BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ HABERLERİ

Birleşik Arap Emirlikleri Haberleri

Birleşik Arap Emirlikleri haber, Birleşik Arap Emirlikleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Birleşik Arap Emirlikleri - Bugün
Akbank'tan sürdürülebilirlik temalı ikinci sendikasyon
Akbank, sürdürülebilirlik temalı ikinci sendikasyon kredisini 20 ülkeden 36 bankanın katılımıyla 700 milyon dolar olarak yeniledi.
Birleşik Arap Emirlikleri - Bugün
Paris Anlaşması'na rağmen hükümetler fosil yakıt üretimini artırmayı planlıyor
Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan, Endonezya, Meksika, Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve ABD olmak üzere en fazla fosil yakıt üretimi yapan 15 ülke profilinin incelendiği rapora göre, gelecek 20 yılda hükümetler, küresel çapta petrol ve doğal gaz üretiminde artış, kömür üretimin de ise az miktarda düşüş öngörüyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - Bugün
"Yeni dörtlü" olarak görülen Hindistan, İsrail, ABD ve BAE'den uluslararası forum kurma kararı
Hindistan, İsrail, ABD ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanları, "yeni dörtlü" olarak görülen birlikteliğin ilk toplantısında ekonomik iş birliği için uluslararası bir forum kurmaya karar verdi.
Birleşik Arap Emirlikleri - Dün
Son dakika haberi | Yemen'deki ayrılıkçı güçlerden doların yükselişine karşı müdahale çağrısı
Son dakika haber... Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK), Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap Koalisyonu ile uluslararası dörtlü komisyona, doların yükselişine müdahale çağrısı yaptı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
Mevcut iş birliği düzeyini artırmaya yönelik karşılıklı ilgiyi pekiştirmek için ek bir adım attıklarını aktaran Eren, Gürcistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Polonya gibi üçüncü ülke pazarlarında şirketlerin inşaat alanında başarılı iş birliği deneyimlerine sahip olduklarını hatırlattı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Son dakika gündem: Dubai'nin Cebel Ali sanayi bölgesinde yangın
Son dakika haberleri: Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentindeki Cebel Ali sanayi bölgesinde yer alan atık yağ ünitesinde yangın çıktığı bildirildi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Fransız tarihçi Filiu, Macron'un Mağrip'te Türkiye'ye yönelik "garip takıntısını" değerlendirdi Açıklaması
Fransız tarihçi Jean-Pierre Filiu, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çok fazla odaklanarak, Mağrip'te Fransız etkisine yönelik en ciddi tehditlerin daha çok Rusya ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) geldiğini unuttuğunu belirtti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 18.10.2021
Suudi Arabistan, ABD ile Kızıldeniz'de ortak deniz tatbikatı yapıyor
Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri ile Kızıldeniz'de, seyrüsefer özgürlüğünü garanti altına almak amacıyla 10 günlük ortak deniz tatbikatı düzenliyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 17.10.2021
İsrail gazetesi: Lapid, Blinken'a Kudüs'te konsolosluğu bütçe kabul edildikten sonra açabileceklerini söyledi
Blinken, 13 Eylül'de Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayid Al Nahyan ile Washington'da düzenlediği ortak basın toplantısında, ABD'nin Kudüs'teki Filistin misyonunu yeniden açma planını sürdüreceklerini belirtmişti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 17.10.2021
Türk ticaret heyeti, BAE hükümet yetkilileriyle ticari ilişkilerin geliştirilmesini görüştü
Türk ticaret heyeti, Dubai'de düzenlenen Expo 2020 kapsamında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hükümet yetkilileriyle, gelecek dönemde emtia ticaret hacminin artırılması için iki ülke arasındaki ortak ticari ilişkilerin geliştirilmesini ele aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 16.10.2021
Hafter milislerinin işlediği suçlarla ilgili yargı sürecinin devam etmesi istendi
Libya'da Öfke Volkanı Şehit Aileleri Derneği, ülkenin doğusundaki gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'e bağlı milislerin 2019'da başkent Trablus'a saldırısı sırasında işlediği suçlarla ilgili dava açma sürecinin devam etmesini istedi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Yunanistan, Fransa'dan sonra ABD'yi de kalkan olarak görüyor
Yunan Devlet Ajansı AMNA, "MDCA Yunanistan için bir kalkan-ABD, 'casus belli'yi kınıyor" başlıklı haberinde, iki ülke arasında imzalanan anlaşmanın, Fransa ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile imzalanan benzer anlaşmaların ardından Yunanistan için koruyucu bir kalkan oluşturduğunu savundu.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
İsrail gazetesi: Blinken ve Lapid İran konusunda daha önce gündeme gelmeyen eylem planlarını görüştü
Blinken, Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile 13 Ekim'de düzenlediği ortak basın toplantısında, İran ile devam eden nükleer müzakerelerde sürenin kısaldığını, diplomasinin başarısız olması durumunda diğer seçeneklerin masada olacağını belirtmişti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Cambridge Üniversitesi, Pegasus casus yazılımını kullandığı endişesiyle BAE'yle anlaşmayı durdurdu
