AHMET TÜRK HABERLERİ

Ahmet Türk haber, Ahmet Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Türk

Ahmet Türk

Doğum Yeri Mardin / Türkiye
Doğum Tarihi 2.7.1942 -

Ahmet Türk Kimdir ?

Ahmet Türk,02.07.1942 tarihinde Mardin'de doğdu. Lise mezunu olan Türk, Güneydoğu'nun aşiretlerinden Kanco ailesindendir. 1973'te Demokratik Parti'den Mardin Milletvekili olarak seçilen Türk, daha sonra buradan istifa ederek CHP'ye katıldı ve 1980 yılına kadar siyasi hayatına burada devam etti.
Biyografinin devamı için tıklayın
Ahmet Türk 18.6.2020
Kaynakları halkın hizmetine sunan Vali Mustafa Yaman, çalışmalarıyla takdir topladı
Terör saldırıların yoğun yaşandığı 2016 yılında Mardin Valiliğine atanan Yaman, dönemin Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından İçişleri Bakanlığınca Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirildi.
Ahmet Türk 18.6.2020
Son dakika haberi: Kaynakları halkın hizmetine sunan Vali Mustafa Yaman, çalışmalarıyla takdir topladı
Terör saldırıların yoğun yaşandığı 2016 yılında Mardin Valiliğine atanan Yaman, dönemin Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, hakkında yürütülen terör soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılmasının ardından İçişleri Bakanlığınca Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak da görevlendirildi.
Ahmet Türk 5.6.2020
Milletvekillikleri düşürülen Güven, Berberoğlu ve Farisoğlulları gözaltına alındı
Yargıtay, Eylül ayında Kürt siyasetçilere yönelik açılan davada, yerel mahkemenin 154 kişi hakkında verdiği hükmü onayan İstinaf Mahkemesi'nin kararına yapılan itirazı sonuçlandırmıştı. Yargıtay örgüt üyesi olmak suçlamasıyla, Musa Farisoğulları ve Pero Dündar'ın 9'ar yıl; Leyla Güven'e 6 yıl 3 ay, Ahmet Türk 1 yıl 3 aylık cezasını onamıştı.
Ahmet Türk 15.5.2020
İYİ Parti Sözcüsü Ağıralioğlu: "Darbeye teşebbüs edenler karşılarında milleti bulur"
Farklılıkları zenginlik sayan bir siyasi parti olduklarını ifade eden Ağıralioğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bu bizim CHP'nin her yaptığını, CHP'nin de bizim her yaptığımızı beğeneceği anlamına gelen bir beraberlik değildir. Bu, Türkiye'de farklılıkların siyasi olarak milletin içinde huzurla yaşayacağı, demokrasi standartları yüksek bir ülkenin inşa edilebilmesi için tahammül eşiklerinde neleri yapabileceğimizi gösterdiğimiz bir kuvvet beraberliğidir. Bu beraberlik, milletin demokrasinin ümidi olabildiği müddetçe, asla terörle enfekte olmadan, asla devlet-millet düşmanlarına tolerans imkanı tanınmadan, milletin ümidi olarak taşınmaya devam edecektir." "Siyasetin gizli kalması gerektiğini söyleyenler, gizli işler çevirenlerdir" Açıklamalarının ardından soruları yanıtlayan Yavuz Ağıralioğlu, bir gazetecinin, Ahmet Türk'ün "Siyasette gizli kalması gereken şeyler olabilir" sözünü aktarması üzerine, şunları kaydetti: "İYİ Parti'nin siyasi kuvveti açıklıktandır.
Ahmet Türk 15.5.2020
14 Mayıs 2020 Haberleri
14 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Ahmet Türk 28.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 11
13 AİLE, EVLADINA KAVUŞTU Hacire Akar'ın oğlu Mehmet'in yanı sıra eyleme katılanlardan Hatice Ceylan'ın oğlu Cafer, Hüsniye-Hüseyin Kaya çiftinin kızları Mekiye, Halime Kadran'ın torunu Halil İbrahim Kadran, Necla-Metin Açan çiftinin oğlu Harun Açan, Nizamettin-Aslıhan Eşrefoğlu çiftinin oğlu Hüseyin, Gevriye Ayhan'ın kızı Pelda, Melik Aslan'ın oğlu Volkan, Muhteber Birlik'in oğlu Veysi Birlik, Cahide Alkan'ın oğlu Mehmet Emin, Şahize Altınkaynak'ın kızı Halise Alptekin, Naime Dalmış'ın kızı Tekoşin Açar ve Sait Açar'ın oğlu Haşim, terör örgütünden kaçarak, güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylece oturma eylemi yapan ailelerden 13'ü evlatlarına kavuşmuş oldu. Hacire Akar dışındaki 12 aile, diğer ailelere destek olmak için oturma eylemine devam ediyor. Aileler, eylem sırasında, koronavirüs salgınına yönelik tedbirlere de uyuyor.  '239 GÜNDÜR BURADA MÜCADELE EDİYORUZ' İstanbul Sultangazi'de 2015 yılında kaybolan oğlu Erkan için oturma eylemini sürdüren Fahrettin Akkuş, oğluna teslim olması için çağrıda bulundu. Oğluna kavuşmadan HDP önündeki eylemde ayrılmayacağını anlatan Akkuş, "239 gündür burada mücadele ediyoruz. Çocuklarımıza kavuşmadan eylemimizden vazgeçmeyeceğiz. Bu acıyı hiçbir zaman unutmayacağız. HDP isterse çocuklarımızı alıp getirir. HDP'nin PKK'yı kınamasını istiyoruz. Ahmet Türk, torununu almak için Kandil'e gitti.
Ahmet Türk 17.4.2020
Özal'ın ölümünün üzerinden 27 yıl geçti
Turgut Özal, 1992'nin mart ayında DEP milletvekilleri Ahmet Türk, Sırrı Sakık ve Orhan Doğan'ı Köşk'te kabul ederek onlarla da bir görüşme gerçekleştirdi.
