Yargıç Haberleri

Yargıç haber, Yargıç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yargıç - Dün
Lübnan'da, Beyrut Limanı patlaması soruşturmasında gözaltına alınanlardan 6'sı serbest bırakıldı
Duruşmada, Beyrut Limanı patlaması ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişinin serbest bırakılmasına karar verildiği kaydedilen haberde, yargıç Tarık el-Bitar'ın gözaltındaki diğer kişilerin serbest bırakılma taleplerini reddettiği belirtildi.
Yargıç - Dün
Son dakika haberleri... ABD'de siyahi Floyd'un ölümüne neden olmaktan yargılanan eski polis ifade vermeyi reddetti
Davaya bakan Yargıç Peter Cahill de Chauvin'in talebini kendisine bir kez daha teyit ettirerek onayladı.
Yargıç - 10.04.2021
ABD Yüksek Mahkemesi'nin yapısının değiştirilmesi için çalışmalar başlıyor
ABD'de Kasım 2020'de gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinin kampanyaları sırasında Yargıç Ruth Bader Ginsburg'un ölümünün ardından ülkenin eski Başkanı Donald Trump'ın liberal görüşlü Amy Coney Barrett'ı yargıç olarak ataması ABD Yüksek Mahkemesi'nde gerginliğe neden olmuştu.
Yargıç - 09.04.2021
Biden, ABD Yüksek Mahkemesinin yapısını yeniden değerlendirecek bir komisyon kurduruyor
Buna göre Biden, seçim dönemindeki vaadiyle uyumlu olarak Yüksek Mahkemenin üyelerinin sayıları, yargıçların görev süresi ve değişimleri, mahkemenin rolü ve benzeri reform konularının ele alınacağı bir komisyonun kurulmasını istedi.
Yargıç - 08.04.2021
AİHM: "Zorunlu aşı insan haklarına aykırı değil, demokratik toplumun bir gereği"
Öte yandan ilk olarak 2013 yılında açılmış ve toplamda 6 adet davayı karara bağlayan AİHM toplantısında, 1'e karşı 16 oyla karar alınırken, oylamada yalnızca Polonyalı Yargıç Krzysztof Wojtyczek kararın aksi yönünde oy kullandı.
Yargıç - 05.04.2021
Son Dakika | Pakistan'da terörle mücadele mahkemesi yargıcı, düzenlenen pusuda öldürüldü
Afganistan sınırına yakın kuzeybatı Khyber Pakhtunkwa eyaletinin başkenti Peşaver'e yaklaşık 82 kilometre uzaklıktaki Swabi bölgesinin Emniyet Müdürü Muhammed Shoaib yaptığı açıklamada, başkent İslamabad'a seyahat eden yargıç Afridi'nin yanı sıra karısı, kızı ve oğlunun saldırı sonucu yaşamlarını yitirdiklerini kaydetti.
Yargıç - 04.04.2021
Son dakika haberi | Beyrut Limanı'ndaki patlamayla ilgili soruşturmanın sonuçlanmaması protesto edildi
Patlamayı soruşturan yargıç Fadi Savvan, 10 Aralık'ta Başbakan Hassan Diyab'ın yanı sıra eski Maliye Bakanı Ali Hasan Halil ve eski Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanları Gazi Zuaytir ile Yusuf Finyanus'u, "yüzlerce kişinin yaşamını yitirmesine ve yaralanmasına yol açan ihmal ve kusur" ile suçlamıştı.
Yargıç - 03.04.2021
Son dakika gündem: Saddam davasının Hakimi El Halife, Covid-19'dan hayatını kaybetti
Öte yandan 52 yaşındaki El Halife, Bağdat Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden 1992 yılında mezun olmuş ve 2000 yılında Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Hakim olarak atanmıştı. Hakim El Halife, Saddam Hüseyin duruşması sırasında Saddam'a karşı çok yumuşak davrandığı gerekçesiyle görevden alınan Yargıç Abdullah El Amiri'nin yerine geçmişti.
Yargıç - 01.04.2021
Son dakika haberleri: Pakistan'da mahkemeden TikTok üzerindeki yasağın kaldırılması kararı
Yargıç Han, TikTok'un ülkenin kültürel değerlerine karşı müstehcenliği yaydığına işaret ederek, uygulamaya yüklenen videoların Pakistan toplumu için kabul edilemez olduğunu söylemişti.
Yargıç - 01.04.2021
George Floyd'u öldürmekle suçlanan polisin davasında görgü tanıkları neler anlattı?
