Siyaset Haberleri

Siyaset haber, Siyaset son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Siyaset - Bugün
Z Kuşağı gerçeği ve toplumsal algının siyasal nedenleri
Günümüzde gerek akademik gerekse siyasi çevrelerin sıkça dile getirdiği ve toplumda da farklı kesimlerin farklı misyonlar yüklediği Z kuşağına dair yaklaşımların genellikle ideolojik olduğunu söylemek mümkün. Z kuşağına dair oluşan pejoratif algının temel nedeni, bu kuşağın özellikle sol kesimler tarafından siyasetin öznesi haline getirilmek istenmesi ve tarihsel bir misyonla tanımlanmaya çalışılmasıdır.
Siyaset - Bugün
AB'nin stratejik öngörüsünde Türkiye vazgeçilmez partner
Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) 11 Eylül 2001'de gerçekleşen terör saldırılarının üzerinden yirmi yıl geçti. Bu saldırılar uluslararası aktörlerin birbirleriyle olan ilişkilerinde önemli değişikliklere yol açarken, saldırıların ardından uluslararası siyaset yirminci yüzyıldakilere nazaran farklı güvenlik sınamalarıyla karşılaşmaya devam ediyor.
Siyaset - Bugün
GÜNDEM / 16 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cacabey Meydanı'nda "2021 UNESCO Ahi Evran Anma Yılı-Ahi Evran İzinde Esnaf Buluşması" programı ile AK Parti Kırşehir İl Başkanlığı Binası Açılış Töreni'ne katılacak.
Siyaset - Bugün
Eski Meclis Başkanı Cemil Çiçek Sındırgı'yı ziyaret etti
Ziyaretlerinden dolayı memnun olduklarını belirterek Çiçek'e Sındırgı anısına toprak gramofon ve Yağcıbedir halısı hediye eden Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş "Başkanım bugün bizleri memnun etti. Biz de onu ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduk. Doğal şehir Sındırgı'da bugün eski bir bakanımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız Cemil Çiçek ağabeyimizi görmek bizleri mutlu etti. Allah ömür versin, sağlık versin inşallah. Onların tecrübeleri bizim için çok önemli, çünkü onlar her devri, her dönemi, her bakanlığı ülkeyi ve Türk tarihini aslında son siyasetin 50 yıldan fazlasına damga vuran isimlerden birisi.
Siyaset - Bugün
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Topçu: "Türkiye ve Azerbaycan'ın sevinci de, kederi de birdir"
Yerli Düşünce Derneği Genel Merkezi'nde Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün Kafkas İslam Ordusu tarafından Ermeni ve Bolşevik çetelerinden kurtarılışının 103. yıl dönümü sebebiyle bir toplantı gerçekleştirildi. Burada konuşan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Yerli Düşünce Derneği Onursal Başkanı Yalçın Topçu, Devlet-i Aliyye'nin birçok cephede mücadele etmesine rağmen öz kardeşlerinin yanında olduğunun altını çizerek, "1918'de Kızıl Rusya ve emperyalist İngiliz devleti, ellerindeki piyonları Ermeniler ile birlikte paylaşma gayesiyle can Azerbaycan'ı işgal etmiş, dünyanın gözü önünde insanlık suçu işlemekteydiler. Can Azerbaycan'daki öz kardeşlerimizin yardım talebine birçok cephede düşmanla savaş halinde olmasına ve elinde de fazla güç bulunmamasına rağmen Devlet-i Aliyye kayıtsız kalmamıştı. Şehit İsmail Enver Paşa, Kafkas İslam Ordusu adıyla yeni bir ordu kurdurup, kardeşi Nuri Paşa'nın komutasında Bakü'ye göndermişti. 15 Eylül 1918'de Kafkas İslam Ordusu ile birlikte Azerbaycan Milli Meclisi ve Musavat Partisi güçleri, Bakü'yü Rus, Ermeni Taşnak ve İngiliz işgalcilerinden kurtarıp tarihi bir zafer kazanmıştı. Azerbaycan Milli Marşı'nın yazarı ve istiklal mücadelesi kahramanı olan, 13 Ekim 1937'de komünist insan kasabı Stalin'in emriyle 'karşı-devrimci' suçu ile idam edilerek şehit edilen, Türk dünyasının büyük evladı Ahmed Cevad'ın 1914 yılında yazdığı 'Çırpınırdın Karadeniz' marşı; bestekar, deha, müzikolog, siyasetçi, ilim ve sanat adamı Üzeyir Hacıbeyli tarafından bestelenmiş ve ilk defa o gün söylenmişti.