Ahmet Türk 31.1.2020
KKTC'den Türkiye'ye bayrak desteği
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ersin Tatar ve Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, yaptıkları açıklamalarla, Avrupa Parlamentosunda (AP) Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos'a tepki gösterdi.
Ahmet Türk 31.1.2020
KKTC'den Türkiye bayrağına saldırıya tepki: Irkçı bir zihniyet
Avrupa Parlamentosu'nda (AP) ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos'un Türkiye bayrağı yırtmasına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden de tepki geldi.
Ahmet Türk 31.1.2020
KKTC Başbakanı Tatar: "Türk bayrağını yırtması kabul edilemez bir tahrik, Türk ulusuna karşı çirkin...
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersin Tatar, "Türk bayrağını yırtması kabul edilemez bir tahrik, Türk ulusuna karşı çirkin bir saldırıdır" dedi.
Ahmet Türk 30.1.2020
Bahçeli: Türk bayrağının yırtılmasını kınıyorum
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Türk bayrağının yırtılmasını şiddetle kınıyorum.
Ahmet Türk 30.1.2020
Bahçeli: "Herkes kendine yakışanı yapar, Yunan bayrak yırtar, Türk milleti bayrağını yükseltir"
ANKARA (İHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Herkes kendine yakışanı yapar. Yunan bayrak yırtar, Türk milleti bayrağını yükseltir.
Ahmet Türk 30.1.2020
Devlet Bahçeli'den Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekiline tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunan milletvekilinin Avrupa Parlamentosundaki (AP) bayrak provokasyonuna ilişkin, "Herkes kendine yakışanı yapar. Yunan bayrak yırtar, Türk milleti bayrağını yükseltir.
Ahmet Türk 30.1.2020
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulu'nda alçak bir Yunan...
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: "Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulu'nda alçak bir Yunan milletvekili Türk bayrağına musallat olmuş, kalleş ve kirli elleriyle şerefli Türk bayrağını yırtmıştır.
Ahmet Türk 30.1.2020
flaş
Bahçeli: Brüksel'de düzenlenen AP Genel Kurulu'nda alçak bir Yunan milletvekili Türk bayrağına musallat olmuş, kalleş ve kirli elleriyle şerefli Türk bayrağını yırtmıştır.
Ahmet Türk 24.1.2020
AP Türkiye Raportörü Amor, Türkiye'ye ilk resmi ziyaretini değerlendirdi Açıklaması
Amor, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, siyasi parti yöneticileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün yanı sıra gazeteciler, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, iş dünyası ve işçi temsilcileriyle bir araya geldi.
Ahmet Türk 11.1.2020
HDP Eş Genel Başkanı Temelli, "Erken seçim" istedi
Teröristler için saygı duruşunda bulunuldu Temelli'nin yanı sıra İçişleri Bakanlığı tarafından Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Ahmet Türk, Batman milletvekilleri, HDP ile DBP'li yöneticilerin de yer aldığı programda, etkisiz hale getirilen teröristler için saygı duruşunda bulunuldu.
Ahmet Türk 14.11.2019
13 Kasım 2019 Haberleri
13 Kasım 2019 Manşet Haberleri.
Ahmet Türk 10.11.2019
Haftanın tarihine bakış
2016- İçişleri Bakanlığınca, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Ali Bul, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk ile tutuklanan Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan görevlerinden uzaklaştırıldı.
Ahmet Türk 2.11.2019
"Uluslararası Hanna Dolabani Çalıştayı"
"Bu şehirde birlikte yaşayacağız" Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak bu tür faaliyetlere her zaman destek olduklarını ve olmaya devam edeceklerini dile getiren Yaman, şunları kaydetti: "31 Mart'tan sonra 5,5 ay bu şehir moralini kaybetmişti, şimdi tekrar toparlanıyor Cumhurbaşkanımız sayesinde. Şehirden kopuk bir yerel yöneticilik o şehre zulümdür. Her ne kadar 'Halkın içindeyiz', 'Belediyecilik yapıyoruz' deseler de malum partinin belediye başkanı bu şehrin hiçbir bayramında bulunmadı, hiçbir etkinliğinde olmadı. Bu şehrin acısında, sevincinde olmadığını biliyorsunuz. Bu şehre hiçbir katkısı olmadığı için görevden alındı. Eğer bir şehre seçilecekseniz o şehrin bütün faaliyetlerinin içinde, o şehrin bütün unsurlarıyla beraber olacaksınız. O şehri yaşayacaksınız. Şehirde bombalar patlarken Ahmet Türk yok, şehirde kuraklık var Ahmet Türk yok, sevincinde, üzüntüsünde Ahmet Türk yok.
Şu an buradasınız: Ahmet Türk Haberleri | Ahmet Türk Kimdir - Haberler - Ahmet Türk haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Türk kimdir, hayatı ve biyografisi. 10 yıl önce bugün neler oldu ?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 04:49:10. #1.15#
title