Prizren Haberleri

Prizren haber, Prizren son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Prizren - 01.05.2021
Sadakataşı Derneği, Kosova'da ihtiyaç sahiplerine ramazan kumanyası dağıttı
Sadakataşı Derneği, ramazan yardımları kapsamında Kosova'nın Prizren, Priştine ve İpek şehirlerinde ihtiyaç sahibi ailelere gıda kumanyası ulaştırdı.
Prizren - 11.01.2021
Kosova'da sel tarım arazilerini yuttu
Mamuşa Belediyesini ziyaret eden Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, ülkenin birçok bölgesinde olduğu gibi Mamuşa'da da kuvvetli yağışın etkili olduğunu söyledi. Mamuşa Belediyesi Başkanı Abdülhadi Krasniç, sel nedeniyle Kosova'yı tarımcılıkla ayakta tutan Mamuşa'daki çok sayıda seranın ve ekinlerin yok olduğunu söyledi. Sel nedeniyle Prizren'deki Akdere'de su taşkınlarının meydana geldiği belirtildi.
Prizren - 08.01.2021
Trakya Teknopark modeli Balkanlar'a "ihraç" ediliyor
???????Ziyarette, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Özgür Özdemir, Özel Kalem Birimi Sorumlusu Öğretim Görevlisi Kıvanç Ada ve Trakya Üniversitesi mezunu, Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Başdanışmanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş da hazır bulundu.
Prizren - 07.01.2021
Trakya Teknopark modeli Kosova'ya taşınacak
Prof. Dr. Türkyılmaz ve beraberindeki heyet, Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka'yı ziyaret etti.
Prizren - 06.01.2021
osova'daki Osmanlı eseri Namazgah'a yeni çehre
Kosova'nın tarihi şehirlerinde Prizren'in en eski ilk Osmanlı eseri özelliğini taşıyan Namazgah, çevre düzenlemesiyle yeni çehresine kavuştu.
Prizren - 22.12.2020
TBMM Başkanı Şentop, "Osmanlı Rumelisi'nden Günümüze Gönül Mirası" konulu panelde konuştu: (2)
Şentop, Berlin Duvarı'nın yıkılmasının kendilerine de gönül coğrafyasındaki kardeşleriyle buluşma fırsat sunduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Avrupa'dan Asya'ya, Balkanlar'dan Kafkaslar'a kadar geniş bir coğrafyada yaşayan insanlar, birlikte gelecek planları yapmaya başladılar. Bugün misafir olarak bulunduğumuz bu topraklarda yaşayan insanların akrabalarının çoğu Türkiye'dedir. Sadece Türk kökenli soydaşları kastetmiyorum, akraba topluluklar, hatta komşu dediğimiz farklı inançlardan insanların da yaşadığı, anavatan olarak gördüğü yer Türkiye'dir. Biz buraya nasıl bakıyorsak, onlar da Türkiye'ye aynı şekilde bakıyor. Türkiye, gönül coğrafyamızdaki bütün kardeşlerimiz gibi Kuzey Makedonya'daki kardeşlerimizin de vatanıdır. Anadolu'daki milyonlarca Türk gibi, devletimizi tecdit edip milletimizin tarih sahnesine önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kökleri de bu topraklardadır." Şentop, Türk şiirinin en önemli isimlerinden Yahya Kemal'in de Üsküp'ün bir armağanı olduğunun altını çizerek, şu ifadeleri kullandı: "İstanbul ve Edirne'den sonra Osmanlı'nın izlerinin bütün sadeliği ve zarafetiyle Rumeli'de olduğu görülür. Şu an bulunduğumuz Üsküp'te gezerken şadırvan sohbeti yapabilir, bedestenlerde alışveriş yapabilir, Vardar Nehri kıyısında oturup Taşköprü'den gelip geçenleri seyredebilir, hemen yanındaki Davut Paşa Hamamı'nı görebilirsiniz. Sokaklarda ana dilimizle sohbet edebilir, konuştuğunuz insanlarda kendimizden derin ve birçok iz bulabilirsiniz. Bütün bunları Ohrid'de, Manastır'da, Kalkandelen'de, Saraybosna'da, Mostar'da, İşkodra'da, Berat'ta, Prizren'de, Yanya'da, İskeçe'de, Gümülcine'de, Selanik'te görebilirsiniz.
