Dna Haberleri

Dna haber, Dna son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dna - 25.11.2020
Son dakika haberleri... E-ticaret ekosistemine "birlikte hareket etme" çağrısı
Erturan sözlerine, "Hepsiburada olarak 'dijital DNA'mıza' uygun bir şekilde dijital dönüşüme hız kesmeden devam edecek ve tüm paydaşlarımıza büyüme vizyonuyla ilerlemeye ve onları bu dönüşümün parçası yapmaya devam edeceğiz.
Dna - 24.11.2020
ABD'de "mobil parmak izi uygulamasının, göçmenlere baskı aracı olarak kullanıldığı" iddia edildi
FBI ve DHS'nin toplanan verilere erişim izni bulunuyor?? ABD İç Güvenlik Bakanlığınca 11 Eylül'de önerilen bir düzenlemede, halihazırda toplanan parmak izlerine ek olarak göçmenlerin yüz, iris ve avuç içi izlerinin yanı sıra DNA'larının da toplanması teklif edildi.
Dna - 20.11.2020
Son dakika haber! EULEX, eski uydu görüntüleriyle Kosova'daki savaştan kalma toplu mezara ulaştı
EULEX Mezar Açma Koordinatörü Krassimir Nikolov, bölgedeki çalışmaların henüz bitmediğini aktararak, "Çalışmaların sürmesi için mahkeme kararına ihtiyaç var. Bundan sonraki adım, mezar açma çalışmalarıyla devam edilmesi ve iskeletlerin bulunması olacak. Kalıntıların bulunmasının ardından otopsi yapılacak ve DNA testleri için kemik örnekleri alınacak.
Dna - 19.11.2020
Fatih'te bankacı eşini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis talebi
Ön görüşme yapılan sanığın yüzü ve boynunda çizikler bulunduğu, sol baş parmağının kesik vaziyette olduğunun görüldüğü, sorulduğunda tutarsız cevaplar verdiği belirtilerek, delillerin incelenmesinde sanık ve maktule ait DNA profillerinin uyum gösterdiğinin tespit edildiği ifade edildi.
Dna - 19.11.2020
Son dakika haberleri | Eşini 6 kez bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet istendi
SAVCI İNDİRİMSİZ CEZA İSTEDİ Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, olay günü ailesinin Pınar Baykan'dan haber alamaması üzerine babası Cemal Umay'ın eve gittiğinde kızını yerde kanlar içinde bulduğu, sanık kocayı arayarak durumu haber verdiği anlatıldı. Polisle yapılan görüşmede sanık Erhan Baykan'da yüzü ve boynunun çeşitli yerlerinde çiziklerin ve parmağında çiziklerin nasıl oluştuğunun sorulması üzerine tutarsız yanıtlar verdiği, yatak odasındaki kan lekelerinin sanığa ait olduğunun tespit edildiği, ayrıca banyodaki havluda elde edilen DNA profillerinden birinin de yine sanığa ait olduğunun saptandığı belirtildi.
Dna - 19.11.2020
TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, Kovid-19 aşısı çalışmalarını değerlendirdi Açıklaması
TÜBİTAK'ın oluşturduğu platformda da bölgedeki akademisyenlerle Kovid-19'a karşı DNA aşısı geliştirme çabası içinde olduklarını belirten Budak, "Yerli ve milli aşı bizim için çok önemli.
Dna - 19.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Cinayeti itiraf eden E.S.'nin yalnız yaşadığı Şahinbey Mahallesi'ndeki adresine giden ekipler, evin avlusunda yeni beton dökülen yeri kazdı. Bir erkek cesedi bulundu. Göğsünden vurulduktan sonra üzerine beton dökülerek gömüldüğü belirlenen tanınamayacak haldeki ceset, DNA analizi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Dna - 18.11.2020
29. Kalite Kongresi
Börü, pandeminin ilk testlerinin atlatıldığını söyleyerek, "Fakat işimiz daha bitmedi. Bu krizden çıkış için henüz öngörüye sahip değiliz. Kurumlar için böyle bir ortama uzun süre maruz kalmak, faaliyetlerini sürdürebilmek için zorlu bir sınav. Bu sınavı iyi verebilecek olan kurumların DNA'larına sürdürülebilirliği yerleştirmiş, değer yaratma modelini, çevresel, sosyal ve yönetişim konularını odağına almış olanların olacağını görebiliyoruz.
