Ekim Haberleri

Ekim haber, Ekim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ekim - Bugün
Kovid-19 nedeniyle uçağa binmekten korktuğu için Chicago havalimanında 3 ay yaşadı
Chicago Tribune gazetesinin haberine göre, 36 yaşındaki Aditya Singh, 19 Ekim 2020'de Los Angeles'tan geldiği O'Hare Uluslararası Havalimanı'nın güvenli bölgesinde 3 ay kaldı.
Ekim - Bugün
Son dakika haberi... Erzurum'daki buz müzesinde "Cumhuriyet ve Çocuk" ile "TuzBuz" sergisi açıldı
Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat, yazılı açıklamasında, geçen yıl ekim ayında Cumhuriyeti yansıtan değerlere gönderme yapan çalışmalar üretilerek sergi hazırlıklarının başladığını ifade etti.
Ekim - Dün
Son dakika: İsrail güçleri, Doğu Kudüs'te Filistinli şehidin anıtını yıktı
Musulmani, 2000'de patlak veren İkinci İntifada'da işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinin El-Esbat (Aslanlı) kapısında 6 Ekim'de İsrail askerlerince sıfır noktasından vurularak şehit olmuştu.
Ekim - Dün
Son dakika haberleri... İspanya'da son 3 günde Kovid-19'dan 455 kişi hayatını kaybetti
Kovid-19'a karşı 25 Ekim'den bu yana ülke genelinde olağanüstü hal (OHAL) kapsamında gece sokağa çıkma kısıtlamaları ve en fazla 6 kişiye kadar bir araya gelme önlemleri uygulanıyor.
Ekim - Dün
Son dakika haber... Bakan Varank, Kilis Tekstilkent'in protokol törenine katıldı
Merhum belediye başkanının ismi verilecek Bakan Varank, Kilis OSB içinde kurulacak Tekstilkentin bölge için önemine işaret ederek, şöyle konuştu: "İpekyolu Kalkınma Ajansımızın desteğiyle 13,5 milyon liralık bir yatırımla kuracağımız Kilis Tekstilkent'te yaklaşık 2 bin 500 kişi istihdam edilecek. Her türlü altyapısı hazır toplam 43 bin metrekare alan üzerinde, her biri 10 bin metrekare kapalı alandan oluşan 2 fabrika binamızı bu yıl içerisinde yatırımcılara tahsis ederek, üretime başlayacağız. Bu projenin fikir babası ve emektarı kısa süre önce kaybettiğimiz Belediye Başkanımız Abdi Bulut'du. Kendisine tekrar Allah'tan rahmet diliyorum. İnşallah adını ve anısını yaşatmak üzere Tekstilkent'e başkanımızın adını vereceğiz. Ben şimdiden Kilis Abdi Bulut Tekstilkenti'nin şehrimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." Taziye ziyareti Bakanı Varank, temasları kapsamında 12 Ekim 2020'de geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yaşamını yitiren Kilis Belediye Başkanı Mehmet Abdi Bulut'un ailesini ziyaret etti.
Ekim - Dün
Peugeot'nun 2020 satış performansı
Peugeot Sport'un, WEC (Dünya Dayanıklılık Şampiyonası) organizasyonunda bu yıl pazara sunulacak 508 Peugeot Sport Engineered'i tanıttığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Peugeot 208 birçok ülkede başarıyla yoluna devam etti. Kendi segmentinde Avrupa'da ikinci olan ve Fransa'da ilk sırada yer alan 208, Mart 2020'de COTY (Yılın Otomobili) ödülünü kazandı ve dünya genelinde 26 ödül aldı. Elektrikli e-Boxer ve Ivoty (Yılın Uluslararası Vanı) ödülünü kazanan e-Expert modelleri Ekim 2020'de pazara sunuldu.
Ekim - Dün
Yargıtay, kaçak sigara kararına sehven yazılan "karton" ifadesini "paket" olarak düzeltti
Açıklamada, karardaki "karton" ifadesinin "paket" yerine sehven yazıldığının anlaşıldığı vurgulanarak şunlar kaydedildi: "Kararla ilgili Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının 5 Ekim 2020 tarihli 'Maddi Hatanın Düzeltilmesi' konulu talebi üzerine, Dairece 14 Eylül 2020 günkü kararın dördüncü paragrafındaki 'karton' ibaresi çıkartılarak, yerine 'paket' ibaresi eklenmek suretiyle, ilamın düzeltilmesine 6 Ekim 2020 tarihinde oy birliği ile karar verildiği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Ekim - Dün
İngiliz futbolcu Wilshere, Bournemouth'a transfer oldu
2018 yılında transfer olduğu West Ham United'da sakatlıkla boğuşan İngiliz oyuncunun sözleşmesi Ekim 2020'de feshedilmişti.
