Hacıbektaş Haberleri

Hacıbektaş haber, Hacıbektaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hacıbektaş - 22.10.2020
26 ova, "büyük ova koruma alanı" olarak belirlendi
Karar gereği, Ardahan-Samandöken, Gaziantep-Bağlıca, Nurdağı Emirler ve Polatbey, Malatya-Balaban, Başdirek, Çömlekoba, Güzelköy, İçmece, Kaynarca, Ormaniçi, Yavuzlar, Yeşiltaş, Yolkuru, Yukarı Selimli ve Yuvalı, Nevşehir- Derinkuyu ve Hacıbektaş, Uşak-Büyükkayalı, Hasköy ve Ortaçeşme, Van-Beyarslan, Değirmigöl, Erçek, Saray, Sarımehmet ovaları "büyük ova koruma alanı" olarak düzenlendi.
Hacıbektaş - 12.10.2020
Nevşehir'de aranan 21 kişiden 6'sı tutuklandı
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında haklarında yakalama kararı ile aranan 21 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Polis ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonrasında il merkezinde aranan 8, Avanos'ta aranan 5, Derinkuyu'da aranan 2, Gülşehir'de aranan 2, Kozaklı'da aranan 2, Hacıbektaş'ta aranan 1 ve Ürgüp ilçesinde aranan 1 kişi yakalanarak gözaltına alındı.
Hacıbektaş - 7.10.2020
Hacıbektaş'ta 1 yıl hapis cezası bulunan şahıs yakalandı
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Mucur adli makamlarınca 1 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan şüpheli yakalandı.
Hacıbektaş - 3.10.2020
Nevşehir'de köylerinde taş ocağı işletilmesini istemeyen vatandaşlar eylem yaptı
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Karaburç köyünde eylem yapan vatandaşlar, özel bir firma tarafından bazalt kaya çıkarılan ruhsatlı maden ocağının faaliyetinin durdurulmasını istedi.
Hacıbektaş - 26.9.2020
Hacıbektaş ilçesindeki proje sahasında ikinci ürün hasadı yapıldı
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesine bağlı Mikail köyünde, Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında silajlık mısırın hasadı yapıldı.
Hacıbektaş - 21.9.2020
Nevşehir'de kaçak şarap ele geçirildi
Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde, polisin düzenlediği operasyonda 192 litre kaçak şarap ele geçirildi.
Hacıbektaş - 20.9.2020
Rektör Prof. Dr. Karakaya: "Uzaktan eğitimin ölçme yöntemi ve güvenliğini geliştirmeliyiz"
Pandemi nedeniyle üniversiteye yeni başlayan ve fiziksel olarak üniversitede bulunamayan öğrencilere yönelik çalışmaları olduğunu ve onlara karşı özel bir gayret sarf ettiklerini vurgulayan Karakaya, şunları kaydetti: "Oryantasyon eğitimlerini de uzaktan yapıp sanal turlarla öğrencilere üniversitemizi gezdireceğiz. Öğrencilere bir yandan üniversitemizi tanıtırken bir yandan da psikolojik olarak onların derslere ve üniversite ortamına hazırlanmalarına yönelik çalışmamız olacak. Öğrencilere daha iyi materyallerle ve donanımlarla daha nitelikli bir ortam sağlayarak uzaktan eğitim vermeyi amaçlıyoruz." Toplantıya, Aksaray, Bozok, Karamanoğlu Mehmetbey, Kapadokya, Nevşehir Hacıbektaş Veli, Niğde Ömer Halisdemir, Selçuk, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörleri, temsilciler ile KOP Başkan Vekili Halil İbrahim Tongur katıldı.
Hacıbektaş - 17.9.2020
Son dakika haberi: Askeri Ceza Kanununa muhalefet suçundan aranan kişi yakalandı
Son dakika haberleri... Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Askeri Ceza kanuna muhalefet etmek suçundan aranan şüpheli yakalandı.
Hacıbektaş - 2.9.2020
Yer altı şehirleriyle ünlü Mucur turizmde söz sahibi olmak istiyor
Merkezdeki yer altı şehrinin, ilçe merkezini kapladığını tahmin ettiklerini vurgulayan Yılmaz, şöyle devam etti: "İlçeden çıkınca Aflak, Pınarkaya, Mikail ve Salanta köylerinden Nevşehir'in Gülşehri ilçesine kadar hatta Avanos'a kadar bazı kesikler olsa da yer altı şehirleri var. Derinkuyu ve Kaymaklı'dakilere benzer bizim 8-9 katlı yer altı şehrimiz var. Bunu güzel bir şekilde değerlendiremiyoruz. Sekizinci dokuzuncu katlar hala açılamadı. Bunlar açılmalı. Mucur, turizmde geçiş yolu. Kırşehir'den Mucur'a, Hacıbektaş'a, devamında da Avanos, Göreme ve Ürgüp'e kadar bir turizm destinasyonu oluşturulabilir.
