs aşısı yaptırdı. Oktay, tedbir amacıyla 15 dakika beklemesinin ardından açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin dünyaya örnek bir aşılama sistemi olduğunu belirten Oktay, koronavirüs salgını konusunda Türkiye'nin bütün dünyadan ayrıştığını ve başarılı bir mücadele verdiğini kaydetti. Oktay, "Bugün itibarıyla 700 bine yaklaştık diye biliyorum. Dolayısıyla çok hızlı bir şekilde, yeni başlamamıza rağmen, aşılamada ilk sırada bulunan ülkeler arasına girmiş durumdayız. İnşallah nisana doğru kendi aşılarımız da çıkacaktır.
Nisan - Dün
CDU Genel Başkanı seçilen Laschet, Başbakan Merkel'in halefi olma yolunda
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle nisan 2020'de yapılması planlan genel başkanlık seçiminin ertelenmesi nedeniyle partide yaklaşık 1 yıl belirsizlik yaşandı.
Nisan - Dün
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Kovid-19 aşısı yaptırdı Açıklaması
Bu noktada sağlık sistemi altyapısının son derece önemli olduğunu ve aşı uygulamasına geçildiğinde de aynı başarının görüldüğünü dile getiren Oktay, şunları söyledi: "Bugün itibarıyla 700 bine yaklaştık diye biliyorum. Dolayısıyla çok hızlı bir şekilde, yeni başlamamıza rağmen, aşılamada ilk sırada bulunan ülkeler arasına girmiş durumdayız. İnşallah nisana doğru kendi aşılarımız da çıkacaktır.
Nisan - Dün
İran 21 Mart'a kadar aşılama çalışmalarına başlamayı planlıyor
Ruhani, Dünya Sağlık Örgütü bünyesinde geliştirilen ve 16,8 milyon doz satın alınan Covax aşısının da mart sonu ya da nisan ayında ülkeye gelmesinin beklendiğini söyledi.
Nisan - Dün
Duayen besteci Muammer Sun için başsağlığı mesajları
28 Nisan 1988'de Muammer Sun'un kendisine ithaf ettiği "Hüzün" isimli eserin orijinal el yazması notalarını da sosyal medya hesabından paylaşan Fazıl Say, gelecek ay Prof.
Nisan - Dün
Azerbaycan'da karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı
Azerbaycan'da yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında uygulanan karantina uygulaması 1 Nisan'a kadar uzatıldı, bazı kısıtlamalar ise kaldırıldı.
Nisan - Dün
Türk yapı malzemeleri sektörü ihracatta dünyada ilk 10'a girmeyi hedefliyor
Açıklamada görüşlerine yer verilen İDDMİB Türk Yapı Malzemeleri Komitesi Başkanı Serdar Urfalılar, "Bakanlığımızın destekleri ve sanayicilerimizin azmi ile yılı yüzde 1'lik düşüş ile 21,8 milyar dolar ihracatla tamamladık. İhracatta yılın son ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 20'lik artış kaydettik. İkinci çeyrekte yaşanan daralma bütün dünyada gerçekleşti. İhracata etkisi en fazla nisan ve mayıs aylarında yüzde 42'lere varan düşüşlerle yaşandı.
Nisan - Dün
Endonezya'daki toprak kaymalarında ölü sayısı 25'e yükseldi
Ekvator kuşağındaki Endonezya'da özellikle ekim-nisan döneminde sıklıkla su baskınları ve heyelanlar meydana geliyor.
Nisan - Dün
Son dakika spor: NBA oyuncusu Karl-Anthony Towns koronavirüse yakalandı
25 yaşındaki basketbolcunun annesi, aynı hastalık nedeniyle geçen yılın nisan ayında 59 yaşındayken hayatını kaybetmişti.
Nisan - 15.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ocak 2021
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, valiliği, belediyeyi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, protokol imza törenine katılacak.
Nisan - 15.01.2021
ADAC Opel e-Rally Cup'ın yarış takvimi belirlendi
Yarışçılar, 7-8 Mayıs'ta ADAC Rallye "Rund um die Sulinger Bärenklaue" ile sezon başlamadan önce, nisan ayında yapılacak özel bir test etkinliğinde Opel Corsa-e Rally yarış otomobilini yakından tanıma fırsatı bulacak.