Dna - 16.11.2020
AB: Terörle mücadelemiz hiçbir dine veya siyasi görüşe yönelik değil
Suça karışan kişilerin DNA, parmak izi, araç plakası bilgisi gibi verilerin paylaşımını sağlayacak sistemin geliştirilmesi gerektiğini söyleyen Johansson, toplumsal uyum konusunda da çalışacaklarını ve göçmenlerin entegrasyonu gibi konularda ilerleme sağlamak istediklerini aktardı.
Dna - 13.11.2020
Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde tohumları atılan T-Fashion'a yatırımcı ilgisi
Markaya göre milyonlarca paylaşım analiz ediliyor T-Fashion, müşterilerinin doğru moda ürününü, doğru zamanda üretmesi ve satın alması için firmalara özelleştirilmiş moda analizleri ve trend öngörüleri sunuyor. Firmaların kendine has hedef kitlesini ve marka DNA'sını göz önünde bulundurarak sosyal medya üzerinden milyonlarca paylaşımı analiz ediyor.
Dna - 11.11.2020
Son dakika haberi! AB, terörle mücadelede üyeler arası bilgi paylaşımını artırmak istiyor
Johansson, ülkelerin kolluk kuvvetleri arasında DNA, parmak izi ve araç plaka bilgileri paylaşımını kolaylaştırmak için mevcut uygulamaları güncellemeyi planladıklarını, kolluk kuvvetlerinin iş birliğinden ortaklığa ilerlemesini istediklerini bildirdi.
Dna - 10.11.2020
Total Madeni Yağlar, Ceran Gres ile makinelerin ömrünü uzatıyor
Kağıt endüstrisinin, zorlu ve ağır işletme koşulları için yenilikçi çözümler sunduklarını kaydeden Çakıcı, şunları kaydetti: "İnovasyon, güçlü değerlere sahip DNA'mızın merkezinde bulunuyor.
Dna - 6.11.2020
Metrobüsteki "cinsel saldırı" davasında mütalaa
Cumhuriyet savcısının sunmuş olduğu mütalaada, olay günü katılanın, Beylikdüzü ilçesine gitmek için Şirinevler durağından metrobüse bindiği, ön kapı yanındaki diğerlerinden biraz büyük olan tek kişilik koltuğun koridor kısmına oturduğu ve birkaç durak sonra metrobüse binen sanığın katılanın yanına gelerek ayakta durduğu anlatıldı. Katılanın yanına gelerek ayakta durduğu ve katılana cinsel amaçla temas etmeye başladığı kaydedilen mütalaada, katılanın teması hissetmesi nedeniyle sanığı uyardığı, durumdan rahatsız olması üzerine teması engelleyebilmek için çantasını sanıkla kendisinin arasına koyduğu fakat sanığın sürtünmeye devam ettiği belirtildi. Mütalaada, katılanın bariz bir temas hissetmesi üzerine sanığa "Sen ne yapıyorsun fermuarını açmış beni taciz ediyor" diye bağırarak tepki göstermesinin üzerine sanığın olay yerinden uzaklaşmak istediği ancak yolcuların sanığı tutarak metrobüsten indirdiği ifade edildi. Sanığın her ne kadar katılana sürtünmediği, katılanın bağırması üzerine ortamın etkisiyle idrar oluştuğu ve cinsel saldırıda bulunmadığı ifadelerinin yer aldığı mütalaada, Adli Tıp Kurumu (ATK) Biyoloji İhtisas Dairesinin raporunda sanıktan elde edilen iç çamaşırı üzerinden sperm örneklerinin görüldüğü ve DNA profiliyle uyumlu olduğu aktarıldı.
Dna - 6.11.2020
Son dakika haber! Kocaeli'de yaşlı kadının darp sonucu öldürülmesine ilişkin iddianame hazırlandı
Çetinbaş'ın evinde sanıklara ait parmak izleri ve DNA profilleri tespit edildiği aktarılan iddianamede, "Alınan örneklerin Adli Tıp Kurumu Biyoloji İhtisas Dairesinde yapılan incelemede maktulenin cinsel saldırıya maruz kaldığı, kişinin ölümünün uyarıcı madde (extacy) zehirlenmesi sonucu meydana geldiği anlaşıldı.
