Ağustos Haberleri

Ağustos haber, Ağustos son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ağustos - Bugün
Kars'ta bir köyde uygulanan karantina kaldırıldı
Valilik'ten yapılan açıklamada, Kovid-19'un yayılmasının engellenmesi, sosyal izolasyonun sağlanarak vatandaşların sağlığının korunması amacıyla Bulanık köyünde 29 ağustosta karantina uygulaması başlatıldığı hatırlatıldı.
Ağustos - Dün
WSJ: Suudi Kral ve Veliaht Prens Selman, İsrail'le normalleşme konusunda ayrışıyor
Veliaht Prens, İsrail-BAE anlaşmasını Suudi Kral'dan gizledi Suudi Kral, henüz başladığı tatili sırasında, 13 Ağustos'ta ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail ile BAE'nin ilişkilerini "tamamen normalleştirmeleri" için bir anlaşma imzaladıklarını duyurması nedeniyle büyük şaşkınlık yaşadı.
Ağustos - Dün
Son dakika haberleri | BM İnsan Hakları Konseyinden Belarus'taki insan hakları durumunu araştırma kararı
Tasarının sahibi Almanya'nın BM Cenevre Ofisi Nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Michael Freiherr von Ungern-Sternberg ise "9 Ağustos'ta yapılan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi ve sonrasında Belarus'ta insan hakları durumunda ciddi bir kötüleşme oldu.
Ağustos - Dün
ABD Hastalık Önleme Merkezi: Kovid-19 erken doğum riskini artırıyor
CDC tarafından yapılan söz konusu araştırmada, 1 Mart - 22 Ağustos arasında hastaneye yatırılan 700'den fazla hamile kadının verilerinin değerlendirildiği bildirildi.
Ağustos - Dün
Yemen'in Ebyen kentinde İsrail-BAE ve Bahreyn normalleşmesi protesto edildi
ABD'de askeri ve stratejik araştırmaların yayınladığı "South Front" internet sitesinde 28 Ağustos'ta BAE ve İsrail'in, Sokotra'da bir askeri ve istihbarat tesisi kurmayı planladığı belirtilmişti.
Ağustos - Dün
BM Suriye Özel Temsilcisinden Rusya ve ABD'ye Suriye'de diyaloğu artırma çağrısı
BM Güvenlik Konseyini Suriye'deki gelişmeler hakkında bilgilendiren Pedersen, geçen ağustosta, 9 ay sonra Cenevre'de yapılan görüşmelerde siyasi sürece yönelik "umut ışığının" ortaya çıktığını söyledi.
Ağustos - Dün
Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Lübnan'ın "yol ayrımında" olduğunu söyledi
Beyrut Limanı'nda 4 Ağustos'ta patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda önce yangın çıkmış ardından tüm kenti sarsan çok güçlü patlama meydana gelmişti.
Ağustos - Dün
Ukrayna ve Türkiye Serbest Ticaret Anlaşması görüşmelerine yeniden başladı
Ocak ayında iki ülkenin birbirine yeni teklifler sunması konusunda anlaştığını belirten Kaçka, ağustosta Türkiye'den yeni teklif aldıklarını aktardı.
Ağustos - Dün
ABD Eğitim Bakanlığından Princeton Üniversitesine ırkçılık soruşturması
Öte yandan, ABD Adalet Bakanlığı da, iki yıllık bir soruşturmanın ardından Ağustos ayında, Yale Üniversitesinin lisans kabullerinde beyaz ve Asyalı-Amerikalı başvuru sahiplerine karşı ayrımcılık yaptığı sonucuna varmış, uygulamalarını değiştirmemesi durumunda okul hakkında yasal işlem yapılacağını bildirmişti.
Ağustos - Dün
AB, Türkiye ile diyaloğu tercih ediyor
"Ağustos başındakine göre genel anlamda daha olumlu bir durum olduğunu değerlendiriyoruz.