Nisan - 15.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
İtalya'da hükümet, salgına yönelik bir süredir uygulamada olan sıkı tedbirlerin süresini uzatma kararı aldı. Başbakanlığın açıkladığı son kanun hükmünde kararnameyle, ülkede salgına yönelik OHAL durumu 30 Nisan'a kadar uzatıldı.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika haberleri | Samsun'da şehit aileleri ile Kovid-19 nedeniyle ölen sağlıkçılara mezar yeri ücretsiz olacak
Demir, Türkiye'deki kuraklıktan Samsun'un da etkilendiğini vurgulayarak, şöyle devam etti: "Çakmak Barajı'ndaki su miktarı bizi nisan ayına kadar götürebilir seviyedeydi.
Nisan - 15.01.2021
Fransa'da toplam ölümler Kovid-19 nedeniyle geçen yıl yüzde 9 arttı
Ölüm artış oranının sadece 65 yaş üzerindekilerde gözlemlendiği aktarılan açıklamada, ayrıca mart ve nisan aylarındaki ilk dalgada kaydedilen yüksek ölüm oranının eylül ayında başlayan ikinci dalgadakinden daha kısa süreli olduğu ifade edildi.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika gündem: İtalya'da Kovid-19 salgınına yönelik OHAL durumu 30 Nisan'a kadar uzatıldı
Son dakika haberlerine göre İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına yönelik bir süredir uygulamada olan sıkı tedbirlerin süresi uzatıldı.
Nisan - 15.01.2021
ABD'de sanayi üretimi geçen ay beklenenden fazla arttı
Sanayi üretimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl mart ve nisan aylarında kaydettiği düşüşün ardından mayıs ayı itibarıyla toparlanma göstermiş ancak eylülde beklenmedik şekilde düşmüştü.
Nisan - 15.01.2021
Endonezya'da yaklaşık 22 bin kişi selden etkilendi, 2 kişi öldü
Ekvator kuşağındaki Endonezya'da özellikle ekim-nisan döneminde sıklıkla su baskınları ve heyelanlar meydana geliyor.
Nisan - 15.01.2021
Orta Anadolu'daki 5 ilde son 6 yılda en çok konut geçen yıl satıldı
Bu illerin toplamında en çok konut satışı 4 bin 275'le temmuz ayında gerçekleşirken, en az konut 969'le nisanda satıldı.
Nisan - 15.01.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu: (1)
"Kılıçdaroğlu'nun açıklaması doğrudan millet iradesini hedef almaktadır" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "sözde Cumhurbaşkanı" söylemine ilişkin şu değerlendirmede bulundu: "Şimdi 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesi her şeyden önce bu milletin iradesine hakaret niteliğinde. Hafızalarımızı tazeleyelim. 2003'te 'Genç subaylar rahatsız' manşeti atıldı, arkasından 'Tehlikenin farkında mısınız?' kampanyası başlatıldı, arkasından Cumhuriyet mitingleri ve onun akabinde 2007'de Cumhurbaşkanı seçtirmemek için CHP'nin ortaya attığı 367 krizini hatırlayalım. 367 krizini nasıl aştı AK Parti? 22 Temmuz'da erken seçim kararı alarak bu kriz aşıldı. Öncesini hatırlayın, 27 Nisan günü iki partinin adeta birileri tarafından tehdit edilmesiyle Meclis'e girmemesi ve 357'de kalmasıyla beraber Cumhurbaşkanı'nın seçilememesi, 27 Nisan gecesi verilen e-muhtıra, o dönemin Genelkurmay Başkanı'nın 'Biz sözde değil, özde Cumhurbaşkanı istiyoruz.
Nisan - 15.01.2021
Unutulmaz romanların usta kalemi: Afet Ilgaz
Ilgaz, 1999 Nisan seçimlerinde Fazilet Partisi'nden İstanbul Belediyesi Meclis Üyeliği'ne seçildi.
