Siyaset Haberleri

Siyaset haber, Siyaset son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Siyaset - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜRKEN Vakfı Heyetini kabulünde konuştu Açıklaması
Türkiye'nin tecrübeli bir diplomatı, aynı zamanda AK Parti'de siyaset yapmış, bakanlık görevinde bulunmuş Volkan Bozkır'ın Genel Kurul Başkanlığı döneminde ABD'de bulunmayı arzu ettiklerini dile getiren Erdoğan, küresel koronavirüs salgını dolayısıyla alınan kısıtlayıcı tedbirlerin buna müsaade etmediğini belirtti.
Siyaset - Dün
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
"Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun 'Millet İttifakı'nda olmamız şu an için söz konusu değil.' açıklamasını nasıl değerlendirirsiniz?" sorusunu Öztrak şöyle yanıtladı: "Siyasetçilerin sözlerini cımbızlayarak bu konuşmalarını bağlamından koparmak doğru bir şey değil.
Siyaset - Dün
AK Parti'li Aydemir'den CHP'li Çeviköz'e "Mavi Vatan" tepkisi
Çeviköz'ün, "Mavi Vatan diye bu 200 mile kadar uzanan alanı da eğer kendi egemenlik alanınız olarak görürseniz, o zaman biraz saldırgan ve yayılmacı bir algı yaratırsınız." açıklamasını değerlendiren Aydemir, "Mavi Vatan kavramına karşı olduğunu söylüyor. Denizlerdeki hakkımızın gasbedilmesini açıkça savunuyor. Utanma yok, böyle bir siyaset olur mu? Ben sefir demiyorum, sefil diyorum ona.
Siyaset - Dün
Mardin'de AK Parti'den "Mahalle Bizim Gençlik Bizim" programı
"Gençliğin bulunmadığı, gençliğin hesaba katılmadığı oluşumlar, yerinde saymaktan öteye gidemez. Bu nedenle bizler değişimi, gençlerimizin beklentilerine göre dizayn etmeye büyük gayret gösteriyoruz. En büyük yapı taşımız olan gençlerimizin eğitimde, sporda, kültürde, siyasette ve ülke yönetiminin çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde başarılı olmaları için hem bizlere hem de değerli gençlerimize büyük görevler düşmektedir.
Siyaset - Dün
Irak, ilk kez eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının aday olmadığı bir seçime gidiyor
Irak'ta 2003 sonrası görev yapan eski başbakan ve cumhurbaşkanlarının 10 Ekim'de gerçekleştirilecek genel seçimlerde aday olmaması sebebiyle siyasette bir ilk yaşanıyor.
Siyaset - Dün
Orta Doğu siyasetinde gerilim ve çatışmadan diplomasi ve restorasyon dönemine
ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin yankılarının sürdüğü şu günlerde Orta Doğu siyasetinde de hızlı gelişmeler yaşandığına şahit oluyoruz.
Siyaset - Dün
Adalet Bakanı Gül, Bursa'da Adalet Bölge Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu: (1)
Bakan Gül, yargının ancak delille karar vereceğini dile getirerek, şunları kaydetti: "Emin olun kimse o dosyayı aylarca araştıran, didik didik okuyan, kolluğa müzekkereler yazan, delil kovalayan, gecesini gündüzüne katıp bir sonuca varan yargı mensubundan daha iyi bilemez. Kendisi de bir anne, baba, eş, kardeş olan yargı mensubunun sanki bu vasıflardan hiç haberi yokmuş gibi hedefe oturtulmasını insaflı bulmadığımızı açıkça ifade etmek isterim. Doğru bilgiye dayanan yapıcı eleştiri yargının bağımsızlığına ve tarafsızlığına her zaman destek olur, güç verir. Ancak adalet duygusu gibi yüce bir değerin etkileşim ve spekülasyon unsuru olarak kullanılmasını ise yapıcı eleştiriden tefrik ediyoruz. Bu noktada, 'yargıyı yargıya bırakın işini yapsın' diyoruz. Yargısız infaza herkes için karşı çıktığımız gibi yargının da yargısız infazını asla kabul etmiyoruz. Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber oluşturmamız gerekmektedir.
Siyaset - Dün
Adalet Bakanı Gül: "Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber...
Adalet Bakanı Gül: "Yargıyı yargıya bırakacak bir hukuk kültürünü medyasıyla, siyasetiyle, akademi ve sivil toplum kuruluşlarıyla hep beraber oluşturmamız gerekiyor.
Siyaset - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaleme aldığı "Daha Adil Bir Dünya Mümkün" kitabının ABD lansmanı New York'ta yapıldı
Adaletsizlik, mülteci krizi, uluslararası terörizm ve İslam karşıtlığı başta olmak üzere küresel siyasetin açmazlarına yer verilen kitap, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda bir araya geleceği üye ülke liderlerine de takdim edilecek.
Siyaset - Dün
İSTANBUL HABER TAKİP GÜNDEMİ
10.00/12.00/15.00-Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Necda Moralıgil İlkokulu ve Erenköy Kız Lisesi açılış törenleri ile Sıfır Atık Projesi kapsamında defter dağıtım programına katılacak.
title