Büyükelçi Haberleri

Büyükelçi haber, Büyükelçi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Büyükelçi - Bugün
Yemen hükümetinden Kızılhaç yetkilisinin İran'ın Husilere atadığı büyükelçisiyle görüşmesine tepki
Yemen hükümeti, ülkedeki Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Catherine Ritz'in, İran'ın sözde Husi yönetimine bağlı olarak çalışan Sana Büyükelçisi Hasan İrlu ile görüşmesine tepki gösterdi.
Büyükelçi - Bugün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı Açıklaması
Çavuşoğlu, bu girişim ve kararların, Türkiye'nin bu alanda attığı çok sayıda adımın sadece birkaç örneği olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Toplumumuzda ve kültürümüzde kadının sahip olduğu güçlü rol iş hayatına da yansımakta ve kadınlar her sektörde lider pozisyonlarda giderek daha fazla yer almaktadır. 66 kadın büyükelçimiz ve 12 kadın başkonsolosumuzun devletimizi dünyanın dört bir yanında temsil ediyor olması örnek teşkil eden bir tablodur.
Büyükelçi - Bugün
Hindistan, İsrail'in Yeni Delhi Büyükelçiliği yakınındaki patlamadan İran'ı sorumlu tuttu
Hindistan, İsrail'in Yeni Delhi Büyükelçiliği yakınında ocak ayında meydana gelen patlamanın arkasında İran'ın olduğunu bildirdi.
Büyükelçi - Bugün
ATMB Başkan Yardımcısı Keleş'ten ihracat artışı için "kıtalara göre üretim kültürü" önerisi Açıklaması
Türkiye'nin ihracat için önemli adımlardan olan ülke içi lojistiğe, kara ve demir yolu taşımacılığına önemli yatırımlar yaptığını, üretim kalitesinin de gelişmiş ülke standartlarının gerisinde olmadığını aktaran Keleş, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu ürünlerin hak ettiği ihracat kapasitesine ulaşması için halen yapılması gereken bazı düzenlemeler olduğunu düşünüyoruz. Yurt dışı lojistik merkezleri kurulması ve desteklenmesi çok önemli bir adım oldu. Bunun yanı sıra en az bunun kadar önemli diğer adım ise pazarlama Ar-Ge'lerine daha fazla yatırım olmalı. Toplumların damak zevkleri ve tüketim alışkanlıkları yaşadıkları coğrafyalara göre farklılık oluşturduğu için değişik ülkelerin tüketim değerleri analiz edilerek her coğrafyaya has üretim kültürü oluşturulmalı. Avrupalının sevdiği ürünü Afrikalıya satamazsınız. Ülkemizin üretim hızına ayak uyduracak özel sektör mantığı ile ihracat birimleri oluşturulmalı. Bu yeni düzenleme aynı zamanda koronavirüs salgını sonrası için bir hazırlık olarak düşünülmeli." "Ticaret müşavirliklerine alanı bilen profesyoneller alınmalı" Vehbi Keleş, Türkiye'nin ihracatının yüksek hedeflere ulaşması için kıtalara göre üretim araştırmasının yanında, ülkelerin pazarını iyi bilen profesyonellerin ticaret müşavirlikleri altında istihdam edilmesi gerektiğini vurgulayarak, "Ticaret müşavirleri olarak yurt dışında bürokrasiyi iyi bilen, teknik donanımlı, her biri alanında başarılı bürokratlar görev yapıyor. Bu arkadaşlarımızın hepsi değerli birikimlere sahip. Ancak ihracatçıyı hangi ülkeye ne satabileceği konusunda yönlendirecek, pazarı iyi bilen, alandan yetişmiş o ülkelerden personel istihdam edilmeli. Ticaret müşavirleri teknik ve bürokratik konularla meşgul olurken, hizmet verilecek ülkeyi iyi bilen, gerekirse özel sektör tecrübesi olan profesyoneller ise tamamen piyasaya göre ihracatçıya yol göstermeli. Üretimden itibaren yönlendirme yapacak bu profesyoneller ticaret müşavirlerini de rahatlatır. Türkiye'nin yüksek miktarda ihracat yaptığı ülkelerdeki büyükelçiliklerde sadece bu düzenlemenin yapılması bile rakamların yüzde 40'lara kadar artmasını sağlar.
Büyükelçi - Dün
Son dakika haberleri | Fransa'da son 24 saatte 21 bin 825 Kovid-19 vakası tespit edildi
Öte yandan Fransa'nın Bratislava Büyükelçiliğinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Fransa'nın Slovakya'ya Astrazeneca firmasının ürettiği Kovid-19 aşısından 15 bin doz yardım yaptığı belirtildi.