İngiltere'nin Cambridge Üniversitesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE), İsrail merkezli NSO Group adlı şirketin ürettiği "Pegasus" isimli casus yazılımı kullandığı endişesiyle, bu ülkeyle yapacağı 400 milyon sterlin değerindeki anlaşmaya ilişkin görüşmeleri askıya aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 15.10.2021
Umman Dışişleri Bakanı ve ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Yemen'deki durumu görüştü
ABD'nin Yemen Özel Temsilcisi Lenderking, 8 Ekim'de, Yemen'deki krizin çözümüne yönelik görüşmeler yapmak üzere Suudi Arabistan, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Umman'ı kapsayan bölge turuna çıkmıştı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
ABD, Trump yönetiminin çekildiği BM İnsan Hakları Konseyine üye seçildi
İnsan hakları karnesi zayıf ülkelerin seçimine tepki Konseye insan hakları konusunda zayıf olmakla eleştirilen Eritre, Kamerun, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) gibi ülkelerin seçilmesi ise insan hakları örgütlerinin tepkisine neden oldu.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
ABD ile Yunanistan iki ülke arasındaki Karşılıklı Savunma Anlaşması'nı güncelledi
İtalya ve Mısır'da deniz yetki alanları konusunda anlaşma yaptıklarını belirten Dendias, Doğu Akdeniz'de diğer ortaklarla iş birliği yapmaya devam ettiklerini ve gün içinde Washington'da bulunan Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al-Nahyan ile de görüşeceğini ifade etti.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
Asya Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Merkezi Salgın Komuta Merkezinden yapılan açıklamada, yeni vakaların ABD, Filipinler, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri ve Endonezya'dan gelen yolcular olduğu bilgisi paylaşıldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 14.10.2021
Blinken, İsrailli ve BAE'li mevkidaşları ile Orta Doğu barışını görüştü
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayed al-Nahyan ile görüşmelerinde Orta Doğu barışına ilişkin son durumu ele aldı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
ABD, Esed ile ilişkileri normalleştirme çabalarını desteklemiyor
Blinken, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile iki ülke arasındaki normalleşme anlaşmasının yıl dönümünde, Washington'da bir araya geldikten sonra, bakanlarla ortak basın toplantısı düzenledi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
ABD, İsrail ve BAE'den İbrahim Anlaşmalarının 1. yılında "ortaklığı derinleştirme" vurgusu
ABD, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dışişleri bakanları, bir yılını dolduran İbrahim Anlaşmalarının bölgesel etkilerini Washington'da değerlendirerek, "ortaklığı derinleştirme" vurgusu yaptı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
ABD ve İsrail'den İran'a uyarı: Diplomasi başarısız olursa diğer seçenekler masada olacak
Blinken, İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri Bakanı Abdullah Bin Zayed Al Nahyan ile iki ülke arasındaki normalleşme anlaşmasının yıl dönümünde Washington'da bir araya geldikten sonra, iki bakanla ortak basın toplantısı düzenledi.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
Katar: İsrail'le normalleşme anlaşmalarının çözüme katkı sunması mümkün değil
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Fas ve Sudan'ın geçen yıl İsrail'le ilişkileri normalleştirme yolunda attığı adımlara işaret eden Al Sani, "Barış sürecinde herhangi bir ufuk görmüyoruz.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
12 Ekim 2021 Haberleri
12 Ekim 2021 Manşet Haberleri.
Birleşik Arap Emirlikleri - 13.10.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan ve İsrail Dışişleri Bakanı Lapid Washington'da görüştü
İsrail'in Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Fas ile ilişkilerinin derinleştirilmesinin de gündeme geldiği görüşmede, İsrail ile Arap ve Müslüman dünyasındaki ülkeler arasında "barışçıl ilişkilerin genişletilmesi" için yakından çalışılması konusunda mutabık kalındı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 12.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Asya Elemeleri üçüncü turunda iki grupta altı maç oynandı.
Birleşik Arap Emirlikleri - 12.10.2021
Kuveyt'te ilk kez kadınlar orduda görev alabilecek
Katar 2018'de kadınların gönüllü olarak askere alınmasının, Suudi Arabistan ise bu yılın başlarında kadınların orduda görev almalarının önünü açmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE), 2014'ten bu yana, Bahreyn ve Umman'da ise kadınlar yıllardır silahlı kuvvetlerde görev alabiliyor.
Birleşik Arap Emirlikleri - 12.10.2021
Yemen'deki BAE destekli gruba "Aden'de 400 kişiyi alıkoyduğu" suçlaması
Yemen'de bir insan hakları derneği, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyini (GGK) Aden'de yaşanan son çatışmalar sırasında 400 kişiyi alıkoymakla suçladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Birleşik Arap Emirlikleri Haberleri | Birleşik Arap Emirlikleri Haber - Haberler - Birleşik Arap Emirlikleri haberleri, son dakika birleşik arap emirlikleri haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi: A&S Yatırım Holding yazılım ihracatına başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 14:44:25. #1.14#

title