Kağızman Haberleri

Kağızman haber, Kağızman son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kağızman - 30.11.2021
Kars'ta kaçak avcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi suçüstü yakalandı
Kağızman ilçesi kırsalındaki Yankıpınar genel avlağında yarı otomatik av tüfekleriyle kaçak avcılık yapan 2 kişiyi gören vatandaşlar, durumu jandarmanın yanı sıra Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne bildirdi.
Kağızman - 13.11.2021
Ağrı ve Kars'ta "Bi Hareketine Bakar Hayat" uygulaması yapıldı
Kars Kars'ın Kağızman ilçesinde "Bi Hareketine Bakar Hayat" projesi kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince emniyet kemeri uygulaması gerçekleştirildi.
Kağızman - 13.11.2021
Kars derbisini Ertuğrul Yılmaz yönetecek
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) Ligi'nde yarın oynanacak olan Kağızman Gençler Birliği Kars 36 Spor karşılaşmasını Ertuğrul Yılmaz yönetecek.
Kağızman - 12.11.2021
Son Dakika | Kağızman'da ruhsatsız silah operasyonu
Son dakika haberler: Kağızman ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan operasyonda bir evde kalaşnikof tüfek ve çok sayıda mühimmat yakalandı.
Kağızman - 01.11.2021
BAL Ligi karşılaşmaları
BAL Ligi 2. Bölge, 3. Grupta Kars'ı temsil eden Kars 36 Spor deplasmanda Iğdıres Spor'a 1-0, Kağızman Gençler Birliği Spor ise kendi saha ve seyircisi önünde Artvin Çoruh Spor'a 4-0 mağlup olarak taraftarlarını üzdü.
Kağızman - 26.10.2021
Kars'taki PKK/KCK operasyonunda 2 şüpheli yakalandı
Kars'ın Kağızman ilçesinde düzenlenen PKK/KCK operasyonunda 2 şüpheli gözaltına alındı.
Kağızman - 23.10.2021
Kars-Ardahan-Iğdır Tanırım Günleri Ankara'da Başladı
Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, tarihi, binlerce yıl öncesine dayanan, birçok medeniyetin izlerini taşıyan ve asırlardan beri de birçok Türk boyuna ev sahipliği yapan serhat illerinin, ilk çağlardan günümüze kadar olan tarihi süreçte son derece önemli jeo-stratejik ve jeo-politik bir merkez olduğunun vurgulayarak: " Selçuklu sultanı, Ebu'l Feth Sultan Alparslan, 1064 yılında Ani'yi fethederek serhat illerini Türk yurdu yapmıştır. Milli mücadelemizin ilk milli teşkilatları ve ilk milli hükümetini kuran yine bu iller olmuştur. Cenubi Garbi Kafkas Hükümeti, Mondros Mütarekesi'nden sonra Doğu Anadolu'da kurulan ve Kars, Artvin, Ardahan, Batum, Gümrü, Sarıkamış, Nahcivan ve Ordubad bölgesini kapsayan bir cumhuriyettir. Cenubi Garbi Kafkas Hükümeti; anayasası, meclisi, hükümeti olan, bağımsız cumhuriyet olarak kurulan bir devlettir. Bu yönüyle serhat illerimiz şanlı tarihimizde çok önemli bir coğrafyayı temsil etmektedir. Kars, Ardahan ve Iğdır illerimiz; kefenleri bembeyaz karlar olan Sarıkamış şehitlerinin diyarı, bölgemizin manevi hamisi Ebu'l Hasan Harakani mekanıdır. Kars, Ardahan ve Iğdır illerimiz, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine giren Ani Örenyeri'yle, Anadolu'daki ilk Türk camii olan Ani'deki Ebu Menuçehr Camii'yle, Kars Kalesiyle, tabyalarıyla, Baltık mimari tarzı yapılarıyla, Sarıkamış Kayak Merkeziyle, Yalnızçam Kayak Merkezi'yle, Çıldır ve Aygır gölleriyle, Ardahan Kalesi'yle, Şeytan Kalesi'yle, Cancak Kalesi'yle, Kura Nehri'yle, Iğdır'daki kervansarayıyla, Tuzluca'daki tuz mağaraları ve Tuz Terapi Merkezi'yle, Karakoyunlu'daki koçbaşı mezarlarıyla, Aralık'taki Kolikent Kümbetleri'yle, Kültepe Höyüğü'yle, aşıklık geleneğiyle, Damal Bebekleri'yle, çok renkli folkloruyla ve daha birçok tarihi, kültürel ve doğal zenginliğiyle, çok önemli bir kültür ve turizm potansiyeline sahiptir. Kars, Ardahan ve Iğdır illerimiz; bin bir çiçekle bezenmiş yaylaları, bağları-bahçeleriyle, mikroklima ikliminde yetişen kendine özgü aromaya sahip Kağızman ve Iğdır kayısısıyla, Kağızman'ın uzun elmasıyla, coğrafi işaretli Kars Kaşarı, gravyeri ve balıyla, pekmeziyle, kazıyla yerel lezzetler bakımından çok zengin bir gastronomiye de sahiptir.
