Kırşehir Haberleri

Kırşehir haber, Kırşehir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kırşehir 10.7.2020
TBMM Genel Kurulu'nda, 'Meclis'e girme' tartışması
'AVUKATLAR, 354 İMZAYLA BAŞVURU YAPTI' Genel Kurul'da görüşmeler devam ederken, söz alan TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanı Belma Satır, "Kırşehir Milletvekilimiz ve birkaç CHP milletvekilimiz, içeriye herhalde izin alarak girdiklerini düşündüğüm avukat arkadaşlarla Dilekçe Komisyonu'na gelmişler.
Kırşehir 10.7.2020
Son dakika haber | TBMM Genel Kurulu
Yeniden söz alan Dilekçe Komisyonu Başkanı Satır, "Kırşehir milletvekilimiz ve birkaç CHP'li milletvekilimiz, avukat arkadaşlarla Dilekçe Komisyonuna gelmişler, 354 imza içeren dilekçeyi Dilekçe Komisyonumuza vermişler.
Kırşehir 10.7.2020
Kırşehir'de anız yangınlarını önlemek için muhtarlarla iş birliği yapılacak
Türkiye'nin önemi hububat ekim merkezlerinden Kırşehir'de, hasat sonrası anız yangınlarıyla mücadelede muhtarlarla iş birliği yapılacak.
Kırşehir 10.7.2020
Başkan Ekicioğlu, esnafla bir araya geldi
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, esnafların kentteki sorunların giderilmesine yönelik taleplerinin en kısa sürede yerine getirileceğini bildirdi.
Kırşehir 10.7.2020
"Cam sera" büyük bütçeli yatırımlara ışık tutacak
Bozkırın topraklarında sebze üretiminde kalitenin artırılması amacıyla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) bünyesinde kurulan ve camdan yapılan Ar-Ge serasında, yurt dışı ortaklı uygulanacak projelerin araştırmaları yürütülecek.
Kırşehir 9.7.2020
TBMM Başkanı Şentop, baro başkanlarını Meclis'e davet etti
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avukatlık Kanun Teklifi'nin Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerini takip etmek isteyen baro başkanlarını meclise davet etti.  TBMM Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Sayın Başkan, Avukatlık Kanun Teklifinin Meclis Genel Kurulu'ndaki görüşmelerini takip etmek isteyen baro başkanlarına davette bulundu. Sayın Başkan'ın bu daveti, Kuğulu Park'ta bekleyen baro başkanlarına iletildi. Başkan beyin daveti üzerine Kırşehir Baro Başkanı Mehtap Karaburçak ile Sinop Baro Başkanı Hicran Kandemir, Meclis'e geldiler.
Kırşehir 9.7.2020
Otomobil şarampole devrildi 1 kişi yaşamını yitirdi
Kırşehir'de, otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Kırşehir 9.7.2020
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Yurdagül'den AA'ya ziyaret
Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Anadolu Ajansı (AA) Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
Kırşehir 9.7.2020
Kırşehir'de hastaların kalp fonksiyonları kolay ve hızlı ölçülebilecek
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hizmete sunulan el eko kardiyografi cihazı ile hastaların kalp fonksiyonlarının kolay ve hızlı ölçüleceği bildirildi.
Kırşehir 9.7.2020
Kırşehir Valiliği "halk günü" etkinliği düzenledi
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, halk gününde vatandaşların talep ve şikayetlerini dinledi.
Kırşehir 9.7.2020
Kırşehir'de trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı
Kırşehir'de otomobilin devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.
Kırşehir 9.7.2020
Yalova'da da asker uğurlamasına kısıtlama getirildi
Antalya, Balıkesir, Uşak, İzmir, Muğla, Erzincan, Karaman, Gümüşhane, Ordu, Samsun, Trabzon, Denizli, Bursa, Kocaeli, İstanbul, Ağrı, Şanlıurfa, Kırşehir, Ardahan, Mersin, Malatya, Ankara, Hatay, Kahramanmaraş'tan sonra Yalova'da da asker uğurlamasına yasağı getirildi.
Kırşehir 9.7.2020
YÖK'te gıda ve hayvancılık alanında ihtisaslaşacak üniversiteler masaya yatırıldı
Toplantıya ilgili YÖK üyelerinin yanı sıra gıda ve hayvancılık alanlarında çalışmalar yürüten Bingöl, Burdur Mehmet Akif Ersoy, Kırklareli, Kırşehir Ahi Evran, Muş Alparslan ve Siirt üniversitelerinin rektörleri ve ilgili rektör yardımcılarının katıldığını aktaran Saraç, şunları kaydetti: "Toplantıya katılan üniversitelerimizin değerli yöneticileri, proje kapsamında ihtisaslaşacakları gıda ve hayvancılık alanlarında şimdiye kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, geleceğe dönük alan bazlı projeksiyonlarını paylaştılar.
Kırşehir 9.7.2020
Kırşehir Valisi İbrahim Akın Açıklaması
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, dolu yağışı ve selin etkiledi bölgedeki ekili arazilerde hasadın yüze 80'i tamamlandığı için büyük zarar oluşmadığını bildirdi.
