Küre Haberleri

Küre haber, Küre son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Küre - 4.12.2020
Batı Karadeniz'de bisiklet sporu ve turizmi pilot çalışması başladı
Küre Dağları üzerinde bisiklet rotaları oluşturuldu Pilot çalışmayla Küre Dağları Milli Parkı ve çevresi ile Kastamonu, Karabük ve Bartın arasında birçok cazibe noktasını birbirine bağlayan ve farklı zorluk derecelerine hitap edecek şekilde toprak, patika, asfalt olmak üzere çeşitli bisiklet rotalarının belirlenmesi, kent ve kent sakinlerinin bisiklete dair bilinçlenmesi ve altyapının hazırlanması amaçlanıyor.
Küre - 4.12.2020
Genç girişimci taşınabilir masaüstü CNC freze makinesi üretti
Ürüne yabancı bir isim seçtiğini vurgulayan Kartal, "Ben yurtdışını hedeflediğim için bu ismi seçtim. İsmi Edith Piaf'ın bir şarkısından geliyor. 'Enes makine' gibi bir isim yerine 'Rosymill'i seçtim. Masaüstü imalat teknolojileri üreten bir şirket olmak istiyorum. Melek yatırımcılarla görüşüyorum, talep var. Piyasaya yakında sunacağım. Turkcell'in arı kovanı fonlama platformunda projem hazırlık aşamasında. Ayrıca 2020 yılı Kristal Küre Ödülleri'nde yılın en iyi girişimi kategorisindeki 3 adaydan biriyiz.
Küre - 24.11.2020
Trabzon'da "Planetaryum ve Bilim Merkezi" kurulacak
Başkan Zorluoğlu, Pazarkapı Mahallesi'ndeki alanda kurulacak merkeze ilişkin şu bilgileri paylaştı: "Projemizin içerisinde bir gezegenevi var. Çocuklarımızın, gençlerimizin hatta yetişkinlerin de kullanacağı, onlara bambaşka anlar yaşatacak üç boyutlu çok büyük bir mekan. Tasarım ve beceri atölyeleri var. Gençlerimizin, çocuklarımızın gelip tasarım yapabilecekleri, birtakım beceri kazanabilecekleri üç atölye olacak. Ayrıca maker, robotik ve kodlama ile keşif atölyeleri, sanal küre, sanal tur merkezi, güneş saati, üç boyutlu hatıra resim köşesi, kafe ve fuaye alanları da olacak.
Küre - 18.11.2020
Jandarma, yaralı karacanın üzerine üşümemesi için montunu örttü
Ulus ilçesinde Küre Dağları Milli Parkı sınırları içindeki Hasanören köyü mevkisinde ormanlık alanda çevredekiler tarafından vatandaşlar yaralı bir karaca yavrusu bulundu.
Küre - 17.11.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Kastamonu'nun Küre ilçesindeki bir köyde, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.
Küre - 16.11.2020
Son dakika haberleri... Kastamonu'da 1 köy karantinaya alındı
Son dakika haberler: Kastamonu'nun Küre ilçesindeki bir köyde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantina uygulaması başlatıldı.
Küre - 9.11.2020
Amerikan dış politika aklı ve yeni Başkan Joe Biden
İzolasyonizm vs küresel liderlik misyonu Tüm bunlara karşın, pratik saikler bakımından 19.
Küre - 3.11.2020
ABD başkanlığı seçimi ve siyasi liderliğin güç kapasitesi
Bu siyasi figürlerin ortak özelliğini, halk tabakalarından gelmemelerine rağmen halkçılık iddialarının kuvvetli olması oluşturuyor. "Elit çevrelerden gelen bu siyasi figürler nasıl oldu da halkçı siyasetin başat aktörleri oldular" sorusu bu noktada anlamlı gözüküyor. Ayrıca bu liderlerin ülkelerine yakından bakıldığında, dış politikadaki istikrar istekleri ve coğrafi genişleme arayışlarının, iç politik bileşenlerde görülen kutuplaşmayla eş güdümlü ilerlemediği görülüyor. Küresel siyasi ve ekonomik gerçeklik, bu ülke liderlerini toplumsal reform projelerine de zorlamıyor.
