Başbakan Haberleri

Başbakan haber, Başbakan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Başbakan - 29.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Almanya'da salgının başından bu yana en yüksek günlük vaka artışı kaydedildi. Başbakan Angela Merkel, ülkesindeki vaka sayılarının artışını "dramatik" olarak niteleyerek, tedbirlerin bu vaka sayılarının düşürülmesi için alındığını belirtti.
Başbakan - 29.10.2020
İtalya'da 26 bin 831 kişi ile en yüksek günlük Kovid-19 vaka sayısı açıklandı
İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 26 bin 831 yeni vaka kaydedildi. Sağlık Bakanlığı'nın günlük açıkladığı verilere göre, son 24 saatte 26 bin 831 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Böylece ülkede salgının başladığı şubattan bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı. Salgın başından bu yana virüs kapan kişi sayısı toplam 616 bin 595 oldu. Aktif Kovid-19 hasta sayısı da 299 bin 191'e, yoğun bakımda tedavi görenlerin sayısı da 1651'e yükseldi. Hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 217 artarak, 38 bin 122'ye çıktı. Ülkede son üç gündür günlük ölen sayısı 200'ün üzerinde seyrediyor. İyileşenlerin sayısı ise 3 bin 878 artarak, 279 bin 282 oldu. Bu arada, Başbakan Giuseppe Conte, Temsilciler Meclisi'nde yaptığı konuşmada, aldıkları son önlemlerin, belirsiz ve ani yayılmayı önlemek için olduğunu buldu.
Başbakan - 29.10.2020
Avusturya'da günlük vaka sayısı ilk kez 4 bini aştı
Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz yaptığı açıklamada, hükümetin çeşitli sosyal ortaklar ve diğer parlamento partileriyle yapacakları görüşmelerin ardından salgını önlemeye yönelik yeni ve daha katı tedbirlerin Cumartesi günü kamuoyuna açıklanacağını aktardı.
Başbakan - 29.10.2020
Son dakika haberi | İspanya'da Kovid-19 nedeniyle ilan edilen OHAL 9 Mayıs'a kadar uzatıldı
Ayrıca Başbakan Pedro Sanchez'in iki ayda bir genel kurulda Kovid-19 ile ilgili gelişmeler konusunda meclisi bilgilendirmesi için ek karar alındı.
Başbakan - 29.10.2020
Son dakika... Pakistanlı liderlerden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriği
Son dakika haberi: Pakistan'da aralarında Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Başbakanı İmran Han'ın bulunduğu liderler, Türkiye Cumhuriyeti'nin 97. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Başbakan - 29.10.2020
Son dakika haber... Libya Devlet Yüksek Konseyi ve Meclisi, Başbakan Serrac'ı görevine devam etmeye çağırdı
Son dakika haberler... Libya Devlet Yüksek Konseyi, Başbakan Fayiz es-Serrac'tan ülkenin istikrarı için yeni bir başkanlık konseyi seçilene kadar görevini sürdürmesini istedi.
Başbakan - 29.10.2020
Tayland hükümeti, protestocuların anayasal reform talebini kabul etti
Protestoları tartışmak üzere bu hafta Parlamentoda yapılan özel oturumlarda Başbakan Prayut Çan-oça, 2017'de yasalaşan anayasa değişikliği kapsamında seçim kanununda yapılan tartışmalı düzenlemeleri kaldıracağını açıkladı.
Başbakan - 29.10.2020
MHP'li Büyükataman: Devlet Bahçeli, Türk milletinin menfaatine hareket edenlerin yanında
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ve Türk milletinin menfaatlerine uygun hareket eden her kim varsa destek olduğunu, her kim de bu kutsallara düşmanlık beslemişse karşısında yer aldığını bildirdi.
Başbakan - 29.10.2020
Son dakika haber... Japonya Başbakanı Suga: "Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemli"
Son dakika habere göre Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, Çin'le ilişkilerde istikrarın önemine işaret ederek "Karşılıklı ilişkilerde neyi savunmamız gerekirse savunacağız. Çin ile ilişkilerde kararlılık oldukça önemli." dedi.
Başbakan - 28.10.2020
Son dakika: "İlk Kovid-19 aşıları kusurlu olabilir" uyarısı
Aşı Görev Gücü'nde başkanlık görevini yürüten Kate Bingham, Başbakan Boris Johnson'a aşı çalışmalarıyla ilgili raporlar sunuyor.
Başbakan - 28.10.2020
Merkel "Kovid-19'la mücadelede ulusal çaba gösterilmesi" çağrısında bulundu
Almanya Başbakanı Angela Merkel, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla topyekun mücadele için "ulusal çaba gösterilmesi" çağrısında bulundu.
Başbakan - 28.10.2020
Almanya'da 4 hafta sürecek yeni Covid-19 tedbirleri alındı
Almanya Başbakanı Angela Merkel, 2 Kasım'dan itibaren geçerli olmak üzere yeni karantina önlemleri ile ilgili eyalet başbakanlarıyla anlaşma sağlandığını duyurdu.
Başbakan - 28.10.2020
İtalya'da 24 bin 991 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi
İyileşenlerin sayısı ise 3 bin 416 artarak 275 bin 404 oldu. Başbakan Conte son tedbirleri savundu Ülkede vaka sayıları her geçen gün rekor kırarak artışını sürdürürken, yayılmayı önlemek için getirilen yeni tedbirler de farklı protestolara yol açıyor.
