Bangladeş Haberleri

Bangladeş haber, Bangladeş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bangladeş - Dün
Bangladeş'te paylaşımında Kabe'ye saygısızlık yapan Hindu genç tutuklandı
Bangladeş'te polis, dün bir Hindu genci, Facebook'ta İslam'ın kutsal mekanı Kabe'ye karşı yaptığı saldırgan paylaşımın ülkede toplumsal şiddeti tetiklediği gerekçesiyle tutukladı.
Bangladeş - 18.10.2021
Türk ve Avusturyalı müteahhitler İstanbul'da buluştu
"Türk müteahhitler Afrika'da öncülük edebilir, Avusturyalı şirketler ise Avrupa'da destek verebilir" TMB Başkanı Eren, son raporların başta Afrika olmak üzere birçok ülkede üstyapı ve altyapı projelerine duyulan ihtiyacın sinyalini verdiğini ifade ederek, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ve Afrika'da çok aktifiz. Üçüncü ülke pazarlarına girmek için güçlerimizi birleştirebiliriz. Türk müteahhitler Afrika'da öncülük edebilir, Avusturyalı şirketler ise Avrupa'da destek verebilir. Son zamanlarda birçok ülke bize yaklaştı. Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Sri Lanka, Türk müteahhitlik şirketlerini büyük ölçekli projeleri için teklif vermeye davet ediyor.
Bangladeş - 18.10.2021
Alman şirketleri, Türkiye'yi 1,5 milyar nüfusluk pazara erişim için merkez olarak görüyor (1)
"Türkiye ve Almanya arasında daha fazla ticari aktivitenin olacağına inanıyorum" Markus C. Slevogt, Türkiye ve Almanya arasındaki ticaret hacminin 35 milyar dolar civarında seyrettiğini belirterek, şunları kaydetti: "İki ülke arasında çok önemli miktarda ticaret yapılıyor. Türkiye'de Almanya ile bağlantılı, sermaye iştiraki olsun ya da önemli bir ticareti olsun, 7 bin 500'den fazla şirketle bu temele sahibiz. Türkiye'nin bölgedeki stratejik önemi ve Alman şirketlerinin daha sağlam bir tedarik zinciri geliştirmesi gerektiği düşünüldüğünde, e-ticaret, kamu alımları, tarım ve diğer sektörlerin de yer aldığı genişletilmiş bir Gümrük Birliği ile doğal bir bağa sahip olan Türkiye ve Almanya arasında daha fazla ticari aktivitenin olacağına inanıyorum. Bu, çok fazla önlemle uygulamak zorunda olduğumuz bir şey değil. Bu, bahsettiğim koşullar göz önüne alındığında otomatik olarak gerçekleşecektir." Türkiye'nin, küresel tedarik zinciri faaliyetlerinde önemli bir role sahip olabileceğini vurgulayan Slevogt, "Türkiye'nin Avrupa üretim merkezleri için daha sağlam bir tedarik zinciri oluşturacağı düşünülüyor. Asya'da Kovid-19 ile ilişkili tedarik zincirinde yaşanan problemleri gördük. İlgili virüsün şu anda hangi varyantı olursa olsun ağırlıklı olarak Vietnam ve Bangladeş'i ciddi şekilde etkilediğini görüyoruz.
Bangladeş - 18.10.2021
Son dakika gündem: Bangladeş'te Hindu tapınaklarına saldırdıkları gerekçesiyle yüzlerce kişi gözaltına alındı
Son dakika haberleri... Hindu-Müslüman gerilimine bağlı şiddet olaylarının arttığı Bangladeş'te Hindu tapınaklarına düzenlenen saldırılara ilişkin 300'den fazla kişi gözaltına alındı.
Bangladeş - 17.10.2021
Pandemiyle işsiz kalan Hindistanlı evsizlere gönüllüler yardım ediyor
Hindistan, 116 ülkenin incelendiği Küresel Açlık Endeksi (GHI) 2021 raporunda 94. sıradan 101. sıraya gerileyerek komşuları Pakistan, Bangladeş ve Nepal'in arkasında kaldı.
Bangladeş - 17.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- BM, 25 Ağustos'tan bu yana Myanmar'daki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş'e sığınan Arakanlı Müslümanların sayısının 603 bine ulaştığını bildirdi.
Bangladeş - 16.10.2021
Bangladeş'te, Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık gerekçesiyle çıkan olaylarda ölü sayısı 6'ya yükseldi
Hindu-Müslüman geriliminin arttığı Bangladeş'te, Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle patlak veren olaylarda ölü sayısı 6'ya çıktı.
