Norveç Haberleri

Norveç haber, Norveç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Norveç - 26.11.2020
Futbol: UEFA Avrupa Ligi
UEFA Avrupa Ligi'nde 2020-21 sezonu grup aşamasının dördüncü haftası, oynanan 13 maçla başladı.
Norveç - 26.11.2020
İSO Yönetim Kurulu Başkanı Bahçıvan: "TOGG, Türkiye'nin teknolojik birikimine katkı yapacak"
"TOGG, otomotiv sanayimizin gelişmesinde önemli kilometre taşı" TOBB'un maddi ve manevi olarak sahiplendiği Yerli Otomobil Projesi TOGG'u, sanayicilerin de stratejik öneme sahip projelerden biri olarak değerlendirdiğinin altını çizen Bahçıvan, Türkiye'nin otomobilinin, küresel otomotiv sektörünün beklenen yapısal değişimine ayak uyduracağına yürekten inandıklarını dile getirdi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının da bu projeyi desteklediğini belirten Bahçıvan, şunları aktardı: "Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun otomotiv sanayimizin gelişmesi yolunda önemli bir kilometre taşı olduğuna inanıyoruz. Bu projede yerli tedarikçiler ile çalışmak, hem sürdürülebilir bir tedarik zinciri kurmak, hem de yerli katma değeri artırmak noktasında büyük önem arz ediyor. Tecrübelerimizi, 'Türkiye'nin Otomobili' ile buluşturma ve ülkemiz için katma değer yaratma zamanıdır. Türkiye'nin Otomobili projesindeki teknoloji birikimimiz diğer pek çok sektörün de önünü açacak, aynı zamanda ateşleyicisi olacaktır. Teknoloji üreten, teknoloji ihraç eden bir Türkiye yaratma yolculuğunda da önemli bir kilometre taşı olacaktır. 'Türkiye'nin Otomobili' projesi, yerli otomobil üretmekten daha fazlasıdır. Türkiye'nin teknolojik birikimine katkı yapacaktır. Bu anlayış eşliğinde, Türkiye'nin Otomobili Projesi sürecinde üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazırız." Sürdürülebilir Yeşil Ekonomi için köklü adımlar atıldı Otomotiv endüstrisinde çevreye önem veren anlayışın öncelikli bir konu haline geldiğini de vurgulayan Bahçıvan, "Fosil yakıtlı arabaların çevreye olumsuz etkileri, fosil yakıtların belli süre sonra azalacak olması, petrol fiyatlarının çok fazla dalgalanması elektrikli arabalar ile ilgili gelişmeleri hızlandırıyor. Ayrıca elektrikli araba fiyatlarının düşmesi ve yeterli şarj altyapısının oluşturulması bu araçların sayılarını artıran başka bir neden. Yakın gelecekte benzinli ve dizel araç kullanımını yasaklayacağını açıklayan İngiltere, Almanya, Norveç ve Fransa gibi ülkeleri dünyanın en büyük otomobil pazarı olan Çin'in de takip etmesiyle, elektrikli otomobillerin yaygınlaşması şüphesiz hız kazanacaktır.
Norveç - 25.11.2020
Avrupa otomotiv pazarı ekim ayı sonuçları açıklandı
Avrupa otomotiv pazarı ülkelere göre değerlendirildiğinde; • AB (26), UK ve EFTA ülkeleri toplamına göre 2020 Ekim ayında geçen yılın aynı ayına göre en fazla düşüş sırasıyla %30,9 ile Slovakya, %24,7 ile Hırvatistan ve %23,6 ile Letonya'da yaşandı. Geçen yılın aynı ayına göre en fazla büyüme gösteren pazarlar sırasıyla %21,4 ile İrlanda, %17,4 ile Norveç ve %14,6 ile Romanya oldu.