Prizren - 02.12.2020
Bosna'nın son kadısı Becir Efendi'nin eşi hayatını kaybetti
Bosna Hersek'e gelin gitmiş bir Türk kadını Kosova'nın Prizren şehrinde yaşayan bir Türk ailesinin kızı olarak 1922'de dünyaya gelen Nimeta, kadı olan Boşnak eşinin Prizren'deki görevi sırasında evlenip daha sonra Bosna Hersek'e yerleşmişti.
Prizren - 24.11.2020
Kosova'da yargı süreci siyasi tasfiyeye dönüştü
Kasım ayının ilk haftası Kosova, eski Kosova Kurtuluş Ordusu'nun (UÇK) üst düzey komutanlarının tutuklanmalarıyla gündeme oturdu.
Prizren - 22.11.2020
Soğuk kış günlerinin lezzeti bozaya ilgi arttı
Mercan, bozayı darıdan imal ettiklerini; glüten içermemesi nedeniyle çölyak hastalarının rahatlıkla tüketebileceğini belirterek şöyle konuştu: "Dedem 96 yıl önce Yugoslavya'nın Prizren kasabasından Türkiye'ye göç ettiğinde orada sürdürdüğü boza imalatını burada devam ettirmiş.
Prizren - 20.11.2020
Son dakika haberleri... Sırp Ortodoks Kilisesi Patriği İrinej Kovid-19 nedeniyle öldü
Gerçek adı Miroslav Gavrilovic olan İrinej, Sırbistan'ın Cacak şehrinde 1930'da dünyaya geldi. Kosova'nın Prizren şehri ve Belgrad'daki Ortodoks okullarında eğitim alan Gavrilovic, 1959'da "İrinej" kilise adını aldı.
Prizren - 27.10.2020
TÜ Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu'ndan, Kosova Hasan Priştine Devlet Üniversitesi'ne ziyaret
Ziyarette, TÜ Rektör Yardımcısı ve Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir, TÜ Rektörlük Özel Kalem Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada ve Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Başdanışmanı, Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş yer aldı.
Prizren - 27.10.2020
TÜ Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu'ndan, Prizren Üniversitesi'ne ziyaret
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Prizren Üniversitesi'ni ziyaret etti.
Prizren - 26.10.2020
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tabakoğlu, Türkiye'nin Prizren Başkonsolosu Özaydın'ı ziyaret etti
Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Türkiye'nin Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın'ı ziyaret etti.
Prizren - 26.10.2020
Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka'yı ziyaret etti
Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Rektör Tabakoğlu, Damka'ya, KDTP Prizren Şubesinde iadei ziyarette bulundu.
Prizren - 24.10.2020
TÜ heyetinden Kosova'da ziyaretler
TÜ Rektör Yardımcısı, Dış İlişkiler Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Murat Türkyılmaz, Trakya Teknopark Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Özgür Özdemir ve TÜ Rektörlük Özel Kalemi Basın Danışmanı Öğr. Gör. Kıvanç Ada ile Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanı Başdanışmanı ve Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş da ziyarette yer aldı.
Prizren - 07.10.2020
Edirne'de 520 kilometrelik altyapı çalışmasının 170 kilometresi tamamlandı
Toplantıda, Kosova Cumhuriyeti'nin Prizren Belediyesiyle "kardeş şehir" ilişkisi için çalışmaların başlaması kararlaştırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Prizren Haberleri | Prizren Haber - Haberler - Prizren haberleri, son dakika prizren haber ve gelişmeleri burada. Vedat Muriqi kimdir? Vedat Muriqi kaç yaşında, aslen nerelidir? Vedat Muriqi hangi takımda?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.06.2021 14:50:51. #1.13#

title