Cezayir Haberleri

Cezayir haber, Cezayir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cezayir - Bugün
Ulusal Hafıza Günü'nde Cezayir, Fransa'dan özür ve tazminat talebini yineledi
Cezayir, Fransa'nın sömürge sırasında (1830-1962) işlediği suçlar için özür dilemesi talebinde kararlı olduğunu bildirdi.
Cezayir - Bugün
Fas: İspanya'nın Polisario Cephesi liderini ülkeye kabulü, önceden tasarlanmış kasıtlı bir eylem
Batı Sahra sorunu Fas'ın 1975'te eski İspanyol sömürgesi Batı Sahra'yı topraklarına katmasının ardından Cezayir'in destek verdiği bağımsızlık yanlısı Polisario Cephesi ile Fas yönetimi arasında başlayan gerginlik devam ediyor.
Cezayir - Dün
"Trafikte Küçük Hata Yoktur" projesi on binlerce kişiye ulaştı
Panele, Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı başkanlığında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır'ın danışmanı ve diplomat Öncü Keçeli, Dışişleri Bakanlığı Çok Taraflı Ulaştırma Daire Başkanı Fethi Etem, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü Trafik ve Sürücü Eğitimleri Daire Başkanı Abdullah Süslü, İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanı Mehmet Yavuz, WHO Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Toker Ergüder, Trafikte Küçük Hata Yoktur projesinin ana sponsoru Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, projenin bir diğer sponsoru Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, TRAPDER kurucu üyeleri İbrahim Aybar, Yeşim Ayöz, Trafikte Küçük Hata Yoktur proje koordinatörü Fatih Aysal, MCE Firması Genel Müdürü Berkant Güzelküçük, RadyoTrafik program editörü Cezayir Doğan, sektör ve STK temsilcileri ile basın mensupları katıldı.
Cezayir - 06.05.2021
Karşıyaka, gençleri takipte
MİSLİ.com 3'üncü Lig'de sezonu şampiyonluk ve Play-Off hedefinin uzağında tamamlayan Karşıyaka boş durmuyor. Yeşil-kırmızılılarda Sportif Direktör Atilla Güneş, teknik direktör İbrahim Cezayir ve yardımcıları, U19 Gelişim Ligi maçları takip ediyor.
Cezayir - 05.05.2021
Erzincan'da şarampole devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı
Kazada, sürücü ile araçtaki Ahmet ve Cezayir Özgezici yaralandı.
Cezayir - 05.05.2021
Son dakika! Cezayirli aktivist Buravi, Hazreti Muhammed'e hakaret davasında hapis cezası aldı
Son dakika habere göre Cezayirli siyasi aktivist Emire Buravi, "Hz. Muhammed'e hakaret ve hadislerle alay etmek" suçlamalarıyla yargılandığı davada hapis cezasına çarptırıldı.
Cezayir - 04.05.2021
Cezayirli sivil toplum kuruluşu Fransa'nın sömürge dönemi katliamlarını uluslararası yargıya taşıyacak
Cezayirli bir sivil toplum kuruluşu (STK), Fransız sömürge rejiminin 1945'te işlediği, binlerce kişinin hayatını kaybettiği katliamları uluslararası mahkemeye taşımaya hazırlanıyor.
Cezayir - 04.05.2021
Şanlıurfa'da peyzaj çalışmaları sürüyor
Akçakale fidanlığında yetiştirilen tagates (Kadife Çiçeği), vinca( Cezayir Menekşesi) zinnia, petunya gibi bitkilerle Şanlıurfa'daki parklar, caddeler ve refüjler süsleniyor.
Cezayir - 04.05.2021
Karşıyaka'da 4 futbolcu serbest kalacak
MİSLİ.com 3'üncü Lig 3'üncü Grup'ta sezonu şampiyonluk ve Play-Off hedefinin gerisinde tamamlayan Karşıyaka'da kadrodaki 26 futbolcudan yalnız 4'ünün sözleşmesi bitecek. Yeşil-kırmızılılarda attığı 15 golle kariyerinin en iyi sezonunu geçirerek takımın en skoreri olan Hakan Kuş'un yanı sıra kaptan Mustafa Aşan ve sağ bek Anıl ile kaleci Mehmet serbest kalacak. Karşıyaka'da Teknik Direktör İbrahim Cezayir'in sözleşmesi de opsiyonlu olarak devam ediyor.