Bangladeş - 15.10.2021
70. Yılında İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Uluslararası Sempozyumu İstanbul'da başladı
"İmam hatip okullarının üniversite sınavlarındaki başarı grafiği de günden güne yükseliyor" 28 Şubat döneminde kapısına kilit vurulmak istenen imam hatip okullarının, ülkenin en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer aldığını belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öğrenci sayıları göreve geldiğimizde 660 binden 64 binlere kadar düşen bu okullarımızda okuyan evlatlarımızın sayısı bugün artık 1 milyon 415 bine ulaştı. İmam hatiplerin ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin sayısının toplama oranı yüzde 14'e yükseldi. Bu rakamlar hem ailelerimizin hem de gençlerimizin bu imam hatiplere yönelik teveccühünün en güzel şekilde işaretidir. Her ne kadar birileri çeşitli tezviratla bu okullarımızı sürekli karalamaya çalışsa da milletimizin ilgisine ket vuramıyorlar. Katsayı adaletsizliğinin ortadan kalkmasıyla imam hatip okullarının üniversite sınavlarındaki başarı grafiği de günden güne yükseliyor. Mesela 2021 yılındaki sınavlarda ilk 1000'de 387, ilk 20 binde 5 bin 933, ilk 100 binde 31 binden fazla imam hatip mezunu öğrenci yer almıştır. Yine 2021 yılında ilk 100'de elde edilen derecelerde bu okullarımızın mezunlarının sayısında önceki seneye göre yüzde 63'lük bir artış gerçekleşmiştir. İmam hatiplerin üniversite sınavının yanı sıra TÜBİTAK ve Teknofest başta olmak üzere bilim, teknoloji, yabancı dil alanlarında elde ettikleri yarışma dereceleri bu okullarımızın yükselen başarı grafiğinin işaretidir. " Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda imam hatip okullarının şöhretinin sınırların ötesine geçmeye başladığını dile getirerek, okullar konusunda Pakistan'dan Bangladeş'e, Malezya'ya kadar bilgi istendiğini aktardı.
Bangladeş - 15.10.2021
Frontex: Doğu Akdeniz, AB'ye yasa dışı girişlerde düşüş görülen tek rota oldu
Yılın ilk 9 ayında bu rota, yüzde 87'lik artışla 47 bin 620 kişi tarafından kullanıldı. Bu kişileri çoğunlukla Tunus, Bangladeş ve Mısır'dan gelenler oluşturdu.
Bangladeş - 15.10.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İmam Hatip Okulları ve Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'nda konuştu: (3)
28 Şubat döneminde kapısına kilit vurulmak istenen imam hatip okullarının, ülkenin en çok tercih edilen eğitim kurumları arasında yer aldığını belirten Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öğrenci sayıları göreve geldiğimizde 660 binden 64 binlere kadar düşen bu okullarımızda okuyan evlatlarımızın sayısı bugün artık 1 milyon 415 bine ulaştı. İmam hatiplerin ortaokul ve lise kademesindeki öğrencilerin sayısının toplama oranı yüzde 14'e yükseldi. Bu rakamlar hem ailelerimizin hem de gençlerimizin bu imam hatiplere yönelik teveccühünün en güzel şekilde işaretidir. Her ne kadar birileri çeşitli tezviratla bu okullarımızı sürekli karalamaya çalışsa da milletimizin ilgisine ket vuramıyorlar. Katsayı adaletsizliğinin ortadan kalkmasıyla imam hatip okullarının üniversite sınavlarındaki başarı grafiği de günden güne yükseliyor. Mesela 2021 yılındaki sınavlarda ilk 1000'de 387, ilk 20 binde 5 bin 933, ilk 100 binde 31 binden fazla imam hatip mezunu öğrenci yer almıştır. Yine 2021 yılında ilk 100'de elde edilen derecelerde bu okullarımızın mezunlarının sayısında önceki seneye göre yüzde 63'lük bir artış gerçekleşmiştir. İmam hatiplerin üniversite sınavının yanı sıra TÜBİTAK ve Teknofest başta olmak üzere bilim, teknoloji, yabancı dil alanlarında elde ettikleri yarışma dereceleri bu okullarımızın yükselen başarı grafiğinin işaretidir." Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda imam hatip okullarının şöhretinin sınırların ötesine geçmeye başladığını dile getirerek, okullar konusunda Pakistan'dan Bangladeş'e, Malezya'ya kadar bilgi istendiğini aktardı.