Kağızman - 22.10.2021
SERKA desteğiyle yapılan KAI tanıtım günleri başladı
Serhat Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı tarafından düzenlenen tanıtım günleri etkinliği Ankara'daki Anfa Altınpark merkezinde büyük bir katılımla başladı. Etkinliğe Kars, Ardahan ve Iğdır illerinden valilikler, belediye başkanlıkları ile ticaret ve sanayi odalarının yanı sıra çok sayıda kurum ve kuruluş katıldı. SERKA Genel Sekreteri İbrahim Taşdemir ile SERKA uzmanları da etkinliğe katılarak bölgedeki yatırım imkanlarıyla ilgili işadamları ve girişimcilerle görüş alışverişinde bulundu. Devlet destekleri, sınır ticareti ile Serhat Kalkınma Ajansı'nın hibe ve yatırım programları hakkında girişimcilere bilgi verilerek faaliyet yürüttüğü Kars, Ağrı, Ardahan ve Iğdır illerinde yatırım yapmaları için girişimciler bölgeye davet edildi. Etkinlikte Ajans personeli, bölgenin tanıtımıyla ilgili materyal dağıtırken, tanıtım günlerinde stant açan firmalar; gelen binlerce ziyaretçiye Kars kaşarı, gravyer, bal, kaz eti, kayısı, Kağızman'ın uzun elması ile Ardahan ve Iğdır'dan getirdikleri diğer yöresel ürünlerden ikram etti.
Kağızman - 08.10.2021
BAL Ligi grupları belli oldu
2021-2022 Bölgesel Amatör Lig (BAL)'da gruplar belli oldu. Kars'ı temsil eden Kars 36 Spor ile Kağızman Gençler Birliği Spor 3'üncü grupta şampiyonluk mücadelesi verecek.
Kağızman - 01.10.2021
Kağızmanlı Hıfzı KYK Yurdu öğrencileri ağırlamaya başladı
Kars'ın Kağızman ilçesinde yeni yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kağızmanlı Hıfzı Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız ve Erkek Öğrenci Yurdu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri alınarak öğrencileri ağırlamaya başladı.
Kağızman - 30.09.2021
Malatya ve Kars'ta enerji projeleri için bazı taşınmazlar kamulaştırılacak
Ayrıca, Kağızman İlçesi Doğal Gaz Boru Hattı Projesi'nin gerçekleştirilmesi amacıyla Kars'ın Selim ve Kağızman ilçeleri sınırları içinde yer alan ve güzergaha isabet eden taşınmazlar ile proje kapsamında inşa edilecek sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla ihtiyaç duyulan taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması kararı alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kağızman Haberleri | Kağızman Haber - Haberler - Kağızman haberleri, son dakika kağızman haber ve gelişmeleri burada. Kars'ta kaçak avcılık yaptıkları iddia edilen 2 kişi suçüstü yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 01:45:19. #1.16#

title