Cezayir - 04.05.2021
Cezayir'de yolsuzluk soruşturmalarında "850 milyon dolar değerinde mal varlığına" el konuldu
Cezayir Adalet Bakanlığı, eski Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika dönemine yönelik yolsuzluk soruşturmasında 850 milyon dolar değerinde mal varlığına el konulduğunu açıkladı.
Cezayir - 03.05.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
Yine bu son meselede de bu 'karar gelirken hiçbir girişimde bulunulmadı, hiçbir şey yapılmadı' deniliyor. Bunu söyleyenlerin herhangi bir şekilde bu meseleleri bilmemesiyle alakalı. Bu konuda en güçlü şekilde her zaman gayret edilmiştir. Bu gayret bundan sonra sürdürülecektir. 'Peki şimdi niye oldu?' diyerek, Cumhurbaşkanımızı, kabinemizi ve Türkiye'yi suçlamaya kalkıyorlar. Bunu karşıdakilere sorun. Hatayı yapan karşıdakiler, hesabını buradan soruyorsunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin, Cumhurbaşkanımızın yapması gereken ve eksik bıraktığı bir şey yoktur. En güçlü şekilde bu konulardaki faaliyetler yürütülmüştür. Aynı şekilde Avrupa'daki muhataplarımıza da bunu söylüyoruz. Avrupa'da da bunu, çeşitli şekillerde kabul eden, gündeme getiren ülkeler oldu. Esasında biraz da şöyle oluyor, bu ülkelerin çoğuna baktığınız zaman bunların geçmişinde çok ciddi soykırımlar var. Bu ülkelerin geçmişinde çeşitli mazlum halklara karşı çok ciddi cinayetler var. Orada vicdan konusundaki cari açığı, Türkiye'ye dönük bu iftirayla kapatmaya çalışıyorlar. Aslında vicdan ve ahlak konusunda kendilerinde ciddi bir cari açık var. Bu cari açığı kapatmak için Türkiye'ye iftira atıyorlar. Herkesin önce kendi evindeki sorunlarla yüzleşmesi, kendi tarihiyle yüzleşmesi gerekir." Fransa'nın, Cezayir'de yaptığı cinayetlerden sonra Fransa'ya götürülen birtakım Cezayirlilerin kafataslarını iade etmesinin bile büyük bir jest olarak gösterildiğini belirten Çelik, "Ondan sonra konuştuğumuz zaman en çok bu konularda Avrupa'da sesi çıkan Fransa'dır.
Cezayir - 03.05.2021
Cezayir bandıralı LNG gemisi Türkiye'ye ulaştı
Cezayir'in Arzew Limanı'ndan yola çıkan "Tessala" adlı sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) gemisi, Türkiye'ye ulaştı.
Cezayir - 02.05.2021
Yılın ilk 3 ayında Tekirdağ'dan 146 ülkeye ihracat yapıldı
"En çok kimyevi madde, elektronik ve tekstil ürünleri ihraç edildi" Şahin, Tekirdağ'ın tarihinin en yüksek aylık ihracatını bu yıl mart ayında gerçekleştirdiğini dile getirerek şunları kaydetti: "Tekirdağ'dan ocak ayında 85 milyon, şubatta 93,8 milyon ve mart ayında da rekor bir artışla 109,1 milyon dolarlık ihracat gerçekleşti. Geçen yılın ilk 3 ayına baktığımızda ihracatın 254 milyon dolar olduğunu görüyoruz. Tekirdağ'ın en çok ihraç ettiği ürünler arasında sırasıyla kimyevi maddeler ve mamulleri, elektrik elektronik, hazır giyim ve konfeksiyon, tekstil ve ham maddeleri, makine ve aksamları, demir ve demir dışı metaller, otomotiv endüstrisi, iklimlendirme sanayii, mobilya, kağıt ve orman ürünleri, hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri, çimento cam seramik ve toprak ürünleri, çelik, deri ve deri mamulleri, madencilik ürünleri yer alıyor." Tekirdağ'ın en fazla ihracat yaptığı ülkelerin genelde gelişmiş batı ekonomilerinden oluştuğuna işaret eden Şahin, "Bu ülkeler sırasıyla Almanya, İtalya, ABD, Bulgaristan, Fransa, Birleşik Krallık, İspanya, Polonya, Özbekistan, Hollanda, Romanya, Irak, Cezayir, Rusya Federasyonu ve Mısır olarak sıralanıyor.
