Bangladeş Haberleri

Bangladeş haber, Bangladeş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bangladeş 29.5.2020
D-8 Genel Sekreteri Shaari: "Pandemi sonrası ekonomide çözüm izolasyon değil, iş birliği"
D-8 bünyesinde bir Dayanışma Fonu oluşturulması için çalışmalar yürütüldüğünü belirten Shaari, bu dönemde üye ülkelerinin birbirlerine destek olmalarının önemini vurgulayarak, Türkiye örneğini verdi. Türkiye'nin D-8 üye ülkelerinden Bangladeş ve Nijerya'ya yardımlarını hatırlatan Shaari, ülkelerin gerekli ve yeterli medikal ekipman ve solunum cihazlarına sahip olduklarından emin olmak için çalışmalar yürüttüklerini kaydetti.
Bangladeş 28.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Bangladeş'te, 26 Mart'ta uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağına ilişkin kısıtlamaların ekonomik faaliyetlerin başlatılması için "sınırlı" ölçüde hafifletileceği bildirildi.
Bangladeş 28.5.2020
Tes-İş Adapazarı Anadolu Lisesinden Bangladeş'e su kuyusu
Sakarya'daki bir lisenin öğretmenleri ve öğrencileri, Bangladeş'te 10 yıl süreyle kullanılabilecek su kuyusu açtırdı.
Bangladeş 28.5.2020
Libya'da insan kaçakçısının yakınları intikam için en az 30 göçmeni öldürdü
Libya İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, başkent Trablus'un güneyindeki Mizde şehrinde yaşanan olayda, insan kaçakçılığı suçundan şüpheli 1990 doğumlu "Y.M.A." adlı Libya vatandaşının, kaçakçılık faaliyeti sırasında göçmenler tarafından öldürüldüğü belirtildi. Açıklamada, öldürülen Libyalının yakınlarının, cinayetin intikamını almak için 26'sı Bangladeş uyruklu, 4'ü Afrikalı 30 göçmeni öldürdüğü aktarıldı.
Bangladeş 28.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19 vaka sayısında en fazla günlük artış
Bangladeş'te, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başladığı 8 Mart'tan bu yana günlük vaka sayısındaki artış en yüksek seviyeye ulaştı.
Bangladeş 28.5.2020
Pandeminin Çin-Batı ilişkilerine etkisi ve Türkiye
Uluslararası yatırımların Çin'den diğer gelişen ülkelere kayması ve Türkiye Bütün yumurtaları aynı sepete koymama prensibi ışığında jeopolitik riskleri azaltmayı düşünen uluslararası yatırımcıların, yatırımlarını Çin'den diğer gelişmekte olan ülkelere kaydırma eğiliminin pandemiyle birlikte hız kazanması bekleniyor. Özellikle emek-yoğun üretimde yatırımcıların coğrafi çeşitlenmeye gitmesi bekleniyor. Aslında Çin'de salgın öncesi teşviklerin azalması, sübvansiyonlarda yaşanması muhtemel azalmalar, hatta Pekin'in kendi iç pazarında yerli şirketlerin yabancı yatırımcıya göre daha avantajlı olmasını sağlama politikası ve ticaret savaşları nedeniyle bu yaklaşım zaten vardı. [6] Kovid-19 salgını nedeniyle, yabancı yatırımların, emek maliyetinin Çin'den daha ucuz olduğu Bangladeş, Vietnam gibi gelişmekte olan ülkelere kaymasında hızlanma bekleniyor.
Bangladeş 28.5.2020
Bangladeş'te sahte içkiden 16 kişi yaşamını yitirdi
Bangladeş'in kuzeybatısında sahte içki tüketen 16 kişi hayatını kaybetti.
Bangladeş 28.5.2020
Bangladeş'te sokağa çıkma yasağı "sınırlı" ölçüde hafifletilecek
Bangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek amacıyla 26 Mart'ta uygulanmaya başlanan sokağa çıkma yasağına ilişkin kısıtlamaların ekonomik faaliyetlerin başlatılması için "sınırlı" ölçüde hafifletileceği bildirildi.
Bangladeş 27.5.2020
Bangladeş'te tekne battı: 5 ölü, 13 kayıp
Bangladeş'in Sirajganj bölgesinde Jamuna nehrinde bir teknenin batması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdi, 13 kişi kayboldu.
