Adalet Bakanı Haberleri

Adalet Bakanı haber, Adalet Bakanı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Adalet Bakanı - 24.11.2020
BIST100 yüzde 0.68 artışla başladı, dolar 7.94 lirada
"Dün Türk finansal varlıklar ise görece zayıf bir seyir izledi. Ekim ayı sınır istatistikleri giriş yapan yabancı sayısında yıllık bazda sert daralmanın sürdüğüne işaret ederken, bunun dışında makroekonomik veri akışının sakin olduğu dün bir süredir hızlı yükselen Türk finansal varlıklarda kar realizasyonu olarak değerlendirilebilecek hareketler yaşandı.  "Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelirken, önümüzdeki dönemde iş dünyası ve sivil toplum kuruluşlarının görüşlerini alarak yapılması gereken düzenlemeleri hızla yapacaklarını söyledi.
Adalet Bakanı - 23.11.2020
Son dakika haber... Etiyopya, TPLF liderlerini terör suçlamasıyla yargılayacak
Etiyopya Adalet Bakanı Gedion Timothewos ve Olağanüstü Hal Görev Gücü Sözcüsü Büyükelçi Rıdvan Hüseyin, düzenledikleri ortak basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Adalet Bakanı - 23.11.2020
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, Adalet Bakanı Gül ile bir araya geldi
Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile bir araya gelmesine ilişkin, "Önümüzdeki günlerde iş dünyasının görüşlerini de alıp, adımlarımızı hızla atacağız." ifadesini kullandı.
Adalet Bakanı - 23.11.2020
Mehmet Baransu'ya 17 yıl 1 ay hapis cezası
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün "Adalet yerini bulsun gerekirse kıyamet kopsun" sözlerine atıf yapan Baransu, "Ben de şimdi sizin mahkemenizden adalet bekliyorum" dedi.
Adalet Bakanı - 20.11.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak gündemi değerlendirdi Açıklaması
Bu topraklarda bu kadar yozlaşmanın daha önce hiç yaşanmadığını belirten Öztrak, şöyle devam etti: "Siyasette rekabet olur. Siyasette polemik olur. Yeri gelir siyasette sert tartışmalar da olur. Ama bir hukuk devletinde, organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen bir mafya bozuntusu, değil ana muhalefet partisi liderini, herhangi bir siyasi parti liderini tehdit etmeye cüret edemez. Ederse, siyaset kurumu tepkisini topyekun göstermek zorundadır. Fakat tam tersi oluyor. Sarayın ortağı, eşkıyaya 'yol arkadaşım' diyerek sahip çıkıyor. Anayasal düzenimize mafya çomağı sokuyor. Yaşadığımız bu süreç, geçtiğimiz günlerde eski polis şeflerinin mafya liderine geçmiş olsun ziyaretinde çektirdikleri ve basına servis ettikleri fotoğrafların, yeni bir Susurluk projesinin habercisi olabileceğini düşündürüyor." "Bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim." sözünü hatırlatan Öztrak, "Koalisyonun küçük ortağı, mafyaya sahip çıkıyor. Koalisyonun büyük ortağının ne diyeceğini millet merakla bekliyor. AK Parti liderinin sesi çıkmıyor. Her konuda ahkam kesen, soruşturma başlatan, atanmış İçişleri Bakanı nerede? Adalet Bakanı nerede? Sinmiş.
Adalet Bakanı - 20.11.2020
10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali'nin akademik programı başladı
Ak, festivalin sinema ve akademik c¸alıs¸maların yanında film endu¨strisinin bulus¸masını da sagˆladığını vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Festival, endu¨strideki gelis¸melerin tanıtıldıgˆı, tartıs¸ıldıgˆı VisionI·ST'e de ev sahipligˆi yapıyor. Burada fikir ve sanat u¨ru¨nlerinin korunmasının nasıl gerc¸ekles¸ecegˆine dair telif haklarının tartıs¸ılacagˆı, konunun hukuki boyutlarının film endu¨strisine ilgili olanlara aktarılacagˆı bir bo¨lu¨m de gerc¸ekles¸tiriliyor. Fikir ve sanat eserlerine kars¸ı ihlallerin gittikc¸e kolaylas¸tıgˆı gu¨nu¨mu¨zde bu konunun u¨zerinde durulması da ayrıca bir o¨neme sahiptir. Yogˆun bir emegˆin sonucu gerc¸ekles¸tirilen bu festival ic¸in emek harcayan herkese tes¸ekku¨r ediyor, o¨gˆrencilerimizin bu akademik faaliyetlerden istifade etmesini diliyoruz." Açılış programında Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan'ın da konuşma yaptığı festivalin akademik programı, çevrim içi oturumlarla devam edecek.