Ekim - Dün
"ÖSYM 2021 sınav takvimini açıkladı" başlıklı haberimizin 5 ve 7'nci paragrafında yer alan "temmuz" ifadelerini "ağustos" olarak düzeltip yeniden...
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-1) 2 Mayıs'ta yapılacak, sonuçları ise 27 Mayıs'ta açıklanacak. 19 Eylül'de gerçekleştirilecek ALES/2'nin sonuçları 14 Ekim'de, 21 Kasım'da düzenlenecek ALES/3'ün sonuçları da 16 Aralık'ta ilan edilecek.
Ekim - Dün
ÖSYM 2021 sınav takvimini açıkladı
Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES-1) 2 Mayıs'ta yapılacak, sonuçları ise 27 Mayıs'ta açıklanacak. 19 Eylül'de gerçekleştirilecek ALES/2'nin sonuçları 14 Ekim'de, 21 Kasım'da düzenlenecek, ALES/3'ün sonuçları da 16 Aralık'ta ilan edilecek.
Ekim - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Mardin, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Muş, Manisa, Aydın, Adıyaman ve Kilis 7'nci Olağan Kongrelerine video konferans yöntemiyle katıldı. Gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar 42 il teşkilatının kongrelerini tamamladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün farklı 9 ilimizde aynı anda kongrelerimizi yapıyoruz. Salı ve çarşamba günlerinde 5 illimizde aynı anda kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Çarşamba günü itibarıyla geçtiğimiz yılın 18 Ekim'inde başlattığımızı kongrelerimizde toplamda 42 ilimizi tamamlamış olacağız.
Ekim - Dün
Rusya'da Kovid-19'a karşı kitlesel aşılama başladı
Kovid-19'a karşı yeniden başvurulan tedbirler kapsamında, 28 Ekim 2020'de halka açık alanlar, toplu taşıma araçları, taksi, araç park yerleri ve asansörlerde maske kullanılması zorunluluğunun getirildiği Rusya'da, 23.
Ekim - Dün
Facebook ve Instagram'ın Türkiye'de temsilcilik açma kararı sonrası gözler Twitter'a çevrildi
Sayan, "Facebook ve Instagram da 1 Ekim 2020'de yürürlüğe giren 7253 sayılı Kanuna uyarak ülkemizde temsilcilik açacaklarını bildirdiler.
Ekim - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti il kongrelerine İstanbul'dan canlı bağlantıyla katıldı: (1)
Erdoğan, çarşamba günü itibarıyla geçen yıl 18 Ekim'de başlayan kongrelerde toplamda 42 ilin tamamlanmış olacağını dile getirerek, şöyle devam etti: "İnşallah şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitirerek 7.
Ekim - Dün
Son dakika haberleri! Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, AK Parti Kilis İl Kongresi'nde konuştu: (1)
"Türkiye'yi dışlayan hiçbir adıma asla müsaade etmeyiz" Kilis'in yüklendiği sorumlulukların yanında Türkiye'yi terörle dize getirebileceğini sanan hainlerin hedefinde olduğunu, sınır ötesinden atılıp kente düşen bombalarla çok sayıda kişinin şehit olduğunu hatırlatan Varank, sözlerini şöyle sürdürdü: "Milli güvenliğimizi ve egemenliğimizi doğrudan tehdit eden terör yuvalarını ortadan kaldırmak için tarihi operasyonlar başlattık. Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşuyla Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Kalkanı operasyonlarını başarıyla tamamladık. Sınırın öbür tarafındaki teröristlerin temizlenmesi sayesinde sınırımızda ve özellikle de Kilis'te güvenliği tesis ettik. Bu operasyonlarda, sınır ötesinden yapılan saldırılarda şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Suriye'deki istikrarsızlığı Türkiye'ye taşıyamayanlar, oluşturmak istedikleri terör koridoruyla bizi kıskaca almak istediler. Gereken cevabı sadece Suriye'de vermekle kalmadık. Doğu Akdeniz'den Libya'ya, Azerbaycan'dan Irak'a kadar her alanda başarılı neticelerle Türkiye'nin cevabını muhataplarına ilettik. İletmeye de devam ediyoruz. Mesajımız çok net. Bölgede Türkiye'yi dışlayan ve kabuğuna çekilmeye zorlayan hiçbir adıma asla müsaade etmeyiz." Muhalefete eleştiri Bakan Varank, Gezi Parkı, 17-25 Aralık, 6-8 Ekim olayları, 15 Temmuz ve ekonomik saldırıların hepsinin Türkiye'yi iddiasından vazgeçirmek için kurgulandığını belirtti.
