Kars Haberleri

Kars haber, Kars son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kars 6.8.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Kars'ta maske takma zorunlu hale getirildi Kars'ta yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında yarından itibaren maskesiz dolaşmak yasaklandı.
Kars 6.8.2020
Ağrı'da otomobil şarampole devrildi: 4 ölü, 1 yaralı
Kaza yapanların Kars'tan Van'a tatile gitmek üzere yola çıktığı öğrenildi.
Kars 6.8.2020
Kars'ta maske takma zorunlu hale getirildi
Kars'ta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yarından itibaren maskesiz dolaşmak yasaklandı.
Kars 6.8.2020
Kars'ta Laloğlu köyünde uygulanan karantina kaldırıldı
Kars'ın Selim ilçesine bağlı Laloğlu köyünde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan karantina uygulaması sonlandırıldı.
Kars 6.8.2020
Doğu Anadolu'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin sıkı denetim
Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Iğdır ve Tunceli'de, İçişleri Bakanlığınca "Sağlık için hepimiz için" sloganıyla Türkiye genelinde uygulanan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleriyle ilgili denetim gerçekleştirildi.
Kars 6.8.2020
Son dakika haberleri | Doğu'nun temmuz ayı ihracatı geçen yıla göre yüzde 13 arttı
AA muhabirinin DAİB ve Türkiye İhracatçılar Meclisi verilerinden yaptığı derlemeye göre, temmuz ayında Birliğin sorumluluk alanındaki Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Iğdır, Hakkari, Muş, Şırnak, Tunceli, Van, Kars ve Siirt'ten 170 ülkeye ürün gönderildi.
Kars 6.8.2020
Kars'ta aranan zanlılara yönelik operasyon: 2 kişi tutuklandı
Kars'ta haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan zanlılara yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan 2 kişi tutuklandı.
Kars 6.8.2020
Kars'ta böbrekleri iflas eden engelli genç destek bekliyor
Kars'ın Kağızman ilçesinde yaşayan ve iki böbreği iflas eden bedensel engelli 22 yaşındaki Murat Şahan, nakil için destek bekliyor.
Kars 6.8.2020
Doğu Anadolu'da sıcaklık mevsim normallerinde seyredecek
Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölgede havanın az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olacağı tahmin ediliyor. Sıcaklığın mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek. Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı Kars'ta 6, Ardahan'da 7, Ağrı'da 10, Erzurum'da 12, Erzincan'da 16 ve Iğdır'da 17 derece ölçüldü.
Kars 6.8.2020
Kars'ta polis 14 yıllık dosyayı kapattı
Kars'ta birisinin hakkında 'kasten öldürme ' 6 yıl, diğerinin hakkında 'dolandırıcılık' suçundan 13 yıl hapis cezası bulunan 2 kişi polisinin operasyonuyla yakalandı.
Kars 6.8.2020
Kars polisi suç makinesini yakaladı
Kars'ta hakkında 20 yıl hapis cezası ve 20'inin üzerinde suçtan araması bulunan bir kişi polisin düzenlediği operasyonla kıskıvar yakalandı.
Kars 5.8.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kars'ta Tekneli köyü 2'nci kez, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 9 ev, Afyonkarahisar'da 2 mahalle karantinaya alındı.
Kars 5.8.2020
Kars'ta bir köy, Kovid-19 nedeniyle karantinaya alındı
Kars'ın Kağızman ilçesinde bir köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 5.8.2020
Kağızman'da bir köy karantinaya alındı
Kars'ta bir köy Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 5.8.2020
Son dakika haber... İçişleri Bakanlığı Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı (1)
Çataklı, operasyonlara ilişkin şunları söyledi: "Bu kapsamda Yıldırım-1 Operasyonu, 13 Temmuz'dan itibaren Cudi bölgesi merkez olmak üzere Şırnak kırsalında, Yıldırım-2 Operasyonu 19 Temmuz'dan itibaren Cilo bölgesi merkez olmak üzere Hakkari kırsalında, Yıldırım-3 Operasyonu 26 Temmuz'dan itibaren Ağrı dağı ve Çemçe-Madur bölgeleri merkez olmak üzere Ağrı-Iğdır-Kars kırsalında, Yıldırım-4 Operasyonu 28 Temmuz'dan itibaren Munzur-Kutu bölgesi merkez olmak üzere Tunceli kırsalında başlamıştır.
Kars 5.8.2020
Digor Dağpınar Beldesi karantinaya alındı
Kars'ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar Beldesi korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 5.8.2020
Yaban hayatı zengini Sarıkamış'ta 106 kuş türü tespit edildi
Sarıçam ormanlarıyla birçok yaban hayvanına barınma imkanı sunan Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 106 kuş türü tespit edildi.
Kars 5.8.2020
Doğu Anadolu'da sıcaklık, mevsim normallerinde seyredecek
Gece en düşük hava sıcaklığı Ardahan ve Kars'ta 6, Ağrı'da 12, Erzurum'da 15, Iğdır'da 17, Erzincan'da 18 derece ölçüldü.
Kars 5.8.2020
Kars'ın Dağpınar beldesi karantinaya alındı
Kars'ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar beldesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 5.8.2020
Kağızman'da çıkan yangında 50 saman baylası yandı
Kars'ın Kağızman ilçesinde çıkan yangında 50 saman balyası yandı.
