Veteriner Haberleri

Veteriner haber, Veteriner son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Veteriner - Bugün
Covid19, açlıkl karşı karşıya olanların sayısını artırdı
Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Veteriner - Bugün
Bakan Pakdemirli: "Elektrikli traktör ile yüzde 80-90 yakıt tasarrufu sağlanacak"
"Gençlerimizi de bir şekilde doğru projelere yönlendirmemiz gerekiyor" Uzman Eller Projesine de değinen Pakdemirli, meslek mensubu ziraat ve veteriner fakültesi mezunlarına 100 bin liraya varan bir hibe sağladıklarını vurgulayarak, "Hakikaten iyi bir netice aldık ve çok da başvuru var.
Veteriner - Dün
Muhtarlarımıza Yönelik Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Eğitim Semineri
Muhtarlarımıza Yönelik Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Eğitim SemineriValimiz Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat ve Dulkadiroğlu İlçemiz muhtarlarına yönelik Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde düzenlenen Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Eğitim Seminerine katıldı. İl Müftüsü Mustafa Tekin, Kahramanmaraş Barosundan Av. Zeynep Berfin Uzpak, Asayiş Şube Müdürü Arif Gürbüz, Komiser Yardımcısı Fırat Sedefoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Şube Müdürü Veteriner Erkan Aksu, Hayvan hakları, yasal düzenlemeler, sorumluklar ve hayvan barınakları hakkında bilgilendirme sunumu yaptılar.
Veteriner - Dün
Niğde Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Karar Özeti
Niğde Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı Karar ÖzetiNİĞDE BELEDİYESİNİN 2021 YILI TOPLANTI DÖNEMİNİN EKİM/2021 TOPLANTISININ 05/10/2021 TARİHLİ BİRLEŞİMİNE AİT KARAR ÖZETİKarar Tarihi : 05/10/2021Karar No : 130Belediyemiz Meclisinin 2021 yılı toplantı döneminin, Eylül/2021 toplantısının 07. 09. 2021 tarihli birleşiminde alınan kararlara ait karar özeti tasvip olundu. Karar Tarihi : 05/10/2021Karar No : 131İlimiz Kırbağları Mahallesi 1739 ada 16 parselde kayıtlı 473, 00m² arsanın; 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık teklif Açık Arttırma Usulüyle Satış, Takas ve Trampa işlemlerinin yapılabilmesi için; Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi kabul olundu. Karar Tarihi : 05/10/2021Karar No : 132Kale ve Eskisaray Mahalleleri Yenileme Alanı ve Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında proje sınırları içerisinde kalan yapılardan tescilli ve korunacak yapılar hariç enkaz karşılığı yıkım işinin; 2886 Sayılı Devlet İhale Kanununun 45. Maddesi gereğince Açık teklif Açık Arttırma Usulüyle yapılabilmesi için Belediye Başkanı ve Belediye Encümenine yetki verilmesi kabul olundu. Karar Tarihi : 05/10/2021Karar No : 1335199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile İl Hayvanları Koruma Kurulu kararına istinaden Sokak hayvanlarına uygulanacak tedavi ve bakım ücretlerinin belirlenmesi hususunda plan bütçe komisyonuna sevki ve protokol yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesikabul olundu. Karar Tarihi : 05/10/2021Karar No : 134Belediyemiz Veteriner İşleri Müdürlüğünün Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği madde madde okunarak kararda belirtildiği şekilde kabul olundu.
Veteriner - Dün
Hayvansal ürünlerde gıda sağlığını olumsuz etkileyen noktalara dikkat
Trouw Nutrition Türkiye Genel Müdürü Uzman Veteriner Hekim Öğüt Köse, hayvansal ürünlerde gıda sağlığını olumsuz etkileyen noktalara ilişkin değerlendirmede bulundu.
Veteriner - 14.10.2021
Karabük'te kangal köpeğin sırtındaki ur ameliyatla alındı
Operatör veteriner hekim Selim Korkmaz ve operatör asistanı tekniker Malik Gökkaya'nın yaptığı 2,5 saatlik ameliyatla köpeğin sırtındaki 40 santimetre uzunluğa ve 4 kilogram ağırlığa sahip kitle çıkarıldı.
Veteriner - 14.10.2021
MSKÜ ile Kılıç Deniz Ürünleri arasında "marka dersi" protokolü imzalandı
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Su Ürünleri Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerine hem staj, hem de gelecekte iş imkanı sağlanması amacıyla Kılıç Deniz Ürünleri ile "marka dersi" protokolü imzalandı.
