Hamburg Haberleri

Hamburg haber, Hamburg son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hamburg - 27.11.2020
Türk bayraklı ticari gemideki hukuksuz aramaya ilişkin soruşturma başlatıldı
Hamburg Fırkateyni'nin personeli, Türkiye'den böyle bir izin almadan gemiye helikopterden iniş yapmış, yapılanın hukuki olmadığı yönündeki ikazlara uymayarak tüm konteynerleri açarak aramıştı.
Hamburg - 25.11.2020
Akdeniz'de AB "korsanlığı"
Geçtiğimiz Pazar günü (22 Kasım 2020) yaşanan son olayla ise AB Türkiye ile ilişkilerinde uluslararası hukuka aykırı bir tutum sergileyerek yeni bir skandala imza attı. Libya açıklarında seyreden Türk bandıralı Roseline-A isimli yük gemisi Libya'daki meşru hükümete silah taşıdığı şüphesiyle AB Akdeniz İçin Deniz Kuvvetleri'nin IRINI (EUNAVFOR MED IRINI) harekatını yürüten Alman "Hamburg" fırkateyni tarafından durdurularak arandı.
Hamburg - 24.11.2020
MSB'den Türk gemisindeki hukuksuz aramaya ilişkin açıklama Açıklaması
Söz konusu ticari geminin, 22 Kasım 2020'de açık denizde saat 12.30'da telsizden İrini Harekatı unsurlarından Alman Hamburg Fırkateyni tarafından sorgulandığı bildirilen açıklamada, şu bilgiler paylaşıldı: "Bilahare, İrini Harekat Merkezi tarafından gemide arama yapmak için izin istenmiştir.
Hamburg - 24.11.2020
Sözcü Çelik: Arınç'ın değerlendirilmelerine katılınmadığı açık bir şekilde ifade edildi
"Kapalı Maraş'ın açılmasından rahatsız oluyorlar. Ne yapacağız peki karşımızdaki Rum tarafı, KKTC'yi eşit muhatap kabul etmiyor. KKTC'ye herhangi bir şekilde siyasi hak vermek istemiyor" diyen Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü: "En son gelinen noktada Doğu Akdeniz'deki gaz meselesinde, 'Bunlar bir mekanizmaya bağlansın, bölünsün. Çözüm olduktan sonra bu çerçevede bunlar paylaşılır' denildi. Bunu kabul etmiyor. Onun yerine, 'Ben bunları alırım, bir gün çözüm olursa da Türk tarafına veririm' gibisinden, Türk tarafına saygısızlık yapan bir yaklaşım içine giriyor. Ne yapacağız, herhangi bir şekilde Kapalı Maraş'ın açılmasının gayri meşru ne tarafı var ki? Rum tarafındaki siyasilerle yarışacak bir dil kullanıp, Türkiye'nin ana muhalefet partisi Kapalı Maraş'ın açılmasına karşı çıkıyor. Dolayısıyla bunlar demokratik açıdan dayanışma anlamına gelmeyen sözlerdir. Demokratik açıdan karşılıklı olarak bir güç, değer dayanışması, siyasi dayanışma anlamına gelmeyen sözlerdir. Bir de kendisini demokratik bir irade yerine koyup kendi ülkesini başka ülkeye şikayet edip, bir demokrasi talebinde bulunuyor. Başkalarından demokrasi talep etmeden önce nasıl demokrat olunur özeleştirilerine girmeleri kendileri için ve ülke için faydalı olacaktır." 'BU ARAMALAR HUKUK DIŞI, KORSAN ARAMALARDIR' Doğu Akdeniz'de Libya'nın 200 kilometre kuzeyinde Rosaline A isimli bir Türk kargo gemisinin Alman Hamburg fırkateyni tarafından durdurulması ve uluslararası hukuka aykırı bir şekilde Alman askerlerinin arama yapmasını kınayan Çelik, "AB tarafından yürütülen İrini Harekatı çerçevesinde bir gemimize çıkılarak Alman savaş gemisi tarafından yapılan aramayı şiddetle protesto ediyoruz.
Hamburg - 24.11.2020
"Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2021" raporu yayımlandı
Raporda, yatırım ve geliştirme potansiyeli açısından Avrupa kentleri sıralamasına da yer verildi. Bu yılın raporundaki şehir sıralamaları, pandemiye rağmen likidite ve istikrar sunduğuna inanılan şehirlere odaklanarak pazara yön veren fırsatları ve temkinli yaklaşımları yansıtıyor. Yatırımcıların, Almanya'nın ülke olarak Kovid-19 ile mücadelesindeki görece olumlu performansından cesaret alması ile Berlin, 2021'de beklentilerin en olumlu olduğu şehir olarak ilk sırada yer buldu. 31 Avrupa kentinin yer aldığı listede Türkiye'den temsil edilen tek kent olan İstanbul, bu yıl geçen yıl olduğu gibi yine 30'uncu sırada yer alırken, "Gayrimenkulde Gelişen Trendler Listesi"nin ilk 10 kenti Berlin, Londra, Paris, Frankfurt, Amsterdam, Hamburg, Münih, Madrid, Milano ve Viyana olarak sıralandı.