Bangladeş 27.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19 tedavi çadırında çıkan yangında 5 kişi öldü
Bangladeş'te bir hastanenin yakınlarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastaları için kurulan çadırda çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybetti.
Bangladeş 27.5.2020
STK'ler DSÖ'den, Güney Asya'daki internet kısıtlamalarının sona erdirilmesi çağrısında bulunmasını...
Mektupta STK'ler, DSÖ'den Bangladeş, Hindistan, Myanmar ve Pakistan'da devam eden internet kısıtlamalarını açık olarak kınamasını talep ederek, hükümetlere, internet kısıtlamalarının sona erdirilmesi için çağrıda bulunmasını istedi.
Bangladeş 27.5.2020
Pakistan Başbakanı Han, Hint politikalarının bölge barışı için tehdit olduğunu söyledi
Han, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Hindistan'ın vatandaşlık yasaları ve sınır anlaşmazlıkları nedeniyle tüm komşularıyla sorunlar yaşadığını belirterek, Hindistan'ın Nepal ve Çin'le sınır anlaşmazlığı, Bangladeş'le vatandaşlık yasaları ve Pakistan'la da Keşmir sorunu nedeniyle sorunları bulunduğuna işaret etti.
Bangladeş 27.5.2020
Kovid-19 vaka sayısı Singapur'da 32 bin 800'ü, Bangladeş'te 36 bin 750'yi geçti
Güneydoğu Asya ülkesi Singapur'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 32 bin 800'ü aştı.
Bangladeş 27.5.2020
EÜ'lü akademisyenden, "kurbağa avcılığı" uyarısı
Kerim Çiçek, araştırmanın önlem alınmadığı takdirde Çukurova Bölgesi'ndeki kurbağaların neslinin 2050 yılına kadar tükenme olasılığının yüzde 90 olduğunu ortaya koyduğunu vurgulayarak şunları kaydetti: "Türkiye, özellikle amfibiler açısından önemli biyoçeşitliliğe sahip bir coğrafyadır. Koruma biyolojisi alanında önemli bilimsel çalışmalar yayınlayan Oryx dergisinde yayınlanmış olan makalede araştırmacılar Türkiye'nin 'tükenme domino hattı'nın üzerinde bulunduğunu söylemektedir. Bu tanım, kurbağa tüketen ya da ihraç eden ülkelerdeki popülasyonun azaldığı durumlarda, başka bir ülkenin pazar payının ve dolayısıyla doğadan kurbağa toplanmasının artması şeklinde açıklanabilir. Bu durum ikinci ülkedeki popülasyonu tehdit eder ve toplanan türler, dünyanın her yerinde tehlikeye girmiş olur. Örneğin, Fransa ve Romanya'da kurbağa avcılığı yasaklandığında, Hindistan ve Bangladeş'ten yapılan ihracat artmıştır ve buralardaki popülasyonlar hızla düşüşe geçmiştir.
Bangladeş 26.5.2020
Uydu görüntüleri, Arakan'da evlerin yakıldığını gösteriyor
Birleşmiş Milletlere (BM) göre, Ağustos 2017'den sonra Arakan'daki baskı ve zulümden kaçıp Bangladeş'e sığınanların sayısı 900 bine ulaştı.
Bangladeş 25.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 500'ü aştı
Güney Asya ülkesi Bangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 500'ü geçti.
Bangladeş 25.5.2020
Sadakataşı 27 ülkeye ramazan yardımı ulaştırdı
Ülkeleri Myanmar'da yaşadıkları katliamdan kaçarak, komşu ülke Bangladeş'teki mülteci kamplarına sığınan ve derme çatma bambu evlerde yaşamlarını sürdüren Arakanlı mülteciler, bu ramazanda unutulmadı.
Bangladeş 24.5.2020
Sağlık Bakanlığı ambulans uçağı Bangladeş'teki Covid-19'lu aileyi yurda getirdi
Korona virüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Sağlık Bakanlığı, Bangladeş'teki Covid-19'a yakalanan aileyi ambulans uçakla İstanbul'a getirdi.
