Afad Haberleri

Afad haber, Afad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afad - 28.10.2020
Son dakika haberi! Artvin'de kaybolan 10 yaşındaki çocuk bulundu
İhbar üzerine bölgeye çok sayıda jandarma ve AFAD ekibi sevk edildi.
Afad - 28.10.2020
Erzincan'da 4,3 büyüklüğünde deprem
Erzincan'ın Tercan ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 12.
Afad - 28.10.2020
Son dakika haber | Kaybolduktan sonra ölü bulunan minik Leyla'nın kaçırılıp soğuk ortamda saklandığı belirlendi
Gerekçeli kararda, şu değerlendirmelere yer verildi: "Sanık Yusuf Aydemir'in zaman zaman arama çalışmalarına katılmayarak maktul ile ilgilendiği değerlendirilmektedir. Köydeki ev içi adli aramalarının o dönem ki soruşturma esnasında yapılamaması ve özel eğitimli polis köpeklerine rağmen kuyuların genel olarak ev içerilerinde kalmasını da fırsat bilen sanığın adli tıp raporlarından anlaşıldığı üzere cinsel yönden bir zarar vermeden öncelikle maktul çocuğu yalnızca ağabeyi Nihat Aydemir ile arasındaki husumetten ötürü nedeni kesin tespit edilememekle beraber öldürmek yerine adli tıp raporlarınca da doğrulanır şekilde bir süre ağabeyinin ailesine tehdit maksatlı saklamayı hedef ettiği, fakat olayın jandarma ve AFAD ile medyada hızla yayılması ile yapılan sıkı aramalar nedeniyle maktul çocuğu Nihat Aydemir ile olan husumetine karşılık bir koz olarak kullanmayı hedeflemişken artık ortaya çıkarmasının mümkün olmadığı ve olayın adli boyut kazanmasından korkması sonucunda maktulü sakladığı yerden çıkaramadığı, bu süreçte maktulün aç, susuz bırakılıp bırakılmadığı konusunda adli tıp raporlarınca kanaate yeterli bir tespit yapılmaması nedeniyle bir sonuca varılamadığı anlaşılmıştır.
Afad - 28.10.2020
Hatay'daki orman yangınında zararı oluşanlara 696 bin 471 lira yardım yapıldı
Hasar tespitinin ardından vatandaşların zararının karşılandığı aktarılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'nun talimatları doğrultusunda AFAD ve diğer kurumlar tarafından 28 Ekim'e kadar yapılan yardımlar çerçevesinde, Arsuz ilçemizde AFAD tarafından 17 vatandaşımıza 91 bin 750, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 133 vatandaşımıza 190 bin 721 lira yardım yapılmıştır.
Afad - 28.10.2020
Mersin'de 10 gün önce kaybolan kadın ormanlık alanda bulundu
Kadının bulunması için başlatılan çalışmalara jandarma, AFAD, kadavra ve iz takip köpeklerinin yanı sıra vatandaşlar da katıldı.
Afad - 28.10.2020
Ankara'da 3,8 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 05.
Afad - 27.10.2020
Son dakika gündem: Mersin Anamur'daki orman yangını kontrol altına alındı
Yangının, yerleşim yerlerine sıçrama riskine karşı 50 hanenin boşaltıldığını hatırlatan Su, şöyle konuştu: "Bölgedeki vatandaşlarımıza Türk Kızılay aracılığıyla yemek ve su dağıtıldı. Dileyen vatandaşlarımıza da konaklama imkanı sağlandı. Tarım ve Orman Müdürlüğümüz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD ekiplerimiz bölgedeki hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor.
Afad - 27.10.2020
Son Dakika | AFAD: Hatay ve Mersin'deki yangın nedeniyle 6 kentten arazöz, tanker ve iş makinesi görevlendirildi
Gelen son dakika haberine göre İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Hatay'ın İskenderun ve Mersin'in Anamur ilçelerindeki yangınları söndürme çalışmalarına destek vermek üzere Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş, Konya, Karaman ve Osmaniye valiliklerinden arazöz, tanker ve iş...
Afad - 27.10.2020
Kastamonu'da kaybolan kadının çantasına ulaşıldı
Beldeğirmen köyündeki evinden cumartesi günü kestane toplamak için ayrılan Göçmen'in bulunması jandarma, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin (UMKE) katıldığı arama çalışmalarına köylüler de destek veriyor.
Afad - 27.10.2020
"20 Eylül 2020 Niğde-Bor-Obruk Depremi" paneli düzenlendi
Panele, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mehmet Şener, AFAD İl Müdürü Selami Kılıçel ve davetliler katıldı.