Büyükelçi - Dün
ABD, Husilerin muhtemel füze saldırılarına karşı Suudi Arabistan'daki vatandaşlarını uyardı
ABD'nin Riyad Büyükelçiliği, Yemen'deki İran destekli Husilerin muhtemel füze saldırılarına karşı Suudi Arabistan'daki vatandaşlarına uyarıda bulundu.
Büyükelçi - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Filistin'in Çin Büyükelçisi Feriz Mehdavi, ülkesinin önümüzdeki birkaç gün içinde Kovid-19'a karşı 100 bin doz Çin "Sinovac" aşısı almak için Pekin makamlarıyla anlaşma yaptığını duyurdu.
Büyükelçi - Dün
Belçika'daki Türk kadınlar iş hayatındaki deneyimlerini paylaştı
Türkiye'nin Brüksel Büyükelçiliğinin himayesinde, Brüksel Başkonsolosluğu ile düzenlenen etkinliğe Büyükelçi Dr.
Büyükelçi - Dün
Son dakika haberleri: İrlanda Dışişleri Bakanı, Tahran'da İranlı mevkidaşıyla "nükleer anlaşmayı" görüştü
İrlandalı Bakan ayrıca daha önce kapatılan ülkesinin Tahran Büyükelçiliğinin yeniden açılacağını kaydetti.
Büyükelçi - Dün
Son dakika haber... Özbekistan Dışişleri Bakanı Kamilov, Türkiye'nin Semerkant Başkonsolosluğunun açılışında konuştu Açıklaması
Kamilov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Aziz Abduhakimov, Semerkant Valisi Erkincan Turdimov, Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Semerkant Başkonsolosu Salih Caner, Özbekistan'ın Türkiye Büyükelçisi Alişir Agmzahocayev'in katılımıyla düzenlenen Semerkant Başkonsolosluğunun açılış töreninde konuşma yaptı.
Büyükelçi - Dün
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin Semerkant Başkonsolosluğunun açılışını yaptı
Çavuşoğlu, Özbekistan Turizmden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Aziz Abdulhakimov, Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ve Türkiye'nin Semerkant Başkonsolosu Salih Caner'in katılımlarıyla düzenlenen Türkiye'nin Semerkant Başkonsolosluğunun açılış töreninde konuştu.
Büyükelçi - Dün
Filistin 100 bin doz Kovid-19 aşısı almak için Çin ile anlaşma yaptı
Filistin'in Çin Büyükelçisi Feriz Mehdavi, ülkesinin önümüzdeki birkaç gün içinde yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı 100 bin doz Çin "Sinovac" aşısı almak için Pekin makamlarıyla anlaşma yaptığını duyurdu.
Büyükelçi - Dün
Son dakika haberi... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Özbekistan'ın Semerkant kentinde türbeleri ziyaret etti
Bakan Çavuşoğlu'na Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbek-Türk ortak yapımı "Mendirman Celaleddin" dizisinin Yapımcısı Mehmet Bozdağ, Bozdağ Film Genel Koordinatörü Özcan Ayma????, "Mendirman Celaleddin" dizisinin başrol oyuncusu Emre Kıvılcım ve dizinin oyuncusu Mehmet Pala ile Kuruluş Osman dizisi oyuncusu Sezgin Erdemir ??de eşlik etti.
Büyükelçi - Dün
Haftanın tarihine bakış
1983- İki Ermeni teröristin silahlı saldırısında yaralanan Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Galip Balkar yaşamını yitirdi.
Büyükelçi - Dün
Son dakika... Bangladeş'teki uluslararası misyon başkanları, Arakanlı Müslümanlara yönelik desteği sürdürmeye kararlı
ABD ve Japonya'nın Dakka Büyükelçileri ile Avustralya'nın Dakka Yüksek Komiserliği diplomatlarından oluşan uluslararası heyet tarafından yapılan ortak açıklamada, Cox's Bazar'daki kamplarda kalan Arakanlılarla ilgili konularda görüş alışverişinde bulunmak için Bangladeşli yetkililer ve uluslararası yardım kuruluşlarıyla bir araya gelindiği kaydedildi.
Büyükelçi - Dün
Türk Kızılay, ülkesine dönen Afganlara iş imkanı sağlıyor
Türk Kızılayın destekleri, İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Türkiye Kabil Büyükelçiliği ve Afganistan Göçmenler Bakanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği proje sayesinde, Türkiye'den gönüllü olarak ülkesine dönen Afganlara iş imkanı sunuluyor.
Büyükelçi - Dün
GÜNDEM / 7 Mart 2021
ÖZEL HABER 1- Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, kadın istihdamına katılım ve kadınlarla ilgili projelere verilen destekleri açıkladı: "Bugün mimar, avukat ve bankacılarımızın yarıya yakınını kadınlarımız oluşturuyor. Adli ve idari yargıda görev yapan hakimlerin yüzde 46'sı, büyükelçilerimizin yüzde 25'i, öğretmenlerimizin ise yüzde 60'ından fazlası kadın" "Yükseköğretimde kadın akademisyen oranımız yüzde 45 seviyesinde.
