Lefkoşa Haberleri

Lefkoşa haber, Lefkoşa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Lefkoşa - 27.11.2020
Son dakika! Kıbrıs Rum kesiminde hastaneler artan Kovid-19 vakaları nedeniyle alarm veriyor
Lefkoşa Hastanesi yoğun bakımına giren hasta sayısının her geçen gün artmasının da endişe verici olduğu kaydedilen haberde, toplam 28 kişilik kapasitesi bulunan yoğun bakımda şu anda 17 hastanın tedavi gördüğü ve bunlardan 13'ünün entübe edildiği bilgisi paylaşıldı.
Lefkoşa - 27.11.2020
KKTC Cumhurbaşkanlığından Avrupa Parlamentosunun Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarısına tepki Açıklaması
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanlığı, Avrupa Parlamentosunda kabul edilen Maraş ve Kıbrıs müzakereleri konulu tasarıya tepki gösterdi.
Lefkoşa - 25.11.2020
Bazı milletlerarası anlaşmaların yürürlük tarihleri belirlendi
Türkiye'nin imzaladığı söz konusu bazı anlaşmaların Resmi Gazete'de yer alan yürürlük tarihleri şöyle: "İstanbul'da 15 Haziran 2020'de imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile İran İslam Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Diplomatik ve Konsüler Temsilciliklerin Taşınmazlarına İlişkin Mutabakat Zaptı' 12 Ekim 2020, Ankara'da 8 Eylül 2020'de imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Hükümeti Arasında KKTC'ye Yapılacak Lefkoşa 100 Yataklı Pandemi Hastanesi ve Lefkoşa 500 Yataklı Hastane Yapımına İlişkin Protokol' 8 Eylül 2020, 'İslam Gıda Güvenliği Teşkilatı Tüzüğü' 21 Ağustos 2020, Ankara'da 25 Ekim 2017'de imzalanan '8 Mayıs 1996 Tarihinde Taşkent'te İmzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Özbekistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gelir Üzerinden Alınan Vergilerde Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşmasını Değiştiren Protokol' 9 Temmuz 2020, Ankara'da 25 Ekim 2017'de imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Özbekistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Uluslararası Kombine Yük Taşımacılığı Anlaşması' 9 Temmuz 2020, Mersin'de 25 Eylül'de imzalanan '2013 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Cibuti Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Yatırımların Karşılıklı Teşviki ve Korunmasına İlişkin Anlaşma' 5 Temmuz 2020, Buenos Aires'te 30 Ocak'ta imzalanan '2017 Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Arjantin Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gümrük Konularında İşbirliği ve Karşılıklı Yardım Anlaşması' 25 Haziran 2020, Belgrad'da 5 Haziran 2013'te imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti ile Sırbistan Cumhuriyeti Arasında Suçluların İadesine Dair Anlaşma ve Notalar' 1 Mart 2020.
Lefkoşa - 24.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Çavuşoğlu, Kıbrıs Türkleriyle eşgüdüm ve iş birliği içinde çalıştıklarına işaret ederek, "Bu tutumumuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın Lefkoşa'ya son ziyareti sırasında her iki Cumhurbaşkanı tarafından açıkça ortaya konulmuştur.