27 yaşındaki itfaiyeci ve acil ilkyardım teknisyeni Hansen, "Yaklaştığımda yolun karşısında bir kadının 'Onu öldürüyorlar' diye bağırdığını duydum. Polis memurlarının bütün ağırlığıyla sırtına yüklendiği kelepçeli bir adamın hareket etmediğini ve kalabalığın tepkilerini görünce endişelendim" dedi. Hansen yaklaşık polis memuruna Floyd'un nabzını kontrol etmek ve kalp masajına başlamak için yalvardığını ancak polislerden birinin "Sen gerçekten Minneapolis itfaiyecisi olsaydın bu işe karışmaman gerektiğini bilirdin" dediğini anlattı. Hansen savunma avukatlarının, çevredeki kalabalığı "öfkeli mi yoksa üzüntüyle alt üst olmuş mu" gördüğü yolundaki soruya ise "Bilmiyorum öldürülen birini izlediniz mi hiç, fakat çok alt üst edici bir şeydir" diye yanıt verdi. Darnella 'Uykum kaçıyor ve George Floyd'dan sürekli af diliyorum' "George Floyd'a baktığımda babamı, abilerimi görüyorum. Kuzenlerimi, amcalarımı görüyorum. Çünkü hepsi siyah." Floyd'un ölümünü görüntüleyen ve viral olan video kaydını çeken 18 yaşındaki Darnella olay sırasında yaşı küçük olduğu için yargıç soyadını ve görüntüsünü yayınlamama kararı aldığı dört tanıktan biri.
Yargıç - 31.03.2021
AB Komisyonu, Polonya'yı Avrupa Adalet Divanı'na tekrar şikayet edecek
Avrupa Birliği'nin (AB) yürütme organı olan Avrupa Komisyonu, kararları ile Polonyalı hakimlerin bağımsızlığına doğrudan etkisi olan Yüksek Yargı Disiplin Kurulu'nun faaliyetlerine hala devam etmesi nedeniyle Polonya'yı bir kez daha Avrupa Adalet Divanı'na şikayet edeceğini açıkladı. Komisyon tarafından yayınlanan bildiride, Polonya'nın 2019 yılında yargı sistemine ilişkin yaptığı yasa ile Avrupa Birliği (AB) hukukunu ihlal ettiğine yer verildi. Söz konusu yasayla oluşturulan Yüksek Yargı Disiplin Kurulu'nun siyasi etkiden bağımsız olmadığı, yargıçların baktıkları dosyalarda kısıtlamaya gitmek, yargıçları geçici süreyle görevden almak, maaşlarında kesinti yapmak, dokunulmazlıklarını kaldırmak gibi kararlarla Polonyalı hakimlerin bağımsızlığına sınırlama getirdiği belirtilen bildiride, bu durumun yalnızca Polonya yargı sistemine değil, tüm AB'ye ciddi bir darbe olduğu kaydedildi.
Yargıç - 31.03.2021
AB, Polonya'nın yargı bağımsızlığına zarar verdiği gerekçesiyle AB Adalet Divanı'na başvuruyor
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, Polonya'da Yüksek Mahkemenin işleyişiyle ilgili çıkarılan bazı yasaların yargıçların bağımsızlığına darbe vuracağı gerekçesiyle AB Adalet Divanı'na başvurma kararı aldı.
Yargıç - 30.03.2021
Biden, ABD'de ilk kez bir Müslümanı federal yargıç adayı gösterdi
ABD Başkanı Joe Biden, New Jersey'de Zahid Kureyşi'yi federal yargıç olarak aday gösterdi.
Yargıç - 30.03.2021
YARGIÇLAR SENDİKASI ESKİ BAŞKANI, İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NA HAKARETTEN HAKİM KARŞISINDA
"PELİKAN GRUBUYLA İLGİLİ SÖYLEDİKLERİNDEN ÖTÜRÜ ÖDÜLLENDİRİLMELİDİR" Karadağ'ın diğer müdafii avukatı Tamer Akgökçe ise, "Müvekkilim yıllarca yargıçlık yapmış, Yargıçlar Sendikası Başkanlığı ve YARSAV  Yönetim Kurulu üyeliği yapmış ve emekliliğinde tecrübesine istinaden belirtilen programa katılmıştır, iddianamede İrfan Fidan 'dan veya gerçek bir kişiden bahsedilmemiştir.
Yargıç - 26.03.2021
Halk Bankası'nın temyiz duruşması 12 Nisan'da yapılacak
12 Nisan'daki temyiz duruşmasından sonraki bir tarihte mahkeme yargıçları bu itirazı ve savcıların argümanlarını değerlendirip bankanın ABD'de yargılanıp yargılanamayacağına karar verecek.
Yargıç - 25.03.2021
Mustafa Cengiz, Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebiyle ilgili konuştu
Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 1959 yılı öncesinde kazanılan başarıların Türkiye şampiyonluğu sayılmasıyla ilgili kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu. Cengiz, 7 sayfalık dilekçe ile Türkiye Futbol Federasyonu'na resmi başvuru yapıldığını belirterek, "Olayı bugünkü toplantımızda gündeme getiren itici güç beIN Sports'ta benim de katılma ihtimalim olan Be UNITED adlı bir programda, bir yorumcunun, yorumculuk görevini bırakıp bir yargıç gibi sorunun içinde hüküm ifade eden sözcüklerinden kaynaklandı.
