Kabe Haberleri

Kabe haber, Kabe son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kabe - 14.11.2020
Senegalli eski Bakan Wone, Legion d'Honneur nişanını Fransa'ya iade etti Açıklaması
Wone, "Çünkü ben, benim dünyamda, 2 milyar din kardeşimle, günde 5 kere Kabe'ye dönerek Hazreti Muhammed'in sünnetiyle Allah'a teslim oluyoruz.
Kabe - 4.11.2020
Yurt dışından gelen ilk umre kafilesi 8 ay aradan sonra Kabe'de tavaf yaptı
Suudi Arabistan'ın, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle yaklaşık 8 ay önce askıya aldığı umre ziyaretlerine izin verilmesinin ardından yurt dışından gelen ilk umre kafilesi 3 günlük karantinadan sonra Kabe'de tavaf yaptı.
Kabe - 1.11.2020
Son dakika... Yurt dışından ilk umre kafilesi 8 ay aradan sonra Suudi Arabistan'a ulaştı
İçişleri Bakanlığı kaynakları, 23 Eylül'de yaptıkları açıklamada, ülke içinden umre yapmak isteyenler için 4 Ekim'den itibaren Mekke'de, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın yüzde 30'luk kapasiteyle (günlük 6 bin kişi için) açılacağını, 18 Ekim'den itibaren ise Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi'deki Ravza-i Şerif'in yüzde 75 kapasiteyle ülke içinden ziyaretçileri kabul edeceğini aktarmıştı.
Kabe - 1.11.2020
Yurt dışından umreye gelinmesine kısmen izin verilmeye başlandı
İkinci aşaması 18 Ekim'de başlayan umre ve Haremi Şerif'te namazların edasına izin verilmesinin ardından bugünden (1 Kasım) itibaren kısmi olarak günlük 20 bin umre ziyaretçisinin Kabe'ye girişine izin verilecek.
Kabe - 31.10.2020
Mekke'de sürücünün kontrolü kaybettiği otomobil Harem-i Şerif'in duvarına çarptı
Suudi Arabistan'ın Mekke şehrinde direksiyon hakimiyetini kaybeden bir sürücünün kullandığı otomobil, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın duvarına çarptı.
Kabe - 31.10.2020
Mekke'deki Ulu Cami'nin avlusuna arabayla daldı
Mekke'deki Ulu Cami'nin avlusuna arabayla daldı Suudi Arabistan'ın Mekke kentinde bir kişi aracı ile Kabe'nin bulunduğu Mescid-i Haram'a daldı.
Kabe - 19.10.2020
Kâbe'de 7 ay sonra cemaatle ilk namaz kılındı
Suudi Arabistan'da korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Mekke'deki Mescid-i Haram ve Medine'deki Mescid-i Nebevi'de 7 ay sonra yeniden cemaatle namaz kılındı.
Kabe - 18.10.2020
Son dakika! Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Suudi Arabistan'da, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'da, salgın tedbirleri nedeniyle verilen 7 aylık aranın ardından yeniden cemaatle namaz kılındı.
Kabe - 18.10.2020
Son dakika haberi | Kabe'de 7 ay sonra yeniden cemaatle namaz kılındı
Son dakika habere göre Suudi Arabistan'da, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri nedeniyle verilen 7 aylık aranın ardından yeniden cemaatle namaz kılındı.
Kabe - 12.10.2020
Son dakika haberleri | Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ruanda ve Kenya'da öğrenciler okullara döndü
Ruanda Turizm Teknolojisi ve İşletme Üniversitesi Rektörü Callixte Kabera, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni güvenlik protokollerine uygun şekilde eğitimi başlattıklarını, kampüslerin her köşesini bilgilendirici poster ve ekranlarla donattıklarını belirtti.
Kabe - 12.10.2020
Son dakika haberi! Kuveyt, Sisi karşıtı gösteri çağrısı yapan muhalif 3 Mısır vatandaşını ülkelerine teslim etti
Kuveyt merkezli El-Kabes Gazetesi'nin üst düzey kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Kuveyt Devlet Güvenlik Teşkilatı geçtiğimiz günlerde 3 Mısır vatandaşını kaosa teşvik ve gösteri çağrısında bulunma suçlamasıyla ülkelerinin İnterpol'üne teslim etti.
Kabe - 9.10.2020
Hint Okyanusu'ndaki Türk gemisinde işlenen cinayete ilişkin dava başladı
Bora Ekşi'nin ailesiyle telefon görüşmesi yaptığını bildiğini ve ona bu yüzden kızmadığını da aktaran Aktaş, olayları şöyle anlattı: "Olay tarihinde de ilaç almıştım. Kendimi bir askeri gemide düşünerek, kaptanın da yabancı bir kaptan olduğuna inanarak yemekhaneye gidip ekmek bıçağı aldım. Bora kaptanın kamarasına indim. Kapıyı çaldım, ilaç almak istediğimi söyleyerek içeri girdim. Daha sonra bıçağı sapladım. Bağırış olunca odadan çıktım. Dışarıda ikinci kaptan Cenk, 'Bıçağı var.' diye anons etti. Sonra diğer gemi personeli üzerime geldi ve ben düşman askeri olarak görerek onlara da bıçak salladım. Daha sonra yağcı Çoşkun, yangın tüpüyle beni bayılttı. Beni bağladılar. İsteseydim Melike Yılmaz'ı da öldürecek durumdaydım ancak böyle bir şey yapmadım. Ben olay öncesi gemi kaptanına ve diğerlerine rahatsız olduğumu ve gemiden ayrılmak istediğimi söylemiştim." "Cehennemin en dibinde yanacaksın" Beyanına başvurulan geminin üçüncü kaptanı müşteki Keziban Hazel ise, Ergin Aktaş'ın kendisine, "Ben Kabe'ye gidip putları yıktım.