Bangladeş 24.5.2020
Bangladeş'te koronavirüse yakalanan aile Türkiye'ye getirildi
Bangladeş'te koronavirüse yakalanmalarına rağmen tedavileri yapılamayan Türk Vatandaşı Tuba Ahsan, Bangladeşli eşi Mossaddoue Ahsan ile 3 yaşındaki 1'i kız 1'i erkek ikizleri Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.
Bangladeş 24.5.2020
BANGLADEŞ'TE KORONAVİRÜSE YAKALANAN AİLE TÜRKİYE'YE GETİRİLDİ
Bangladeş'te koronavirüse yakalanmalarına rağmen tedavileri yapılamayan Türk Vatandaşı Tuba Ahsan, Bangladeşli eşi Mossaddoue Ahsan ile 3 yaşındaki 1'i kız 1'i erkek ikizleri Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen ambulans uçakla Türkiye'ye getirildi.
Bangladeş 24.5.2020
Koronavirüse yakalanan Türk vatandaşı kadın ve ailesi Bangladeş'ten yurda getirildi
Bangladeş'te yaşayan ve yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalanan ancak tedavileri bulundukları ülkede yapılamayan aile, Sağlık Bakanlığınca gönderilen ambulans uçakla İstanbul'a getirildi.
Bangladeş 24.5.2020
İHH ramazanda 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine yardım ulaştırdı
Suriye, Yemen, Somali, Sudan, Gazze, Bangladeş ve Arakan gibi öncelikli kriz bölgelerine daha fazla ağırlık veren vakıf, ramazanda 601 bin 940 kişiye iftariyelik dağıttı.
Bangladeş 23.5.2020
Myanmar, Uluslararası Adalet Divanına Arakanlılara soykırımın engellenmesi tedbirleriyle ilgili...
BM'ye göre Ağustos 2017'den sonra Arakan'daki baskı ve zulümden kaçıp Bangladeş'e sığınanların sayısı 900 bine ulaştı.
Bangladeş 23.5.2020
Yunan askerinin şiddet uygulayıp eşyalarını aldığı göçmenlere esnaf yardım etti
EDİRNE'nin Keşan ilçesinde yasa dışı olarak geçtikleri Yunanistan'da askerlere yakalanan Filistin ve Bangladeş uyruklu 1'i kadın 17 göçmen, üzerlerindeki para, cep telefonları ve ayakkabıları alınıp, darp edildikten sonra geri gönderildiklerini iddia etti.
Bangladeş 23.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Yunan askerinin şiddet uygulayıp eşyalarını aldığı göçmenlere esnaf yardım ettiEDİRNE'nin Keşan ilçesinde yasa dışı olarak geçtikleri Yunanistan'da askerlere yakalanan Filistin ve Bangladeş uyruklu 1'i kadın 17 göçmen, üzerlerindeki para, cep telefonları ve ayakkabıları alınıp, darp...
Bangladeş 23.5.2020
Bangladeş'te Kovid-19 vaka sayısı 32 bini geçti
Bangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 32 bini aştı.
Bangladeş 23.5.2020
Bangladeş'te Arakanlı Müslümanların yaşadığı kamplarda Kovid-19 vakaları artıyor
Bangladeş'in Cox's Bazar bölgesinde Arakanlı Müslümanların (Rohingya) yaşadığı kamplarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı yükseliyor.
Bangladeş 22.5.2020
Hindistan ve Bangladeş'te Amphan Kasırgası nedeniyle en az 106 kişi hayatını kaybetti
Hindistan ve Bangladeş'in kıyı kesimlerinde etkili olan Amphan Kasırgası'nda 106 kişi yaşamını yitirdi.
Bangladeş 22.5.2020
BM, Amphan Kasırgası'nın Arakanlı Müslümanlara olumsuz etkisinden endişeli
Birleşmiş Milletler (BM), Hindistan ve Bangladeş'in kıyı kesimlerinde etkili olan Amphan Kasırgası'nın Bangladeş'teki 10 milyon sivil ve bu ülkedeki kamplarda yaşayan yaklaşık 1 milyon Arakanlı Müslüman'ı olumsuz etkilemesinden endişe duyulduğunu bildirdi.
Şu an buradasınız: Bangladeş Haberleri | Bangladeş Haber - Haberler - Bangladeş haberleri, son dakika bangladeş haber ve gelişmeleri burada. Bangladeş'te son 24 saatte 2523 yeni koronavirüs vakası.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 16:26:55. #1.15#
title