Norveç - 25.11.2020
LPG ithalatı eylülde yüzde 1,3 azaldı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun eylül ayına ilişkin "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Sektör Raporu"na göre, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince en çok LPG ithalatı yapılan ülkeler sırasıyla ABD, Cezayir, Kazakistan, Yunanistan, Norveç, Mısır, İsviçre, Singapur, Hırvatistan ve Arnavutluk oldu.
Norveç - 25.11.2020
UEFA Avrupa Ligi'nde 4. hafta heyecanı
UEFA Avrupa Ligi 4. hafta maçlarının programı (TSİ) şöyle: 20.55 CSKA Sofya (Bulgaristan) - Young Boys (İsviçre) 20.55 Molde (Norveç) - Arsenal (İngiltere) 20.
Norveç - 24.11.2020
BM: Doha'daki Afganistan barış görüşmeleri devam ediyor
Lavrov'dan geçici hükümet açıklaması Konferansa video konferans yoluyla katılan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov "Troyka ülkeleri (ABD, Norveç, İngiltere) ve Çin'in yanı sıra Pakistan'ın da katılımıyla geçici bir hükümeti desteklemeye kararlıyız.
Norveç - 23.11.2020
Atletizmde yaş gruplarında Avrupa şampiyonaları için baraj geçme tarihleri açıklandı
Norveç'in Bergen kentinde 8-11 Temmuz 2021'deki Avrupa 23 Yaş Altı Şampiyonası için son baraj geçme günü ise 28 Haziran 2021 olarak açıklandı.
Norveç - 22.11.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına ilişkin gelişmeler
Yeni vakaların Fransa, Norveç, İsviçre, İngiltere, ABD ve Macaristan'dan ülkeye gelen kişiler olduğu bilgisi paylaşıldı.
Norveç - 21.11.2020
Dünya genelinden akademisyenler, Mısır'dan gözaltındaki aktivistleri serbest bırakmasını istedi
EIPR'nin aralarında İngiltere, Kanada ve Norveç'in de olduğu 14 ülkeden üst düzey diplomatları konuk etmesinin ardından söz konusu kişilere "terör" suçlaması yöneltilmesi kınandı.
Norveç - 20.11.2020
Ukrayna, AB'nin Belarus'a yönelik yaptırım kararına katıldı
AB Konseyinden yapılan açıklamada, Ukrayna, Kuzey Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç'in konseyin kararına katıldığı ifade edildi.
Norveç - 20.11.2020
Uluslararası ihracat kredileri müzakereleri askıya alındı
Uluslararası İhracat Kredileri Çalışma Grubu'nun amacının ihracat kredisi desteğinin başlıca küresel sağlayıcıları arasında yeni bir uluslararası disiplin üzerinde anlaşmak olduğu anımsatılan açıklamada, söz konusu çalışma grubunda, Avustralya, Brezilya, Kanada, Çin, Avrupa Birliği (AB), Hindistan, Endonezya, İsrail, Japonya, Güney Kore, Malezya, Yeni Zelanda, Norveç, Rusya, Güney Afrika, İsviçre, Türkiye ve ABD'nin bulunduğu aktarıldı.
Norveç - 19.11.2020
Salomon Atleti Kilian Jornet, 24 saat durmadan koşacak
Norveç Mandalen'deki bir atletizm pistinde hayata geçirilecek proje öncesi açıklamalarda bulunan Jornet, "Bu organizasyondaki motivasyonum, konfor alanımdan çıkarak yeni şeyler denemek olacak.
Norveç - 19.11.2020
Futbol: UEFA Uluslar Ligi
UEFA Uluslar Ligi'nde günün sonuçları şöyle: A Ligi 1. Grup: Bosna Hersek-İtalya: 0-2, Polonya-Hollanda: 1-2 2. Grup: İngiltere-İzlanda: 4-0, Belçika-Danimarka: 4-2 B Ligi 1. Grup: Kuzey İrlanda-Romanya: 1-1, Avusturya-Norveç: 1-1 2.