Kabe - 5.10.2020
Suudi Arabistan'da 6 ay sonra ilk tavaf
Suudi Arabistan'da umreye gelenler 6 ay sonra Kabe etrafında ilk tavafı gerçekleştirdi.
Kabe - 4.10.2020
Aston Villa, 7-2'lik galibiyetle Liverpool'a tarihi hezimet yaşattı
Liverpool, kalesinde 57 yıl sonra 7 gol birden gördü. Premier Lig'de 15 Nisan 1963'te oynanan müsabakada Tottenham'a 7-2 kabeden Liverpool, aradan geçen 57 yılın ardından aynı skorla Aston Villa'ya yenildi.
Kabe - 4.10.2020
Son Dakika | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Suudi Arabistan yönetiminin salgın tedbirleri kapsamında 6 ay ara verdiği umre ziyaretleri başladı. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmeyen açıklamada, umrecilerin Kabe'ye tavaf alanına girişlerini gösteren fotoğraflar paylaşıldı.
Kabe - 4.10.2020
Suudi Arabistan'da umre ziyaretleri yeniden başladı
Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verilmeyen açıklamada, umrecilerin Kabe'ye tavaf alanına girişlerini gösteren fotoğraflar paylaşıldı.
Kabe - 2.10.2020
Son dakika haberleri! Muhammed Bin Selman İsrail'le normalleşmenin alt yapısını mı hazırlıyor?
Suudi Arabistan'ın "Rabıta" olarak bilinen teşkilatı Dünya İslam Birliği'nin Genel Sekreteri Muhammed el İsa -ki kendisi veliahda yakın isimlerdendir- geçen Ocak ayında Polonya'daki eski Nazi toplama kampı Auschwitz'i ziyaret ederek İsrail'in övgüsünü aldı. Bu bağlamda, Kabe imamlarından Abdurrahman es-Sudeys, 2-3 hafta önceki cuma hutbesinde, Hz.
Kabe - 29.9.2020
Suudi Arabistan umre ziyaretleri için sıkı önlemler aldı
Suudi Arabistan'ın yeni tip korona virüs önlemleri kapsamında yaklaşık 6 aydır durdurduğu umre ziyaretlerini kademeli olarak başlatıyor. 4 Ekim Pazar gününden itibaren yerli Müslümanların umre yapmasına izin verilecek. Yurt dışından gelecek ziyaretçiler ise 1 Kasım'dan itibaren umre ziyaretlerini gerçekleşebilecekler. Suudi Arabistan Resmi haber ajansı yayımlanan habere göre umre ziyaretleri sırasında Kabe'ye yaklaşmanın yasak olmasıyla beraber, tavaf belli bir alanda ve sosyal mesafe kuralına özen gösterilerek yapılacak.
Kabe - 29.9.2020
Suudi Arabistan yeni umre tedbirlerini açıkladı
Kovid-19 tedbirleri kapsamında Kabe ve Haceru'l Esved çevresine konulan barikatın orada kalmaya devam edeceği, umrecilerin Kabe ve Haceru'l Esved'e ulaşmasının ve dokunmasının engelleneceği ifade edilen haberde, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın günde 10 kez dezenfekte edileceği belirtildi.
Kabe - 27.9.2020
Son dakika haberi! Suudi Arabistan umre başvurularının yapılacağı sistemi aktifleştiriyor
İçişleri Bakanlığı kaynakları 23 Eylül'de yaptıkları açıklamada, ülke içinden umre yapmak isteyenler için 4 Ekim'den itibaren Mekke'de Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram'ın yüzde 30'luk kapasiteyle (günlük 6 bin kişi için) açılacağı, 18 Ekim'den itibaren ise Mescid-i Haram ile Mescid-i Nebevi'deki Ravza-i Şerif'in yüzde 75 kapasiteyle ülke içinden ziyaretçileri kabul edeceği bilgisini paylaşmıştı.
Kabe - 24.9.2020
Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
"Yürütme organı yasama organını kontrol altına almış durumda" CHP ve ittifak yaptığı partilerin "Başkanlık Sistemi" yerine "Geliştirilmiş Parlamenter Sistemi" savunduğunun hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, söz konusu sitemin TBMM'ye hakkının teslim edilmesi olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti: "Orası demokrasinin kalbi mi, evet. Demokrasinin kabesi mi, evet.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kabe Haberleri | Kabe Haber - Haberler - Kabe haberleri, son dakika kabe haber ve gelişmeleri burada. Son dakika: Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in, Ağdam'da camiyi elinde Kur'an-ı Kerim ile ziyaret etmesi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.11.2020 14:04:41. #1.15#
title