Ezan Haberleri

Ezan haber, Ezan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ezan - Dün
Pakistan Ulusal Meclisi'nden "apartheid İsrail rejiminin" Filistin halkına yönelik barbarlıklarına kınama
Oy birliği ile kabul edilen bildiride apartheid İsrail rejiminin ramazan boyunca Mescid-i Aksa'da ibadet edenlere saldırıları ve ezanı durdurmaya yönelik girişimleri kınanırken, Filistinlilerin zorla evlerinden çıkarılarak İsrail'in yerleşim alanlarını genişletmesine yönelik uygulama reddedildi.
Ezan - Dün
İsrail dünyanın gözü önünde savaş suçu işliyor
2016'nın sonunda İsrail parlamentosu Knesset'in Mescid-i Aksa'da ezan okunmasını engelleme girişiminin ardından, Müslümanların tepki göstermesi üzerine, İsrail güçleri şiddetli bir müdahaleyle Kıble Mescidi'ne girdi.
Ezan - Dün
Kudüs fatihi Selahaddin Eyyubi, yeniden Kudüslülerin hafızasında
Fetih sonrası Kubbetü's Sahra'daki haçın da indirilmesinin ardından 88 yıl boyunca duyulamayan ezan sesi yeniden Kudüs semalarında yankılanmaya başladı.
Ezan - 16.05.2021
15 Mayıs 2021 Haberleri
15 Mayıs 2021 Manşet Haberleri.
Ezan - 14.05.2021
Vakıf eserlerinin süslediği Edirne'de, emanetleri geleceğe taşımak için çalışmalar sürüyor
Şantiyesi devam eden Süleyman Paşa Camii, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı dış dükkanları, Kadı Bedrettin Camii, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı kurşun yenileme işi, 1. Vakıf İşhanı onarımı, Defterdar Mustafa Çelebi Camii, Enez Fatih (Ayasofya) Camii, Havsa Hacı Süleyman Efendi Camii, Lalapaşa Merkez Camii, Pınarhisar Hundi Hatun Camii, İpsala Alaca Mustafa Paşa Camii, Hacılar Ezanı Namazgah ve Çeşmesi restorasyon ve çevre düzenleme uygulaması, Babaeski Cedit Ali Paşa Camii'nde yürütülen çalışmalar bu yıl içerisinde tamamlanacak.
Ezan - 14.05.2021
Tokyo Camisi'nde verilen cuma hutbesinde "Kudüs İslam'ın yurdudur" vurgusu
Okunan iç ezanın ardından Tokyo Camisi İmam Hatibi Muhammet Rıfat Çınar verdiği cuma hutbesinde "Kudüs'ün işgaline" değindi.
Ezan - 13.05.2021
Saraybosna'da Osmanlı döneminden kalan eserler ziyaretçilerin ilgisini çekiyor
Geçmişin emaneti anıt eserler ve Osmanlı yapımı camilerden yükselen ezan sesleri ziyaretçilere duygu yüklüyor.
Ezan - 12.05.2021
AK Parti Edirne İl Teşkilatı çevrim içi bayramlaşma programı gerçekleştirdi
Bayramın tüm insanlığa birlik ve beraberlik getirmesi temennisinde bulunan İba, şunları kaydetti: "Çocukların gülmediği, öldüğü bu dünyada cevabı Allah elbette verecektir. Tabutların küçüldüğü yerde zulüm büyüktür. Bayramlık yerine kefen giyen çocuklar hepimizin içini yaktı. Rabbim Mescid-i Aksa'yı ezansız ve Müslümansız bırakmasın inşallah.
Ezan - 12.05.2021
Misafir Öğrencilerin Gözünden Bursa'da Ramazan
Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü son sınıf öğrencisi olan Tacikistanlı Bibikhadisa Saıdova da, "Bursa'da kendimi evimde gibi hissediyorum. İnsanlar samimi ve hoşgörülü davranıyor. Hiçbir yabancılık çekmiyorum. Ayrıca 11 ayın sultanını Türkiye'de geçirmekten mutluluk duyuyorum. Kendi ülkemde Ramazan'ın her akşamı mutlaka bir davete gidiliyor. Mahalle camilerinde ise namaz kılmak için uzun kuyruklar oluşuyor. Sahur ve iftarlarımız farklılık gösteriyor. Fakat buranın geleneklerine çok alıştım. İyi ki bu şehirdeyim" diye konuştu. Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümü yüksek lisans öğrencisi olan Senegalli Mor Talla Gueye ise Ramazan ayının tüm manevi güzellikleri içinde barındırdığını söyledi. Gueye, "Bizim geleneklerimiz Türk kültüründen daha farklı. Senegal'de sahurda yemek, iftarda kahvaltılık yiyoruz. Sahura davul yerine ezan ile uyandırılıyoruz.
Ezan - 12.05.2021
Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı, Cebeci Şehitliği'nde anma programı düzenledi
Şahin, "Şehitlerimizin emanetine ülke olarak hep birlikte sahip çıkacağız. Onlar bayrağımızın inmemesi, ezanlarımızın dinmemesi, ülkemizin üzerinde kötü emelleri olanların emellerine ulaşamamaları için feda-i can eylediler.
title