MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HABERLERİ

Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri

Milli Eğitim Bakanlığı haber, Milli Eğitim Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Milli Eğitim Bakanlığı - Bugün
Of'ta "Okulum temiz" sertifika töreni düzenlendi
Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliğinde ülke genelinde başlatılan "Okulum Temiz" projesi kapsamında Of İsmail Yıldırım İlkokulu'nda düzenlenen sertifika törenine katılan Vali Ustaoğlu, pandemi sürecini iyi yönetmenin herkesin görevi ve sorumluluğu olduğunu belirtti.
Milli Eğitim Bakanlığı - Dün
HDP'li Tiryaki: "Öğrencilerin sağlığı güvenceye alınmadan eğitim hakkı güvencede olmaz"
Türkiye'de eğitim sisteminde var olan sorunlara Kovid-19 salgını sürecinde yenilerinin eklendiğini öne süren Mehmet Ruştu Tiryaki, "Yaklaşık 4 milyon öğrencinin internet erişimi, bilgisayar ve tableti bulunmuyor. Ücretsiz internet ve bilgisayar konusunda Milli Eğitim Bakanlığı gerekli adımları atmadı.
Milli Eğitim Bakanlığı - Dün
Osmaniye'de köy okullarında yüz yüze eğitim haftada 5 gün yapılacak
Osmaniye'de seyrek nüfuslu köy ve benzeri yerleşim yerlerinde okul öncesi, ilkokul ve ortaokullarda yüz yüze eğitimin 5 gün yapılacağı bildirildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlar tarafından birçok tedbir kararının alındığı ve uygulandığı hatırlatıldı. İl Hıfzıssıhha Meclisinin nüfusu seyrek yerleşim yerlerinde eğitimin 5 gün yapılması kararı aldığının aktarıldığı açıklamada şunlar kaydedildi: "İlimizde yüz yüze ve uzaktan eğitim kapsamında köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki belirtilen okullarımızın okul öncesi, ilkokullar ve ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünün 08.
Milli Eğitim Bakanlığı - Dün
Ortahisar Belediyesi'nde kaligrafi sanatının incelikleri öğretiliyor
Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek ve 12 kursiyerin katıldığı eğitim, 25 Şubat 2021'de sona erecek.
Milli Eğitim Bakanlığı - Dün
MEB'den okul yöneticilerine "uzaktan eğitim tasarım ve yönetim eğitimi"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olarak başlattıkları okul yöneticilerinin uzaktan eğitim süreçlerinde tasarım ve yönetim becerilerinin geliştirilmesi programına yaklaşık 50 bin dolayında okul yöneticisinin katıldığını bildirdi.
Milli Eğitim Bakanlığı - 18.10.2020
2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu (1)
Bütçede en büyük pay eğitime Bütçedeki program yapısı incelendiğinde, Milli Eğitim Bakanlığı ile eğitim hizmeti veren diğer kurum ve kuruluşlara 2021 yılında 19,1 milyar lirası yatırım olmak üzere toplamda 211,4 milyar lira kaynak ayrıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 16.10.2020
Edirne'den kısa kısa
Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Erasmus Akreditasyonu konusunda düzenlenen online toplantıya katıldı. Müdürlükten yapılan açıklamaya göre, Arpacı, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü ile Türkiye Ulusal Ajansı koordinesinde Erasmus Akreditasyonu konusunda genel bilgilendirme ve akreditasyon için gerekli şartların aktarıldığı toplantıya katıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 16.10.2020
"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"na rekor başvuru yapıldı
Yeşilay ile Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri iş birliğiyle 10'uncusu düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yarışması"na bu yıl, toplam 538 bin 633 eserle başvuru yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 15.10.2020
Samsun Valiliğinden Kovid-19 açıklaması
Açıklamada, 31 Ağustos - 11 Ekim 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilen kurslarda herhangi bir olumsuz durum yaşanmadığına işaret edilerek, şöyle devam edildi: "Yüz yüze eğitim ile ilgili tüm eğitim kademelerimizde öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığınca gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik tahsis edilen ödenekler ve yerel imkanlar doğrultusunda dezenfektan ve tedbir amaçlı ihtiyaç duyulan tüm hijyen malzemeleri temin edilmek suretiyle okullarımız eğitim öğretime açılmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı - 15.10.2020
Erdoğan: Seçim, 2023 Haziran'da yapılacak (2)- Yeniden
'EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ' Bugün artık siyasetten ekonomiye, altyapıdan güvenliğe kadar her alanda küresel bir güç haline gelen veya gelme yolunda emin adımlarla ilerleyen bir Türkiye gerçeğinin olduğunu söyleyen Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu Türkiye'nin en büyük ihtiyacı da her alanda yetişmiş insan gücüdür. Özellikle kalkınmamızda kritik öneme sahip teknolojilerin geliştirilmesi ve kullanılması kabiliyetine sahip insan kaynağında ciddi açığımız bulunuyor. Üniversitelerimiz başta olmak üzere çeşitli kurumlarımızın bu doğrultudaki gayretlerini yakından takip ve takdir ediyorum. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'mızın, Gençlik ve Spor Bakanlığı'mızın, Milli Eğitim Bakanlığı'mızın bu doğrultuda çeşitli çalışmaları bulunuyor.