Afad - 27.10.2020
Kırşehir'de Kovid-19 izolasyon denetimlerinde Kızılay ve AFAD gönüllüleri de görev alacak
Kırşehir'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında ekiplerin izolasyon denetimlerinde Kızılay ve AFAD gönüllülerinin de görev almasının planlandığı bildirildi.
Afad - 27.10.2020
Sinop'ta kaybolan 98 yaşındaki kişi aranıyor
Bunun üzerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ile Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) arama çalışması başlattı.
Afad - 26.10.2020
Kastamonu'da kaybolan yaşlı kadın için arama çalışması başlatıldı
Bunun üzerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) arama çalışması başlattı.
Afad - 26.10.2020
Tekirdağ'da koronavirüs izolasyonunda olanlar elektronik takip sistemine alınacak
Tekirdağ İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında olağanüstü toplanarak, koronavirüs saygınıyla mücadele kapsamında yeni tedbirler aldı. Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları ile belirlenen tedbirlere uyulması salgınla mücadelenin başarısı açısından büyük önem arz ettiği belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi: "Salgınla mücadelede denetim amaçlı üç ayrı ekip (filyasyon, izolasyon ve iş yeri denetimleri) kurulması gerekliliği hem yeterli personel, araç, gereç temini hem de süreklilik açısından ciddi sıkıntılara neden olmaktadır. Takip sisteminin etkin ve verimli olması için, tanılı veya temaslı olması nedeniyle evlerde izolasyona tabi tutulan kişilerin takibinin, denetiminin fiziksel yöntemlerle yürütülmesinin her geçen gün güçleşmesi nedeniyle fiziksel takip yerine elektronik imkanların bir an evvel devreye alınması, elektronik takip sistemlerinin devreye alınmasına kadar Covid-19 pozitif tanısı konulanların 2, 4, ve 7'nci günlerde, temaslıların ise 2, 4, 7 ve 10'uncu günlerde fiziksel takibe tabi tutulması, izolasyon denetimlerine yönelik kurulan 'mahalle denetim ekiplerinde' gönüllülerin (AFAD gönüllüsü, Kızılay vb.
Afad - 26.10.2020
Son dakika haberi! DHA YURT BÜLTENİ - 9
Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'dan, 5 Ocak sabahı kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra haber alınamadı. Diyarbakır'da yaşayan ailesi, kaybolduğu gün Tunceli'ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine arama bölgede geniş çaplı arama çalışması başlatıldı. AFAD Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Manisa ve Kahramanmaraş büyükşehir belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve AFAD gönüllülerinden oluşan 542 kişilik personel, 88 araç, 38 bot, 10 ROV cihazı, 6 dron, 4 sonar ve 3 arama köpeği ile Uzunçayır Baraj Gölü'nde ve karada arama çalışması yaptı.
Afad - 26.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
GÖRÜNTÜLER GEÇİLİYOR Arzu ERBAŞ-Selman KUTLU/ÇAMLIHEMŞİN, (Rize),   ==================================== 12 evin yandığı köyde 32 kişi geceyi komşularında ve çadırlarda geçirdi BOLU merkeze bağlı Kuzfındık köyünde, 12 evin yandığı, çok sayıda ahır ve samanlığın da küle döndüğü yangında köylüler, evlerinden geride kalan eşyaları topladı. 32 köylü, geceyi AFAD tarafından kurulan çadırlarda ya da komşuları ve akrabalarında geçirdi.
Afad - 25.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku'dan, 5 Ocak sabahı kaldığı yurttan ayrıldıktan sonra haber alınamadı. Diyarbakır'da yaşayan ailesi, kaybolduğu gün Tunceli'ye gelerek, güvenlik güçlerine ihbarda bulundu. Bunun üzerine arama çalışması başlatıldı. AFAD Başkanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Ankara, Denizli, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Konya, Malatya, Manisa ve Kahramanmaraş büyükşehir belediyeleri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve AFAD gönüllülerinden oluşan 542 personel, 88 araç, 38 bot, 10 ROW cihazı, 6 dron, 4 sonar, 3 arama köpeği ile Uzunçayır Baraj Gölü'nde ve karada arama çalışması yapıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Afad Haberleri | Afad Haber - Haberler - Afad haberleri, son dakika afad haber ve gelişmeleri burada. Elazığ'da otomobiller çarpıştı: 1 ölü 2 yaralı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 23:13:33. #1.15#
title