IĞDIR ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Iğdır Üniversitesi Haberleri

Iğdır Üniversitesi haber, Iğdır Üniversitesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Iğdır Üniversitesi - 6.9.2020
Iğdır'da "TÜBİTAK Proje Hazırlama Eğitimi" başladı
Iğdır Üniversitesinde, TÜBİTAK-ARDEB 2237-B programınca desteklenen "Mühendislik Teknolojileri ve Temel Bilimler Alanında Proje Hazırlama Eğitimi" başladı.
Iğdır Üniversitesi - 29.8.2020
"Doğu'nun kuş cenneti"nde göç hazırlığı başladı
Doğu'nun kuş cenneti Iğdır'daki onlarca kuş türü, sonbaharın yaklaşmasıyla sıcak bölgelere gitmek için göçe hazırlanıyor.
Iğdır Üniversitesi - 22.8.2020
Son dakika haberleri: Serhat'ın çocukları Sarıkamış ormanlarında
Son dakika gündem haberi: Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 2 bin 500 rakımlı soğuksu Tabiat Parkı'nda 20 öğrenciye "Serhat'ın Çocukları Doğada" projesiyle doğada yaşam, çadır kurma, doğa fotoğrafçılığı, drone ile çekim, yaban hayvanları izleme gibi birçok konuda akademisyenler tarafından uygulamalı eğitim verildi.
Iğdır Üniversitesi - 19.8.2020
Son dakika haberleri... Öğrenciler "Serhat'ın Çocukları Doğada" projesiyle doğada eğitim almaya başladı
Son dakika haberi: Iğdır Üniversitesinin, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) "4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı" kapsamında yürüttüğü "Serhat'ın Çocukları Doğada" projesiyle öğrencilere doğada uygulamalı eğitim başladı.
Iğdır Üniversitesi - 17.8.2020
Son dakika haberleri! "Serhat'ın çocukları" doğa eğitimini doğada alacak
Son dakika haberine göre Iğdır Üniversitesinin, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunun (TÜBİTAK) 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında yürüttüğü "Serhat'ın Çocukları Doğada" projesi ile Iğdırlı 20 öğrenci doğada uygulamalı doğa eğitimi görecek.
Iğdır Üniversitesi - 15.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ - TEKRAR
'NUH'UN GEMİSİ' HEYELAN TEHDİDİ ALTINDAKUTSAL kitaplarda da yer alan Hz. Nuh'un gemisinin Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde olduğu öne sürülen kalıntılar kurtarılmayı bekliyor.
Iğdır Üniversitesi - 15.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
'NUH'UN GEMİSİ' HEYELAN TEHDİDİ ALTINDAKUTSAL kitaplarda da yer alan Hz. Nuh'un gemisinin Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde olduğu öne sürülen kalıntılar kurtarılmayı bekliyor.
Iğdır Üniversitesi - 13.8.2020
"Türkiye'nin çatısı" kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor
Yurdun en yüksek rakımlı noktası olması sebebiyle "Türkiye'nin çatısı" olarak bilinen Ağrı Dağı'nda neredeyse çöl ve kutup iklimi aynı anda yaşanıyor.
Iğdır Üniversitesi - 20.7.2020
Doğu'nun "kuş cenneti": Iğdır
Sahip olduğu iklimi ve coğrafi yapısı nedeniyle "Doğu'nun Çukurovası" olarak nitelendirilen Iğdır'da, 276 kuş türü yaşıyor.
Iğdır Üniversitesi - 13.7.2020
Iğdır'da bulunan bitki ve midye fosilleriyle ilgili bilimsel çalışma başlatıldı
Iğdır'da bulunan yaprak ve midye fosillerinin hangi türlerden olduğunun ve tarihi geçmişinin belirlenmesi için bilimsel çalışma başlatıldı.
Iğdır Üniversitesi - 11.7.2020
Iğdır'ın kayısısı kozmetik ürüne dönüştürüldü
Iğdır'da üretilen kayısıların çekirdeği, Iğdır Üniversitesinin çalışmasıyla kozmetik ürünlerine dönüştürüldü.
Iğdır Üniversitesi - 10.7.2020
Iğdır Üniversitesince üretilen yerli dezenfeksiyon cihazının seri üretimine başlandı
Iğdır Üniversitesi, yeni tip koronavirüsle mücadelede (Kovid-19) kullanılmak üzere ürettiği Aldez dezenfeksiyon cihazlarının seri üretimine başladı.
Iğdır Üniversitesi - 8.7.2020
Palmiye fosili bulunan Iğdır'da şimdi de midye fosiline rastlandı
Iğdır'da doğa yürüyüşü için araziye çıkan bir öğretmen ve arkadaşları, kayalıkların içinde çok sayıda midye fosili buldu.
Iğdır Üniversitesi - 6.7.2020
"Türkiye'nin çatısı" geçmişte deniz kenarı çıktı
"Türkiye'nin çatısı" olarak bilinen Ağrı Dağı'nın eteklerinde yer alan Iğdır'da bir doğaseverin bulduğu yaprak fosillerinin, Iğdır ve Erzurum Atatürk Üniversitesince incelenmesi sonucu fosiller arasında sıcak ve deniz kenarında yetişen palmiye yapraklarına rastlandı.
Iğdır Üniversitesi - 4.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM -TEKRAR
Tünelde otomobilin çarptığı ineğin sahibine 1800 TL ceza RİZE'nin İkizdere ilçesinde otomobilin tünelde çarptığı başı boş inek öldü.
Iğdır Üniversitesi - 4.7.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEM
Tünelde otomobilin çarptığı ineğin sahibine 1800 TL ceza RİZE'nin İkizdere ilçesinde otomobilin tünelde çarptığı başı boş inek öldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Iğdır Üniversitesi Haberleri | Iğdır Üniversitesi Haber - Haberler - Iğdır Üniversitesi haberleri, son dakika ığdır üniversitesi haber ve gelişmeleri burada. SERKA Genel Sekreteri Taşdemir: Üniversiteler Kalkınma Ajansları için önemli paydaşlardır.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 10:01:42. #1.14#
title