Yeni Zelanda Haberleri

Yeni Zelanda haber, Yeni Zelanda son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeni Zelanda 2.6.2020
Yeni Zelanda'da 10 gündür yeni Kovid-19 vakasına rastlanmadı
Yeni Zelanda'da 10 gündür yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülmediği bildirildi.
Yeni Zelanda 2.6.2020
Türk Milli Klavye Takımı dünya şampiyonu oldu
Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, Mısır, İspanya, Fransa, Hırvatisyan, Macaristan, Hindistan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Fas, Malezya, Nijerya, Hollanda, Norveç, Yeni Zelanda, Polonya, Romanya, Rusya, İsveç, Slovakya, İngiltere, ABD ve Vietnam'ın katıldığı şampiyonada, anadil ve çok dilli (17 dil) ayrımıyla iki türde ve 4 yaş kategorisinde yarış yapıldı.
Yeni Zelanda 2.6.2020
Japonya 4 ülkeye sınırlarını açmaya hazırlanıyor
Korona virüs salgını nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamalarını kademeli olarak sona erdirmesi beklenen Japonya, Tayland, Vietnam, Avustralya ve Yeni Zelanda'dan iş seyahati nedeniyle gelenlerin ülkeye girişine izin vermeye hazırlanıyor.
Yeni Zelanda 1.6.2020
Yeni Zelanda ırkçılığa karşı ayaklandı
ABD'de siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestoların yankısı Yeni Zelanda'ya ulaştı.
Yeni Zelanda: Felsefenin şairi öldüYeni Zelanda 1.6.2020
Yeni Zelanda 29.5.2020
Yunanistan 15 Haziran'dan itibaren 25 ülkeden turist kabul edecek
Yunanistan hükümeti yaptığı açıklamada, 15 Haziran'dan itibaren Almanya, Avusturya, Danimarka, Norveç, Kıbrıs, İsrail, İsviçre, Japonya, Malta, Bulgaristan, Çin, Hırvatistan, Avustralya, Yeni Zelanda, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Estonya, Letonya, Lübnan, Litvanya, Macaristan, Güney Kore, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Slovenya, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ve Finlandiya'dan turist kabul etmeye başlayacağını açıkladı.
Yeni Zelanda 29.5.2020
Yeni Zelanda'da aktif vaka sayısı 1'e düştü
Yeni Zelanda'da son bir hafta içerisinde yeni tip korona virüs (Covid-19) vakası görülmezken, bugün itibariyle aktif vaka sayısı 1'e düştü.
Yeni Zelanda 29.5.2020
Hindistan-Çin sınırında gerilim artıyor
Tırmanan sürtüşmenin diğer önemli tetikleyicileriyse 18-19 Mayıs'ta Tayvan'ın Dünya Sağlık Asamblesi'ne gözlemci statüsüyle katılma ihtimalinin söz konusu olmasıyla Hindistan'ın 22 Mayıs'ta Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Yönetim Kurulu Başkanlığını devralmasıdır. Bilindiği üzere Kovid-19 yerine "Çin Virüsü" söylemini kullanan Trump yönetiminden salgınının kaynağına ilişkin soruşturma başlatılması ve bu anlamda Pekin'in cezalandırılması yönünde bir dizi talepler gündeme getiriliyor. Böyle bir ortamda Beyaz Saray'la yakın ilişkileri bulunan Narendra Modi hükümetinin DSÖ dönem liderliğini üstlenmesi üzerine yaşanılan Hint-Çin sınır çatışmalarının tırmanıyor oluşu tesadüf değil. Kovid-19'la başarılı mücadelesinden ötürü, ABD, Japonya ve Yeni Zelanda gibi Hint-Pasifik devletleri tarafından desteklenen Tayvan'ın DSÖ'ye kabulü konusu da aynı prizmadan okunmalı.
Yeni Zelanda 27.5.2020
Yeni Zelanda'da kaybolan yürüyüşçüler 18 gün sonra bulundu
Yeni Zelanda'da 18 gün önce yürüyüşe çıkan ve yoğun sis nedeniyle kaybolan 2 yürüyüşçü, bulundu.
Yeni Zelanda 27.5.2020
Vitamin İlaçlarının kansere karşı bir etkisi var mıdır?
D vitamini kansere karşı etkili mi? Meme kanserine yakalanmış ve D vitamini değeri yüksek olan kadınların, bu değeri daha düşük olanlara göre, yaşam süreleri daha uzundur. Meme kanserine yakalanmış kişilerin; D vitamini seviyesinin 50 mg/ml ve üzerine çıkarılması, tedaviyi olumlu yönde etkilemektedir. SUNSHINE çalışmasında ise; yüksek doz D vitamini desteğinin, 139 kemoterapi alan kolorektal (kalın bağırsak) kanserli hastalarda hastalığın kontrolünü artırdığı gösterilmiştir. D vitaminin diğer kanser türleriyle ilişkisi üzerine yapılan çalışmalarda ise, yararına ilişkin net kanıtlar sağlanamamıştır. Yeni Zelanda'da 5 bin 110 kişinin dahil olduğu çalışmada; 4 yıla kadar yüksek dozlarda oral (ağızdan) D vitamini alan kişilerde, ne kanser riskinde ne de kalp damar hastalığı riskinde azalma gözlenmedi.