Küre - 30.10.2020
Son dakika haber... Bilim Kurulu üyesi: Aylardır koronavirüs hastalarına bakıyorum ve hastalanmadım
Bilim Kurulu üyesi: Aylardır koronavirüs hastalarına bakıyorum ve hastalanmadım SAĞLIK Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, gözlük ve maske kullanarak aylardır koronavirüs hastalarına baktığını ve hastalanmadığını söyledi. Prof. Dr. Azap, kış aylarında kapalı ortamlarda 1 metre fiziki mesafenin 2 metreye çıkarılması, kapalı ortamların 1 saatte 6 kez 5'er dakika havalandırılması gerektiğini belirtti. Çift maske takılmasını ise önermeyen Prof. Dr. Azap, "Bu aslında biz kurallara dikkat edersek çok da kolay bulaşan bir virüs değil" dedi.  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, havaların soğuması ve kış aylarıyla birlikte tüm dünyada koronavirüsteki olgu sayılarının hızla artmasını beklediklerini söyleyerek, "Tüm dünyada olgu sayıları hızla tırmanıyor. Her gün yeni rekorlarla karşılaşıyoruz. Amerika, Fransa, İspanya, İtalya pek çok kuzey yarım küre ülkesi bu sorunu şimdi yaşıyor.
Küre - 26.10.2020
Son dakika: Kastamonu'daki iki orman yangını da kontrol altına alındı
Gürcüdere mevkisinde perşembe günü çıkan yangını söndürme çalışmalarına Çatalzeytin, Küre, Taşköprü, Tosya, Araç, Devrekani, Karadere ve Kastamonu Orman İşletme müdürlükleri ile Abana, Çatalzeytin ve Bozkurt Belediyesi itfaiye ekipleri ile köylüler katılmış, çalışmalara 9 ilden gönderilen yangın söndürme araçları ve 2 helikopterle destek verilmişti.
Küre - 25.10.2020
Söğüt'te anız yangını
Küre köyü Cakabayırı mevkisinde henüz bilinmeyen bir nedenle anız yangını çıktı.
Küre - 19.10.2020
İsmini hüzünlü bir hikayeden alan Ersizlerdere Kanyonu, tabiat parkı oldu
Kastamonu'nun Küre ilçesinde, Kurtuluş Savaşı'nda eli silah tutan bütün erkekleri şehit düştüğü için köye "Ersizler" ismi verilir.
Küre - 15.10.2020
Kastamonu'da ormanları "terminatör böcekler" koruyacak
Açıklamada, 34 bin 285 'terminatör böceğin' Azdavay, Kastamonu merkez, Küre ve Karadere Orman İşletme Müdürlükleri sınırları içinde bölgelere bırakıldığı aktarılarak, şunlar kaydedildi: "Çam ve Göknar ormanlarında zarar yapan Göknar Büyük Kabuk Böceği olarak tabir edilen 'Pityokteines curvidens', Göknar Küçük Kabuk Böceği olarak bilinen 'Cryphalus piceae', Oniki Dişli Çam Kabuk Böceği olarak bilinen 'İps sexdentatus', Altı Dişli Çam Kabuk Böceği olarak bilinen 'İps acuminatus'e karşı biyolojik mücadele kapsamında, laboratuvar şartlarında üretilen avcı böcek 'Thanasimus formicarius'un ergin ve larvaları, kabuk böceklerinin zarar yaptığı bölmelere bırakılmak suretiyle biyolojik mücadele çalışmalarımız devam etmektedir.
Küre - 14.10.2020
Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamada bulundu: (5)
"Maske ve mesafeyi aşıdan daha çok önemseyelim" Koca, Güney Yarım Küre'de maske, mesafe ve el hijyeniyle gribin azaldığını dile getirerek, şunları kaydetti: "O nedenle bu dönemde sadece koronaya karşı değil, gribe karşı da diğer virüslere karşı da maskenin koruyucu özelliğinin yüzde 90'ların üzerinde olduğunu biliyoruz.
İmsak06:17
Öğle12:40
İkindi15:01
Akşam17:23
Yatsı18:49
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Küre Haber, Küre Son Dakika Haberleri - Haberler - Küre haber sayfamızda Küre haberleri okuyabilir, Küre son dakika haberleri ve güncel Küre gelişmelerini görebilirsiniz. Batı Karadeniz'de bisiklet sporu ve turizmi pilot çalışması başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 06:00:57. #1.14#
title