Ağustos - Dün
Son dakika haberleri... İtalya, son 24 saatte Kovid-19 salgınında 1907 yeni vaka saptandı
İtalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, son 24 saatte 1907 yeni vaka kaydedildi. Sağlık Bakanlığının günlük paylaştığı verilere göre, son 24 saatte 1907 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Bu sayı, ağustos ayı ortasından beri yeniden yükseliş eğilimi gösteren günlük yeni vaka sayısında bugüne kadar kaydedilen en yüksek seviye oldu.
Ağustos - Dün
Son dakika haber | BM Ukrayna'nın doğusundaki ateşkesten memnun
Laerke, Ukrayna'daki BM İnsan Hakları İzleme Misyonuna göre, temmuzda 13, ağustosta ise beş sivilin yaşamını yitirdiğini, asayiş olaylarının toplam sayısı temmuzda 533 iken bu sayı ağustosta 251'e düştüğünü, temmuz ayında ise çatışmalar nedeniyle 50 ev hasar görürken, ağustosta ise hiçbir ev hasar görmediğini aktardı.
Ağustos - Dün
ABD'deki mevcut Kovid-19 test kılavuzunu bilim insanlarının yazmadığı iddia edildi
New York Times'in ele geçirdiği resmi yazışmalara göre, CDC'nin sitesinde 24 Ağustos'ta yayımlanan ve yoğun eleştirilere neden olan Kovid-19 test kılavuzunun ABD Sağlık Bakanlığı ve Beyaz Saray Kovid-19 Görev Gücü tarafından yazıldığı savunuldu.
Ağustos - Dün
ABD'de tüketici güveni 6 ayın en yüksek seviyesine çıktı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkili olduğu nisan ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşan tüketici güveninin, eylülde 75 değerini alması öngörülüyordu. Endeks, ağustos ayında 74.
Ağustos - Dün
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 33. Ahilik Haftası kapanış törenine katıldı Açıklaması
Ticaret Bakanlığı olarak esnafa mümkün olan en etkin hizmeti sunmak için gayret gösterdiklerinin altını çizen Pekcan, şöyle konuştu: "Esnafımızın, sanatkarımızın, iş insanlarımızın yeni nesil teknolojiyle tanışması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bildiğiniz üzere, esnaflarımıza yönelik iş ve işlemlerin büyük bölümü e-Devlet kapısı ile entegre biçimde çalışan Esnaf Bilgi Sistemimiz üzerinden sağlanmaktadır. Son dönemde yaptığımız yeni yatırımlarla bu sistemimiz altında Coğrafi Bilgi Sistemini de kurduk ve Esnaf Rehberi Mobil Uygulamasını devreye aldık. Ayrıca, esnaf odalarımızın işlemlerini kolaylaştırıcı ve esnafımıza daha iyi hizmet sağlamalarına yarayacak yeni dijital altyapıları da hayata geçirdik. Bakanlık olarak, girişimcilik, e-ticaret ve ihracat konularında ücretsiz online eğitimler veriyoruz. Tüm esnaf, sanatkar kardeşlerimi ve tüm vatandaşlarımızı bu eğitimlerden faydalanmaya davet ediyorum." Bakan Pekcan, pandemi şartlarındaki esnafın mali durumlarının desteklenmesi için de gerekli tüm kaynakların seferber edildiğini hatırlattı. Esnaf ve sanatkarların kooperatif kefaletiyle veya doğrudan Halkbank'tan kullanmış oldukları kredilerin geri ödemelerine de değinen Bakan Pekcan, şunları kaydetti: "Esnafımızın taksitleri nisan, mayıs ve haziran ayları için 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenmişti. Söz konusu ertelemeden 374 bin 674 esnafımız faydalandı. Esnafımızın 3 milyar liranın üzerindeki kredisini erteledik. Bununla birlikte temmuz, ağustos ve eylül aylarına ait taksitleri de üçer ay süreyle ertelenmiştir.
Ağustos - Dün
Petrol ve altın fiyatları yatay
OPEC+ Bakanlar Birleşik İzleme Toplantısı'nın ardından konuşan Novak, küresel düzeyde ticari petrol stoklarının Ağustos ayında 45 milyon varil düştüğünü, mevcut durumda kürsel petrol tüketiminin de günde ortalama 93 milyon varil düzeyinde olduğunu söyledi.
