Anıtkabir Haberleri

Anıtkabir haber, Anıtkabir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Anıtkabir - Bugün
GÜNDEM / 10 Mayıs 2021
(Ankara/10.00) DÜNYA DİPLOMASİ 1- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya müdahalesi ve protestolar takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) (Kudüs) GÜNCEL 1- Danıştayın 153. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Danıştay Başkanı Zeki Yiğit başkanlığındaki heyet Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Anıtkabir - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 10 Mayıs 2021
(Kudüs) GÜNCEL 1- Danıştayın 153. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Danıştay Başkanı Zeki Yiğit başkanlığındaki heyet Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Anıtkabir - 24.04.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Kim Dışişleri Bakanı? İbrahim Kalın mı? Sayın Çavuşoğlu mu? Milli Savunma Bakanı mı veya iletişim Başkanı mı? O kadar karmaşık bir yapı var ki her kafadan bir ses çıkıyor, ana eksen, ana hedef yok, ana strateji yok, günlük olaylar karşısında tepki veren bir dış politika. Dış politika bir ulusal politika olmak zorundadır, iktidarıyla muhalefetiyle. Çünkü dış politika, Türkiye'nin çıkarları üzerine inşa edilir. Siz, Türkiye'nin çıkarlarına değil de bir kişinin çıkarları üzerine dış politikayı inşa ederseniz bir süre sonra bunun hesabını 83 milyon verir. Türkiye'nin geldiği nokta da bu. Niçin Mısır'la kavga ettik? Şimdi aracı koyuyoruz, 'gelin bizimle barışın' diye. Bakın dış politikanın maliyeti, Doğu Akdeniz'deki karbon yataklarının çıkarılmasında Türkiye'nin devde dışı bırakılmasıdır. Bu az bir maliyet midir? Bizim hakkımız olan bir alan, biz o alandan hakkımız olmayan bir alana doğru itiliyoruz. Oysa Türkiye'nin orada başat aktör olması gerekirdi." 23 Nisan kutlamaları Kovid-19 tedbirleri kapsamında 23 Nisan kutlamalarının sınırlandırılması hatırlatılarak, "Sayın Erdoğan, uzun bir süredir ne Meclis ne de Anıtkabir'deki törenlere katılmıyor.
Anıtkabir - 23.04.2021
Ankara'da 23 Nisan coşkusu, çocuk şarkılarının çalındığı konvoylarla yaşatıldı
Kentte Kovid-19 tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması olduğundan TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilen resmi tören ve kutlamaların dışında vatandaşlar ve çocukların kutlamaları eve sığdırıldı.
Anıtkabir - 23.04.2021
GÜNDEM / 23 Nisan 2021
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak, Anıtkabir'de düzenlenecek törene ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki Anma Töreni'ne katılacak.
Anıtkabir - 22.04.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 23 Nisan 2021
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin 101. açılış yıl dönümü kutlanıyorTBMM Başkanı Mustafa Şentop, TBMM'de Atatürk Anıtı'na çelenk koyacak, Anıtkabir'de düzenlenecek törene ve Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki Anma Töreni'ne katılacak.
Anıtkabir - 22.04.2021
Türkiye genelinde yarın ve hafta sonu kesintisiz uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması başladı
Genelgeyle TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te düzenlenecekler hariç tüm il ve ilçelerde kutlamalara ilişkin esaslar da belirlenmişti.
Anıtkabir - 22.04.2021
TRT 23 Nisan'ı özel etkinliklerle kutluyor!
TRT Haber'de ise sabah Canan Yener Reçber tarafından sunulacak "23 Nisan Özel Yayını" 09.00-11.00 saatleri arasında canlı olarak ekrana gelecek. Ayrıca gün içerisinde Anıtkabir'den de canlı yayın bağlantıları yapılacak.
Anıtkabir - 22.04.2021
TRT, 23 Nisan'ı özel etkinliklerle kutlayacak
Ayrıca gün içerisinde Anıtkabir'den de canlı yayın bağlantıları yapılacak.
Anıtkabir - 21.04.2021
Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması yarın saat 19.00'da başlayacak
TBMM, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, şu esaslara göre kutlanacak: "Milli Eğitim Bakanlığının 6 Nisan 2021 tarihli yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.
Anıtkabir - 21.04.2021
TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan özel oturumu ile toplanacak
TBMM'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM'nin açılışının 101'inci yıl dönümü nedeniyle ilk tören Atatürk Anıtı'nda düzenlenecek. TBMM Başkanı Mustafa Şentop, anıta çelenk bırakacak. Daha sonra TBMM Başkanı Şentop başkanlığındaki devlet erkanı, Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Anıtkabir - 20.04.2021
Son dakika haberleri | MEB 23 Nisan temasını, 'Çocukların iyi olma hali ve mutluluğu' olarak belirledi
ANITKABİR'İ ZİYARET EDECEK Bakan Selçuk, 23 Nisan Cuma günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları temsilen Anıtkabir'i ziyaret edecek.
Anıtkabir - 17.04.2021
ANKARAY'daki "Anadolu" istasyonunun ismi "ANADOLU/ANITKABİR" olarak değişti
EGO Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Anadolu İstasyonu alanında, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'in bulunması sebebiyle vatandaşlardan gelen talep uygun görülerek durak isminin değiştirildiği belirtildi.
title