Ekim - Dün
Financial Times, Türkiye'nin "Afrika'ya dönüşü"nü yazdı
Ticaret, yardım ve hatta dizilerin, kıta üzerindeki Türk etkisini pekiştirmede etkili olduğu vurgulanan yazı dizisinin "Afrika'ya dönüş" başlığı altındaki bölümünde şunlar kaydedildi: "Osmanlı İmparatorluğu'nun çöküşü sonrası yıllarda Türkiye, Afrika'yı büyük ölçüde görmezden geldi. Türk yöneticiler, Afrika yerine Avrupa'ya odaklanmayı tercih etti ancak son 15 yılda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kıta ile bağların canlanmasına öncülük etti. Türkiye, 2009 yılından bu yana Afrika'daki büyükelçilik sayısını 12'den 42'ye çıkardı. Erdoğan, 20'den fazla başkente seyahatler düzenleyerek (Afrika'yı) sık sık ziyaret ediyor." "Fransa'yı kızdırdı" Erdoğan'ın geçen ekimde Türklerin ve Afrikalıların "kader ortağı" olduğunu söylediği anımsatılan yazıda, Türkiye'nin Afrika ile ticaret hacmini ikiye katlayarak 50 milyar dolara çıkarma hedefini ortaya koyduğu, bunun da AB ile Türkiye arasındaki mevcut ticaretin üçte birine denk geldiği belirtildi.
Ekim - Dün
"Üzüm"ün yolculuğu sanal sergide gözler önüne serildi
Sergide, Bilir'in eylül ve ekim aylarında Beyşehir'in Huğlu Mahallesinde yaptığı mesaiyle objektiflere yansıttığı çalışmanın 32 fotoğraf karesi yer aldı.
Ekim - Dün
Trump Irak'ta nasıl bir miras bıraktı?
Irak'taki DEAŞ tehdidinin büyük ölçüde ortadan kaldırılmasının ardından, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 2017'de düzenlediği bağımsızlık referandumu nedeniyle Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere operasyonlar düzenleyen Irak ordusuna Haşdi Şabi güçlerinin de eşlik ettiği ve operasyonun İranlı general Kasım Süleymani tarafından yönetildiği iddia edilmişti. Bu durum hem Irak'taki artan İran etkisini ve Tahran'ın Şii milisleri bu yönde kullanışlı bir araç haline getirdiğini göstermiş hem de ABD'nin karşı çıktığı referandum sonrası Kürtleri Şii milisler üzerinden cezalandırdığı şeklinde yorumlara da neden olmuştu. Irak'taki Şiiler üzerinden artan İran etkisini dengelemesi için Kürtlerin ülkenin bir parçası olması yönünde görüş taşıdığı belirtilen ABD, DEAŞ'la mücadelede ve bağımsızlık referandumu sonrasında Şii milisler üzerinden İran'ın etkisini artırmasına imkan sağlasa da bu durum genel resimde ABD'nin aleyhine seyretti. Zira Şii milisler, DEAŞ ile mücadelede elde ettikleri algısal başarı ve referandum sonrası operasyonlarda tartışmalı bölgelerde dahi kurdukları kontrole ilaveten Bağdat'taki hükümetten bağımsız olarak hareket etmeye başladı. Buna en önemli örneklerden biri olarak ise Bağdat ve Erbil'in 9 Ekim 2020'de Musul'un Sincar ilçesinde terör örgütü PKK'nın varlığını sonlandırmayı öngören anlaşmasına rağmen, bölgedeki Haşdi Şabi unsurlarının PKK ve yerel milislerle birlikte anlaşmanın uygulanmasını engelleme çabaları verilebilir.
Ekim - Dün
Türkiye'deki Suriye Türkmenleri Bayırbucak Türkmen Cephesi kurdu
Bölgelerinin Akdeniz'e yaklaşık 40 kilometre kıyısı olan stratejik bir bölge olduğunu aktaran Ceren, "Bayırbucak Türkleri, Suriye'de 2011 yılında başlayan onur ve özgürlük mücadelesinde yer almışlardır. Tarih boyu Türk'ün karakteri değişmemiş, nitekim Bayırbucak Türkleri de 'Önce Vatan' demiştir.