Lefkoşa - 22.11.2020
Son dakika! DHA YURT BÜLTENİ- 6
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- Sahilden genel görüntü Drone görüntüsü Oturan ve yürüyüş yapan vatandaşlarda detay ve drone Yüzenlerden görüntü DHA Muhabiri Alparslan ÇINAR anons Haber: Alparslan ÇINAR- Kamera: Semih ERSÖZLER/ANTALYA, =========================== Bina yıkıldı, tarihi eserler ortada kaldı    İZMİT'te, Roma döneminden kalma tarihi eserler ortaya çıkarılırken, tel çit ile önlem alındı. Kazı sahasının yanında bulunan binanın, tarihi yapının üzerine yapıldığı belirlenirken, yıkılmasının ardından alandaki eserler ortada kaldı.  İzmit'in Çukurbağ Mahallesi Bahariye Caddesi'nde, 19 yıl önce yıkılan binanın bulunduğu alanda yapılan kazılarda, Roma dönemine ait sütunlar ve yapılar bulunurken, önlem amacıyla etrafına tel çit çekildi. Kazı sahasının yanındaki bina, tarihi eserlerin üzerine yapıldığı anlaşılırken, geçen günlerde yıkıldı. Binanın enkazı, bölgeden kaldırılırken, yan tarafta bulunan arkeolojik kazı sahası ise korumasız kaldı. Kazı sahasında, Roma dönemine ait sütunlar ve birçok tarihi eser, istiflenmiş olarak bekletiliyor.    Çukurbağ Mahallesi'ndeki arkeolojik kazı bölgesi, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından yıkılan binaların enkazları kaldırılırken, tespit edilmişti. Yer altında Roma döneminden kalma yapılar ve tüneller olduğu belirlenen bölgeden bugüne kadar çok sayıda heykel ile tarihi eser çıkarıldı. İhbar üzerine, 2001'de, çöplükte bulunan, yaklaşık 4 metre uzunluğundaki başı olmayan Herkül heykelinin de bu alandan çıkarılarak, çöplüğe taşındığı düşünülüyor.  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ  Kazı sahasından görüntüler  Yıkılan binanın olduğu yerden görüntüler  Demir tellerin olmadığı alanın görüntüsü  Detay  HABER-KAMERA: Dinçer AKBİR/İZMİT(Kocaeli), =========================== Sınava 1 dakika geç kaldı, içeri alınmayınca kapıyı yumrukladı DİYARBAKIR'da Kamu Personel Seçme Sınavı'nı (KPSS) bir dakika ile kaçıran genç aday, içeri girebilmek için okul kapısını yumrukladı. Sınava giren bazı adayların yakınlarının da destek vermek için yumrukladığı kapı açılmayınca, genç aday çaresiz bir şekilde okuldan ayrıldı.  KPSS ortaöğretim oturumu, tüm yurtta ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da yapıldı.
Lefkoşa - 21.11.2020
KPSS Ortaöğretim yarın 188 merkezde yapılacak
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca Kamu Personel Seçme Sınavı Ortaöğretim (2020-KPSS Ortaöğretim) yarın 81 ilde ve KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da düzenlenecek.
Lefkoşa - 20.11.2020
TİKA'dan KKTC'deki kadın girişimcilere destek
TİKA Lefkoşa Program Ofisi, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi, Serdarlı Belediyesi ve Antik Mağusa Vakfı iş birliği ile başlatılan projeyle, kırsal kesimdeki kadın girişimcilere, yeni ürün dizaynı, geleneksel girişimcilik, piyasayı tanıma ve girişimcilikte büyüme gibi alanlarda eğitim verilmesi amaçlanıyor.
Lefkoşa - 18.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
'KKTC GERÇEĞİNİ DÜNYAYA KABUL ETTİRECEK YENİ BİR DÖNEME GİRDİĞİMİZE İNANIYORUM' Her konuda olduğu gibi sağlık ve özellikle koronavirüs salgını hususunda da KKTC'nin yanında olduklarını vurgulayan Erdoğan, bu çerçevede kısa sürede inşasını tamamladıkları 100 yataklı Lefkoşa Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yaptıklarını, hastaneyle birlikte 5 ambulansı da hizmete soktuklarını söyledi.
Lefkoşa - 18.11.2020
Son dakika! DHA YURT BÜLTENİ - 21
'KKTC GERÇEĞİNİ DÜNYAYA KABUL ETTİRECEK YENİ BİR DÖNEME GİRDİĞİMİZE İNANIYORUM' Her konuda olduğu gibi sağlık ve özellikle koronavirüs salgını hususunda da KKTC'nin yanında olduklarını vurgulayan Erdoğan, bu çerçevede kısa sürede inşasını tamamladıkları 100 yataklı Lefkoşa Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yaptıklarını, hastaneyle birlikte 5 ambulansı da hizmete soktuklarını söyledi.
