SERGEY LAVROV HABERLERİ

Sergey Lavrov haber, Sergey Lavrov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sergey Lavrov

Sergey Lavrov

Doğum Yeri Rusya Federasyonu
Doğum Tarihi 21.3.1950

Sergey Lavrov Kimdir ?

21 Mart 1950 yılı Moskova doğumlu, Rus diplomattır ve 2004'de Rusya'nın dışişleri bakanı olarak görev yapmaya başladı. Babası Tiflis doğumlu bir Ermenidir. Rusça, İngilizce, Fransızca ve Singalaca dillerini bilmektedir. Singalaca dilini Sri Lanka'da öğrenmiştir. 1972 yılında Moskova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sergey Lavrov - Dün
Rusya'da Afganistan meselesine ilişkin "Moskova Formatı" toplantısı başladı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Taliban'ı, Afganistan topraklarının Orta Asya ülkelerine karşı kullanılmasına engel olmaya çağırdı.
Sergey Lavrov - 19.10.2021
Rusya'da Afganistan meselesiyle ilgili genişletilmiş üçlü toplantı yapıldı
Bakanlık, Afganistan meselesi ile ilgili olarak Moskova formatında yarın toplantı yapılacağını duyurmuştu. Üçüncü kez düzenlenecek olan toplantıya 10 ülkeden temsilci katılacağı ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un toplantıda konuşma yapacağı bildirilmişti.
Sergey Lavrov - 19.10.2021
Son Dakika | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: "BM ile BMGK'nin yeni gerçeklere uyarlanmasına ihtiyaç var"
Bir son dakika haberine göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, dünyada artık Birleşmiş Milletlerin (BM) kurulduğu dönemden daha fazla ülke olduğunu belirterek BM ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) yeni gerçeklere uyarlanmasına ihtiyaç olduğunu söyledi.
Sergey Lavrov - 19.10.2021
Rusya'da Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatında toplantı yapılacak
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un da toplantıya katılarak katılımcılara yönelik konuşma yapacağı kaydedilen açıklamada, "Toplantıya bölgedeki 10 ülkeden temsilcilerin yanı sıra Afganistan'ı temsil eden Taliban hareketinin üst düzey bir heyetinin katılması bekleniyor.
Sergey Lavrov - 14.10.2021
Son dakika haberleri | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile telefonda görüştü
Gelen son dakika haberine göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile telefon görüşmesi yaptı.
Sergey Lavrov - 14.10.2021
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Karabağ'ı görüştü
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Karabağ" konusunu görüşmek için bir araya geldi.
Sergey Lavrov - 14.10.2021
Rusya, Afganistan ile ilgili toplantıya Taliban'ın gelmesini bekliyor
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan meselesiyle ilgili Moskova Formatı'nda düzenlenecek toplantıya Taliban'dan katılım konusunda yanıt beklediklerini bildirmişti.
Sergey Lavrov - 14.10.2021
Son dakika haber! Rus Bakan Lavrov, ABD'nin Orta Asya'da konuşlanmasının mümkün olamayacağını bildirdi
Son dakika gündem haberi: Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Orta Asya'da asker konuşlandırma isteğine bölgedeki ülkelerin karşı olduğunu söyledi.
Sergey Lavrov - 13.10.2021
Rusya, Afganistan'da teröristlere silah tedarik yollarının kapatılmasını istiyor
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan'da teröristlere silah tedarik kanallarının bir an önce kapatılması gerektiğini söyledi.
Sergey Lavrov - 12.10.2021
Rusya, Moskova'daki Afganistan toplantısına Taliban'dan katılım için yanıt bekliyor
NUR Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Afganistan meselesiyle ilgili 20 Ekim'de Moskova Formatı'nda düzenlenecek toplantıya Taliban'dan katılım konusunda yanıt beklediklerini söyledi.
Sergey Lavrov - 11.10.2021
Son dakika haberi... İran'dan rejim muhalifi silahlı gruplarla ilgili Irak ve IKBY'ye uyarı
İranlı Sözcü, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un değindiği Hazar Denizi anlaşmasının ise Mecliste demokratik bir şekilde ele alındıktan sonra onaylanması gerektiğini kaydetti.
Sergey Lavrov - 09.10.2021
Macron: "Fransa'nın uzun süre Mali'de kalma hedefi yok"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Malili yetkililerin, Wagner ile görüştüğünü doğrulamış, Mali'nin "Rus özel şirketlerini" ülkeye çağırma hakkı olduğunu vurgulamıştı.
Sergey Lavrov - 07.10.2021
İran 5 ülkenin imzaladığı Hazar Denizi anlaşmasını henüz Meclisten geçirmedi
Hazar Denizi anlaşması, Azerbaycan ile yaşanan Karabağ ve tatbikat gerginliğinin ardından dün Moskova'ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un ortak basın toplantısında yeniden gündeme geldi.