Yargıç - 25.03.2021
Yolsuzlukla suçlanan Güney Afrika Cumhuriyeti eski Devlet Başkanı Zuma'nın 2 yıl hapsi istendi
Baş Yargıç Yardımcısı Raymond Zondo yönetimindeki üst düzey yolsuzluk soruşturma komisyonu, Zuma'nın 2009 ile 2018 yılları arasında görevde olduğu dönemdeki yolsuzluk suçlarını soruşturuyor.
Yargıç - 25.03.2021
Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz'den Fenerbahçe'nin 28 şampiyonluk talebiyle ilgili açıklama Açıklaması
TFF Başkanı Nihat Özdemir'in yayıncı kuruluştaki bir programa katıldığını hatırlatan Cengiz, "Yorumcu denen zat, hem 28 şampiyonluğu söyledi, üstüne 'Bunu inşallah olumlu değerlendirirsiniz.' dedi. Soru soruluktan çıktı, hem savcı, hem yargıç hem bilirkişi oldu.
Yargıç - 24.03.2021
Son dakika haberi... Haiti Devlet Başkanı Moise'ye suikast düzenlemek suçlamasıyla gözaltına alınanlar tahliye edildi
Muhalefet liderlerinden Andre Michel, yaptığı açıklamada, mahkemenin, hükümeti devirmeye teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alınan aralarında bir yargıç ve polis müfettişinin de bulunduğu 12 kişinin tahliye kararından memnuniyet duyduklarını bildirdi.
Yargıç - 23.03.2021
Filipinler'de Yüksek Mahkeme hukukçuların öldürülmesini kınadı
Filipinler Yüksek Mahkemesi, avukatlara ve yargıçlara yönelik cinayet ve tehditlerin endişe verici biçimde arttığını, bu durumun kınanması gerektiğini belirtti.
Yargıç - 21.03.2021
Kara para aklamakla suçlanan Kuzey Koreli ABD'ye iade edildi
Mun hakkında Washington'daki bir federal yargıç tarafından 2 Mayıs 2019'da kara para aklama ve çeşitli komplo suçlamalarıyla tutuklama emri çıkarılmıştı.
Yargıç - 19.03.2021
ABD'de "seri kaçak yolcu" bir sonraki duruşmaya kadar hapis kalacak
Yargıç, defalarca uçağa kaçak binme girişiminde bulunan 69 yaşındaki Hartman'ın sadece yürüyüşe çıkmadığını vurgulayarak, özellikle gitmemesi gereken bir yere, O'Hare Havalimanı'na gittiğini ifade etti.
Yargıç - 17.03.2021
Son dakika haber! Sarkozy'nin davası 20 Mayıs'a ertelendi
Öte yandan Sarkozy, 1 Mart'ta eski avukatı ve üst düzey bir yargıçla yolsuzluk anlaşması yaptığı gerekçesiyle 1'i kesinleşmiş 3 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.
Yargıç - 17.03.2021
CHP'li Antmen: "Türkiye artık yönetilmiyor, savruluyor"
Yargı ve insan hakları reformunun açıklandığını anımsatan Antmen, "Bunlara karnımız tok. Reform önce kafalarda yapılır. Yargı reformu ancak bağımsız yargıçlar ile olur; insan hakları reformu önce haklara saygı duyulmasıyla yapılır.
Yargıç - 17.03.2021
Heniyye, Hamas'ın Filistin seçimlerine ulusal ve ortak listeyle katılmayı tercih ettiğini duyurdu
Hamas ile Fetih hareketleri başta olmak üzere Kahire'de görüşmelerine devam eden Filistinli gruplar, geçen ay, Kudüs, Batı Şeria ve Gazze Şeridi'nden yargıçların bulunacağı özel bir seçim mahkemesi kurulması konusunda anlaşmaya varmıştı.
Yargıç - 16.03.2021
İran'da eski Yargı Erki Başkan Yardımcısı hakkında verilen 31 yıl hapis cezası onandı
Ülkenin en büyük yolsuzluk davalarından biri olarak nitelenen Taberi'nin yargılandığı davadaki firari yargıçlardan biri olan Gulam Rıza Mansuri'nin de 19 Haziran 2020'de Romanya'nın başkenti Bükreş'te kaldığı otelin penceresinden düşerek öldüğünün açıklanması dikkatleri çekmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yargıç Haberleri | Yargıç Haber - Haberler - Yargıç haberleri, son dakika yargıç haber ve gelişmeleri burada. Lübnan'da, Beyrut Limanı patlaması soruşturmasında gözaltına alınanlardan 6'sı serbest bırakıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.4.2021 19:53:14. #1.15#

title