Cezayir - 02.05.2021
Son Dakika | Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said, gerçek tehlikenin devletin içeriden bölünmesi olduğunu söyledi
Said, ülkenin Cezayir sınırındaki Kasrin vilayetinde ordu subaylarıyla katıldığı iftar programının ardından açıklamalarda bulundu.
Cezayir - 01.05.2021
Cezayir, ülkedeki ayrılıkçı hareketi "demokratik" olarak tanımlayan AFP'ye tepki gösterdi
Cezayir, ayrılıkçı El-Kabail (Kabileler) Bağımsızlık Hareketi (MAK) için "demokratik" ifadesini kullanan Fransız haber ajansı AFP'yi kınadı.
Cezayir - 01.05.2021
Biden yönetiminin, Fas'ın Batı Sahra üzerindeki egemenliğini tanımayı sürdüreceği iddiası
Batı Sahra sorunu Fas'ın 1975'te eski İspanyol sömürgesi Batı Sahra'yı topraklarına katmasının ardından Cezayir'in destek verdiği bağımsızlık yanlısı Polisario Cephesi ile Fas yönetimi arasında başlayan gerginlik devam ediyor.
Cezayir - 29.04.2021
ABD'den Libya ile Sahel bölgesinin istikrarına katkısı nedeniyle Cezayir'e teşekkür
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Libya ile Sahel bölgesinde istikrarın sağlanmasına yaptığı katkılar dolayısıyla Cezayir yönetimine teşekkür etti.
Cezayir - 29.04.2021
Karşıyaka'da Burak döndü
Teknik direktör İbrahim Cezayir, Erbaaspor maçının kadrosuna Burak'ı da aldı.
Cezayir - 29.04.2021
SİÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şerif Demir'den, Biden'in 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesine tepki
"Soykırım arıyorlarsa 1995 yılında Bosna'da yaşananlara, Ruanda'da Tutsilere yapılanlara, Amerika'da Kızılderililere baksınlar. Cezayir'de yapılanlara baksınlar.
Cezayir - 29.04.2021
YEE'nin 18 ülkeden öğrencileri kendi ülkelerindeki ramazan geleneklerini anlattı
Kahire ve Rabat YEE tarafından düzenlenen çevrim içi etkinliğe Mısır, Fas, Afganistan, Pakistan, İran, Kazakistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Özbekistan, Katar, Filistin, Kosova, Bosna Hersek, Fransa, Tunus, Cezayir, Malezya ve Lübnan'dan öğrenciler katıldı.
Cezayir - 28.04.2021
Fransa'da "iç savaş" uyarısı yapılan e-bildiriyi yayımlayan emekli generallere yaptırım uygulanabilir
Hükümeti vatanseverliği savunmaya çağıran ve 21 Nisan'da yayımlanan bildirinin, 21 Nisan 1961'de Cezayir'de emekli generaller tarafından Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle'e karşı düzenlenen başarısız darbe girişimiyle aynı tarihe denk gelmesi dikkati çekiyor.
Cezayir - 28.04.2021
Cezayir'de hazirandaki milletvekili seçimleri için 23 binden fazla kişi adaylık başvurusu yaptı
Cezayir'de 12 Haziran'da yapılacak erken genel seçimde siyasi partiler ve bağımsızlardan toplam 23 binden fazla adayın yarışacağı bildirildi.
Cezayir - 28.04.2021
LPG ithalatı şubatta yüzde 17,31 azaldı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun şubat ayına ilişkin "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Sektör Raporu"na göre, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince LPG ithalatı yapılan ülkeler ABD, Cezayir, Bahama Adaları, Kazakistan, İngiltere, Rusya ve Norveç oldu.
Cezayir - 27.04.2021
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun, Posta ve Telekomünikasyon Bakanı Bumzar'ı görevden aldı
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un, Posta ve Telekomünikasyon Bakanı İrahim Bumzar'ı görevden aldığı bildirildi.
Cezayir - 27.04.2021
Cezayir bandıralı LNG gemisi 1 Mayıs'ta Türkiye'ye ulaşacak
Cezayir'in Arzew Limanı'ndan yola çıkan "Tessala" adlı sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) gemisinin 1 Mayıs'ta Türkiye'de olması bekleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cezayir Haberleri | Cezayir Haber - Haberler - Cezayir haberleri, son dakika cezayir haber ve gelişmeleri burada. Ulusal Hafıza Günü'nde Cezayir, Fransa'dan özür ve tazminat talebini yineledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 8.5.2021 22:44:14. #1.15#

title