Ağustos - Dün
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Erol POLAT/DARICA (Kocaeli),   =========================== Diyarbakır surlarında Orta Çağ'a ait insan iskeletleri bulundu DİYARBAKIR'da UNESCO tarafından 2015 yılında Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınan, tarihi surlarda yapılan restorasyon çalışmaları sırasında Yedi Kardeşler Burcu'nda 3 insan iskeleti bulundu. Valilikten yapılan açıklamada, iskeletlerin Orta Çağ İslami döneme ait olduğunun tahmin edildiği belirtildi.  UNESCO tarafından 2015 yılında Dünya Kültür Miras Listesi'ne alınan, Diyarbakır'ın tarihi surlarında restorasyon çalışmaları Vali Münir Karaloğlu'nun talimatıyla 3 Eylül günü başladı. 500 gün sürecek restorasyon çalışmaları sırasında bugün Yedi Kardeşler Burcu'nda 3 insan iskeleti bulundu. Kemikleri gören ekipler, durumu yetkililere bildirdi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, kemiklerin bulunduğu alanda güvenlik çemberi oluşturdu. Kazı çalışmalarının savcılığın talimatıyla polis ekipleri eşliğinde yapılacağı bildirildi.  VALİLİK: ORTAÇAĞ İSLAMİ DÖNEME AİT OLDUĞU TAHMİN EDİLMEKTEDİR Bulunan insan iskeletlerine ilişkin Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, iskeletlerin Orta Çağ İslami döneme ait olduğunun tahmin edildiği bildirildi. Açıklamada, şöyle denildi:   "Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak Uca Yapı Limited Şirketi firması uhdesinde Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Rolöve ve Anıtlar Müdürlüğü uzman teknik personeli kontrollüğünde 'Diyarbakır Surları 21-22 nolu burçlar acil müdahale ve 32-33,41-42 nolu burçlar restorasyon işi' 10 Ağustos 2020 tarihinde yer teslimi yapılarak, restorasyon çalışmalarına başlanmıştır.
Ağustos - Dün
Afrika Birliğinden Mali'deki cuntaya sivil geçiş sürecini başlatması çağrısı
Konsey Başkanı Ismael Chergui, 18 Ağustos'ta darbe yapan Halkın Kurtuluşu Ulusal Konseyinin (CNSP) bir an evvel sivil geçiş sürecini başlatması gerektiğini dile getirdi.
Ağustos - Dün
Diyarbakır'da Yedikardeş Burcu'nda hafriyat temizliği sırasında 3 insan iskeleti bulundu
Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılarak Uca Yapı Limited Şirketi firması uhdesinde Büyükşehir Belediyesi ve Diyarbakır Rolöve ve Anıtlar Müdürlüğü uzman teknik personeli kontrollüğünde "Diyarbakır Surları 21-22 nolu burçlar acil müdahale ve 32-33, 41-42 nolu burçlar restorasyon işi"nin 10 Ağustos'ta yer teslimi yapılarak restorasyon çalışmalarına başlandığı anımsatıldı.
Ağustos - Dün
Merkez Bankası Eylül Ayı Beklenti Anketi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 11,46'ya yükseldi. TCMB, reel sektör, finansal sektör temsilcileri ve profesyonellerden oluşan 59 katılımcıyla gerçekleştirdiği "2020 yılı Eylül ayı Beklenti Anketi"ni yayımladı. Ağustos'ta yüzde 0,92 olan Eylül ayı TÜFE beklentisi, bu anket döneminde yüzde 1,07 oldu.
Ağustos - Dün
Son dakika haberleri: Londra'da Kovid-19 salgını nedeniyle yeni yıl etkinlikleri iptal edildi
Avrupa'da Kovid-19'dan en çok ölümün yaşandığı İngiltere'de, yeni vaka sayısı ağustos ayından itibaren yükselişe geçmişti.