Hacıbektaş - 24.8.2020
Nevşehir'de kaçak kazı yapan 4 kişi yakalandı
Nevşehir'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı. Alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Avanos ve Hacıbektaş ilçesinde kaçak kazı yapan 4 kişiyi suçüstü yakaladı.
Hacıbektaş - 20.8.2020
Kara yollarında durum
Kırşehir-Hacıbektaş-Nevşehir yolunun 8-12.
Hacıbektaş - 17.8.2020
Başkan Bozkurt, Hacı Bektaş-ı Veli'yi anma etkinliklerine katıldı
57. Ulusal, 31. Uluslararası Hacı Bektaş Veli'yi Anma Törenleri ve Kültür Sanat Etkinlikleri'ne katılmak üzere Nevşehir'e gelen Esenyurt Belediye Başkanı Bozkurt, ilk olarak Hacıbektaş Belediyesi'ni ziyaret etti.
Hacıbektaş - 16.8.2020
GÜNDEM / 16 Ağustos 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Belediyesi ile Bektaş Efendi Türbesi'ni ziyaret edecek, Serçeşme Parkı Açılış Töreni ile 31. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Töreni'ne katılacak.
Hacıbektaş - 15.8.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Ağustos 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hacıbektaş Belediyesi ile Bektaş Efendi Türbesi'ni ziyaret edecek, Serçeşme Parkı Açılış Töreni ile 31. Uluslararası Hacı Bektaş-ı Veli Anma Töreni'ne katılacak.
Hacıbektaş - 14.8.2020
Son dakika haberleri |
Türkistan Piri Hoca Ahmet Yesevi'nin kültür ocağında eğitim alarak, çok sayıda bilim adamının yetiştiği Horasan'da engin bilgi birikimi ve geniş dünya görüşüne sahip olan Hacı Bektaş Veli'nin Anadolu'ya gelişi, Anadolu Selçuklu Devleti'nin siyasi, ekonomik ve kültürel düzeninin bozulduğu, yönetimde bölünmelerin ortaya çıktığı bir devreye rastladı. Hacı Bektaş Veli, bilim ve öğretim merkezi kurarak ortaya koyduğu düşünce, fikir ve kamil akıl ile Anadolu'da birlik ve beraberliği sağladı. İnsanlara tasavvufun inceliklerini anlatan Hacı Bektaş Veli, bilgi ve erdem kandilini yaktığı Anadolu'da, Hakk'a ulaşmanın, dört kapı kırk makamdan geçerek hakikate kavuşmanın yollarını yetiştirdiği talebelerine öğretti. Osmanlı'nın kuruluşunda ve Anadolu'nun Türkleşmesinde etkisi olduğu belirtilen Hacı Bektaş Veli, "Bir olalım, iri olalım, diri olalım", "İncinsen de incitme", "Her ne ararsan kendinde ara", "Oturduğun yeri pak et, kazandığın lokmayı hak et", "Eline, beline, diline sahip ol" sözleriyle bütün insanlığı sevgi, barış ve kardeşliğe çağırdı. Hayatının büyük bir kısmını Anadolu insanının yetişmesine adayan Hacı Bektaş Veli, ömrünü tamamladığı o dönemki adıyla Sulucakarahöyük olan Nevşehir'e bağlı Hacıbektaş ilçesindeki ebedi istirahatgahında ziyaret ediliyor.
Hacıbektaş - 13.8.2020
Hacı Bektaş Veli yarın Nevşehir'de anılacak
Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre; 'Bir Velinin Varisiyiz, Mirasımız Aşktır Bizim' temasıyla düzenlenen Hacı Bektaş Veli Anma etkinliği, UNESCO'nun listesine giren ve gelecek yıl gerçekleşecek 750'nci anma programının da ilanı niteliğini taşıyacak. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz ile kanaat önderleri, yazarlar, akademisyenler, halk ozanları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla düzenlenecek programda koronavirüs salgını önlemleri uygulanacak. UNESCO Genel Konferans Başkanı Ahmet Altay Cengizer de video mesajıyla programa katılım sağlayacak. Katılımcı düzeyinin salgın nedeniyle sınırlı tutulacağı anma programı yarın Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde saat 20.
Hacıbektaş - 11.8.2020
Son dakika haber: THKP-C'li teröristin adının Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde bir sokağa verilmesi
Son dakika haberi... Nevşehir Valiliği, Hacıbektaş Belediye Meclisinin terör örgütü THKP-C üyesi Ulaş Bardakçı'nın isminin bir sokağa verilmesine ilişkin aldığı kararın mülki idare amirinin onayı ile yürürlüğe girebileceğini bildirdi.
İmsak05:33
Öğle12:30
İkindi15:28
Akşam17:56
Yatsı19:13
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Hacıbektaş Haber, Hacıbektaş Son Dakika Haberleri - Haberler - Hacıbektaş haber sayfamızda Hacıbektaş haberleri okuyabilir, Hacıbektaş son dakika haberleri ve güncel Hacıbektaş gelişmelerini görebilirsiniz. 26 ova, büyük ova koruma alanı olarak belirlendi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:15:40. #1.15#
title