EDİRNE VALİLİĞİ HABERLERİ

Edirne Valiliği Haberleri

Edirne Valiliği haber, Edirne Valiliği son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Edirne Valiliği 4.8.2020
Edirne Belediye Başkan Vekili Çakır: "Salgınla mücadele örnek bir başarı gösteriyoruz"
Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesi'nin koordineli bir çalışma yürüttüğünü vurgulayan Çakır, şunları kaydetti: "Benim görüşüme göre henüz birinci dalga bitmedi.
Edirne Valiliği: Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğuEdirne Valiliği 30.7.2020
Edirne Valiliği: Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğuEdirne Valiliği 30.7.2020
Edirne Valiliği 30.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ-13
Kapıkule'de gurbetçi yoğunluğu AVRUPA'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz tatillerini geçirmek üzere anavatana gelişlerini sürdürüyor.  Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 1 Haziran'dan bugüne kadar 78 bin araçla 300 binden fazla gurbetçi ülkeye giriş yaptı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, AK Parti Milletvekili Fatma Aksal, Kapıkule'den giriş yapan gurbetçilerin bayramını kutladı.  Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan gurbetçiler, yaz izinlerini geçirmek için anavatana gelişlerini sürdürüyor. Kurban Bayramı öncesinde Kapıkule Sınır Kapısı'ndan girişler arttı. Trakya Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü verilerine göre koronavirüs tedbirlerinin normalleşme sürecine girmesinin ardından  Kapıkule Sınır Kapısı'ndan 1 Haziran'dan bugüne kadar 78 bin araçla 300 binden fazla gurbetçinin ülkeye giriş yaptı. Kapıkule'de, Edirne Valiliği tarafından araç dezenfektesi ve sağlık taramasından geçirilen gurbetçiler,ülkeye giriş yapıp tatillerini geçirecekleri memleketlerine gidiyor.
Edirne Valiliği 29.7.2020
Meriç Nehri'nden Türkiye tarafından tedbiren alınan su numunesi temiz çıktı
Dün Dimitrovgrad şehrinden de geçen Meriç Nehri'nden su içen çok sayıda büyükbaş hayvanın telef olduğu ileri sürülmüş, bunun üzerine Edirne Valiliği koordinasyonunda DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce nehrin kente giriş kısmından ve kentin içinden geçtiği kısımlardan tedbiren numune alınmıştı.
Edirne Valiliği 29.7.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, toplantıda gündem maddeleri görüşüldü.
Edirne Valiliği 28.7.2020
Bulgaristan'da ineklerin telef olduğu iddiası üzerine Meriç Nehri'nden tedbiren numune alındı
İddia üzerine Edirne Valiliği koordinasyonunda DSİ, AFAD, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce nehrin Türkiye tarafında da tedbiren çalışma yapıldı.
Edirne Valiliği 23.7.2020
Edirne'de 'acemi kasaplara' uygulamalı kurban kesim eğitimi
Edirne Halk Eğitim Merkezi'nde yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde, dini vecibelere ve hijyen kurallarına uyarak, acemi kasapların önüne geçilmesi amacıyla geçen hafta başlayan 20 saatlik 'Kurban kesim elemanı' eğitimi, uygulamalı kurban kesimiyle son buldu. 35 kursiyer, iş sağlığı ve güvenliği eğitiminin ardından Edirne Ticaret Borsası'na ait canlı hayvan kesme tesislerinde, usta kasaplar tarafından uygulamalı kurban kesme eğitimi verildi. Kasaplara burada bıçak nasıl tutulur, yaralanmamak için nelere dikkat edilir, kurban nasıl kesilir gibi teknik eğitim uygulamalı anlatıldı. Büyükbaş hayvanların kesildiği mezbahada hijyen kuralları da hatırlatılarak kurbanların, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uyulması gereken sosyal mesafe ve hijyen kuralları da aktarıldı.  'ACEMİ KASAP OLMAYACAKLAR' Edirne Halk Eğitim Müdürü İlhan Dinç, verilen eğitimle kasapların yaralanmalarını önleyip acemi kasaplıktan kurtulacaklarını belirterek, "Bugün, kurban kesim elemanı eğitiminin son günüydü ve burada uygulamalı kurban kesimi yapıldı. Uygulama eğitiminde hayvan nasıl yere yatırılacak, bıçak nasıl tutulacak ve iş güvenliği hakkında kursiyerlere eğitim verildi. Aynı zamanda canlı kurban hayvanın kesim işlemi gerçekleştirildi. Kursiyerlerimiz de burada kurban kesimini görmüş oldular. Ayrıca kursiyerlerimizin aldığı eğitim ile kurban kesim sırasında yaralanmaların da önüne geçilecek. Bıçak tutmanın nasıl olacağı kursiyerlerimize gösterildi, uygulamalı olarak. Bu eğitimin ardından yaralanmaların da en aza indirileceğini düşünüyorum. Bu eğitime katılıp başarı gösteren kursiyerlerimize önümüzdeki günlerde 'Kurban kesme elemanı' belgesi verilecek. Bu belgeyi alanlar Edirne Valiliği tarafından gösterilen kurban kesim alanlarında kursiyerlerimiz kurbanlarını kesebilecekler.