Büyükelçi - 06.03.2021
Rusya Devlet Başkanı Putin, İran lideri Hamaney'e mesaj gönderdi
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Rusya'nın Tahran Büyükelçisi Levan Cagaryan, Putin'in mesajını Hamaney'in Uluslararası İlişkiler Danışmanı Ali Ekber Velayeti'ye iletti.
Büyükelçi - 06.03.2021
Dijital Dünya Çalıştayı
Mavili, ülkenin birer temsilcisi, büyükelçisi gibi bir görev hissederek çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'nin tanıtılması için kuvvetli bir fırsat var.
Büyükelçi - 06.03.2021
Senegal'de muhalif liderin gözaltına alınmasıyla çıkan olaylarda 4 kişi öldü
Yabancı diplomatik misyonlar, vatandaşlarına evde kalmaları tavsiyesinde bulunurken, Türkiye'nin Dakar Büyükelçiliği de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Senegal'de yaşanmakta olan gösteriler çerçevesinde vatandaşlarımıza toplanma alanlarından uzak durmaları ve müteyakkız olmaları tavsiye olunur.
Büyükelçi - 05.03.2021
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiği, Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğine Kore bayrağı takdim etti
Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Won Ik Lee ve Savunma Ataşesi Ho Sung Hwang, Muharip Gaziler Derneği İskenderun Temsilciliğini ziyaret ederek Kore bayrağı verdi.
Büyükelçi - 05.03.2021
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Bekar, güven mektubunun örneğini Özbekistan Dışişleri Bakanı Kamilov'a sundu
Türkiye'nin yeni atanan Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, güven mektubunun bir örneğini Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov'a sundu.
Büyükelçi - 05.03.2021
Son dakika haberi | Tayland ve Vietnam, Myanmar'daki vatandaşlarını tahliye edecek
Myanmar'ın Yangon kentindeki Tayland Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, ülkede mahsur kalan vatandaşların tahliye edileceği belirtildi.
Büyükelçi - 05.03.2021
Son dakika haberi! ABD'nin Libya Büyükelçisi Norland, "hükümetin görevini yapabilmesi için güvenoyu alması gerektiğini" belirtti
Edinilen son dakika haberine göre ABD'nin Libya Büyükelçisi Richard Norland, Libya'daki karar alıcıların ülkenin "elektrik projesi" gibi hayati projelerin finansmanını sağlamak yönünde adım atması bunun için de Tobruk'taki Temsilciler Meclisi'nin (TM) kendilerine sunulan hükümete "bir an önce güvenoyunu vermesi" gerektiğini söyledi.
Büyükelçi - 05.03.2021
Türkiye ve AB arasındaki "Sivil Toplum Diyaloğu"nun 10. yılı kutlanıyor
"Diyaloğun 10 Yılı" adlı etkinliğe, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve AB Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı Stefano Manservisi, TOBB ve İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray ile AB Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan konuşmacı olarak katılacak.
Büyükelçi - 05.03.2021
Son dakika! Myanmar'daki protestolarda güvenlik güçlerinin ateş ettiği 1 kişi öldü
Muhalif haber sitelerinden The Irrawaddy'deki haberde, Myanmar'ın Washington Büyükelçiliğindeki 5 çalışan başta olmak üzere, diğer ülkelerdeki Myanmar büyükelçiliklerinde en az 10 kişinin protestoculara destek vererek iş bıraktığı bildirildi.
Büyükelçi - 05.03.2021
Tatvan'daki helikopter kazasında şehit olanlar için birçok ülke taziyelerini bildirdi
Türkiye'deki yabancı misyon temsilcileri taziye mesajlarını paylaştı Türkiye'de bulunan büyükelçiler, yabancı devlet misyonları ve uluslararası örgüt temsilciliklerinden de kazayla ilgili açıklamalar yapıldı.
Büyükelçi - 05.03.2021
Türkiye'nin kadın istatistikleri (2)
Türkiye'de parlamentoda görev yapan kadın milletvekillerinin oranı 2020 yılı itibarıyla yüzde 17,3 olarak kaydedilirken, ülkeyi dünyanın dört bir yanında temsil eden kadın büyükelçilerin oranı yüzde 25'e ulaştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Büyükelçi Haberleri | Büyükelçi Haber - Haberler - Büyükelçi haberleri, son dakika büyükelçi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... Kazak Büyükelçi: İki ülkenin ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkarmak istiyoruz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 8.3.2021 17:11:15. #1.14#
title