Nisan - 15.01.2021
Fibabanka bu yıl yüzde 20 büyüme hedefliyor
Bankacılık sektöründe dijitalleşmenin önemine değinen Mert, "Çağımız teknoloji, dijitalleşme çağı ve hedeflerimizi konvansiyonel bankacılıkla değil tam dijitalleşme ile gerçekleştireceğiz. Fiziksel yatırımlar yerine teknolojik yatırımlar yapmaya odaklanıyoruz. Dijital dünyaya bakış açımızdaki temel farklılıklarımızdan biri Fintek ve Start Up dünyasına yatırım yapma kararı almış olmamız. Bu doğrultuda; 2018 yılı nisan ayında yüzde 100 Fibabanka iştiraki olan Finberg'i kurduk.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika haberi | Denizli'de jandarma kış lastiği denetimi yaptı
Ticari amaçla yük ve eşya taşımacılığı yapan araçların 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği kullanma zorunluluğunu denetleyen jandarma trafik timleri, aynı zamanda lastiklerin diş derinliklerinin mevzuata uygunluğunu da kontrol etti.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika haberi! Adalet Bakanlığından Ankara Barosu hakkında soruşturma izni
Ankara Barosu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, 24 Nisan'da Ankara Hacı Bayram Camisi'nde verdiği "Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi" konulu cuma hutbesine ilişkin 26 Nisan'da açıklama yapmıştı.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika haberleri! Adalet Bakanlığı'ndan Ankara barosu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri için soruşturma izni
ADALET Bakanlığı, Ankara Barosu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" suçundan soruşturma yürütülmesi için izin verdi. Baro Başkanı Erinç Sağkan'ın da aralarında olduğu 11 yönetim kurulu üyesinin, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, 24 Nisan 2020 tarihinde Ankara'daki Hacı Bayram Camii'nde verdiği hutbesiyle ilgili basın açıklaması yapmıştı.
Nisan - 15.01.2021
Ankara Barosu hakkında soruşturma izni
Ankara Barosu hakkında soruşturma izni  ADALET Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'la ilgili yaptığı açıklaması nedeniyle Ankara Barosu yönetimi hakkında soruşturma izni verdi. Savcılık, açıklamada imzası bulunan 11 baro yöneticisini ifadeye çağıracak.  Ankara Barosu, geçen yıl Nisan ayında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın, Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii'nde, 'Ramazan: Sabır ve İrade Eğitimi' konulu cuma hutbesindeki sözlerini, yazılı açıklama yaparak eleştirdi.
Nisan - 15.01.2021
Son dakika haberi... Yeni Zelanda, Cook Adaları'yla salgın nedeniyle kapatılan sınırlarını açacak
Salgına karşı aldığı sıkı tedbirlerle başarılı bir mücadele ortaya koyarak 27 Nisan 2020'de Kovid-19'u yendiğini ilan eden Yeni Zelanda'da, virüs nedeniyle 25 kişi hayatını kaybetmişti.
Nisan - 15.01.2021
Subaru çip tedarikindeki problem sebebiyle Japonya'daki tesislerinde üretime ara verdi
ABD'nin Indiana eyaletindeki tesislerinde de üretime ara verdiğini duyuran Subaru'nun Nisan başı itibarıyla sona erecek mali yıl üretim ve gelir-gider planlamalarının etkileneceği kaydedildi.
Nisan - 14.01.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Ocak 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe Sarayı Veliaht Dairesi'nde Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Resim Heykel Müzesi Restorasyon Sonrası Açılış Programına katılacak.
Nisan - 14.01.2021
Sözcü Çelik: Verilen bir kodla herkesin aşısı kendisine yapılacak
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'sözde Cumhurbaşkanı' ifadesini kullanmasını eleştiren Çelik, 'sözde' kelimesinin bir şeyin gayrimeşru olması, varlığının temelinde hiçbir meşruiyetin bulunmaması halinde söylenebileceğini vurguladı. 27 Nisan 2007 muhtıra teşebbüsünde "Biz sözde değil, özde Cumhurbaşkanı istiyoruz" denildiğini hatırlatan Çelik, "Millet seçmiş, hür seçimlerle seçilmiş, serbest seçimlerle seçilmiş ve hukuken onaylanmış.
Nisan - 14.01.2021
Dünya Sağlık Örgütü: Afrika'ya Kovid-19 aşısı mart ayında gelmeli
50 milyon doz aşının nisan ile haziran ayları arasında geleceği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nisan Haberleri | Nisan Haber - Haberler - Nisan haberleri, son dakika nisan haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 17.1.2021 02:35:47. #1.14#
title