Çocuk Gelişimi Haberleri

Çocuk Gelişimi haber, Çocuk Gelişimi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çocuk Gelişimi - 13.07.2021
İSMEK'te Eylül ayı sonunda başlaması planlanan yüz yüze eğitimler için hazırlıklar sürüyor
HANGİ ALANLARDA EĞİTMEN ALINACAK? Mesleki eğitimler için İSMEK'in eğitmen kadrosuna katılacak yarı zamanlı eğitmenlerin alındığı alanlar şunlar: Bilişim Teknolojileri, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Grafik ve Teknik Tasarım, Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri, Moda Tasarımı ve Tekstil Teknolojisi, Muhasebe ve Finans, Robotik ve İnovasyon, Turizm ve Otelcilik, Yönetim ve Hizmet, Ziraat.
Çocuk Gelişimi - 29.06.2021
Nişantaşı SEM'den Psikoterapi Teknikleri Sertifika Programı
Nişantaşı SEM ve Aya Psikoakademi işbirliği ile düzenlenen eğitimlere, Psikiyatri uzmanları ve asistanları, çocuk ve ergen psikiyatri uzmanları ve asistanları, aile hekimi uzmanları ve asistanları, psikoloji bölümü mezunları, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları, sosyal hizmetler bölümü mezunları,yüksek psikiyatri hemşireliği mezunları, klinik psikoloji  veya aile danışmanlığı yüksek lisansı yapmış olan çocuk gelişimi mezun uzmanlar ve diğer ruh sağlığı profesyonelleri katılabilecekler.
Çocuk Gelişimi - 27.06.2021
Annesinden yapılan böbrek nakliyle sağlığına kavuşan Beyzanur'un üniversite sınavı heyecanı
Denizli'nin Merkezefendi ilçesinde böbrek yetmezliği nedeniyle üniversite sınavlarına girememe riski bulunan Beyzanur Taşdemir, annesinden yapılan nakille sağlığına kavuşarak, sınav heyecanı yaşadı. Karaman Mahallesi'nde annesi Güzel Taşdemir ile yaşayan Beyzanur Taşdemir'e, 4 yıl önce Manisa'nın Akhisar ilçesinde hafızlık eğitimi gördüğü sırada böbrek yetmezliği teşhisi konuldu. Bu süreçte üniversite sınavına hazırlanmaya devam eden Beyzanur, şubat ayında babası Burhan Taşdemir'i kanserden kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Şikayetlerinin artması üzerine bir ay önce Pamukkale Üniversitesi Hastanesinde böbrek nakli kararı verilen Taşdemir, sağlık sorunları nedeniyle üniversite sınavına girmesinin riskli olduğunu öğrendi. Anne Güzel Taşdemir, nakil için bekleme listesine alınan kızının hızla sağlığına kavuşması için böbreğini vermeye karar verdi. Tetkiklerin ardından sonuçların uyumlu olduğunun belirlenmesi sonrası 19 Mayıs'ta nakil operasyonu yapıldı. Taburcu edildikten sonra sınavlara yeniden hazırlanmaya başlayan Taşdemir, hayalini kurduğu eğitim için üniversite sınavına girdi. Beyzanur Taşdemir, AA muhabirine, çok fazla çalışma fırsatı bulamadan girdiği sınavın iyi geçtiğini söyledi. Annesinin fedakarlığı sayesinde sağlığına kavuştuğunu, üniversite hayalini de gerçekleştirmek istediğini dile getiren Taşdemir, şunları kaydetti: "Hastalığımdan dolayı çalışabildiğim kadar çalıştım. Çok şükür sınavım iyi geçti. Annemin böbreğini vereceğinden haberim yoktu. Güzel bir sürpriz yaptı. Kontrollerin ardından mayısta nakil sürecim oldu. Anneme çok şey borçluyum. Onun hakkını ödeyemem. Bu süreç onun için de zor geçti. Üniversitede inşallah çocuk gelişimi bölümü okumak istiyorum.
Çocuk Gelişimi - 25.06.2021
TOÇEV Kovid-19 Etki Raporu Yayınlandı
Pandemi tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de toplumun büyük bir kısmını oluşturan sivil toplum kuruluşlarını, aileleri, ekonomik yönden dezavantajlı kesimleri ve çocukları fazlasıyla etkiledi. Bundan hareketle Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV), çocuk ve ailelerine yönelttiği sorularla bu sürecin etkilerini görmek adına detaylı bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma raporunun hazırlanma sürecinde; TOÇEV'de çalışan üç psikolog ve bir sosyolog önderliğinde hazırlanan staj programı dahilinde; üniversitelerin Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Psikoloji, Sosyal Hizmet ve Sosyoloji Bölümü öğrencilerinden oluşan toplamda 17 kişilik bir ekip yer aldı.
Çocuk Gelişimi - 24.06.2021
Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencileri köy okulundaki çocukları kitapla buluşturdu
ÇAKÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Eldivan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında öğretim görevlisi İsmail Özcan koordinatörlüğünde Şabanözü ilçesi Büyükyakalı köyündeki ilkokulda "Kitap okuyanlarınız çok olsun" projesini gerçekleştirdi.
Çocuk Gelişimi - 24.06.2021
Bebeğiniz kelime yerine işaret dili kullanıyorsa dikkat!
Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğretim Görevlisi Merve Yüksel, çocuklarda dil gelişiminin süreçlerine ilişkin bilgi verdi.
Çocuk Gelişimi - 23.06.2021
SETBİR, çiğ süt kalitesini geliştirmek için AB projesi başlattı
Açılışta konuşan SETBİR Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Tezel, başta çocuk gelişimi olmak üzere insan sağlığına olumlu ve önemli katkısı nedeniyle süt ve süt ürünü tüketmenin tercih değil gereklilik olduğunu belirtti.
Çocuk Gelişimi - 10.06.2021
Engelli Bireylerin Medyadaki Temsilini Değerlendirdi
İstinye Üniversitesi İİSBF Radyo, Sinema ve Televizyon Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aybike Serttaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün önemine dikkat çekmek adına İstinye Üniversitesi Gökkuşağı Çocuk Gelişimi Kulübü tarafından gerçekleştirilen "Medyada Engelli Çocukların Temsili" adlı online...
Çocuk Gelişimi - 07.06.2021
Çocuk Gelişimi Semineri Gerçekleşti
Çocuk Gelişimi Semineri Gerçekleşti Üniversitemiz ve UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği iş birliği ile düzenlenen Çocuk Gelişimi Semineri, 4 Haziran 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Çocuk Gelişimi Haberleri | Çocuk Gelişimi Haber - Haberler - Çocuk Gelişimi haberleri, son dakika çocuk gelişimi haber ve gelişmeleri burada. Başkan Erdem, çocukların eğlencesine ortak oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 15:02:32. #1.15#

title