Veteriner - 14.10.2021
Karşıyakalı miniklere hayvan sevgisi aşılanıyor
Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekibi, Karşıyaka Belediyesi bünyesindeki anaokullarında minik öğrencilere hayvan sevgisi temalı eğitimler verdi.
Veteriner - 14.10.2021
Gaziemir Belediyesi'ne 2022 yılı için 285 milyonluk bütçe!
Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen Gaziemir Belediye Meclisi'nin ekim ayı üçüncü toplantısında 2022 yılı gelir gider bütçesi ve 2022 Yılı Performans Programı görüşüldü. Gaziemir Belediyesi'nin 2022 Yılı Performans Programı'nda, 75 performans hedefi ile 76 proje ve faaliyet yer aldı. Performans programında yer alan hedeflerin hayata geçirilmesi için ihtiyaç duyulan bütçe ise 285 milyon lira olarak belirlendi. Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, Performans Programı ve bütçe ile ilgili görüşlerini belirtmek isteyen meclis üyelerine söz verdi. CHP Grubu'nun görüşlerini Grup Başkanvekili Ünal Işık ve İlhan Özköse; AKP Grubu'nun görüşlerini Grup Başkanvekili Uğur İnan Atmaca ile Ali Gönen; MHP Grubu'nun görüşlerini ise Selahattin Şahin açıkladı. Ülkemizin ekonomik koşulları bizi etkiliyor Bütçe görüşmeleri sırasında getirilen eleştirilere tek tek yanıt veren Başkan Arda, Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik koşullardan belediyelerin de çok etkilendiğine vurgu yaptı. Artan enflasyon oranlarına ve döviz kurlarına dikkat çeken Başkan Arda, mevcut ekonomik şartlardan dolayı belediye bütçesini bir önceki yıla göre yüzde 46 artırdıklarını söyledi. Pandemi koşullarının yol açtığı sorunlara dikkat çeken Başkan Arda, bütçede en büyük payı yatırımcı müdürlüklere ayırdıklarının altını çizerek "Keşke ülkede enflasyon olmasa, fiyatlar artmasa da aynı bütçelerle devam etsek. Bütçemizi artırmasak, onu da eleştirecektiniz. Giderlerimizi kalem kalem değerlendiriyoruz. Yüzde 46'lık bir artış var. Şu an tüm belediyelerin yaptığı bütçeler, bu oranda artıyor. Enflasyonun etkisini yok sayamayız. Plan projede kamulaştırmalarımız var. Kamulaştırmasız el atmalar ile ilgili önümüze çıkacak mali tablolar var, bizim kamulaştıracaklarımız var. Artan, eksilen müdürlük bütçelerimiz var. Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde sadece personel maaşları artacağı için yüzde 24'lük artış öngörülmüş. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü'nde araç alımımız var.
Veteriner - 13.10.2021
Giresun Belediyesinden "çukurda köpek ölüleri bulunduğu" paylaşımlarına ilişkin açıklama
Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, veterinerlik birimine bağlı hayvan barınağıyla ilgili sosyal medyada son günlerde gerçeği yansıtmayan asılsız bilgiler paylaşıldığı, bahsi geçen durumun doğal şekilde ölen hayvanların gömülme işlemleriyle ilgili olduğu aktarıldı.
Veteriner - 13.10.2021
Madeni yağ variline düşen kediyi işçiler kurtardı, oksijenli kabinde tedavi edildi
OSB'deki fabrikada madeni yağ variline düşen yavru kedi, işçiler tarafından çıkarıldı. İlk müdahalesi de fabrika işçileri tarafından yapılan kedinin üzerindeki yağ arıtılamayınca Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Tedavi Merkezi'ne götürüldü. Burada veteriner hekim Ali Laçinbala'nın tedavi uyguladığı yavru kedi, üzerindeki yağ kalıntılarından arındırıldı.
Veteriner - 13.10.2021
Veteriner Fakültesi Oryantasyon Programı Gerçekleşti
Veteriner Fakültesi Oryantasyon Programı Gerçekleşti Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Oryantasyon Eğitimi, 4-8 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Veteriner Haberleri | Veteriner Haber - Haberler - Veteriner haberleri, son dakika veteriner haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'nin temeli atıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 18:19:23. #1.15#

title