Dna - 6.11.2020
Son dakika... Pınar Gültekin'in aile avukatı, zanlının yakınlarının da yargılanması için Adalet Bakanlığına dilekçe verdi
Cinayet mahallinde tespit edilen DNA'ların suç delillerini yok eden, gizleyen veya değiştirenleri esaslı biçimde ortaya koyduğunu savunan Epözdemir, "İzmir Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Biyoloji İhtisas Dairesi tarafından düzenlenen raporda olay yerinde dört erkek ve bir kadın DNA örneklerine rastlandığı, bu DNA örneklerinden kadın olanla erkek olanlardan birisinin aralarında anne-çocuk ilişkisi olabileceği değerlendiriliyor.
Dna - 6.11.2020
Opel'den kasım ayına özel kampanya
Opel açıklamasına göre, Marka, SUV araç segmentinde Alman DNA'sı ile öne çıkan Opel Grandland X, kasım ayına özel 75 bin TL kredi için 15 ay, yüzde 0 faiz imkanı tanıyor.
Dna - 5.11.2020
İstanbul'da 19 yıl önce işlenen cinayetle ilgili gözaltına alınan üvey anne ile baba tutuklandı
Delillerden bıçağın keskin kısmında babaya ait DNA örneğine rastlanması üzerine derinleştirilen soruşturmada, baba Nezih Ç, üvey annesi Şehnaz Ç.
Dna - 5.11.2020
19 yıl önceki cinayette baba ve üvey anne tutuklandı
ŞÜPHELİLER TUTUKLANMA TALEBİYLE SULH CEZA HAKİMLİĞİNE SEVK EDİLDİ Anadolu 4'üncü Sulh Ceza Hakimliği de şüpheliler Şehnaz Çinkitaş ve Nezih Çinkitaş'ın üzerine atılı suçları işlediklerine dair kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren somut delilleri, şüphelilerin kaçma ihtimalini değerlendirerek adli kontrol hükümlerinin bu aşamada yetersiz kalacağına kanaat getirdi. Hakimlik şüphelilerin "Canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeö ve "Altsoydan akrabayı öldürmek" suçlarından ayrı ayrı tutuklanmalarına karar verdi.  NE OLMUŞTU Kadıköy, İçerenköy'de 4 Ocak 2001 yılında meydana gelen olayda 6. sınıf öğrencisi Hande Çinkitaş, evinde öldürülmüş olarak bulunmuştu. Polis olayla ilgili yaptığı incelemede küçük kızın başına bir çekiçle vurularak öldürüldüğünü ayrıca boğazının ve sağ bileğinin kopma noktasına gelinceye kadar kesildiğini tespit etmişti. Şüpheli ya da şüphelilerin Hande Çinkitaş'ı 13 yerinden bıçakladığı belirlenmişti. Polis tarafından bu güne kadar yapılan çalışmalarda katil ya da katillere ulaşılamamıştı. Polisin hiç kapatmadığı dosyada Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine bağlı ekipler dosyayı titizlikle incelenmişti. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cinayet mahallinden alınan tüm eşyaların tekrar DNA testine tabii tutulmasına karar verilmişti.
Dna - 5.11.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 3
İÇERENKÖY'de öldürülen 12 yaşındaki Hande Çinkitaş cinayetiyle ilgili gözaltına alınanların babası ve üvey annesi olduğu ortaya çıktı. Gözaltına alınan baba Nezih Ç. ve Şehnaz Ç. adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin sorgularında birbirlerini suçlayarak "O öldürmüştür. Ben öldürmedim" dedikleri öğrenildi. Polisin DNA incelemesi için yurt dışından özel olarak getirdiği bir Kit'i kullanarak olayla ilgili yeni delillere ulaştığı belirlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dna Haberleri | Dna Haber - Haberler - Dna haberleri, son dakika dna haber ve gelişmeleri burada. Bebeğini dondurucu soğukta ölüme terk eden anne tutuklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 09:55:27. #1.14#
title