Sergey Lavrov - 07.10.2021
Lavrov ve Ruandalı mevkidaşı Biruta, Afrika'daki meseleleri konuştu
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Ruanda Dışişleri Bakanı Vensan Biruta, Afrika kıtasındaki sorunları görüştü.
Sergey Lavrov - 06.10.2021
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Blinken telefonda görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi yaptı.
Sergey Lavrov - 06.10.2021
Fransa'nın Bamako Büyükelçisi, Mali Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Malili yetkililerin, Wagner ile görüştüğünü doğrulamış, Mali'nin "Rus özel şirketlerini" ülkeye çağırma hakkı olduğunu vurgulamıştı.
Sergey Lavrov - 04.10.2021
Son dakika haberi | Moritanya Cumhurbaşkanı el-Gazvani'den Mali'nin Wagner ile olası anlaşmasına tepki Açıklaması
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Malili yetkililerin, Wagner ile görüştüğünü doğrulamış, Mali'nin "Rus özel şirketlerini" ülkeye çağırma hakkı olduğunu vurgulamıştı.
Sergey Lavrov - 04.10.2021
AB'nin Sahel Temsilcisi Re'den Mali Cumhurbaşkanı Goita'ya ziyaret
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Malili yetkililerin Wagner ile görüştüğünü doğrulamış, Mali'nin "Rus özel şirketlerini" ülkeye çağırma hakkı olduğunu vurgulamıştı.
Sergey Lavrov - 01.10.2021
Rusya'dan satın alınan 4 helikopter Mali'ye ulaştı
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Malili mevkidaşı Abdoulaye Diop, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kapsamında geçen hafta New York'ta bir araya gelmişti.
Sergey Lavrov - 01.10.2021
Seçimlere doğru Libya: İstikrar mı yeni bir krizin ayak sesleri mi?
Hafter yanlısı Tobruk'taki Temsilciler Meclisi arka arkaya Hafter'in adaylığının önünü açan tasarının yasalaştığını duyurdu, ardından Ulusal Birlik Hükümeti'nden (UBH) güvenoyunu çektiğine dair açıklama yaptı. Meclis Başkanı Akile Salih'ten gelen her iki açıklamaya da hem hükümet hem de meclisin içinden itirazlar gelse de Hafter bloğu bildiğini okudu. Buna karşın Başbakan Dibeye meydanlara inerek yaptığı mitinglerde sahip olduğu halk desteğini gösterdi. Başta Türkiye olmak üzere aldığı destek mesajları ile başında olduğu hükümetin uluslararası meşruiyete sahip olduğunu gösterdi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Temsilciler Meclisi'nin kendilerini davet ettiğini açıklaması ise Libya'daki tartışmanın yerel boyutta kalmayacağını gösterdi.
Sergey Lavrov - 28.09.2021
Libyalı milletvekilleri, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov'un sözlerini yalanladı
Libya'daki Temsilciler Meclisi (TM) milletvekilleri, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, yabancı güçlerin Libya'da bulunmasının Meclisin isteğiyle gerçekleştiği yönündeki sözlerini yalanladı.
Sergey Lavrov - 28.09.2021
Fransa, Mali'yi terk ettiği iddialarını yalanladı
Rusya iddiaları yalanlamadı Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Malili mevkidaşı Abdoulaye Diop, yaptıkları ikili görüşme sonrasında, ülkeye Wagner grubunun gelmesine ilişkin görüşmelerin yürütüldüğü iddiasını yalanlamamıştı.
Sergey Lavrov - 27.09.2021
Mali, Fransa'yı ülkeden çekilme kararı alırken tek taraflı hareket etmekle suçladı
Öte yandan, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Malili mevkidaşı Abdoulaye Diop, yaptıkları ikili görüşme sonrasında, ülkeye Wagner grubunun gelmesine ilişkin görüşmelerin yürütüldüğü iddiasını yalanlamadı.
Sergey Lavrov - 24.09.2021
Japonya, Putin'in Kuril Adaları'nda gümrüksüz bölge planına karşı
Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu, Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bir araya geldiği Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile iki ve bölgesel gelişmeleri ele aldı.
Sergey Lavrov - 23.09.2021
İsrail basını: Rusya, Suriye konusunda ABD ve İsrail ile üst düzey bir görüşme düzenlemek istiyor
Adları açıklanmayan iki üst düzey İsrailli yetkiliye dayandırılan haberde, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un 9 Eylül'de Moskova'da ağırladığı İsrailli mevkidaşı Yair Lapid ile yaptığı görüşmede konuyu gündeme getirdiği ifade edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sergey Lavrov Haberleri | Sergey Lavrov Kimdir - Haberler - Sergey Lavrov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sergey Lavrov kimdir, hayatı ve biyografisi. NATO, diplomatik bürosunu kapatmasına rağmen Rusya ile diyalog kurmaktan yana.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 18:10:13. #1.15#

title