Özbekistan Haberleri

Özbekistan haber, Özbekistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Özbekistan - Dün
Çin Devlet Başkanı Şi, Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
Şi, Çin'in gelecek dönem ŞİÖ başkanlığı konusunda Özbekistan'ı destekleyeceğini söyledi.
Özbekistan - Dün
Hindistan, uluslararası toplumu Afganistan'ın terörizm için kullanılmamasını sağlamaya çağırdı
Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın ev sahipliğinde, başkent Duşanbe'de düzenlenen toplantıda; Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Pakistan Başbakanı İmran Han, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev yer aldı.
Özbekistan - Dün
Orta Asya liderleri Taşkent'teki ortak zirvede Afganistan'daki insani krize dikkati çekti
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Pakistan Başbakan İmran Han, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yer aldı.
Özbekistan - Dün
Şanghay İşbirliği Örgütü Dönem Başkanlığı Özbekistan'a geçti
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de gerçekleştirilen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) toplantısında Özbekistan, Tacikistan'dan Örgüt Dönem Başkanlığını devraldı.
Özbekistan - Dün
Son dakika... İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, ülkesinin ŞİÖ'ye tam üyeliğini değerlendirdi Açıklaması
Doğu'nun NATO'su olarak nitelendirilen ŞİÖ'nün üye sayısı 9'a çıktı Türkiye'nin "diyalog ortağı" olarak yer aldığı ŞİÖ, ilk olarak Şangay Beşlisi adıyla 1996'da Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan temsilcilerinin Çin'in Şangay kentinde bir araya gelerek Sınır Bölgelerinde Askeri Güvenin Derinleştirilmesi Anlaşması'nı imzalamasıyla kuruldu. 2001'de Özbekistan'ın da katılımıyla üye sayısı 6'ya çıkan Şangay Beşlisi'nin adı Şangay İşbirliği Örgütü olarak değişti.
Özbekistan - Dün
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
Doğu'nun NATO'su olarak nitelendirilen ŞİÖ'nün üye sayısı 9'a çıktı Türkiye'nin "diyalog ortağı" olarak yer aldığı ŞİÖ, ilk olarak Şangay Beşlisi adıyla 1996'da Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan temsilcilerinin Çin'in Şangay kentinde bir araya gelerek Sınır Bölgelerinde Askeri Güvenin Derinleştirilmesi Anlaşması'nı imzalamasıyla kuruldu. 2001'de Özbekistan'ın da katılımıyla üye sayısı 6'ya çıkan Şangay Beşlisi'nin adı Şangay İşbirliği Örgütü olarak değişti.
Özbekistan - 16.09.2021
Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanı resmen Bursa'da
16 EYLÜL 2021BASIN BÜLTENİTürk Dünyası Kültür Başkenti unvanı resmen Bursa'daBURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Özbekistan Kültür Bakanı Ozodbek Nazarbekov'un da hazır bulunduğu devir teslim töreninde,...
Özbekistan - 16.09.2021
Bursa '2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ilan edildi
16 EYLÜL 2021BASIN BÜLTENİBursa '2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti' ilan edildiBURSA - Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı, (TÜRKSOY) Özbekistan'ın Hiva şehrinde gerçekleştirdiği 38. Dönem Toplantısında Bursa'yı '2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olarak ilan etti.
Özbekistan - 16.09.2021
Bursa "2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti" seçildi
Türk dünyasının 2020 Kültür Başkenti Özbekistan'ın Hive şehrinde düzenlenen TÜRKSOY Kültür Bakanları Daimi Konseyi 38.
Özbekistan - 16.09.2021
İran Cumhurbaşkanı Reisi: "Komşu ülkelerle ilişkilerin güçlendirilmesi İran'ın temel önceliklerindendir"
Türkiye'nin "diyalog ortağı" olarak yer aldığı ŞİÖ, ilk olarak Şangay Beşlisi adıyla 1996'da Çin, Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Tacikistan temsilcilerinin Çin'in Şangay kentinde bir araya gelerek Sınır Bölgelerinde Askeri Güvenin Derinleştirilmesi Anlaşması'nı imzalamasıyla kuruldu. 2001'de Özbekistan'ın da katılımıyla üye sayısı 6'ya çıkan Şangay Beşlisi'nin adı Şangay İşbirliği Örgütü olarak değişti.