Kırşehir: Kırşehir'de depremKırşehir 9.7.2020
Kırşehir 9.7.2020
Kara yollarında durum
Kayseri-Kırşehir yolu üzerinde bulunan Himmetdede geçişinde köprü yapım çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir bölümünden iki yönlü gerçekleştiriliyor.
Kırşehir 9.7.2020
Son dakika güncel: Kırşehir'de dolu ve sağanak sele neden oldu
Son dakika haberi... Kırşehir'de etkili olan dolu ve sağanak nedeniyle sel oluştu.
Kırşehir 8.7.2020
Kırşehir'de kurban bağışı stantları kuruldu
Kırşehir'de, kentin farklı yerlerine kurban bağışı stantları kurulduKırşehir Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Kırşehir İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı Kırşehir Şubesi iş birliğinde halkın toplu olarak bulunduğu noktalarda Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu Tanıtım ve...
Kırşehir 8.7.2020
Jeotermal su destekli Ar-Ge serasından ilk ürünler alınmaya başlandı
Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) bünyesinde açılışı gerçekleştirilen jeotermal su destekli Ar-Ge serasından ilk ürünler alınmaya başlandı.
Kırşehir 8.7.2020
Kırşehir'de asker eğlencesi ve uğurlamasına kısıtlama getirildi
Kırşehir Valiliği, kontrolsüz kalabalık oluşmaması için asker eğlencesi ve uğurlamasına kısıtlama getirdi.
Kırşehir 8.7.2020
Vali Akın'dan DSİ Şube Müdürlüğü'ne ziyaret
Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Devlet Su İşleri (DSİ) 122. Şube Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Kırşehir 7.7.2020
Kırşehir'de "arabalı sinema" etkinliği
Kırşehir'de, rüzgar engelline rağmen kültür ve sanat merkezinin duvarına yansıtılan görüntü ile "arabalı sinema" etkinliği gerçekleştirildi.
Kırşehir 7.7.2020
Kırşehir'de düğünler 6 saat ile sınırlandırıldı
Kırşehir Valiliği, sokak ve köy düğünlerinin 6 saat ile sınırlandırıldığını açıkladı.
Kırşehir 7.7.2020
KAYÜ Rektörü Prof. Dr. Karamustafa'dan turizmde bölgeselliğe vurgu
KAYÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar'ın moderatörlüğünde online gerçekleştirilen etkinlikte Karamustafa, Kapadokya bölgesindeki turizmin Kayseri, Aksaray, Niğde ve Kırşehir'i de kapsayacak şekilde değerlendirilmesi gerektiğine dikkati çekti.
Kırşehir 7.7.2020
Kırşehir'de sahte para operasyonu
Kırşehir'de, piyasaya sahte para sürdüğü iddia edilen kişi yakalandı.
Kırşehir 7.7.2020
Annesi için 2 manda aldı, siparişlere yetişemeyince çiftlik kurdu
3 yılda 125 mandaya sahip olan ve çiftlik kuran Doğru, mandanın süt ve ürünlerini Yozgat merkez ve ilçeleri başta olmak üzere Kayseri, İstanbul, Ankara, Konya, Kırşehir ve Antalya'ya gönderiyor.
Kırşehir 7.7.2020
MEDAŞ tesisat kontrolünde tablet uygulamasını hayata geçirdi
MEDAŞ'tan yapılan açıklamada, 1 Temmuz'dan itibaren hizmet verilen Konya, Karaman, Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kırşehir illerinde tesisat kontrolünün tablet üzerinden gerçekleşmeye başladığı bildirildi.
Kırşehir 6.7.2020
Başkan Ekicioğlu deneyimlerini paylaştı
Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Burdur'da düzenlenen ve CHP'li belediye başkanlarının katıldığı toplantıda tecrübelerini paylaştı.
Kırşehir 6.7.2020
Kırşehir'de hasat edilen arpa besiciler için depolanıyor
Türkiye'nin önemli hububat üretim merkezlerinden Kırşehir'de hasat edilen arpa, tüccarlar tarafından satın alınarak besicilere pazarlanmak üzere depolanıyor.
İmsak03:31
Öğle12:54
İkindi16:49
Akşam20:18
Yatsı21:59
Tarihi Hitit dönemine kadar uzanan Kırşehir, İç Anadolu Bölgesindedir. Şehir uçsuz bucaksız kırlar üzerine yükseldiğinden Türkler, kır şehri demişler zamanında. Bir süre sonra Kırşehir adıyla anılır olmuş. 6.750 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Ahilik 13. yüzyılda ozanlar ve aşıklar beşiği Kırşehir’de kurulmuştur. Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Merkez ve Mucur olmak üzere 7 ilçesi vardır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Kırşehir haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Kırşehir son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.,
Şu an buradasınız: Kırşehir Haber, Kırşehir Son Dakika Haberleri - Haberler - Kırşehir haber sayfamızda Kırşehir haberleri okuyabilir, Kırşehir son dakika haberleri ve güncel Kırşehir gelişmelerini görebilirsiniz. Bakan Kurum'dan tarihi bölgede tekne turu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.7.2020 08:54:21. #1.14#
title