Baro Haberleri

Baro haber, Baro son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Baro - Bugün
HDP Grup Başkanvekili Oluç, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararının uygulanması gerektiğini söyledi
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin (AİHM) 20 Aralık 2020'de eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında verdiği kararın uygulanması gerektiğini söyledi.
Baro - Bugün
Şehir Tiyatrolarında kadın oyunculara "cinsel taciz" iddiasına ilişkin dava
İstanbul Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık Uğur Arda Aydın ile müştekiler Mana Alkoy ve Nazife Aksoy katıldı. Tarafların avukatları ile İstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi'nden bir avukat da duruşmada hazır bulundu.
Baro - Dün
Son dakika haberi | Tahir Elçi'nin öldürülmesi davasında ikinci duruşma (2)
Son dakika haberleri: DURUŞMA 14 TEMMUZ'A ERTELENDİDiyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin, 2015'te tarihi Dört Ayaklı Minare önünde basın açıklaması yaptığı sırada vurularak, öldürülmesine ilişkin 3 polis memuru ve firari 1 PKK'lı teröristin yargılandığı davanın ikinci duruşması, 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
Baro - Dün
Jandarma ekipleri Şubat ayında 57 hırsızlık olayında 67 şüpheliyi yakaladı
Kayseri İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Şubat ayında yaptıkları çalışmalarda 57 hırsızlık olayına karıştığı belirlenen 67 şüpheliyi yakaladı.
Baro - Dün
Son dakika haber... Adalet Bakanı Gül, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)
Son dakika haber: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İnsan Hakları Eylem Planı'nda açıklanan tüm faaliyetlerin iki yıl içerisinde tamamlanmış olacağını bildirdi.
Baro - 02.03.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan İnsan Hakları Eylem Planı'nı kamuoyuna açıkladı
11- Haklarının ihlal edildiğini iddia eden herkes etkili kanun yollarına zahmetsiz şekilde erişebilir, adalete erişim hak ve özgürlüklere saygının esasıdır." Eylem planının bu ilkeler çerçevesinde belirlenen 9 amaçtan oluştuğunu kaydeden Erdoğan, bu 9 amaçtan ilkinin daha güçlü bir insan hakları koruma sistemi olduğunu söyledi. Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Buradaki hedefimiz insan haklarına dayalı bir hukuk devleti anlayışının daha da güçlendirilmesidir. Mevzuat ve uygulamayı bu doğrultuda düzenli olarak gözden geçirecek ve gerekli tüm tedbirleri alacağız. Böylece AB ile bilhassa vize serbestisi diyaloğunda karşılanması beklenen hususlara yönelik çalışmalara da hız veriyoruz. Bu amaç başlığı altında Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru sisteminin etkinliğini artırmayı hedefliyoruz. Demokratik katılımı güçlendirmek için siyasi partiler ve seçim mevzuatında değişiklik yapmak üzere kapsamlı bir çalışmayı başlatıyoruz. İnsan Hakları kurumlarının etkinliğini artırıyoruz. Kamu Denetçiliği Kurumu ile Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumunun kararlarını kişisel verilerin korunması suretiyle kamuoyunun erişimine açıyoruz. Geç gelen adalet, adalet değildir anlayışıyla vatandaşımızın taleplerini ve sıkıntılarını daha hızlı daha etkin daha şeffaf bir şekilde çözecek adımları atıyoruz. Bu çerçevede İnsan Hakları Tazminat Komisyonu Anayasa Mahkemesine başvuruya gerek kalmaksızın uzun yargılama zararlarını karşılayacak. Ayrıca ceza infaz kurumlarını insan hakları odaklı olarak denetim ve takip için barolar, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden de temsilcilerin katılımıyla bağımsız bir ceza infaz kurumları insan hakları izleme komisyonu kuruyoruz.
Baro - 02.03.2021
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı
BAHÇELİ DE TAKİP ETTİ Öte yandan tanıtım toplantısına, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yüksek yargı organlarının başkanları, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yargı mensupları, azınlık cemaatlerinin temsilcileri, bazı ülkelerin büyükelçileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve AK Parti ve MHP milletvekilleri katıldı.
Baro - 02.03.2021
Son dakika haberi! Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (3)
Edinilen son dakika gelişmesine göre İnsan Hakları Eylem Planı kapsamında, çocuk mahkemelerindeki duruşma salonları, çocuk dostu olacak şekilde tasarlanacak, duruşmalara hakim, savcı ve avukatların cübbe giymeksizin katılımına imkan sağlanacak.