Edirne Valiliği: TREPAŞ'tan önemli duyuruEdirne Valiliği 20.7.2020
Edirne Valiliği 19.7.2020
"Saros'un akvaryumu" İbrice, normalleşme sürecinde hareketlendi
İbrice'nin dalış turizminde adeta bir "akvaryum" niteliğinde olduğunu belirten Helvacıoğlu, "Koylarında su altı güzellikleri olan dalış noktaları var. Tesis eksiğimiz bulunuyor ancak Trakya Kalkınma Ajansı ve Edirne Valiliği iş birliğinde çalışmalar yapıyoruz.
Edirne Valiliği 18.7.2020
Keşan'da 600 dönümlük alanda kent ormanı oluşturulacak
Çalışmaları en kısa sürede tamamlayarak projeyi Edirne Valiliği ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunacaklarını belirten Helvacıoğlu, "Keşan'ımız Trakya'da önder ve Türkiye'ye örnek bir ilçe olmayı sürdürüyor.
Edirne Valiliği 15.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 22
Edirne Valiliği, 15 Temmuz hain darbe girişiminde destan yazan şehitler ve gaziler için Demokrasi ve Milli Birlik Günü kutlama programı gerçekleştirdi.
Edirne Valiliği 15.7.2020
Fatih Sultan Mehmet'in eğitim gördüğü medrese müze oluyor
EDİRNE'de, kısa süre önce restorasyonu tamamlanan ve Fatih Sultan Mehmet'in de eğitim gördüğü medrese olarak bilinen 'Saatli Medrese' için, Edirne Valiliği ile İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi arasında müze olması konusunda protokol imzalandı.
Edirne Valiliği 15.7.2020
Fatih'in eğitim aldığı Saatli Medrese müze olacak
Törene, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Yusuf Şamiloğlu, Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan, Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş ve akademisyenler katıldı.
Edirne Valiliği 13.7.2020
Edirne'de "Yeni Nesil Liderlik Eğitimleri" başladı
Edirne Valiliği Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi (PROMER) tarafından organize edilen "Yeni Nesil Liderlik Eğitimleri"nin birincisi, Emniyet Müdürlüğü, Özel İdaresi, Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Müdürlüğü personelinin katılımı ile gerçekleşti.
Edirne Valiliği 11.7.2020
Edirne'de sosyal alanlar yaşam merkezi haline dönüşecek
Edirne Valiliği tarafından düzenlenen proje kapsamında, vatandaşların hizmetinde olan alanlara, 73 adet çocuk oyun parkı, 15 ayrı alana açık hava kondisyon aletleri, 110 adet çocuk oyun grubu ile 2 adet kamelya ve tartan pist yapılacak.