Ağustos - Dün
AK Parti Malatya Milletvekili Çalık, kayısı kükürtleme ve kurutma tesislerini inceledi
Kurulan tesislerle kuru kayısıda kükürt miktarının istenen seviyede ayarlanacağını, diğer meyve ile sebzelerin kurutularak çiftçiye alternatif gelir sağlanacağını aktaran Çalık, şöyle devam etti: "Doğanşehir ve Kale ilçelerine kayısı kükürtleme ve kurutma tesisi kurulacak. Avrupa Birliğine uyum kapsamında kayısıdaki kükürt oranının 2 bin parts per million'un (ppm) üzerinde olmaması gerekiyor. Avrupa 2 bin ppm'i sınır tutarken, Amerika Birleşik Devletleri'nde bu oran 3 bin ppm. Üreticilerimiz islim damında kayısılarını kükürtlerken maalesef bu oranları kontrol edip, denetleme imkanları yok. Göz kararı kükürt konuluyor, islim damında kükürtleniyordu. Yeni tesisimizde kurulan mekanizma, kayısının her yerini eşit oranda kükürtleyecek. Kükürdü kontrollü hale getirdiğimizde, hem iç piyasada hem de dış piyasada kükürtle ilgili sorunumuzun kalmayacağını düşünüyorum." Battalgazi ilçesinde Kayısı Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nün bulunduğu araziye Fırat Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle 4,9 milyon lira maliyetle model kayısı fabrikası kurulacağına işaret eden Çalık, "Model kayısı fabrikamızın kurulacağı arazide incelemelerde bulunduk. 2021 yılı Ağustos ayında hizmete girecek model fabrika, kayısı işletmelerine tanıtılarak, yaygınlaştırılacak ve kayısı üretiminde kalite ve standart problemleri giderilecek.
Ağustos - Dün
JCR: Sur Yapı sektörün üzerinde büyüdü
Raporda, gayrimenkul sektörü, Kovid-19 salgını ve karantina süreciyle birlikte ivme kaybetse de avantajlı finansman paketleri ile haziran, temmuz ve ağustos aylarını rekor ciro ve satış adetleriyle kapattığı belirtilerek, şu değerlendirmelere yer verildi: "Sur Yapı 2020'nin haziran-ağustos döneminde gayrimenkul satışlarından elde ettiği geliri bir önceki yılın aynı döneminde göre yaklaşık 2,5 kat artırmayı başarmıştır.
Ağustos - Dün
Kremlin: Navalnıy'ın zehirlendiği iddialarında birçok saçma unsur var
Navalnıy'ın zehirlendiği iddiası? Rusya'nın Tomsk şehrinden Moskova'ya gitmek üzere 20 Ağustos'ta uçağa binen Navalnıy'ın uçuş esnasında fenalaşmasının ardından uçak Omsk şehrine iniş yapmıştı.
Ağustos - Dün
Kamerun'da ayrılıkçı lidere verilen müebbet hapis cezası onandı
Nijerya'da 2 yıl önce yakalanan Tabe ve 9 kişi, Ağustos 2019'da Yaounde Askeri Mahkemesinde yargılanmış ve ayrılıkçı hareket kurma ve terör suçlarından ömür boyu hapse mahkum edilmişti.
Ağustos - Dün
Beyşehir'de okullar yüz yüze eğitime hazır
Konya'nın Beyşehir ilçesinde, eğitim kurumlarının, 21 Eylül Pazartesi günü ilkokul birinci sınıflar ile ana sınıfı öğrencileri için başlayacak 2020-2021 eğitim-öğretim dönemine hazır olduğu bildirildi. Kaymakam Yusuf Özdemir, bu yıl 31 Ağustos'ta telafi eğitimleri ile başlayan eğitim öğretim döneminin halen uzaktan eğitimle devam ettiğini hatırlatarak, 21 Eylül'de ise okullarda ilk kez yüz yüze eğitimin başlayacağını anımsattı.
Ağustos - Dün
Son dakika haber... BIST100 yüzde 0.12 yükseldi, dolar 7.57 lirada
Geleneksel yöntemli ihalelerde 17 Ağustos'tan beri fonlamayı 10 milyar lira olarak sürdüren TCMB Perşembe günü bu miktarı 5.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ağustos Haberleri | Ağustos Haber - Haberler - Ağustos haberleri, son dakika ağustos haber ve gelişmeleri burada. Kars'ta bir köyde uygulanan karantina kaldırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 19.9.2020 03:29:56. #1.15#
title