Lefkoşa - 17.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hafta sonları 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokak kısıtlaması uygulanacak (2)- Yeniden
'KKTC GERÇEĞİNİ DÜNYAYA KABUL ETTİRECEK YENİ BİR DÖNEME GİRDİĞİMİZE İNANIYORUM' Her konuda olduğu gibi sağlık ve özellikle koronavirüs salgını hususunda da KKTC'nin yanında olduklarını vurgulayan Erdoğan, bu çerçevede kısa sürede inşasını tamamladıkları 100 yataklı Lefkoşa Acil Durum Hastanesi'nin açılışını yaptıklarını, hastaneyle birlikte 5 ambulansı da hizmete soktuklarını söyledi.
Lefkoşa - 17.11.2020
TBMM Genel Kurulu
KKTC'nin kuruluşunun 37'nci yıl dönümü kutlamalarına KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın daveti üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin birlikte katıldığını dile getiren Turan, buradaki program kapsamında 46 yıl sonra açılmaya başlanan "Kapalı Maraş" bölgesinde toplantılar yapıldığını, Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin de açıldığını kaydetti.
Lefkoşa - 17.11.2020
Dost ülkeler KKTC'yi tanıyacak
Bakü'ye gelip tehdit ettiler AB temsilcilerinin Bakü'ye gelip Karabağ tehdidinde bulunduğunu hatırlatan Dr Ahmet Şahidov, "Avrupa ülkelerinden baskı geliyordu. Yunanistan ve Rum kesimi, diğer AB ülkelerini de yönlendiriyordu. Meclis'te çalıştığım zamanlarda 2010-2011'de Bakü'den Lefkoşa'ya Azerbaycan Hava Yolları bir kez uçuş yapmıştı.
Lefkoşa - 16.11.2020
DSP Genel Başkanı Aksakal KKTC'de temaslarda bulundu
DSP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Aksakal, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Lefkoşa'ya geldi.
Lefkoşa - 15.11.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Haftalık verilere göre, bu hafta hastalarda zatürre oranı yüzde 4,2, yatak doluluk oranı yüzde 53,5, erişkin yoğun bakım doluluk oranı yüzde 69,9, ventilatör doluluk oranı yüzde 34,9, ortalama temaslı tespit süresi 12 saat, filiasyon oranı ise yüzde 99,7 olarak kayıtlara geçti.? "Türkiye olarak başarılı bir imtihan veriyoruz" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC'de Lefkoşa Acil Durum Hastanesinin açılış töreninde konuştu.
Lefkoşa - 15.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan Lefkoşa Acil Durum Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyaretlerinin ardından Lefkoşa Acil Durum Hastanesi'nin açılısında, yaptığı açıklamada, "KKTC ile dayanışmanın nişanesi Lefkoşa Acil Durum Hastanesidir" dedi.
Lefkoşa - 15.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Lefkoşa Acil Durum Hastanesi) KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Lefkoşa Acil Durum Hastanesi) KKTC ile dayanışmanın en önemli nişanesi bu acil durum hastanesidir.
Lefkoşa - 15.11.2020
Erdoğan: "(Lefkoşa Acil Durum Hastanesi) KKTC ile gönül birliğimiz olmasa biz bu hastaneyi 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlayamazdık."
Erdoğan: "(Lefkoşa Acil Durum Hastanesi) KKTC ile gönül birliğimiz olmasa biz bu hastaneyi 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlayamazdık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Lefkoşa Haberleri | Lefkoşa Haber - Haberler - Lefkoşa haberleri, son dakika lefkoşa haber ve gelişmeleri burada. GÜZELYURT - TİKA, KKTC'deki fidan üretim istasyonlarını modernize etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 07:17:08. #1.15#
title