Kars 4.8.2020
Kars'ta Tekneli köyü ikinci kez karantinaya alındı
Kars'ta Tekneli köyü ikinci kez, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 4.8.2020
Kars'ta Tekneli köyü karantinaya alındı
Kars'ta bir köy Korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Kars 4.8.2020
AFAD, olası afetlerden korunmak için vatandaşlara "tatbikat yapın" çağrısında bulundu
Afetlerde canların korunmasının refleks haline gelen dogˆru davranıs¸larla mu¨mku¨n olduğuna işaret edilen açıklamada, afet öncesinde ve sırasında yapılması gerekenler şöyle sıralandı: "Bo¨lgenizin tas¸ıdıgˆı afet risklerini o¨gˆrenin. Aile afet ve acil durum planınızı hazırlayın, gu¨ncelleyin ve tatbik edin. Evinizde tehlike avı yapın. Agˆır ve bu¨yu¨k es¸yalarınızı sabitleyin. Gaz ve su sızıntısı yapabilecek tesisat bagˆlantıları ile hasarlı elektrik kablolarını onarın. Zorunlu Deprem Sigortanızı yaptırın. Yapınızda hasar is¸aretleri varsa uzman destegˆi alın. Yanıcı/parlayıcı ve agˆır malzemeleri kilitli dolaplarda ve alt raflarda muhafaza edin. Afet ve acil durum c¸antanızı hazırlayın. Tu¨m aile, ço¨k-kapan-tutun hareketini o¨gˆrenip uygulayın. Afet anındaki dogˆru davranıs¸ları sık pratiklerle refleks haline getirmeye c¸alıs¸ın. Size en yakın acil toplanma alanlarının yerini internetten kolayca o¨gˆrenin. Tahliye tatbikatları yapın. Hava ve yol durumu raporlarını medyadan takip edin. Afet riskine kars¸ı nasıl hazırlanacagˆınızı ve korunacagˆınızı o¨gˆrenebilecegˆiniz egˆitim programlarına katılın.
Kars 4.8.2020
Kovid-19'a ilişkin "Erişkin Hasta Tedavi Rehberi" güncellendi
Kovid-19 hastalarında olası tedavi sec¸eneklerinin kombine kullanımı, hasta o¨zelinde ve var olan ilgili literatu¨ru¨n tu¨mu¨ degˆerlendirilerek du¨s¸u¨nu¨lmeli, kullanılan ilac¸ların etkiles¸imleri ve istenmeyen etkileri konusunda tedbirli olunmalıdır. Kovid-19'a o¨zgu¨ bir tedavinin bulunması c¸ok zaman alacagˆı ic¸in mevcut pandemi sırasında u¨lkemizde ve bas¸ta Avrupa ve ABD olmak u¨zere digˆer u¨lkelerde bu hastalıgˆa kars¸ı antiviral olarak, insanlarda daha o¨nce bas¸ka hastalıkların tedavisi ic¸in ruhsatlandırılmıs¸, bu endikasyonlarda yaygın bir s¸ekilde kullanılmıs¸, gu¨venli oldugˆu go¨sterilmis¸ ve invitro olarak SARS-CoV'ye etkili oldugˆu belirlenmis¸ hidroksiklorokin, favipiravir, remdesivir, lopinavir-ritonavir gibi ilac¸lar o¨nerilmis¸ ve kullanılmıs¸tır.
Kars 4.8.2020
Kars'ta dolu, ekili tarım arazilerine zarar verdi
Kars'ta etkili olan dolu, hasat zamanı yaklaşan tarım arazilerinde zarara yol açtı.
Kars 4.8.2020
Son dakika haberleri... Bakanlık açıkladı: Yılın ilk yarısında 307 milyon TL kira yardımında bulunuldu
YILIN İLK YARISINDA 307 MİLYON KİRA YARDIMI Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük ve Kilis'te devam eden kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara 715 TL; Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye ve Düzce'de ise 810 TL kira yardımı yapılıyor.
Kars 4.8.2020
Kentsel dönüşüm için yılın ilk yarısında 307 milyon kira yardımında bulunuldu
Artvin, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Çankırı, Erzincan, Gümüşhane, Hakkari, Kırşehir, Nevşehir, Sinop, Tunceli, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis'te devam eden kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşlara 715 lira, Amasya, Bitlis, Edirne, Giresun, Isparta, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Muş, Niğde, Rize, Siirt, Uşak, Yozgat, Aksaray, Şırnak, Osmaniye, Düzce'de ise 810 lira kira yardımı yapılıyor.
İmsak03:24
Öğle12:18
İkindi16:10
Akşam19:23
Yatsı20:56
Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kars’ın yüz ölçümü 2,347 kilometre karedir ve Türkiye’deki en eski Türkçe isme sahip şehirdir. Tarihi Ani kenti Kars sınırları içinde bulunmaktadır. 11. yüzyılda Selçuklular hakimiyetine giren kent, Anadolu'da ilk Türk yerleşim yerlerinden de biridir. Kars, 30 Ekim 1920 tarihinde Türk topraklarına dahil edildi. Kars’ın Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Merkez, Sarıkamış, Selim ve Susuz olmak üzere 8 ilçesi bulunmaktadır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Kars haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Kars son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Kars Haber, Kars Son Dakika Haberleri - Haberler - Kars haber sayfamızda Kars haberleri okuyabilir, Kars son dakika haberleri ve güncel Kars gelişmelerini görebilirsiniz. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.8.2020 05:03:30. #1.14#
title