Ahır Haberleri

Ahır haber, Ahır son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahır - Bugün
Van'daki depremzedeler sonbaharda kalıcı konutlarına kavuşacak
Merkez üssü İran'ın Hoy kenti olan 5,9 büyüklüğündeki depremde, evleri ve ahırları zarar gören mahalle sakinlerinin yaşadıkları sıkıntıların giderilmesine yönelik çalışmalar devam ediyor.
Ahır - Bugün
Ergani'de fırtına etkili oldu
Fırtına nedeniyle ilçenin kırsal Otluca Mahallesinde yaşayan Vedat Şahin'e 40) ait ahırın çatısı kullanılamaz hale geldi.
Ahır - Dün
Balıkesir'de dereyi aşarak yattıkları çamurda serinleyen mandalar belgesellik görüntüler sunuyor
Yakupköy, Balıklı, Karamanköy, Halalca, Ayşebacı ve Bostancı mahallelerinde beslenen mandalar, sabahın ilk ışıklarıyla ahırlarından çıkarılarak bir araya getiriliyor.
Ahır - 08.05.2021
Anılarda kalan Anadolu evlerini, maketleriyle modern konutların salonlarına taşıyor
Kaba inşaatın ardından evin pencereleri, perdeleri ve kapıları takılıyor, isteğe göre güneş enerjisi paneli, ahırı, bostanı, elektrik direği, su kuyusu ve daha birçok detayı da ekleniyor.
Ahır - 05.05.2021
Kahramanmaraş'ta ahıra giderken fenalaşan 74 yaşındaki kişi hayatını kaybetti
Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde, hayvanlarına bakmak için ahırına giderken fenalaşan 74 yaşındaki kişi, yaşamını yitirdi.
Ahır - 04.05.2021
Yalıhüyük'te ilaçlama çalışmaları sürüyor
Belediye ekiplerinin bir yandan da cadde ve sokaklarda, resmi kurumlarda dezenfekte çalışması yaptığını belirten Koçer, "Diğer taraftan kanal boyları ile ilçemiz kenarında bulunan büyükbaş ve küçükbaşların bulunduğu ahırlarda haşere ile mücadele çalışması başlatıldı.
Ahır - 03.05.2021
İBB'den kayıp olduğu iddia edilen atlarla ilgili açıklama
Sahiplendirme geçen yıl tamamlandı İBB'den yapılan açıklamaya şu şekilde devam edildi: "Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 16 Ocak 2020 tarihli ve 25 numaralı kararı doğrultusunda bin 179 adet atın satın alma işlemi tamamlanmıştır. Tarafımızca bakım altındayken satın alınan gebe atlardan doğan 20 adet tayın kayda alınması ile toplam bin 199 at İBB uhdesinde yer almıştır. Bununla birlikte; İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 12 Mart 2020 tarihli ve 403 numaralı kararı doğrultusunda atların sahiplendirilmesi işlemleri tamamlanarak, toplam 860 at sahiplendirilmiştir. Atların 665'si kamu kurum ve kuruluşlarına, 42'si sivil toplum örgütlerine, 148'ü şahıslara, 5'i de muhtarlara sahiplendirilmiştir. Atların Adalar'daki bakımı sürecinde çeşitli sebeplerle toplam 224 at ölmüştür. İBB bünyesinde 115 adet atın bakımı sürdürülmektedir. Kamu kurum ve kuruluşlarına bedelsiz devir ile sahiplendirilen atlar, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının sorumluluğunda yer almaktadır. Sahiplenilen atlarla ilgili tasarruf ilgili kamu kurumu uhdesinde kalmaktadır. Şahıs ve sivil toplum kuruluşlarına sahiplendirilen atlarla ilgili iletişim sağlanmakta, atların durumu hakkında bilgi alınabilmektedir. İlgili mevzuat doğrultusunda sahipli atların takibi Tarım ve Orman Bakanlığı teşkilatınca gerçekleştirilmektedir. Atların sahiplendirilmesi ile ilgili taahhütte; atların sahiplenen kişilerce bir yıl boyunca bakımının yapılması şartı yer almakta olup, en az bir yıl boyunca atlara bakmayı kabul eden kişilere sahiplendirilmiştir. Ada'da kalan kurumumuza ait 115 at, İBB'nin atlı zabıta gibi çeşitli hizmetlerinde kullanılmak üzere şartları iyileştirilen at ahırlarında yaşamlarını sürdürmektedir.
Ahır - 03.05.2021
Trabzon'da ahıra giren ayı 4 koyunu telef etti
Trabzon'un Yomra ilçesinde ahıra giren ayı 4 koyunu telef etti.
Ahır - 03.05.2021
İBB'den "kayıp at" iddialarına cevap
-İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi (İBB) geçen yıl sahiplendiği bin 179 atın satıldığı ve kaybolduğu iddialarına cevap verdi.  AK Parti İstanbul Çevre Şehir ve Kültür İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Cahit Altunay, "Sahiplendirilen 102 attan sonra geriye kalan 1200 atın 120 tanesinin Adalar'daki ahırlarda olduğu göz önüne alınırsa geri kalan 978 atın faili meçhul" iddialarına İBB'den yazılı açıklama ile cevap verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ahır Haberleri | Ahır Haber - Haberler - Ahır haberleri, son dakika ahır haber ve gelişmeleri burada. 6 ev yandı ama duvarda asılı duran 'Bereket' duası yanmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 16:32:01. #1.16#

title