SERGEY LAVROV HABERLERİ

Sergey Lavrov haber, Sergey Lavrov son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sergey Lavrov

Sergey Lavrov

Doğum Yeri Rusya Federasyonu
Doğum Tarihi 21.3.1950 - ...

Sergey Lavrov Kimdir ?

21 Mart 1950 yılı Moskova doğumlu, Rus diplomattır ve 2004'de Rusya'nın dışişleri bakanı olarak görev yapmaya başladı. Babası Tiflis doğumlu bir Ermenidir. Rusça, İngilizce, Fransızca ve Singalaca dillerini bilmektedir. Singalaca dilini Sri Lanka'da öğrenmiştir. 1972 yılında Moskova Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Sergey Lavrov - 21.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov'la Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Bayramov bugün Moskova'da Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la bir araya gelerek Dağlık Karabağ'daki gelişmeleri görüşmüştü.
Sergey Lavrov - 21.10.2020
Son dakika haberleri... Rusya, Ermenistan ve Azerbaycan üçgeninde telefon trafiği yaşandı
Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'dan, Azerbaycan topraklarına saldırısıyla başlayan gerilim, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in girişimleriyle 10 Ekim'de yerini ateşkese bıraktı. Fakat Ermenistan'ın saldırıları ile ilk ateşkes bozuldu. Rusya'nın girişimleri ile Ermenistan ve Azerbaycan arasında ikinci ateşkes anlaşması da yapılırken Ermenistan yine saldırılara devam etti. Güney Kafkasya'da hiç azalmayan gerilimi azaltmaya çalışan Rusya her iki ülkeyle temaslara devam ediyor. Rusya Dışişleri Bakanlığı, Dağlık Karabağ'daki durumu ele almak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in önce Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ardından ise Ermenistan Başbakan'ı Nikol Paşinyan ile telefon görüşmesi yaptığını duyurdu. Putin'in iki ülke liderlerini aramasından sonra ise Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zorab Mnatsakanyan'ı aradığı aktarıldı.
Sergey Lavrov - 21.10.2020
Son dakika gündem: Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Moskova'da
Son dakika haberi: Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ile "Dağlık Karabağ" konusunda ayrı ayrı görüştü.
Sergey Lavrov - 20.10.2020
Rusya'nın ABD'ye anlaşmayı uzatma teklifi cevapsız kaldı
Geçtiğimiz hafta Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in talimatı ile ABD'ye Yeni Stratejik Silahların Azaltılması Anlaşması'nın (Yeni Start) 1 yıl koşulsuz uzatma teklifi yaptıklarını duyurmuştu.
Sergey Lavrov - 17.10.2020
Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, yaptıkları telefon görüşmesinde Dağlık Karabağ'daki durumu ele aldı.
Sergey Lavrov - 17.10.2020
Azerbaycan ve Ermenistan arasından geçici insani ateşkes yapıldı
Ermenistan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanları 10 Ekim tarihinde Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arabuluculuğunda Rusya'nın başkenti Moskova'da bir araya gelerek ateşkes anlaşması yapmıştı.
Sergey Lavrov - 16.10.2020
Putin, ABD ile yaptıkları "New START" anlaşmasının 1 seneliğine koşulsuz uzatılmasını teklif etti
Putin, bu bağlamda Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a "ABD ortaklarıyla görüşmeleri sürdürme" talimatını verdi.
Sergey Lavrov - 16.10.2020
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
Sergey Lavrov - 16.10.2020
Rusya'ya yaptırım kararı alan AB'ye Kremlin Saray'ında sert cevap
Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov geçtiğimiz günlerde AB'nin yaptırım kararı alması durumunda AB ile tüm ilişkileri koparabileceklerini söylemişti.
Sergey Lavrov - 15.10.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rus mevkidaşı Lavrov ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Sergey Lavrov - 14.10.2020
Lavrov: "Libya'daki tarafların katılımıyla Cenevre'deki toplantı için hazırlık sürüyor"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Libya'daki tarafların katılımıyla İsviçre'nin Cenevre kentindeki toplantı için hazırlık yapıldığını söyledi.
Sergey Lavrov - 14.10.2020
Lavrov ve Bayramov, Dağlık Karabağ'daki durumu görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, yaptıkları telefon görüşmesinde Dağlık Karabağ'daki durumu ele aldı.
Sergey Lavrov - 13.10.2020
AGİT Minsk Grubu Eş Başkanlarından "ateşkese uyun" çağrısı
Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'da Ermenistan ve Azerbaycan arasında devam eden çatışmaların durdurulmasına yönelik Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çağrısı ile Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un arabuluculuğunda 10 Ekim'de toplantı gerçekleştirmişti.
Sergey Lavrov - 13.10.2020
Lavrov: "ABD, kendi eylemlerini kısıtlayan anlaşmaları uygulamak istemiyor"
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin kendi eylemlerini kısıtlayan anlaşmaları uygulamak istemediğini söyledi.
Sergey Lavrov - 13.10.2020
Kremlin Sözcüsü Peskov: "Her iki taraftan da gelen ihlallere dair ateşkes raporları inceleniyor"
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in çağrısı ile geçtiğimiz hafta Moskova'da Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un arabuluculuğunda görüşme gerçekleştirmiş, uzun süren toplantının ardından taraflar ateşkes kararı almıştı.
Sergey Lavrov - 11.10.2020
Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Azerbaycanlı mevkidaşı Bayramov'la Ermenistan'ın ateşkes ihlallerini...
Son dakika haberleri: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı.
Sergey Lavrov - 10.10.2020
Son dakika haberleri | Türkiye, Azerbaycan ile Ermenistan cephe hattındaki geçici ateşkes sürecini yakından takip ediyor
Son dakika haberler... Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'dan Azerbaycan-Ermenistan cephe hattında uygulanacak geçici ateşkes hakkında bilgi aldı.
Sergey Lavrov - 10.10.2020
Son dakika haberi: Dağlık Karabağ'da ateşkes için anlaşıldı
Ermenistan işgali altında bulunan Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki topraklarında yaşanan çatışmalarla ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in davetiyle, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un arabuluculuğunda Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan Moskova'da bir araya geldi.
Sergey Lavrov - 10.10.2020
Dağlık Karabağ'da esir ve cenaze değişimi için ateşkes ilan edildi
Ermenistan'ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'daki çatışmalarla ilgili Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in davetiyle, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un arabuluculuğunda Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ve Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan Moskova'da yapılan istişare toplantısında bir araya geldi.
Sergey Lavrov - 10.10.2020
Rusya'daki Ermenistan Azerbaycan zirvesi 8 saati geride bıraktı
Ermenistan'ın işgal ettiği Dağlık Karabağ'dan Azerbaycan'a saldırmasıyla başlayan gerilimin üzerine devreye giren Rusya her 2 ülkenin Dışişleri Bakanları'na Moskova'da toplantı çağrısı yaptı. Ateşkes, esir takası ve ölülerin takası gibi konuların görüşülmesi için yapılan çağrıya 2 ülkeden de olumlu cevap geldi. Rusya Dışişleri Bakanlığı binasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un ev sahipliğinde Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan ve Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov'un katıldığı toplantı saat 16: 30'da başlarken kritik zirve yaklaşık 8 buçuk saattir devam ediyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sergey Lavrov Haberleri | Sergey Lavrov Kimdir - Haberler - Sergey Lavrov haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sergey Lavrov kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haber: Azerbaycan ve Ermenistan geçici insani ateşkes konusunda anlaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 05:28:42. #1.14#
title