Yeni Zelanda 25.5.2020
Yeni Zelanda'da bir medya şirketi 1 dolara Üst Yöneticisine satıldı
Yeni Zelanda'nın en büyük medya kuruluşlarından Stuff'ın Üst Yöneticisi (CEO) şirketi 1 dolara satın aldı.
Yeni Zelanda 25.5.2020
Son 24 saatte Çin'de 11, Güney Kore'de 16 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi
Yeni Zelanda'da en fazla 100 kişi toplanabilecek Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Kovid-19 tedbirleri kapsamında 10'dan fazla kişinin bir araya gelmesi yasağının esnetileceğini açıkladı.
Yeni Zelanda 25.5.2020
Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, canlı yayında depreme yakalandı
Katıldığı canlı yayında depreme yakalanan Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, sarsıntı boyunca soğukkanlılığını korudu.
Yeni Zelanda 21.5.2020
Yeni Zelanda Başbakanı'ndan turizmi canlandırmak için haftada 4 gün çalışma önerisi
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, turizmi canladırmak için haftada 4 gün çalışma sisteminin değerlendirilmesi önerisinde bulundu.
Yeni Zelanda 21.5.2020
Japonya'nın ihracatında büyük düşüş
Verilere göre ihracat, Avustralya ve Yeni Zelanda'da yüzde 47, ABD ve Kanada'ya yüzde 39, Avrupa Birliği'ne (AB) yüzde 28, ASEAN'a yüzde 21, Afrika'ya yüzde 36, Ortadoğu'ya yüzde 6 düştü.
Yeni Zelanda 20.5.2020
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Birleşmiş Milletler Parlamentolar Birliğinin raporuna göre, Arjantin'den Endonezya'ya, Cibuti'den Yeni Zelanda'ya kadar birçok parlamentonun koronavirüsle mücadele sürecinde yoğun şekilde çalıştığını dile getiren Özel, "Türkiye Cumhuriyeti'nin 15 Nisan'dan beri parlamentosuz şekilde yönetilmeye çalışıldığı düşünülürse utanç verici bir durumla karşı karşıyayız.
Yeni Zelanda 20.5.2020
Yeni Zelanda'da yeni çalışma sistemi
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, korona virüs sebebiyle ağır bir darbe alan yerli turizm sektörünü ayağa kaldırmak için resmi tatillerin arttırılması ve haftalık çalışma günü sayısının 4'e indirilmesi gibi uygulamalar planladıklarını açıkladı.
Yeni Zelanda 18.5.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yeni Zelanda'da okullar yeniden kapılarını açtı Kovid-19'un yayılmasını kısmi sokağa çıkma yasağı gibi sıkı tedbirlerle durduran Yeni Zelanda'daki okullarda öğrenciler bugün ders başı yaptı.
Yeni Zelanda 18.5.2020
Yeni Zelanda'da okullar 2 ay sonra yeniden açıldı
Yeni Zelanda'da korona virüs salgını nedeniyle eğitime ara verilen okullarda 2 ay sonra yeniden ders başı yapıldı.
Yeni Zelanda 18.5.2020
Yeni Zelanda'da okullar yeniden açıldı
Zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı gibi sıkı tedbirlerle yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılımını durdurduğu belirtilen Yeni Zelanda'da okullarda yeniden eğitim verilmeye başlandı.
Yeni Zelanda 17.5.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni Zelanda'da bir yeni vaka görüldü Zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı gibi sıkı tedbirlerle Kovid-19'un yayılmasını durdurmasının ardından yasakları iyice hafifleten Yeni Zelanda'da bugün bir kişide daha virüs tespit edildiği açıklandı.
Yeni Zelanda 15.5.2020
Stres Kansere Yol Açar mı?
En mutlu ülkeler de kansere yakalanıyor Bana çok ilginç gelen bir istatistik, size de bu konuda fikir verecektir. Dünyada her yıl ''dünyanın en mutlu ülkeleri'' ve ''dünyada en çok kanser görülen ülkeleri'' sıralaması yayınlanır. Dünyada en çok kanser vakası görülen ilk 5 ülke; Avustralya, Yeni Zelanda, İrlanda, Macaristan ve ABD'dir.
Yeni Zelanda 14.5.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Yeni Zelanda'da okullar, iş yerleri, alışveriş merkezleri, perakende satış mağazaları ve restoranlar yeniden açıldı.
Yeni Zelanda 14.5.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Yeni Zelanda'da 3 gündür yeni vaka görülmedi Olağanüstü hal ve zorunlu haller dışında sokağa çıkma yasağı gibi sıkı tedbirlerle Kovid-19'un yayılmasını durdurmaya başaran Yeni Zelanda'da, son 3 günde yapılan testlerde yeni vakaya rastlanmadı.
Yeni Zelanda 14.5.2020
Bayburt'ta yeni sümbül türü keşfedildi
Yıldırım ve Sefalı, bitkiyle ilgili hazırladıkları bilimsel makaleyi Yeni Zelanda kökenli Phytotaxa Dergisi'ne gönderdi.
Şu an buradasınız: Yeni Zelanda Haberleri | Yeni Zelanda Haber - Haberler - Yeni Zelanda haberleri, son dakika yeni zelanda haber ve gelişmeleri burada. Yeni Zelanda'da 10 gündür yeni Kovid-19 vakasına rastlanmadı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 21:33:44. #1.15#
title