Özbekistan - 15.09.2021
Daikin, ihracatta 3 ayrı ödüle layık görüldü
"Marka başarısının en önemli etkenlerinden biri AR-GE'ye verilen önem" Sakarya Hendek'te yer alan 45 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 105 dönüm arazi üzerinde kurulu fabrikasında üretimini sürdüren Daikin Türkiye, burada özellikle klima, kombi, klima santrali ve fancoil üretimine ağırlık veriyor. Aynı zamanda Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Ermenistan'ın içinde bulunduğu 11 çevre ülkenin de merkezi konumunda olan Daikin Türkiye, yılda 1 milyon 500 bin split klima üretimi yapıyor.
Özbekistan - 15.09.2021
Özbekistan'a sığınan Afgan askerlerinin üçüncü ülkeye gönderildiği bildirildi
Özbekistan Dışişleri Bakanlığı, Taliban'ın Afganistan'da hakimiyeti ele geçirmesinin ardından Özbek topraklarına sığınan Afgan asker ve vatandaşlarının ülkeden ayrıldığını bildirdi.
Özbekistan - 14.09.2021
Özbekistan, Afganistan'a 25 vagon insani yardım malzemesi gönderdi
Özbekistan, Afganistan'a gıda ve temel ihtiyaç ürünleri ile giysi ve tıbbi malzemelerden oluşan 25 vagon insani yardım malzemesi gönderdi.
Özbekistan - 14.09.2021
Taylan Şef lezzetin püf noktalarını anlattı
Dana döşten yapılmalıdır Sinirlerin iyi ayıklanması oldukça önemlidir Baharatının doğru seçilmesi şarttır Doğru ekmek seçimi de hayatidir. TAYLAN GÜNDOĞDU KİMDİR? 37 yaşında olan Taylan Gündoğdu Tunceli'de doğdu. Daha küçük yaşlarda dayısının yanında yardım amaçlı kasaplık yaparak et ile ilgili sektörde kendini geliştirdi. 2007 yılında ise steak sektörünün öncüsü olan Günaydın'da çalışmaya başladı. 2010 yılında ise Nusret'in restoranında şef olarak görev almaya başladı. 2012 yılında Nusr-et'in yanından ayrılan Taylan Gündoğdu Litvanya'ya giderek aynı sektör üzerinde çalışarak tecrübelerini geliştirmeye devam etti. 2014 yılında ise artık kendi markasını oluşturmanın zamanı geldiğini düşünen Taylan Gündoğdu, Taylan Şef markası adı altında Kadıköy-Acıbadem'de ilk restoranını açtı. Tecrübe birikimi sayesinde markasını hızla büyüten Taylan Şef "Ben bu işi büyütmeliyim" diye bir karar aldı ve yurt dışına açılmaya başladı. Özbekistan'ın başkenti olan Taşkent'te ilk yurt dışı restoranını açtı ve günden güne büyümeye devam ediyor.
Özbekistan - 14.09.2021
Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü ve Şanghay İşbirliği Örgütü "Afganistan" gündemiyle toplanacak
Çin ve Özbekistan, Taliban ile iş birliğine hazır olduğunu ilan etmişti.
Özbekistan - 14.09.2021
Son dakika! SOCAR Türkiye'ye Türk Konseyi Yatırım Ödülü
Üye ülkeler Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Macaristan ve Türkiye'nin ekonomi ve ticaretten sorumlu bakanlarının katıldığı toplantıda SOCAR Türkiye adına ödülü, SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov, Ticaret Bakanı Mehmet Muş'un elinden aldı.
Özbekistan - 14.09.2021
Diyanet İşleri Başkanlığı Özbekistan'da 30 bin Özbek Türkçesi mealli Kur'an-ı Kerim dağıttı
Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı iş birliğinde yürütülen "Hediyem Kur'an Olsun Projesi" kapsamında Özbekistan'da 30 bin Özbek Türkçesi mealli Kur'an-ı Kerim öğrencilere ve ihtiyaç sahibi kişilere hediye edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Özbekistan Haberleri | Özbekistan Haber - Haberler - Özbekistan haberleri, son dakika özbekistan haber ve gelişmeleri burada. Marmarabirlik ihracatta 7. ödülünü aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.09.2021 20:56:16. #1.13#

title