Hamburg - 24.11.2020
Türk gemisine hukuk dışı arama
Karrenbauer, Alman Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu'nda yaptığı konuşmada, Akdeniz'de İrini Operasyonu kapsamında görev yapan "Hamburg" adlı fırkateynin, Türk bandıralı yük gemisine yönelik yasa dışı eylemine ilişkin açıklama yaptı.
Hamburg - 23.11.2020
Son dakika haberleri: Almanya Savunma Bakanlığı, arama yapılan Türk gemisinde yasak malzeme bulunmadığını açıkladı
Sözcü Thiels, başkent Berlin'de düzenlenen basın toplantısında, dün Bingazi'ye 200 kilometre mesafede İrini operasyonu kapsamında görev yapan "Hamburg" firkateyninin Türk bandralı "Rosaline A" adlı yük gemisinde yaptığı aramaya ilişkin bilgi verdi.
Hamburg - 23.11.2020
Son dakika haberleri... Dışişleri'nden Türk bayraklı geminin aranmasına tepki: Protesto ediyoruz
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türk bayraklı ticari geminin Irini Harekatı kapsamında Türkiye'nin rızası olmadan denetime tabi tutulması hakkında yazılı açıklama yaptı. Aksoy, Irini Harekatı'nın, AB tarafından yürütülen; ancak amacı ve faydası tartışmaya açık bir harekat olduğuna dikkat çekerek, "Bu harekat çerçevesinde dün (22 Kasım) 'Hamburg' isimli Alman savaş gemisi, Ambarlı Limanından Misurata'ya boya, boya malzemesi ve insani yardım malzemesi taşımakta olan 'MV Roseline A' adlı Türk bayraklı ticaret gemisini sabah saatlerinde ayrıntılı şekilde sorgulamıştır.
Hamburg - 23.11.2020
TÜRK GEMİSİNE HUKUK DIŞI ARAMA (GEMİNİN GÖRÜNTÜSÜYLE)
HELİKOPTERDEN İNİŞ YAPTILAR Deniz hukukuna göre, gemilerde arama yapabilmek üzere gemiye personelin çıkması için bayrak devletinin rızasının alınması gerekmesine rağmen, Türkiye'den böyle bir izin almadan Hamburg Fırkateyni'nin personeli gemiye helikopterden iniş yaptı.
Hamburg - 23.11.2020
Türk gemisine hukuk dışı arama
HELİKOPTERDEN İNİŞ YAPTILAR Deniz hukukuna göre, gemilerde arama yapabilmek üzere gemiye personelin çıkması için bayrak devletinin rızasının alınması gerekmesine rağmen, Türkiye'den böyle bir izin almadan Hamburg Fırkateyni'nin personeli gemiye helikopterden iniş yaptı.
Hamburg - 23.11.2020
Türk gemisine hukuk dışı arama
Deniz hukukuna göre, gemilerde arama yapabilmek üzere gemiye personelin çıkması için bayrak devletinin rızasının alınması gerekiyor. Türkiye'den böyle bir izin almadan Hamburg Fırkateyni'nin personeli gemiye helikopterden iniş yaptı.
Hamburg - 17.11.2020
16 Kasım 2020 Haberleri
16 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Hamburg - 6.11.2020
Lufthansa, Almanya'da Kovid-19 hızlı tanı testlerini kullanmaya başlayacak
Lufthansa'dan yapılan açıklamaya göre, söz konusu testin uçuş öncesi rutine nasıl dahil edileceğini görmek için Kovid-19 antijen testlerinin 12 Kasım'dan itibaren Münih ve Hamburg arasında günde iki defa yapılan uçuşlarda kullanılacak.
Hamburg - 31.10.2020
Volkan Gökçek ve Viktor Faust ringe çıkıyor
Hafta sonu Berlin'de ringe çıkması beklenen Volkan Gökçek, Ali Eren Demirezen ve Viktor Faust'un karşılaşmaları yeni korona tedbirleri nedeniyle iptal edildi.
Hamburg - 30.10.2020
Metro Türkiye'den tüm ürün kategorilerinde vegan ürün hedefi
Bitkisel bazlı hamburger köfte, vegan sucuk ve vegan peynirler ilk etapta göze çarpan ürünler arasında yer alıyor.
Hamburg - 29.10.2020
Almanya'da 16 bin 774 kişiyle en yüksek günlük vaka kaydedildi
Yoğum bakım ünitelerinden sorumlu doktorlar endişeli Hamburg-Eppendorf Hastanesi yoğum bakım ünitesi sorumlusu Stefan Kluge, yaptığı açıklamada, vaka artışını endişeyle karşıladıklarını söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hamburg Haberleri | Hamburg Haber - Haberler - Hamburg haberleri, son dakika hamburg haber ve gelişmeleri burada. Üç büyük şehrin en iyi 30 paket servisi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 14:39:07. #1.15#
title