Polis Haftası

Türk Polis Teşkilatı, 10 Nisan 1845 tarihinde İstanbul'da kuruldu. Teşkilatın kuruluş yıl dönümü 6 - 12 Nisan tarihleri arasında Polis Haftası olarak kutlanıyor. Türk Polis Teşkilatı 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu'na dayanarak örgütlenmiş ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiştir.

POLİS HAFTASI HABERLERİ

Polis Haftası 17.5.2020
Manisa'da polisten down sendromlu İbrahim'e sürpriz ziyaret
Manisa'da polis ekipleri, her yıl Polis Haftası'nda kendilerini ziyaret eden down sendromlu İbrahim Sürgit'e Engelliler Haftası'nda sürpriz yaptı.
Polis Haftası: Polise yüz koruyucu maskePolis Haftası 22.4.2020
Polis Haftası 18.4.2020
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden polise siperlik
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü gönüllü öğretmenlerince, emniyet mensupları için üretilen 480 siperlikli maske, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından İl Emniyet Müdürü Hasan Onar'a teslim edildi. Ziyarette konuşan Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, "Polis Haftası olması münasebetiyle aynen sağlık çalışanlarımız gibi sahada büyük fedakarlıklarla bizler için çalışan emniyet mensuplarımıza teslim edilmek üzere 480 tane yüz siperliğini maskeyi emniyet müdürümüze teslim ediyoruz.
Polis Haftası: Eğitim camiasından Polise siperlikPolis Haftası 18.4.2020
Polis Haftası 17.4.2020
İl Emniyet Müdürü Kaya'dan ortaokul öğrencisine sürpriz ziyaret
Adapazarı ilçesindeki Aykut Yiğit Ortaokul 8. sınıf öğrencisi Özgün Barış Kara, Polis Haftası dolayısıyla yazdığı kompozisyonu İl Emniyet Müdürü Kaya'ya gönderdi.
Polis Haftası 17.4.2020
Hakkari'de BİLSEM'de üretilen siperlikler Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi
Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Bilim ve Sanat Eğitim Merkezince, yeni tip koronavirüsle (kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında üretilen yüz koruyucu siperlikler Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi. İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür, gazetecilere yaptığı açıklamada, milli eğitim camiası olarak koronavirüsle mücadele çalışmalarına destek vermeye devam ettiklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'un talimatı üzerine Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Yeteneklilerin Geliştirilmesi Daire Başkanlığı koordinesinde Bilim ve Sanat Merkezinde yüz koruyucu siperlik üretimi yaptıklarını belirten Gür, şunları aktardı: "Bu hafta Polis Haftası olduğu için ürettiğimiz siperlikleri İl Emniyet Müdürlüğüne teslim ettik.
Polis Haftası 17.4.2020
MEB'in emniyet güçlerine yüz koruyucu siperlik teslimatı başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Polis Haftası dolayısıyla, 150 Bilim ve Sanat Merkezinde (BİLSEM) üretilen yüz koruyucu siperlikler, emniyet güçlerine teslim edilmeye başlandı.
Polis Haftası 14.4.2020
İl Müftülüğü personeli polislere tatlı ikram etti
İl Müftülüğünde görevli din görevlisi Fadıl Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6-12 Nisan Polis Haftası münasebetiyle polis ekiplerini kontrol noktasında ziyaret ettiklerini söyledi.
Polis Haftası: Site sakinlerinden polise sürprizPolis Haftası 13.4.2020
Polis Haftası 13.4.2020
Polise kavga ihbarıyla sürpriz kutlama
İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, kalabalığa müdahale etmek için araçtan indi. Kendilerini ellerinde çiçeklerle bekleyen grubu gören polisler bir anlık şaşkınlığın ardından ihbarın aslında Polis Haftası nedeniyle düzenlenen kutlama sürprizi olduğunu anladı.
Şu an buradasınız: Polis Haftası Haberleri | Polis Haftası Haber - Haberler - Polis Haftası haberleri, son dakika polis haftası haber ve gelişmeleri burada. Polisten down sendromlu İbrahim'e sürpriz ziyaret.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 21:54:30. #1.14#
title