Adalet Bakanı - 19.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Altay, devletin "üç maymun" modunda olduğunu ileri sürerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün, devlet olmanın gereğini yerine getirmesi gerektiğini belirtti.
Adalet Bakanı - 18.11.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün 'Mahkemeler adil karar versin ama kıyamet kopacaksa da kopsun.' sözünü çok anlamlı buluyoruz.
Adalet Bakanı - 17.11.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Grup Başkanvekili Hakkı Saruhan Oluç, Diyarbakır'da 2017'de öldürülen Kemal Korkut davasında şüpheli polis hakkında Diyarbakır 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nin beraat kararı verdiğini söyledi. Kararı eleştiren Oluç, "Adalet Bakanı geçen gün, 'Yargıçlar yasalara bakıp karar vermeli' dedi.
Adalet Bakanı - 17.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (2)
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun.
Adalet Bakanı - 17.11.2020
HDP Grup Başkanvekili Oluç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Oluç ekonomide, demokraside, yargıda ve hukukta reform sözlerinin dile getirildiğini vurgulayarak şöyle devam etti: "Hep beraber bunları duyduk. Bu reform sözlerinin edilmiş olması ilginç. Aslında biz ekonomik, sosyal krizden kaynaklanan dolar ayarlı bir reformu doğru bulmuyoruz. Olması gereken demokrasi ayarlı bir reformdur. Adalet Bakanı'na soruyoruz; sarayda düğme ilikleyen yargıçları, 'Mevzuata takılmayın' diyen bakanları ve kamu yöneticilerini, talimatla hareket eden bağımlı ve taraflı yargıyı ne yapacaksınız? Bun meseleleri konuşmadan, bunlar ele alınmadan yargıda, hukukta reform yapılamaz.
Adalet Bakanı - 17.11.2020
Son dakika haberi... Kovid-19 nedeniyle mahkumları izne çıkan cezaevinde üretimi personel sürdürüyor
"Personelimiz, kendi işleriymiş gibi üretimi devam ettiriyor" Cezaevinde, mobilya, demir, mandıra, döşeme, sebze ve meyvecilik ve hayvancılık gibi iş kollarında üretim yapıldığını belirten Yeniçeri, şunları kaydetti: "Kurumumuzdaki iş kollarında yaklaşık 2 bin hükümlü çalıştırılıyor. Çalışmalar, idaremiz, atölye şefleri ve infaz koruma memurlarımızın yönlendirilmesiyle yapılıyor. Kovid-19 salgını nedeniyle gerek personeli gerekse hükümlüleri korumak için mahkumları izne gönderdik ve cezaevinde çok az sayıda hükümlü kaldı. Bütün atölyelerde çalışmalar, ceza infaz kurumumuzdaki infaz koruma personeli ve atölye şeflerinden oluşan 285 personel tarafından onların üstün gayreti ve emekleriyle devam ediyor. Çünkü verilmiş ve verilmekte olan siparişler var. Personelimiz, cumartesi-pazar demeden kendi işleriymiş gibi üretimi devam ettiriyor." Yeniçeri, bütün çalışmaların Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün destekleriyle yapıldığını aktararak, örnek bir kurum olan cezaevinde üretimin her koşulda devam edeceğini vurguladı.
Adalet Bakanı - 17.11.2020
Son dakika haberleri | Bakan Gül: "Adalet sistemi, güçsüzü koruyabildiği ölçüde, mağdurun ve mazlumun gözyaşını silebildiği ölçüde kendinden söz ettirir
Son dakika politika haberi: Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Adalet sistemi, güçsüzü koruyabildiği ölçüde, mağdurun ve mazlumun gözyaşını silebildiği ölçüde kendinden söz ettirir. Bu nedenle onarıcı adalet anlayışımız çerçevesinde sanık-mağdur dengesini koruyarak mağdura tanınan hakları daha da geliştiriyoruz" dedi.
Adalet Bakanı - 16.11.2020
AB'de bütçe krizi
Macaristan hükümeti yetkilileri, AB bütçesindeki fonların dağıtımını hukukun üstünlüğüne bağlayan mekanizmayı veto edeceğini açıkladı. Macaristan'ın açıklamasından sonra Polonya Adalet Bakanı Zbigniew Ziobro, "Başbakan Mateusz Morawiecki'nin de Macaristan Başbakanı Victor Orban gibi bu (veto) hakkını kullanacağına inanıyorum.