Bangladeş - 15.10.2021
Son dakika... Hindu-Müslüman geriliminin arttığı Bangladeş'te, polisin protestoculara müdahalesi sürüyor
Edinilen son dakika haberine göre Hindu-Müslüman geriliminin arttığı Bangladeş'te polisin, Kuran'ı Kerim'e saygısızlık yapıldığı gerekçesiyle protesto gösterileri düzenleyen gruplara müdahalesi devam ediyor.
Bangladeş - 15.10.2021
Son dakika: Hindistan Küresel Açlık Endeksi'nde 101. sıraya geriledi
Hindustantimes'ın haberine göre, Hindistan, 116 ülkenin incelendiği Küresel Açlık Endeksi (GHI) 2021 raporunda 94. sıradan 101. sıraya gerileyerek komşuları Pakistan, Bangladeş ve Nepal'in arkasında kaldı.
Bangladeş - 14.10.2021
Hindistan, kovid-19 aşısı ihracatına yeniden başladı
İndianexpress'in haberine göre, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Arindam Bagchi, hükümetin aşı ihracatını yeniden başlatma kararı uyarınca Nepal, Bangladeş, Myanmar ve İran'a aşı gönderildiğini açıkladı.
Bangladeş - 14.10.2021
Bangladeş - 14.10.2021
Son Dakika | Bangladeş'te "Kuran-ı Kerim'e saygısızlık yapıldığı" iddiasıyla çıkan olaylarda 3 kişi öldü
Son dakika haberlerine göre Bangladeş'te "Kuran'ı Kerim'e saygısızlık yapıldığı" iddiasıyla çıkan gösterilerde en az 3 kişinin öldüğü, aralarında polislerin de olduğu birçok kişinin yaralandığı bildirildi.
Bangladeş - 13.10.2021
Tunus açıklarında 23 düzensiz göçmen kurtarıldı
Tunus Kızılayı Mednin Vilayeti Direktörü Münci Selim, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkenin güneydoğusundaki Zerzis kenti açıklarında Bangladeş ve Mısır uyruklu 23 düzensiz göçmenin kurtarıldığını söyledi.
Bangladeş - 12.10.2021
Son dakika! Çavuşoğlu, Endonezya Dışişleri Bakanı Retno ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Çavuşoğlu, Afganistan ve Arakanlı Müslümanlar (Rohingya) konularını da ele aldıklarını belirterek, şöyle devam etti: "Rohingya Müslümanları konusunda Endonezya'nın takdir ettiğimiz rolünü bir kere daha vurgulamak istiyorum ve teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Türkiye, Rohingyalı kardeşlerimiz ister Myanmar'da olsun ister Bangladeş'te olsun elinden gelen desteği veriyor ve Rohingyalı kardeşlerimiz için de Kovid-19 aşısı gönderme konusunda bugün tekrar teyitleştik.
Bangladeş - 10.10.2021
Hindistan ve Bangladeş'te Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Hindistan ve Bangladeş'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Bangladeş - 09.10.2021
BM, Bangladeş hükumeti ile Arakanlı mültecilere yardım konusunda anlaşmaya vardı
Birleşmiş Milletler (BM), Bangladeş'in Bhasan Char Adası'na yerleştirilen Arakanlı mültecilere yardım konusunda hükümet ile anlaşmaya vardı.
Bangladeş - 08.10.2021
Bangladeş'te iklim değişikliği sebebiyle artan hastalıklar ruh sağlığını da etkiliyor
Dünya Bankasının İklim Sorunları Raporu'na göre, değişen iklim koşullarıyla Bangladeş'teki solunum, su ve sivrisinek kaynaklı hastalıklardaki artış ile ve ruh sağlığı sorunları arasında bağlantı bulunuyor.
Bangladeş - 07.10.2021
Başkentte yakalanan 36 düzensiz göçmen geri gönderme merkezine teslim edildi
Gölbaşı, Şereflikoçhisar, Bala ve Beypazarı ilçelerindeki operasyonlarda, Afganistan, Bangladeş ve Pakistan uyruklu oldukları belirlenen 36 düzensiz göçmen yakalandı.
Bangladeş - 07.10.2021
Ankara'da 36 kaçak göçmen yakalandı
ANKARA'da, jandarma ekiplerinin yaptığı uygulamada Afganistan, Pakistan ve Bangladeş uyruklu 36 kaçak göçmen yakalandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bangladeş Haberleri | Bangladeş Haber - Haberler - Bangladeş haberleri, son dakika bangladeş haber ve gelişmeleri burada. YAMAÇ PARAŞÜTÜ İLE HAVALANIP, GÖKYÜZÜNDE NİKAH KIYDILAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 20:50:57. #1.15#

title