Siyaset - Bugün
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaymakcı: "Sporda da Avrupalıyız"
Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Faruk Kaymakcı, "Biz sporda da Avrupalıyız. Niye bunun altını çiziyorum çünkü biz Anadolu topraklarında yaşıyoruz. Ekonomimiz, siyasetimiz, tarihimiz, coğrafyamız Avrupa" dedi.
Siyaset - Dün
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Eylül 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, belediyeyi ve esnafı ziyaret edecek, muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleri ile bir araya gelecek.
Siyaset - Dün
İspanyol hükümeti, Katalonya'nın bağımsızlık talebi için masaya oturdu
Katalonya yerel hükümetinde, koalisyonun büyük ortağı Katalonya Cumhuriyetçi Solu (ERC), Katalonya Özerk Hükümet Başkanı Pere Aragones ve 2 bakan toplantıda hazır bulunurken, koalisyonun küçük ortağı Katalonya İçin Birlik Partisi (Junts) masaya oturmadı. Junts'un toplantıya katılmama gerekçesi, 22 Haziran'da getirilen af ile serbest kalan tutuklu Katalan siyasetçilerden 2'sinin görüşmelere katılmasıyla ilgili talebinin kabul edilmemesi oldu.
Siyaset - Dün
MHP Yozgat Milletvekili Sedef'ten AA'ya ziyaret
Sedef, seçim olsa dahi karşıda adayın olmadığını anlatarak, şunları kaydetti: "Muhalefet daha aday belirleyemiyor. Kendileri aday olmak isteyen CHP'nin, İYİ Parti'nin genel başkanları, HDP'den izin mi alacaklar, müsaade mi alacaklar, kendi aralarında birliği sağlayabilmiş değiller. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adaymış gibi konuşsa niyetini ortaya koysa, İYİ Parti'den hemen ayar veriyorlar. 'Tekil siyaset yapmayın' diye.
Siyaset - Dün
CHP Grup Başkanvekili Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özel, Bahçeli'nin, "Atatürk'e küfredenlere koşanlara" arka çıktığını iddia ederek, "Seçmeninizin yüzüne bakacaksınız? Seçildiğiniz seçimde böyle mi söylüyordunuz? Dünya lafın üstüne bunu yapmışken, bunun üstüne halen daha Devlet Bey'in bu açıklamalarının bir samimiyet sorunu yoksa, çok derin bir mantık sorunu var. Bizi kandırmıyorsa kendisi büyük bir mantık hatasında. Bu kadar derin mantık hatası siyaseten yapılmayacağına göre vatandaşı da kimse kandırmasın.
Siyaset - Dün
Muharrem İnce Kılıçdaroğlu, Akşener ayrı ayrı aday olmalı
'BAŞKA BİR VATAN EVLADI DA ADAY OLABİLİR' Türkiye'de tüm problemler konuşulurken siyasi partiler yasasının konuşulmadığına dikkat çekti. Cumhurbaşkanı adayı olacağını hatırlatan İnce, "Ama partide başka bir vatan evladı da aday olabilir. Sandığı koyacağız üyelerin önüne, kim çıkarsa. Bugün için Muharrem İnce rakipsiz görülebilir. Bizim yaptığımız iş bir göstermelik iş değildir, bir başkaldırıdır, bir yarına hazırlıktır. 12 Eylül 1980'den bu yana Türk siyasetinin demokratikleşmesi için atılan en önemli adım Memleket Partisi'nin tüzüğüdür.
Siyaset - Dün
ABD-Suudi Arabistan ilişkileri zayıflamaya devam ediyor
ABD'nin uzun süredir Orta Doğu siyasetine yönelik ilgisinde ciddi bir gerileme olduğu bilinen bir gerçek. Bu durumun en önemli göstergesi bölge güvenliğine yönelik ABD'nin fiili güvenlik garantilerinde son dönemde tanık olunan azalma.
Siyaset - Dün
GÜNDEM / 15 Eylül 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "6. Anadolu Medya Ödülleri" programına katılacak.
Siyaset - Dün
14 Eylül 2021 Haberleri
14 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Siyaset - 14.09.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Eylül 2021
6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gürcistan ziyareti çerçevesinde temaslarda bulunacak, iki ülkenin adalet bakanlıkları arasında ortak mutabakat imzalanacak.
title