Adalet Bakanı - 16.11.2020
Son dakika haber | Adalet Bakanı Gül, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Edinilen son dakika gelişmesine göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Onarıcı adalet anlayışımız çerçevesinde sanık-mağdur dengesini koruyarak mağdura tanınan hakları daha da geliştiriyoruz.
Adalet Bakanı - 13.11.2020
Osman Kavala: HSK, 'Acele' notuyla davayla ilgili tüm belgeleri incelemek üzere talep etti
Haberde ayrıca Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün Perşembe günü tutuksuz yargılamanın esas olduğunu, tutukluluğun istisna olması gerektiğini söylediği hatırlatıldı.
Adalet Bakanı - 13.11.2020
Cezayir, çeyrek asırlık aradan sonra idam cezasının infazını değerlendiriyor
Cezayir Adalet Bakanı Bilkasım Zuğmati, parlamentoda yaptığı bir konuşmada, son dönemde kaçırılan bir genç kızın tecavüz edilip öldürülmesi üzerine başlayan idam cezası tartışmalarında, hakkında idam hükmü verilenlerin "infaz edilebileceğini" söyledi.
Adalet Bakanı - 12.11.2020
Tayland'da 1 milyar dolar değerinde uyuşturucu ele geçirildi
Büro Amiri Montri Yimyaem, ele geçirilen ketamin miktarının çok uluslu bir ağa işaret ettiğini ve Tayland'ın bu soruşturmayı diğer ülkeler ve uluslararası kuruluşlar ile birlikte sürdüreceğini bildirdi. Adalet Bakanı Somsak Thepsutin yaptığı açıklamada, "Bu baskın sadece bir başlangıç.
Adalet Bakanı - 12.11.2020
CHP Grup Başkanvekili Özkoç, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özkoç, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "hukuk devleti ilkesinin güçlendirileceği", Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün "Yargı reformu yapılacağı" açıklamalarında bulunduğunu hatırlattı.
Adalet Bakanı - 12.11.2020
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, soruları yanıtladı Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, hukuk güvenliğini vatandaş lehine koruyacak, tutuklamayı istisna olarak değerlendiren, hukuk güvenliğini daha da güçlendiren uygulamaları hep beraber sağlayacaklarını belirterek, "Bu anlamda çok önemli adımlar oldu ama 2023 hedefleri doğrultusunda daha hızlı,...
Adalet Bakanı - 12.11.2020
Ceza Hukukunda Alternatif Çözüm Yolları Sempozyumu
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Yargı konjonktüre, birilerinin dediğine bakmaz. Yargı dosyaya, vicdanına, hukuka, Anayasa'ya bakar. Bizim beklentimiz budur.
Adalet Bakanı - 12.11.2020
Son dakika haberleri: Adalet Bakanı Gül: "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Yargı konjonktüre, birilerinin dediğine bakmaz. Yargı dosyaya, vicdanına,...
Gelen son dakika haberine göre Adalet Bakanı Gül: "Bırakın adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Yargı konjonktüre, birilerinin dediğine bakmaz. Yargı dosyaya, vicdanına, hukuka, Anayasa'ya bakar. Bizim beklentimiz budur.
Adalet Bakanı - 12.11.2020
Adalet Bakanı Gül: "Hiç kimsenin tavsiyesine, talimatına bakarak değil, dosyaya bakarak, vicdanınıza göre karar verin.
Adalet Bakanı Gül: "Hiç kimsenin tavsiyesine, talimatına bakarak değil, dosyaya bakarak, vicdanınıza göre karar verin.
Adalet Bakanı - 11.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 12 Kasım 2020
(Ankara/11.00) YASAMA YÜRÜTME SİYASET 1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ceza İşleri Genel Müdürlüğünce Meyra Palace Otel'de düzenlenen Ceza Hukukunda Alternatif Çözüm Yolları Sempozyumu'na katılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Adalet Bakanı Haberleri | Adalet Bakanı Haber - Haberler - Adalet Bakanı haberleri, son dakika adalet bakanı haber ve gelişmeleri burada. BIST100 yüzde 0.68 artışla başladı, dolar 7.94 lirada.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.11.2020 21:53:27. #1.15#
title