Norveç - 19.11.2020
18 Kasım 2020 Haberleri
18 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Norveç - 18.11.2020
Altı Avrupa ülkesinden İsrail'e "Givat Hamatos" yerleşim planından vazgeçmesi çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) 4 üyesi Almanya, Fransa, Belçika ve Estonya ile konseye gelecek sene katılacak Norveç ve İrlanda, İsrail'e işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan "Givat Hamatos" yasa dışı yerleşim birimine ek konut inşası planından vazgeçmesi çağrısı yaptı.
Norveç - 17.11.2020
ABD istihbaratının aralarındaki anlaşmaya rağmen Danimarka'yı da izlediği ortaya çıktı
NSA'nın kablo anlaşmasından yararlanarak Almanya, Fransa, Hollanda, İsveç ve Norveç'i de izlediği anlaşılmıştı.
Norveç - 16.11.2020
Futbol: UEFA Uluslar Ligi
UEFA Uluslar Ligi'nde günün sonuçları şöyle: A Ligi 1. Grup: Hollanda-Bosna Hersek: 3-1, İtalya-Polonya: 2-0 2. Grup: Belçika-İngiltere: 2-0, Danimarka-İzlanda: 2-1 B Ligi 1. Grup: Avusturya-Kuzey İrlanda: 2-1 2. Grup: Slovakya-İskoçya: 1-0, Çekya-İsrail: 1-0 3. Grup: Türkiye-Rusya: 3-2, Macaristan-Sırbistan: 1-1 4. Grup: Galler-İrlanda Cumhuriyeti: 1-0, Bulgaristan-Finlandiya: 1-2 C Ligi 2. Grup: Kuzey Makedonya-Estonya: 2-1, Gürcistan-Ermenistan: 1-2 3. Grup: Moldova-Yunanistan: 0-2, Slovenya-Kosova: 2-1 4. Grup: Arnavutluk-Kazakistan: 3-1, Belarus-Litvanya: 2-0 Not: Romanya-Norveç maçı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildi.
Norveç - 15.11.2020
Norveç - 15.11.2020
Romanya-Norveç maçına koronavirüs engeli
Romanya ile Norveç milli takımları arasındaki UEFA Uluslar B Ligi 1. Grup beşinci hafta maçı, bir futbolcusu yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığı için takımca izolasyona alınan Norveç'in seyahat edememesi nedeniyle iptal edildi.
Norveç - 14.11.2020
Türkiye'nin balık yağı ve unu ihracatı yüzde 57 arttı
Peru'ya balık yağı ve unu ihracatı yüzde 807 arttı Yılın ocak-ekim döneminde Peru, Fransa ve Norveç en fazla dış satım yapılan ülkeler oldu.
Norveç - 13.11.2020
Norveç Futbol Federasyonu: Omar'ın testi pozitif çıktı
Norveç Futbol Federasyonu, Galatasaray'da forma giyen Omar Elabdellaoui'nin koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.
Norveç - 11.11.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Norveç ile İsrail arasında bugün oynanması planlanan hazırlık maçı, salgın nedeniyle iptal edildi.
Norveç - 11.11.2020
Norveç-İsrail maçına koronavirüs engeli
Norveç ile İsrail arasında bugün oynanması planlanan hazırlık maçı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle iptal edildi.
Norveç - 10.11.2020
OECD genelinde işsizlik Eylül'de yüzde 7.3'e geriledi
OECD üyesi ülkeleri Türkiye, ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Kore Cumhuriyeti, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, İzlanda, Kanada, Kolombiya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Şili, Yeni Zelanda, Yunanistan oluşturuyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Norveç Haberleri | Norveç Haber - Haberler - Norveç haberleri, son dakika norveç haber ve gelişmeleri burada. Futbol: UEFA Avrupa Ligi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.11.2020 06:58:20. #1.14#
title