Milli Eğitim Bakanlığı - 15.10.2020
Türkiye'yi gezen "Mobil Trafik Eğitim Tırı" Bilecik'e ulaştı
İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan proje ile Türkiye'yi dolaşan "Mobil Trafik Eğitim Tırı" Bilecik'e geldi.
Milli Eğitim Bakanlığı - 15.10.2020
Son dakika haberleri: Kişisel verilerin işlenmesi için velilerden izin alınacak
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Sosyal Etkinlikler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Milli Eğitim Bakanlığı - 15.10.2020
Uzaktan eğitimde daha verimli dersler için ebeveynlere öneriler
Uzaktan eğitimde daha verimli dersler için ebeveynlere önerilerde bulunan Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Seher Akbaş, "Anne babalar uzaktan eğitim sırasında çocuğun dikkatinin daha kolay dağıldığını ve daha çabuk sıkıldığını bilmelidirler.
Milli Eğitim Bakanlığı - 14.10.2020
Devrek'ten kısa kısa
Açıklamada, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt'un şu ifadelerine yer verildi: "Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim almak zorunda kalan çocuklarımızın EBA sistemine girebilmeleri amacıyla başlattığımız bilgisayar, tablet kampanyamıza halkımızın desteği giderek artıyor. Her bir bilgisayar, tablet aydınlığa açılan bir kapıdır. Bunun için geleceğimiz olan çocuklarımıza bilgisayar ve tablet sunabilmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Katkı ve destek veren herkese teşekkür ediyorum." Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne "Okulum Temiz Belgesi" verildi Devrek Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne, Milli Eğitim Bakanlığı Standardizasyon ve Kalite Hizmet Birimi tarafından "Okulum Temiz Belgesi" verildi.
Milli Eğitim Bakanlığı - 14.10.2020
Son dakika haber | Meslek liselerini yenileyen SEUP projesinin bilgilendirme toplantısı yapıldı
Son dakika gündem haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce meslek liselerini yenilemek, öğrencilere doğrudan destek sağlamak ve sosyal uyum etkinlikleri düzenlemek amacıyla yürütülen Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'nin (SEUP) bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 14.10.2020
Son dakika haberleri... Bilim Kurulu Üyesi: Diğer sınıflar ve üniversitelerin açılması da gündeme gelebilir
Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi ve Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasının yeni vaka sayısında herhangi bir katkısının olup olmadığının Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığınca yakından izlendiğini, ona göre de yeni kararlar alındığını söyledi.
Milli Eğitim Bakanlığı - 14.10.2020
Son Dakika | Bakan Selçuk: 'Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları' oluşturduk
Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 81 ildeki ŞÖNİM'ler ile 145 Kadın Konukevinde şiddet mağduru vatandaşlara kesintisiz hizmet vermeyi sürdürdüklerini kaydetti. ŞÖNİM ve Kadın Konukevleri'nin yanı sıra şiddet mağduru ve beraberindeki çocukların ihtiyaç duydukları konularda sosyal hizmet modellerine erişimlerini kolaylaştırmak, bire bir destek almalarını sağlamak amacıyla SHM'lerin de etkinliğini artırdıklarını vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:   "2020 yılı itibariyle 81 ŞÖNİM ve 347 SHM'de Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları oluşturduk. Bu sayede kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamındaki koruyucu ve önleyici hizmetler, SHM Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları ile daha etkin ve ulaşılabilir hale geldi. Bakanlığın Aile Bilgi Sistemi üzerinden veri akışı yoluyla ilgili birimler arasında kurulan hızlı irtibat ve eşgüdümlü çalışma sayesinde mağdurlarımıza daha kısa sürede ulaşıyoruz."  Bakan Selçuk, Kadın Hizmetleri İrtibat Noktaları'nın 25 Kasım 2019'da 'Kadına Şiddetle Mücadele Günü'nde Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa hazırladıkları 75 maddelik 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı' içinde de yer aldığını hatırlattı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 13.10.2020
Hakkari'de 9 okul "Okulum Temiz Belgesi" aldı
Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme" iş birliği protokolü kapsamında Hakkari'deki 9 okul belge almaya hak kazandı.
Milli Eğitim Bakanlığı - 13.10.2020
Ortahisar'da kültür sanat kurslarına kayıtlar başladı
Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, keman, bağlama, piyano, resim gibi sanat dallarının yanı sıra satranç gibi zeka oyunlarının da öğretileceği kursları bitirenlere Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Milli Eğitim Bakanlığı Haberleri | Milli Eğitim Bakanlığı Haber - Haberler - Milli Eğitim Bakanlığı haberleri, son dakika milli eğitim bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Günün özeti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 18:19:51. #1.15#
title