Afad Haberleri

Afad haber, Afad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afad - Bugün
Akdeniz'de 4.2 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 02.
Afad - Bugün
Muğla'nın Datça ilçesinde 4,2 büyüklüğünde deprem
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem saat 02.
Afad - Bugün
Şırnak'ta deprem ve soygun tatbikatı yapıldı
AFAD, itfaiye ve 112 acil servis ekiplerinin katılımıyla düzenlenen tatbikatta, senaryo gereği, deprem ihbarı alındı.
Afad - Dün
TAMP Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı Üst Düzey Katılımla Gerçekleştirildi
Afet öncesine yönelik hazırlık çalışmaları ve oluşturulması planlanan Müdahale Saha Destek Ekibi'nin değerlendirildiği Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) Çalışma Grupları Değerlendirme Toplantısı, AFAD Başkanı Yunus Sezer'in başkanlığında bugün gerçekleştirildi.
Afad - Dün
Bakan Kurum'a 'Fahri Doktor' Unvanı Verildi
İKÇÜ Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu'nda Rektör Prof. Dr. Saffet Köse'nin ev sahipliğinde yapılan törene, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu,Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, İzmir Bakırçay Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Tuncer Asunakutlu, Çiğli Kaymakamı Adnan Çakıroğlu, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Uğurlu, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, MHP İl Başkanı Veysel Şahin, İŞKUR İl Müdürü Kadri Kabak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak, İller Bankası Bölge Müdürü Enver Çelebi, Tapu ve Kadastro 3. Bölge Müdürü Yusuf Meşhur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, AFAD İl Müdürü Kartal Muhcı, ASKOM Derneği İzmir Şube Başkanı Şerafettin Gücü, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği Başkanı Haydar Özkan, bakanlığa bağlı genel müdürler, STK temsilcileri,İKÇÜ'lü akademisyenler ile öğrenciler katıldı.
Afad - Dün
Bursa'da tekstil fabrikası yangını (2)
ÇEVREDEKİ FABRİKALAR DA TAHLİYE EDİLDİBursa'nın Kestel Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tekstil fabrikasında devam eden yangın nedeniyle Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinden bölgeye 30'a yakın itfaiye aracı sevk edilirken, AFAD ekipleri de söndürme çalışmalarına katıldı.
Afad - Dün
Bursa'da tekstil fabrikasındaki büyük yangın drone ile havadan böyle görüntülendi
Kestel ilçesinde tekstil fabrikasında saat 12.30 sularında yangın çıktı. Fabrikadaki yanıcı maddeler sebebiyle yangın hızla büyüdü. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi ile 112 ekibi gönderildi.
Afad - Dün
Son dakika haberi... Bursa'da tekstil fabrikasındaki büyük yangın drone ile havadan böyle görüntülendi
Kestel ilçesinde tekstil fabrikasında saat 12.30 sularında yangın çıktı. Fabrikadaki yanıcı maddeler sebebiyle yangın hızla büyüdü. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ve AFAD ekibi ile 112 ekibi gönderildi.
Afad - Dün
Kırklareli'nde siren ve anons sistemi denemesi yapılacak
Valilikten yapılan açıklamada, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile ASELSAN arasında geçen yıl imzalanan ikaz ve alarm sistemi sözleşmesi kapsamında kentteki çalışmaların tamamlandığı belirtildi.
Afad - Dün
Vali Orhan Tavlı Yatağan'da Muhtarlarla bir araya geldi
Yatağan Belediyesi çok amaçlı salonunda Muğla Valisi Orhan Tavlı'nın başkanlığında düzenlenen toplantıya, Vali Yardımcısı Caner Yıldız, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömür Özdil, Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, AFAD İl Müdürü İsmail Özkan, Yatağan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Sebile Şenyurt Şimşek, Orman İşletme Müdürü Mustafa Oral, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ayşe Didem Biber ve yangından etkilenen mahallelerin muhtarları katıldı.
Afad - Dün
2021 Yılı IV. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Rize İli 2021 yılı IV. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Rize Valisi Kemal Çeber Başkanlığında AFAD Acil Durum Yönetim Merkezinde gerçekleştirildi.
Afad - 14.10.2021
Karabük'te mantar toplamak isterken ormanda kaybolan 2 kişi bulundu
Karabük'ün Safranbolu ilçesinde mantar toplamak için gittikleri ormanlık alanda kaybolan 2 kişiye jandarma ve AFAD ekiplerinin yaklaşık 8 saatlik çalışması sonucu ulaşıldı.
Afad - 14.10.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Taliban heyetiyle görüşmesinin ardından açıklamada bulundu Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Taliban heyetiyle Türkiye'nin Afganistan'a verdiği desteği ele aldıklarını ifade ederek, "Kendileri de bizden özellikle insani yardımlar, oradaki yatırımların devam etmesi konusunda, ekonomi konusunda yani kalkınma yardımları konusunda diğer kurumlarımızın...
Afad - 14.10.2021
Çanakkale'de kaybolan kişinin cesedi bulundu
En son Koru Mahallesi'nde görülen Şahin'in bulunması için AFAD koordinatörlüğünde UMKE, AKUT ve jandarma tarafından çalışma yapıldı.
Afad - 14.10.2021
Uşak Belediyesi çalışanlarına afet eğitimi verildi
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, AFAD ekiplerince Uşak Belediyesinde çalışan personellere Atatürk Kültür Merkezi'nde "afet farkındalık eğitimi" verildi.
Afad - 14.10.2021
Havza'dan kısa kısa
Havza'da deprem eğitimi ve tatbikat Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Türk Kızılay Havza İlçe Koordinatörlüğü ile Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliği ile 13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü etkinlikleri kapsamında Havza İmam Hatip Ortaokulu ve Havza Anadolu İmam Hatip Lisesinde deprem eğitimi verilerek, deprem tatbikatı yapıldı.
title