Başbakan - 28.10.2020
Kırgızistan'da Caparov'un hükümeti yemin etti
Kırgızistan Başbakanı Sadır Caparov'un başkanlığındaki hükümet yemin ederek göreve başladı.
Başbakan - 28.10.2020
Fransız Milletvekili Autain: "Ülkemiz her geçen gün faşizm öncesi bir topluma benziyor"
Aşırı solcu Boyun Eğmeyen Fransa Hareketinden (LFI) Milletvekili ve gazeteci Autain, Le Monde gazetesindeki yazısında, 16 Ekim'de öğretmen Samuel Paty'nin öldürülmesinin ardından ülkede başta eski Başbakan Manuel Valls olmak üzere siyasetçilerin birlik oluşturmak yerine Müslümanlara yönelik hakaretlerde bulunmayı tercih ettiğini belirtti.
Başbakan - 28.10.2020
Lübnan Meclis Başkanı: "İsrail'le sınırı belirleme müzakereleri normalleşme değildir"
Eski Başbakan Saad Hariri hükümetinin kurulma sürecinde olumlu gelişmelerin sürdüğüne işaret eden Berri, olumlu gelişmelerin bu şekilde sürmesi halinde 4-5 gün içinde kabineye ilişkin hatların netleşebileceğini ifade etti.
Başbakan - 28.10.2020
Pakistan, şartlar oluştuğunda Hindistan ile barışa hazır
Pakistan Başbakanı İmran Han, Hindistan'ın Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) kararları doğrultusunda Keşmirlilere kendi kaderlerini tayin hakkını vermesi ve bölgedeki "askeri kuşatmayı" kaldırması halinde ülkesinin barışa hazır olduğunu bildirdi.
Başbakan - 28.10.2020
Son dakika haber: Roma'da aşırı sağcıların salgın tedbirlerine yönelik protestosuna polis müdahale etti
Popolo meydanı ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alan emniyet güçlerinin, başbakanlığa çıkan yolları tuttuğu görüldü.
Başbakan - 27.10.2020
Son dakika haberi | Pakistan'da medresede patlama: 8 ölü
Cumhurbaşkanı Arif Alvi ve Başbakan İmran Han, patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diledi.
Başbakan - 27.10.2020
Son dakika haber: Fransız milletvekili Blin, "siyasal İslam'a" karşı Yahudi-Hıristiyan medeniyetini savundu
"Siyasal İslam'ın" kendilerine ve göçmenlere şantaj yaptığını ileri süren Blin, mecliste hazır bulunan Başbakan Jean Castex'e seslenerek, "Fransız değerlerini ve Yahudi-Hristiyan medeniyetini ne zaman savunacaksınız? Siyasal İslam'a karşı ne zaman savaş açacaksınız? dedi.
Başbakan - 27.10.2020
İspanya'da işsizlik oranı yüzde 16,26'ya çıktı
Başbakan Pedro Sanchez, "Sosyal hizmetlere, ülke tarihimizdeki en büyük yatırımı yapıyoruz.
Başbakan - 27.10.2020
İsrail'deki Beytar Yeruşalayim futbol takımının taraftarlarından Hazreti Muhammed'e hakaret
Demokratik bir ülkede söz konusu taraftar grubunun yasa dışı sayılacağına dikkati çeken Avde, İsrail yönetimine hitaben de "Balık baştan kokar. Bu saygısız baş, Başbakan Binyamin Netanyahu ve aşırı sağcılar, Arap olan her şeye karşı nefret ve ırkçılıkla dolu.
Başbakan - 27.10.2020
Etiyopya'da başbakana bombalı saldırı düzenleyen 5 kişi hapse mahkum edildi
ADDİS Etiyopya Federal Yüksek Mahkemesi, Başbakan Abiy Ahmed'e destek mitinginde bombalı saldırı düzenleyen 5 kişiyi hapse mahkum etti.
Başbakan - 27.10.2020
Pakistan "Keşmir'in özgürlük mücadelesine" desteğini yineledi
Başbakan İmran Han da yayınladığı mesajında ülkesinin Keşmirlilerin kendi kaderini tayin hakkı tanınana kadar Keşmir halkına her türlü desteği sağlayacağını vurguladı.
Başbakan - 27.10.2020
Azerbaycan'ı yenemeyen Ermenistan'ın Başbakanı Paşinyan hezimet zaferini halay çekerek kutladı
Azerbaycan'ı cephede yenemeyen Ermenistan'ın Başbakanı Nikol Paşinyan, hezimet sarhoşluğunu işgal altındaki Şuşa şehrinde düzenlenen "söz de zafer" kutlamasını halay çekerek attı.
Başbakan - 27.10.2020
İtalya'da salgına yönelik son tedbirler protestolara neden oldu
İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında yeni vakaların artması sebebiyle hükümetin getirdiği kısıtlayıcı tedbirler protestolara yol açtı. İtalya Başbakanı Giuseppe Conte'nin pazar günü açıkladığı başbakanlık kararnamesiyle getirilen ve bugünden itibaren başlayan kısıtlayıcı tedbirler; Milano, Torino, Trieste ve Napoli başta olmak üzere pek çok yerde protesto edildi.
Başbakan - 27.10.2020
Kerkük'te petrol kuyusu korumalarına silahlı saldırı : 1 ölü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş; söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. Eski Başbakan Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de DEAŞ'a karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Başbakan Haberleri | Başbakan Haber - Haberler - Başbakan haberleri, son dakika başbakan haber ve gelişmeleri burada. - Fransa'da sokağa çıkma yasağının detayları açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.10.2020 05:43:00. #1.15#
title