Edirne Valiliği 10.7.2020
Sınır kapılarından Avrupa'ya giden yolcularda koronavirüse rastlanmadı
Edirne Valiliği ve Edirne İl Sağlık Müdürlüğü tarafından oluşturulan özel ekiplerin sınır kapılarında 7 gün 24 saat esasına göre görev aldığını aktaran İba, yurda giriş yapanların yoğun olarak kullandıkları Kapıkule Sınır Kapısı'nda 4 özel sağlık ekibi, diğer sınır kapılarda ise birer ekibin görev yaptığını belirtti.
Edirne Valiliği 5.7.2020
Gurbetçiler Türkiye'deki koronavirüs tedbirlerinden memnun
Gurbetçilere işlemleri tamamlandığında Edirne Valiliğince dezenfektan hediye ediliyor.
Edirne Valiliği 26.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ-11
Sınır kapılarından koronavirüs tedbirleri artırıldı; fanlı dezenfekte ünitesi EDİRNE'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule, Hamzabeyli ve Yunanistan'a açılan İpsala Sınır Kapısı'nda koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler artırılıp, fanlı dezenfekte ünitesi kuruldu. Sınır kapısından girenlere maske ve kit verildiğini belirten Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan, "Türkiye'ye giriş yapan tüm araçlara içerideki vatandaş sayısına bakılarak, maske ve dezenfektan kitini verip, gerekli bilgilerin olduğu broşürü kendilerine takdim ediyoruz" dedi.
Edirne Valiliği 26.6.2020
Yurda giriş yapan gurbetçilere "hijyen kiti" hediye ediliyor
Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfınca Kapıkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarında oluşturulan üniteler sayesinde Avrupa'dan Türkiye'ye giriş yapan araçlar tek tek dezenfekte ediliyor.
Edirne Valiliği 20.6.2020
Son Dakika: Edirne'den kısa kısa
Türbenin mevcut taşlarının günün koşullarına uygun şekilde düzenlendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Muhtar Ali Çevikel Caddesi üzerinde kalan Amel Baba Türbesi'ni yeni yol yapım çalışmalarımız kapsamında yolun ortasında kalması nedeniyle mevut yerden alarak hazırladığımız yeni yere özenle taşıdık. Türbede var olan ağacı çok dikkatli şekilde yerinden çıkartarak Mehmet Gemici Cennet Bahçesi'nde bakıma aldık, türbe taşlarını da yeni yere aktardık. Türbemizi günün koşullarına uygun şekilde düzenlediğimiz yeni hazırladığımız yere taşırken, tarihimizi ve geleneğimizi de koruyarak özenle yeni alana nakletmiş oluyoruz. Taşıma işlemini, Edirne Valiliği, Keşan Kaymakamlığı ve Kültür Varlıklarını Koruma Kurulunun izinlerini alarak gerçekleştirdik.
Edirne Valiliği 18.6.2020
Edirne'de trafiğe kapalı caddelere maskesiz giriş yasağı
Türkiye  genelinde koronavirüs salgınında sayının artmasıyla birlikte Edirne'de tedbirler artırıldı. Kentte trafiğe kapalı kalabalık caddeler, pazar yerleri ve sosyal toplanma alanlarına maskesiz girişler yasaklandı. Edirne Valiliği Pandemi Kurulu tarafından alınan karar, camii ve belediye hoparlörlerinden anonslarla halka duyuruldu.
Edirne Valiliği 18.6.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
Türkiye  genelinde koronavirüs salgınında sayının artmasıyla birlikte Edirne'de tedbirler artırıldı. Kentte trafiğe kapalı kalabalık caddeler, pazar yerleri ve sosyal toplanma alanlarına maskesiz girişler yasaklandı. Edirne Valiliği Pandemi Kurulu tarafından alınan karar, camii ve belediye hoparlörlerinden anonslarla halka duyuruldu.
Şu an buradasınız: Edirne Valiliği Haberleri | Edirne Valiliği Haber - Haberler - Edirne Valiliği haberleri, son dakika edirne valiliği haber ve gelişmeleri burada. 'Fatih Sultan Mehmet Müzesi' için 19 kişilik bilim kurulu oluşturuldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 20:39:57. #1.14#
title