Baro - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (2)
İnsan Hakları Eylem Planı'nın, din ve vicdan özgürlüğünün en geniş anlamda sağlanması hedefi çerçevesinde, hangi dine mensup olursa olsun kamu ve özel sektör çalışanları ile öğrencilere, kendi dini bayramlarında izinli sayılma imkanı getirilecek.
Baro - 02.03.2021
BM: Yunanistan'ın sığınmacıları geri itmesi uluslararası hukukun açık ihlali anlamına geliyor
Birleşmiş Milletler (BM), Yunanistan'ın geçen hafta çok sayıda sığınmacıyı Türkiye'ye geri itmesinin; 1951 Mülteci Sözleşmesi, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ve Avrupa Birliği (AB) hukukunun "açıkça" ihlali anlamına geldiğini bildirdi.
Baro - 02.03.2021
Hak ve özgürlüklerin standartları İnsan Hakları Eylem Planı ile güçlendirilecek (1)
Ceza infaz kurumlarının denetimleri ile takibinin uluslararası standartlarda daha etkili bir şekilde yapılabilmesi amacıyla barolar, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden de temsilcilerin katılımıyla bağımsız bir "Ceza İnfaz Kurumları İnsan Hakları İzleme Komisyonu" kurulacak.
Baro - 02.03.2021
Son dakika haberleri | Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (4)
Notlar Programa, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yüksek yargı organlarının başkanları, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yargı mensupları, azınlık cemaatlerinin temsilcileri, bazı ülkelerin büyükelçileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve milletvekilleri katıldı.
Baro - 02.03.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı: (2)
Ayrıca, ceza infaz kurumlarının insan hakları odaklı olarak denetim ve takibi için, barolar, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerden temsilcilerin de katılımıyla bağımsız bir 'Ceza İnfaz Kurumları İnsan Hakları İzleme Komisyonu' kuruyoruz.
Baro - 02.03.2021
Ankara Barosundan Gölbaşı'nda köpeklerin telef edilmesiyle ilgili suç duyurusu
Ankara Barosu, Gölbaşı ilçesinde 20 köpeğin telef edilmesiyle ilgili suç duyurusunda bulundu.
Baro - 02.03.2021
Ankara Barosu, Gölbaşı'ndaki köpek katliamına ilişkin suç duyurusunda bulundu
Ankara Barosu, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde 20 köpeğin telef edilmesi olayıyla ilgili suç duyurusunda bulundu.
Baro - 02.03.2021
Türkiye Barolar Birliği, merhum hukukçu Atila Sav adına hukuk makalesi ve tiyatro yazıları yarışması düzenleyecek
Türkiye Barolar Birliği (TBB), 16 Aralık 2020'de Ankara'da 89 yaşında hayatını kaybeden TBB Kurucu Genel Sekreteri ve eski başkanlarından Atila Sav adına hukuk makalesi ve tiyatro yazıları yarışması yapacak.
Baro - 01.03.2021
Hamas: Abbas'ın seçim mahkemesi kurulmasını öngören kararnamesi olumlu bir adım
Hamas, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, yeni çıkardığı ve seçim konularına bakacak mahkeme kurulması yönündeki kararnamesini olumlu bir adım olarak nitelendirdi.
Baro - 28.02.2021
Haftanın tarihine bakış
Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasının ardından Meclisin 3 Mart 1924'te kabul ettiği yasayla hilafet kaldırıldı.
Baro - 28.02.2021
İnsan Hakları Eylem Planı tamamlandı
Adalet Bakanlığınca hazırlanan İnsan Hakları Eylem Planı tamamlandı.
Baro - 28.02.2021
Son dakika gündem: Yargı reformu kapsamında İnsan Hakları Eylem Planı tamamlandı
Son dakika haber... ADALET Bakanlığı'nın hazırladığı İnsan Hakları Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2 Mart'ta açıklanacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Baro Haberleri | Baro Haber - Haberler - Baro haberleri, son dakika baro haber ve gelişmeleri burada. HDP Grup Başkanvekili Oluç, AİHM'in Selahattin Demirtaş kararının uygulanması gerektiğini söyledi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.3.2021 16:25:26. #1.16#
title