Ekim - Dün
Çin ekonomisi 2020'de yüzde 2,3 büyüdü
Ekonomisi 2020 yılında yüzde 2,3 büyüyen Çin, Ekim-Aralık arasına denk gelen 2020'nin son çeyreğinde ise önceki yılın aynı çeyrek dönemine kıyasla yüzde 6,5 büyüdü.
Ekim - Dün
Endonezya'da sel nedeniyle yaklaşık 113 bin kişi yerinden oldu
Ekvator kuşağındaki Endonezya'da özellikle ekim-nisan döneminde sıklıkla su baskınları ve heyelanlar meydana geliyor.
Ekim - Dün
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
Ünal, Demirtaş'ın 6-7 Ekim olaylarında insanları sokağa ve isyana çağırdığını, 53 kişinin ölümünden sorumlu olduğunu, şehirlerde özerklik çağrısı yapmasının ardından belediyelerin iş makineleri ile yolların kazılıp el yapımı patlayıcılar yerleştirildiğini ve bunların da bir hak arama mücadelesi olduğuna yönelik ifadeleri bulunduğunu dile getirdi.
Ekim - 17.01.2021
Samsun Bilim Sanat Merkezi'nin matematik başarısı
Öğrencilerini tebrik eden Çelik, "Özel yetenekli çocuklarımızın farklı yeteneklerini desteklemek ve güçlendirmek için hizmet veren Samsun BİLSEM'den aynı yarışmada kasım ayında 5 dünya birincisi, ekim ayında ise bir dünya birincisi çıkmıştı.
Ekim - 17.01.2021
Fas ve ABD donanmaları Atlas Okyanusu'nda ortak askeri tatbikat düzenledi
Fas ve ABD, 2 Ekim 2020'de iki ülke arasında askeri iş birliğini güçlendirme anlaşması imzalamıştı.
Ekim - 17.01.2021
Gelibolu'da spor tesislerinin inşaatına başlanıyor
Spor tesislerinin 10 aylık çalışma sonunda 2021 yılının ekim ayında tamamlanması hedefleniyor.
Ekim - 17.01.2021
Audi son çeyrekte atağa kalktı
Audi AG, 2020’yi, Ekim ve Aralık ayları arasında gerçekleştirdiği 505 bin 583 adetlik otomobil satışıyla, şirket tarihindeki en başarılı çeyrek yılla tamamladı.
Ekim - 17.01.2021
Mercedes-Benz Türk 2021'de liderliği hedefliyor
Süer Sülün: "Ekonominin aşısı üretimdir" Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün; "Mart 2020 itibarıyla ülkemizde etkilerini hissettiğimiz Covid-19 pandemisine rağmen; 'Ekonominin aşısı üretimdir' diyerek Aksaray Kamyon Fabrikamız ve Hoşdere Otobüs Fabrikamızda sürdürülebilir üretime odaklandık. 2019 yılına kıyasla şehirlerarası otobüs satışlarımızda yüzde 90, kamyon satışlarımızda ise yüzde 141'lik artış ile 2020 yılını zirvede tamamladık. Pandemi döneminde müşteri memnuniyetini odağımıza alarak, müşterilerimize kesintisiz hizmet sağlamak amacıyla satış sonrası servis ağı faaliyetlerimizi bu zorlu koşullara rağmen aralıksız sürdürdük. Eylül 2020'de 95 bininci otobüs ve Ekim 2020'de 285 bininci kamyon üretimine imza attık.
Ekim - 17.01.2021
ADAC Opel e-Rally Cup'ın takvimi belirlendi
Mayıs 2021’de ilk sezonu ile start alacak dünyanın ilk elektrikli tek marka ralli kupası ADAC Opel e-Rally Cup’ın yarış takvimi belirlendi.
Ekim - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
Agos gazetesindeki 13 Şubat 2004 tarihli yazısı nedeniyle hakkında Şişli 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açılan Dink, 7 Ekim 2005'te altı ay hapis cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ekim Haberleri | Ekim Haber - Haberler - Ekim haberleri, son dakika ekim haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'ye temsilcilik atamayan Twitter'ın Türkiye'den reklam alması durduruldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.1.2021 05:44:21. #1.15#
title